Wyniki 20 etapu z dnia 19.09.2009, Toledo, dystans 27,8 km (jazda na czas)

1 David Millar (GBr) Garmin-Slipstream 0:35:53
2 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:05
3 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 0:00:09
4 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 0:00:20
5 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:00:30
6 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto 0:00:34
7 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 0:00:36
8 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 0:00:37
9 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto 0:00:40
10 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil 0:00:43
11 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas 0:00:44
12 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 0:00:49
13 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto 0:00:55
14 Frantisek Rabon (Cze) Columbia-HTC 0:00:56
15 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:01
16 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank 0:01:02
17 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 0:01:03
18 Ivan Basso (Ita) Liquigas
19 Dominik Roels (Ger) Milram 0:01:16
20 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 0:01:23
21 Lars Boom (Ned) Rabobank 0:01:24
22 Anthony Roux (Fra) Française des Jeux 0:01:31
23 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 0:01:33
24 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC 0:01:39
25 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 0:01:40
26 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 0:01:41
27 Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne 0:01:42
28 Matthieu Sprick (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:01:45
29 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto 0:01:46
30 Robert Gesink (Ned) Rabobank
31 Gregory Henderson (NZl) Columbia-HTC 0:01:52
32 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto 0:01:55
33 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto
34 Martin Velits (Svk) Milram 0:02:00
35 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 0:02:02
36 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 0:02:04
37 Michael Schär (Swi) Astana 0:02:06
38 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream 0:02:07
39 Sylwester Szmyd (Pol) Liquigas
40 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam
41 Daniel Navarro (Spa) Astana
42 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank 0:02:09
43 Adam Hansen (Aus) Columbia-HTC 0:02:11
44 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis 0:02:12
45 Martijn Maaskant (Ned) Garmin-Slipstream
46 Gustavo Dominguez (Spa) Xacobeo Galicia 0:02:18
47 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 0:02:19
48 Damien Monier (Fra) Cofidis 0:02:20
49 Haimar Zubeldia (Spa) Astana 0:02:22
50 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervélo TestTeam
51 Iñigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam 0:02:26
52 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 0:02:38
53 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia 0:02:41
54 Bram Tankink (Ned) Rabobank 0:02:42
55 Christian Knees (Ger) Milram
56 Amaël Moinard (Fra) Cofidis 0:02:46
57 Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom
58 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam
59 Rubén Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:49
60 Pieter Weening (Ned) Rabobank
61 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux 0:02:50
62 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia
63 Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto
64 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 0:02:52
65 Matthias Russ (Ger) Milram
66 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:02:53
67 Matthew Lloyd (Aus) Silence-Lotto 0:02:55
68 Olivier Kaisen (Bel) Silence-Lotto 0:02:56
69 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux 0:02:57
70 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 0:02:58
71 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam 0:02:59
72 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank
73 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil 0:03:00
74 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux
75 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:03:01
76 Julien El Farès (Fra) Cofidis 0:03:02
77 Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne 0:03:05
78 Egoi Martínez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:03:06
79 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo 0:03:14
80 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia 0:03:16
81 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Saxo Bank 0:03:23
82 José Luis Arrieta (Spa) AG2R La Mondiale 0:03:25
83 Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC 0:03:26
84 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi
85 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo 0:03:28
86 Kevin De Weert (Bel) Quick Step
87 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur
88 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 0:03:30
89 Wesley Sulzberger (Aus) Française des Jeux
90 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 0:03:32
91 David Moncoutié (Fra) Cofidis 0:03:34
92 Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne 0:03:36
93 Ludovic Turpin (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:37
94 Paul Voss (Ger) Milram 0:03:39
95 André Greipel (Ger) Columbia-HTC 0:03:43
96 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 0:03:46
97 José Ruiz (Spa) Andalucía-Cajasur 0:03:48
98 David López García (Spa) Caisse d’Epargne 0:03:49
99 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo
100 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:03:50
101 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:03:52
102 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas 0:03:53
103 Christophe Brandt (Bel) Silence-Lotto
104 Oliver Zaugg (Swi) Liquigas 0:03:54
105 Leonardo Duque (Col) Cofidis
106 Gabriel Rasch (Nor) Cervélo TestTeam
107 Daniele Bennati (Ita) Liquigas
108 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 0:03:55
109 Maarten Wynants (Bel) Quick Step 0:03:56
110 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur 0:03:57
111 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 0:04:02
112 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 0:04:06
113 Emanuele Bindi (Ita) Lampre-NGC 0:04:11
114 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto 0:04:12
115 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis 0:04:16
116 Matti Breschel (Den) Saxo Bank 0:04:20
117 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 0:04:23
118 Kjell Carlström (Fin) Liquigas 0:04:27
119 Marco Velo (Ita) Quick Step 0:04:29
120 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 0:04:43
121 Marcel Sieberg (Ger) Columbia-HTC 0:04:44
122 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:04:46
123 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
124 Jesús Hernández (Spa) Astana 0:04:50
125 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 0:04:59
126 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi
127 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank 0:05:02
128 Manuel Calvente (Spa) Andalucía-Cajasur 0:05:05
129 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur 0:05:06
130 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil 0:05:14
131 Timothy Gudsell (NZl) Française des Jeux 0:05:16
132 Tom Leezer (Ned) Rabobank 0:05:18
133 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 0:05:26
134 Julian Dean (NZl) Garmin-Slipstream 0:05:30
135 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 0:05:52
136 Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:05:58
137 Massimiliano Mori (Ita) Lampre-NGC 0:06:01
138 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux 0:06:11
139 Assan Bazayev (Kaz) Astana 0:06:26
Punkty
1 David Millar (GBr) Garmin-Slipstream 25 pts
2 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 20
3 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 16
4 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 14
5 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 12
6 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto 10
7 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 9
8 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 8
9 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto 7
10 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil 6
11 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas 5
12 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 4
13 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto 3
14 Frantisek Rabon (Cze) Columbia-HTC 2
15 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 1
Drużynowo na etapie
1 Liquigas 1:49:56
2 Xacobeo Galicia 0:00:20
3 Silence – Lotto 0:00:21
4 Fuji – Servetto 0:00:41
5 Caisse d’Epargne 0:00:50
6 Rabobank 0:01:55
7 Garmin – Slipstream 0:02:02
8 Team Columbia – HTC 0:02:42
9 Vacansoleil Pro Cycling Team 0:03:07
10 Euskaltel – Euskadi 0:03:30
11 Team Milram 0:03:41
12 Cofidis, le credit en ligne 0:03:48
13 Astana 0:04:18
14 Cervelo Test Team 0:04:38
15 Française Des Jeux 0:05:01
16 BBOX Bouygues Telecom 0:05:15
17 AG2R – La Mondiale 0:05:41
18 Quick Step 0:06:10
19 Team Saxo Bank 0:06:24
20 Lampre – N.G.C 0:06:31
21 Contentpolis – Ampo 0:07:03
22 Andalucía – Cajasur 0:08:56
Klasyfikacja generalna po 20 etapie
1 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 84:10:32
2 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:55
3 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 0:01:32
4 Ivan Basso (Ita) Liquigas 0:02:12
5 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 0:04:27
6 Robert Gesink (Ned) Rabobank 0:06:40
7 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 0:09:08
8 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 0:09:11
9 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam 0:11:08
10 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 0:11:27
11 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 0:14:34
12 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 0:15:08
13 Daniel Navarro (Spa) Astana 0:15:10
14 Haimar Zubeldia (Spa) Astana 0:17:09
15 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo 0:18:41
16 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 0:20:05
17 Sylwester Szmyd (Pol) Liquigas 0:20:57
18 Amaël Moinard (Fra) Cofidis 0:21:11
19 Jesús Hernández (Spa) Astana 0:23:38
20 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 0:24:10
21 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto 0:24:21
22 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervélo TestTeam 0:32:59
23 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 0:35:02
24 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 0:36:49
25 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux 0:37:05
26 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia 0:37:14
27 David Moncoutié (Fra) Cofidis 0:45:59
28 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 0:48:07
29 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:52:52
30 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 0:53:34
31 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank 0:57:01
32 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:58:14
33 Leonardo Duque (Col) Cofidis 0:58:27
34 Bram Tankink (Ned) Rabobank 0:59:44
35 Iñigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam 1:02:34
36 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank 1:03:29
37 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil 1:04:04
38 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank 1:06:05
39 Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto 1:06:29
40 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 1:06:31
41 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 1:07:51
42 David López García (Spa) Caisse d’Epargne 1:09:08
43 Christian Knees (Ger) Milram 1:17:26
44 Pieter Weening (Ned) Rabobank 1:18:29
45 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 1:18:36
46 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 1:19:12
47 Manuel Calvente (Spa) Andalucía-Cajasur 1:21:21
48 Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom 1:21:38
49 Matthew Lloyd (Aus) Silence-Lotto 1:21:53
50 Julien El Farès (Fra) Cofidis 1:22:39
51 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux 1:23:45
52 Egoi Martínez (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:24:11
53 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream 1:25:53
54 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto 1:27:14
55 Lars Boom (Ned) Rabobank 1:27:53
56 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 1:28:34
57 Matthieu Sprick (Fra) Bbox Bouygues Telecom 1:29:08
58 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 1:30:07
59 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam 1:32:13
60 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto 1:34:04
61 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 1:34:23
62 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 1:34:48
63 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux 1:34:57
64 Ludovic Turpin (Fra) AG2R La Mondiale 1:36:25
65 Damien Monier (Fra) Cofidis 1:39:02
66 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto 1:40:43
67 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia 1:41:59
68 Matti Breschel (Den) Saxo Bank 1:44:02
69 Oliver Zaugg (Swi) Liquigas 1:46:54
70 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 1:47:01
71 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:51:38
72 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto 1:51:41
73 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto 1:52:34
74 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 1:53:55
75 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank 1:55:10
76 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur 1:55:12
77 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur 1:59:39
78 Gustavo Dominguez (Spa) Xacobeo Galicia 1:59:47
79 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 2:01:07
80 David Millar (GBr) Garmin-Slipstream 2:03:08
81 José Luis Arrieta (Spa) AG2R La Mondiale 2:03:26
82 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC 2:07:51
83 Dominik Roels (Ger) Milram 2:08:35
84 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 2:08:56
85 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 2:09:13
86 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil 2:10:09
87 Olivier Kaisen (Bel) Silence-Lotto 2:10:55
88 Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne 2:11:43
89 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis 2:12:36
90 Matthias Russ (Ger) Milram 2:17:08
91 Kjell Carlström (Fin) Liquigas 2:17:23
92 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:17:45
93 Marco Velo (Ita) Quick Step 2:18:06
94 Adam Hansen (Aus) Columbia-HTC 2:19:26
95 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:20:30
96 Martin Velits (Svk) Milram 2:20:42
97 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam 2:22:36
98 Rubén Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:22:57
99 Paul Voss (Ger) Milram 2:27:53
100 Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne
101 Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC 2:28:16
102 Gabriel Rasch (Nor) Cervélo TestTeam 2:28:18
103 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 2:29:06
104 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 2:31:04
105 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux 2:32:19
106 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur 2:35:25
107 André Greipel (Ger) Columbia-HTC 2:37:06
108 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 2:37:24
109 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Saxo Bank 2:37:38
110 Michael Schär (Swi) Astana 2:39:39
111 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 2:40:29
112 Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne 2:42:18
113 Maarten Wynants (Bel) Quick Step 2:45:58
114 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:46:43
115 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 2:47:16
116 Wesley Sulzberger (Aus) Française des Jeux 2:51:10
117 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo 2:51:20
118 José Ruiz (Spa) Andalucía-Cajasur 2:51:27
119 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto 2:52:23
120 Anthony Roux (Fra) Française des Jeux 2:53:02
121 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo 2:53:27
122 Marcel Sieberg (Ger) Columbia-HTC 2:53:46
123 Gregory Henderson (NZl) Columbia-HTC 2:55:34
124 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 2:56:30
125 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas 2:56:55
126 Christophe Brandt (Bel) Silence-Lotto 2:57:44
127 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis 2:58:04
128 Emanuele Bindi (Ita) Lampre-NGC 2:59:38
129 Tom Leezer (Ned) Rabobank 3:01:25
130 Assan Bazayev (Kaz) Astana 3:06:22
131 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas 3:07:43
132 Julian Dean (NZl) Garmin-Slipstream 3:09:51
133 Massimiliano Mori (Ita) Lampre-NGC 3:13:33
134 Frantisek Rabon (Cze) Columbia-HTC 3:15:22
135 Martijn Maaskant (Ned) Garmin-Slipstream 3:18:00
136 Timothy Gudsell (NZl) Française des Jeux 3:18:41
137 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil 3:18:49
138 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 3:19:05
139 Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom 3:27:50
Klasyfikacja punktowa
1 André Greipel (Ger) Columbia-HTC 123 pts
2 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 111
3 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 99
4 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 89
5 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 81
6 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 68
7 Robert Gesink (Ned) Rabobank 68
8 Ivan Basso (Ita) Liquigas 64
9 David Moncoutié (Fra) Cofidis 54
10 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 52
11 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto 52
12 Leonardo Duque (Col) Cofidis 50
13 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 47
14 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 42
15 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 42
16 Lars Boom (Ned) Rabobank 40
17 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 39
18 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto 37
19 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 36
20 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 33
21 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 32
22 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam 28
23 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 27
24 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 23
25 David Millar (GBr) Garmin-Slipstream 21
26 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 21
27 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo 21
28 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 20
29 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 20
30 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 20
31 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC 20
32 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 18
33 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 16
34 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 15
35 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux 14
36 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 13
37 Christian Knees (Ger) Milram 13
38 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil 13
39 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 12
40 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux 12
41 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi 12
42 Marco Velo (Ita) Quick Step 12
43 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur 11
44 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 11
45 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank 10
46 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam 10
47 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 9
48 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux 9
49 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia 9
50 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo 9
51 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank 8
52 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank 8
53 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 7
54 Jesús Hernández (Spa) Astana 7
55 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 7
56 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur 6
57 Daniel Navarro (Spa) Astana 6
58 Amaël Moinard (Fra) Cofidis 6
59 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank 5
60 Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom 5
61 Iñigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam 4
62 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 4
63 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur 4
64 Anthony Roux (Fra) Française des Jeux 3
65 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas 3
66 Bram Tankink (Ned) Rabobank 3
67 Julien El Farès (Fra) Cofidis 3
68 Haimar Zubeldia (Spa) Astana 2
69 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream 2
70 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam 2
71 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto 2
72 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 2
73 Tom Leezer (Ned) Rabobank 2
74 Dominik Roels (Ger) Milram 1
75 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto 1
76 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia 1
77 Pieter Weening (Ned) Rabobank 1
78 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 1
Klasyfikacja górska
1 David Moncoutié (Fra) Cofidis 186 pts
2 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 99
3 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 73
4 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 67
5 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 61
6 Pieter Weening (Ned) Rabobank 60
7 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 59
8 Robert Gesink (Ned) Rabobank 58
9 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 54
10 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 52
11 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 51
12 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 45
13 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia 34
14 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 34
15 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream 32
16 Ivan Basso (Ita) Liquigas 32
17 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 32
18 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 29
19 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 25
20 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 24
21 Lars Boom (Ned) Rabobank 22
22 Julien El Farès (Fra) Cofidis 21
23 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi 20
24 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 19
25 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank 19
26 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 18
27 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 17
28 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 16
29 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi 14
30 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam 13
31 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 13
32 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi 12
33 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia 12
34 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo 12
35 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 11
36 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 11
37 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 10
38 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 10
39 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 10
40 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto 10
41 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 10
42 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank 9
43 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 9
44 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto 8
45 Paul Voss (Ger) Milram 8
46 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto 7
47 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto 7
48 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur 6
49 Jesús Hernández (Spa) Astana 6
50 Christian Knees (Ger) Milram 6
51 Egoi Martínez (Spa) Euskaltel-Euskadi 6
52 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank 5
53 Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne 5
54 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 5
55 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 4
56 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 4
57 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 3
58 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas 3
59 Amaël Moinard (Fra) Cofidis 3
60 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux 3
61 Bram Tankink (Ned) Rabobank 3
62 Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto 3
63 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 3
64 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 3
65 Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne 3
66 Martin Velits (Svk) Milram 3
67 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 3
68 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 3
69 Leonardo Duque (Col) Cofidis 2
70 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis 2
71 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 1
72 Daniel Navarro (Spa) Astana 1
73 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam 1
74 Dominik Roels (Ger) Milram 1
75 Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC 1
Klasyfikacja łączona
1 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 7 pts
2 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 16
3 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 16
4 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 18
5 Robert Gesink (Ned) Rabobank 21
6 Ivan Basso (Ita) Liquigas 28
7 David Moncoutié (Fra) Cofidis 37
8 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 49
9 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 53
10 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 56
11 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam 61
12 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 62
13 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 65
14 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 71
15 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 74
16 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo 76
17 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 79
18 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 90
19 Lars Boom (Ned) Rabobank 92
20 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 93
21 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 101
22 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 102
23 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi 102
24 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 111
25 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 111
26 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 113
27 Leonardo Duque (Col) Cofidis 114
28 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia 115
29 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank 120
30 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 121
31 Jesús Hernández (Spa) Astana 122
32 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 122
33 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux 125
34 Pieter Weening (Ned) Rabobank 127
35 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank 128
36 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 129
37 Christian Knees (Ger) Milram 130
38 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank 131
39 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 131
40 Amaël Moinard (Fra) Cofidis 135
41 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi 135
42 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream 137
43 Julien El Farès (Fra) Cofidis 139
44 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas 140
45 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 141
46 Daniel Navarro (Spa) Astana 142
47 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto 142
48 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 143
49 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia 149
50 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 150
51 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 160
52 Bram Tankink (Ned) Rabobank 161
53 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 164
54 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 181
55 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto 195
56 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto 195
57 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur 197
58 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam 202
59 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 211
60 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto 218
61 Dominik Roels (Ger) Milram 231
62 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 231
63 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 244
64 Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne 248
65 Paul Voss (Ger) Milram 256
66 Martin Velits (Svk) Milram 258
67 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 264
68 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 272
69 Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC 274
70 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 301
71 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis 305
Klasyfikacja drużynowa
1 Xacobeo Galicia 252:21:14
2 Caisse d’Epargne 0:23:43
3 Astana 0:31:23
4 Cofidis, le credit en ligne 0:39:37
5 Fuji – Servetto 0:52:13
6 Rabobank 0:57:37
7 Euskaltel – Euskadi 1:04:40
8 Silence – Lotto 1:07:14
9 Cervelo Test Team 1:19:27
10 Liquigas 1:34:15
11 Française Des Jeux 1:42:40
12 AG2R – La Mondiale 1:59:53
13 Team Saxo Bank 2:41:02
14 Contentpolis – Ampo 2:44:36
15 Vacansoleil Pro Cycling Team 2:46:15
16 Lampre – N.G.C 2:53:00
17 Garmin – Slipstream 3:06:21
18 Andalucía – Cajasur 3:08:20
19 Quick Step 3:44:00
20 Team Milram 3:45:56
21 BBOX Bouygues Telecom 4:59:25
22 Team Columbia – HTC 6:32:45