Wyniki 19 etapu z dnia 18.09.2009, Avila – La Granja. Real Fábrica de Cristales, dystans 174 km

1 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 4:37:35
2 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 0:00:02
3 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto
4 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi
5 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne
6 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia
7 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC
8 Ivan Basso (Ita) Liquigas
9 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo 0:01:34
10 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux
11 Daniel Navarro (Spa) Astana
12 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale
13 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam
14 Haimar Zubeldia (Spa) Astana
15 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne
16 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil
17 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne
18 Sylwester Szmyd (Pol) Liquigas 0:01:39
19 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 0:02:51
20 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia
21 Matti Breschel (Den) Saxo Bank
22 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto
23 Amaël Moinard (Fra) Cofidis
24 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto
25 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi
26 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo
27 David López García (Spa) Caisse d’Epargne
28 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank
29 Pieter Weening (Ned) Rabobank 0:04:44
30 Leonardo Duque (Col) Cofidis
31 Bram Tankink (Ned) Rabobank
32 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank
33 Robert Gesink (Ned) Rabobank
34 Bingen Fernández (Spa) Cofidis
35 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia
36 Jesús Hernández (Spa) Astana
37 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto
38 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia
39 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil
40 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervélo TestTeam
41 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:05:13
42 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux 0:06:28
43 Gabriel Rasch (Nor) Cervélo TestTeam 0:06:30
44 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia 0:07:58
45 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 0:08:27
46 Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto
47 Manuel Calvente (Spa) Andalucía-Cajasur
48 Iñigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam
49 Ludovic Turpin (Fra) AG2R La Mondiale
50 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 0:09:16
51 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank
52 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 0:09:42
53 Matthieu Sprick (Fra) Bbox Bouygues Telecom
54 Christian Knees (Ger) Milram 0:09:43
55 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur
56 José Luis Arrieta (Spa) AG2R La Mondiale
57 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:09:45
58 Gustavo Dominguez (Spa) Xacobeo Galicia
59 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo
60 David Moncoutié (Fra) Cofidis
61 Kjell Carlström (Fin) Liquigas
62 Wesley Sulzberger (Aus) Française des Jeux
63 Matthew Lloyd (Aus) Silence-Lotto
64 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur
65 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream 0:11:49
66 Oliver Zaugg (Swi) Liquigas 0:11:51
67 Egoi Martínez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:12:56
68 Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne
69 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank
70 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 0:12:57
71 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi
72 Rubén Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi
73 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 0:14:04
74 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:14:53
75 Matthias Russ (Ger) Milram
76 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 0:18:22
77 Marcel Sieberg (Ger) Columbia-HTC 0:18:51
78 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto
79 Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC
80 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto
81 André Greipel (Ger) Columbia-HTC
82 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto
83 Gregory Henderson (NZl) Columbia-HTC
84 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux
85 Marco Velo (Ita) Quick Step
86 Rein Taaramäe (Est) Cofidis
87 Paul Voss (Ger) Milram
88 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam
89 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis
90 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil
91 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas
92 Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne 0:18:56
93 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi
94 Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne
95 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur
96 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 0:19:00
97 Lars Boom (Ned) Rabobank
98 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil 0:19:14
99 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur 0:19:16
100 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC
101 Anthony Roux (Fra) Française des Jeux
102 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto
103 Martijn Maaskant (Ned) Garmin-Slipstream
104 Assan Bazayev (Kaz) Astana
105 Christophe Brandt (Bel) Silence-Lotto
106 Olivier Kaisen (Bel) Silence-Lotto
107 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi
108 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil
109 Dominik Roels (Ger) Milram
110 Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom
111 Julien El Farès (Fra) Cofidis
112 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Saxo Bank
113 Massimiliano Mori (Ita) Lampre-NGC
114 Emanuele Bindi (Ita) Lampre-NGC
115 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi
116 David Millar (GBr) Garmin-Slipstream
117 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo
118 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam
119 Adam Hansen (Aus) Columbia-HTC
120 Michael Schär (Swi) Astana
121 Julian Dean (NZl) Garmin-Slipstream
122 Martin Velits (Svk) Milram
123 Timothy Gudsell (NZl) Française des Jeux
124 Tom Leezer (Ned) Rabobank 0:19:26
125 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux
126 Maarten Wynants (Bel) Quick Step
127 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom
128 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas
129 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto
130 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis
131 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo
132 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil
133 Frantisek Rabon (Cze) Columbia-HTC
134 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas
135 Daniele Bennati (Ita) Liquigas
136 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia
137 José Ruiz (Spa) Andalucía-Cajasur
138 Damien Monier (Fra) Cofidis
139 Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom
Lotna premia 1 – Km.: 147.1
1 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 4 pts
2 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 2
3 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto 1
Lotna premia 2 – Km.: 156
1 Iñigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam 4 pts
2 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 2
3 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 1
Finisz – La Granja. Real Fábrica de Cristales, Km.: 179.8
1 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 25 pts
2 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 20
3 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 16
4 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 14
5 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 12
6 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 10
7 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 9
8 Ivan Basso (Ita) Liquigas 8
9 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo 7
10 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux 6
11 Daniel Navarro (Spa) Astana 5
12 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 4
13 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam 3
14 Haimar Zubeldia (Spa) Astana 2
15 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 1
Premia górska 1 – Alto del León – Cat. 3, Km.: 48
1 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia 6 pts
2 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream 4
3 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 2
4 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 1
Premia górska 2 – Puerto de Navacerrada (1st pass), Cat. 1, Km.: 75
1 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia 16 pts
2 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream 12
3 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 10
4 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 8
5 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 6
6 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 4
7 Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne 3
8 Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne 2
9 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 1
Premia górska 3 – Puerto de La Morcuera, Cat. 1, Km.: 112
1 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream 16 pts
2 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia 12
3 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 10
4 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 8
5 Egoi Martínez (Spa) Euskaltel-Euskadi 6
6 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto 4
7 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 3
8 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi 2
9 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 1
Premia górska 4 – Puerto de Navacerrada (2nd pass), Cat. 1, Km.: 162
1 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 16 pts
2 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 12
3 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 10
4 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 8
5 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 6
6 Ivan Basso (Ita) Liquigas 4
7 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 3
8 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas 2
9 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 1
1
Drużynowo na etapie
#
1 Caisse D’Epargne 13:54:23
2 Fuji – Servetto 0:04:04
3 Xacobeo Galicia 0:05:59
4 Astana 0:06:14
5 Euskaltel – Euskadi 0:06:28
6 Liquigas 0:09:48
7 Cofidis, le credit en ligne 0:10:41
8 Cervelo Test Team 0:11:10
9 Contentpolis – Ampo 0:12:03
10 Rabobank 0:12:34
11 Silence – Lotto 0:12:53
12 Team Saxo Bank 0:13:20
13 Française Des Jeux 0:16:09
14 AG2R – La Mondiale 0:18:05
15 Vacansoleil Pro Cycling Team 0:18:44
16 Andalucía – Cajasur 0:26:17
17 Quick Step 0:33:01
18 Team Milram 0:41:49
19 Team Columbia – HTC 0:54:55
General classification after stage 19
1 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 83:34:03
2 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:26
3 Ivan Basso (Ita) Liquigas 0:01:45
4 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 0:01:59
5 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 0:02:11
6 Robert Gesink (Ned) Rabobank 0:05:30
7 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 0:06:49
8 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 0:07:42
9 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam 0:09:37
10 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 0:10:40
11 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 0:13:06
12 Daniel Navarro (Spa) Astana 0:13:39
13 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 0:14:03
14 Haimar Zubeldia (Spa) Astana 0:15:23
15 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo 0:15:49
16 Amaël Moinard (Fra) Cofidis 0:19:01
17 Jesús Hernández (Spa) Astana 0:19:24
18 Sylwester Szmyd (Pol) Liquigas 0:19:26
19 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 0:19:52
20 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 0:21:18
21 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto 0:23:02
22 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervélo TestTeam 0:31:13
23 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux 0:31:30
24 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 0:33:23
25 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 0:33:58
26 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia 0:35:09
27 David Moncoutié (Fra) Cofidis 0:43:01
28 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 0:48:06
29 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:50:02
30 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 0:50:38
31 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank 0:54:38
32 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:55:00
33 Leonardo Duque (Col) Cofidis 0:55:09
34 Bram Tankink (Ned) Rabobank 0:57:38
35 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil 0:59:26
36 Iñigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam 1:00:44
37 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank 1:04:08
38 Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto 1:04:15
39 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 1:04:17
40 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank 1:04:32
41 David López García (Spa) Caisse d’Epargne 1:05:55
42 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 1:08:07
43 Christian Knees (Ger) Milram 1:15:20
44 Pieter Weening (Ned) Rabobank 1:16:16
45 Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom 1:16:18
46 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 1:16:34
47 Manuel Calvente (Spa) Andalucía-Cajasur 1:16:52
48 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 1:18:47
49 Matthew Lloyd (Aus) Silence-Lotto 1:19:34
50 Julien El Farès (Fra) Cofidis 1:20:15
51 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux 1:21:21
52 Egoi Martínez (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:22:46
53 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream 1:24:22
54 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 1:26:48
55 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 1:26:51
56 Lars Boom (Ned) Rabobank 1:27:05
57 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto 1:27:16
58 Matthieu Sprick (Fra) Bbox Bouygues Telecom 1:27:59
59 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam 1:30:05
60 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 1:31:01
61 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux 1:32:43
62 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto 1:33:06
63 Ludovic Turpin (Fra) AG2R La Mondiale 1:33:24
64 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 1:34:29
65 Damien Monier (Fra) Cofidis 1:37:30
66 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia 1:39:31
67 Matti Breschel (Den) Saxo Bank 1:40:18
68 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto 1:40:39
69 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 1:42:51
70 Oliver Zaugg (Swi) Liquigas 1:43:36
71 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:47:30
72 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank 1:50:18
73 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto 1:51:15
74 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto 1:51:24
75 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur 1:51:51
76 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 1:52:58
77 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 1:55:51
78 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur 1:56:52
79 Gustavo Dominguez (Spa) Xacobeo Galicia 1:58:05
80 José Luis Arrieta (Spa) AG2R La Mondiale 2:00:37
81 David Millar (GBr) Garmin-Slipstream 2:03:46
82 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 2:05:50
83 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC 2:06:50
84 Dominik Roels (Ger) Milram 2:07:57
85 Olivier Kaisen (Bel) Silence-Lotto 2:08:37
86 Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne 2:08:48
87 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis 2:08:56
88 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 2:09:52
89 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil 2:10:04
90 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:13:27
91 Kjell Carlström (Fin) Liquigas 2:13:32
92 Marco Velo (Ita) Quick Step 2:14:13
93 Matthias Russ (Ger) Milram 2:14:52
94 Adam Hansen (Aus) Columbia-HTC 2:17:53
95 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:18:20
96 Martin Velits (Svk) Milram 2:19:20
97 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam 2:20:13
98 Rubén Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:21:50
99 Paul Voss (Ger) Milram 2:24:50
100 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 2:24:59
101 Gabriel Rasch (Nor) Cervélo TestTeam 2:25:00
102 Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC 2:25:26
103 Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne 2:27:52
104 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 2:28:10
105 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux 2:30:10
106 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur 2:30:57
107 André Greipel (Ger) Columbia-HTC 2:33:59
108 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Saxo Bank 2:34:53
109 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 2:35:11
110 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 2:36:59
111 Michael Schär (Swi) Astana 2:38:11
112 Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne 2:39:54
113 Maarten Wynants (Bel) Quick Step 2:42:50
114 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 2:43:05
115 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:44:28
116 Wesley Sulzberger (Aus) Française des Jeux 2:48:16
117 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo 2:48:19
118 José Ruiz (Spa) Andalucía-Cajasur 2:48:27
119 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto 2:48:47
120 Marcel Sieberg (Ger) Columbia-HTC 2:49:38
121 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo 2:50:51
122 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 2:51:52
123 Anthony Roux (Fra) Française des Jeux 2:52:09
124 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas 2:53:38
125 Gregory Henderson (NZl) Columbia-HTC 2:54:18
126 Christophe Brandt (Bel) Silence-Lotto 2:54:29
127 Emanuele Bindi (Ita) Lampre-NGC 2:56:05
128 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis 2:56:40
129 Tom Leezer (Ned) Rabobank 2:56:55
130 Assan Bazayev (Kaz) Astana 3:00:34
131 Julian Dean (NZl) Garmin-Slipstream 3:04:59
132 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas 3:07:47
133 Massimiliano Mori (Ita) Lampre-NGC 3:08:10
134 Timothy Gudsell (NZl) Française des Jeux 3:14:03
135 Frantisek Rabon (Cze) Columbia-HTC 3:15:14
136 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 3:15:55
137 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil 3:16:25
138 Martijn Maaskant (Ned) Garmin-Slipstream 3:16:26
139 Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom 3:25:52
Klasyfikacja punktowa
1 André Greipel (Ger) Columbia-HTC 123 pts
2 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 102
3 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 83
4 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 81
5 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 69
6 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 68
7 Robert Gesink (Ned) Rabobank 68
8 Ivan Basso (Ita) Liquigas 64
9 David Moncoutié (Fra) Cofidis 54
10 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 52
11 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto 52
12 Leonardo Duque (Col) Cofidis 50
13 Lars Boom (Ned) Rabobank 40
14 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 39
15 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 39
16 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 36
17 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 33
18 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 32
19 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 30
20 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 28
21 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam 28
22 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 27
23 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto 27
24 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 22
25 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 21
26 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo 21
27 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 20
28 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 20
29 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC 20
30 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 18
31 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 16
32 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 16
33 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 15
34 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux 14
35 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 13
36 Christian Knees (Ger) Milram 13
37 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux 12
38 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 12
39 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi 12
40 Marco Velo (Ita) Quick Step 12
41 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur 11
42 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 11
43 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam 10
44 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank 10
45 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo 9
46 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia 9
47 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 9
48 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux 9
49 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank 8
50 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank 8
51 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 7
52 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil 7
53 Jesús Hernández (Spa) Astana 7
54 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 7
55 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur 6
56 Daniel Navarro (Spa) Astana 6
57 Amaël Moinard (Fra) Cofidis 6
58 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank 5
59 Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom 5
60 Iñigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam 4
61 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 4
62 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur 4
63 Anthony Roux (Fra) Française des Jeux 3
64 Julien El Farès (Fra) Cofidis 3
65 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas 3
66 Bram Tankink (Ned) Rabobank 3
67 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam 2
68 Tom Leezer (Ned) Rabobank 2
69 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 2
70 Haimar Zubeldia (Spa) Astana 2
71 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream 2
72 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto 2
73 Dominik Roels (Ger) Milram 1
74 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto 1
75 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia 1
76 Pieter Weening (Ned) Rabobank 1
77 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 1
Klasyfikacja górska
1 David Moncoutié (Fra) Cofidis 186 pts
2 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 99
3 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 73
4 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 67
5 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 61
6 Pieter Weening (Ned) Rabobank 60
7 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 59
8 Robert Gesink (Ned) Rabobank 58
9 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 54
10 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 52
11 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 51
12 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 45
13 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia 34
14 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 34
15 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream 32
16 Ivan Basso (Ita) Liquigas 32
17 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 32
18 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 29
19 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 25
20 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 24
21 Lars Boom (Ned) Rabobank 22
22 Julien El Farès (Fra) Cofidis 21
23 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi 20
24 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 19
25 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank 19
26 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 18
27 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 17
28 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 16
29 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi 14
30 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam 13
31 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 13
32 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi 12
33 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia 12
34 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo 12
35 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 11
36 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 11
37 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 10
38 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 10
39 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 10
40 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto 10
41 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 10
42 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank 9
43 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 9
44 Paul Voss (Ger) Milram 8
45 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto 8
46 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto 7
47 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto 7
48 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur 6
49 Jesús Hernández (Spa) Astana 6
50 Christian Knees (Ger) Milram 6
51 Egoi Martínez (Spa) Euskaltel-Euskadi 6
52 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank 5
53 Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne 5
54 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 5
55 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 4
56 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 4
57 Amaël Moinard (Fra) Cofidis 3
58 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas 3
59 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 3
60 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux 3
61 Bram Tankink (Ned) Rabobank 3
62 Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto 3
63 Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne 3
64 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 3
65 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 3
66 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 3
67 Martin Velits (Svk) Milram 3
68 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 3
69 Leonardo Duque (Col) Cofidis 2
70 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis 2
71 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 1
72 Daniel Navarro (Spa) Astana 1
73 Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC 1
74 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam 1
75 Dominik Roels (Ger) Milram 1
Klasyfikacja łączona
1 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 7 pts
2 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 16
3 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 17
4 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 19
5 Robert Gesink (Ned) Rabobank 21
6 Ivan Basso (Ita) Liquigas 27
7 David Moncoutié (Fra) Cofidis 37
8 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 49
9 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 50
10 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 56
11 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam 60
12 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 61
13 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 64
14 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 69
15 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo 75
16 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 80
17 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 81
18 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 87
19 Lars Boom (Ned) Rabobank 88
20 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 91
21 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 99
22 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi 100
23 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 106
24 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 110
25 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 110
26 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 113
27 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia 114
28 Leonardo Duque (Col) Cofidis 114
29 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 114
30 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 114
31 Jesús Hernández (Spa) Astana 119
32 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux 120
33 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank 120
34 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 121
35 Pieter Weening (Ned) Rabobank 126
36 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank 127
37 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 129
38 Christian Knees (Ger) Milram 129
39 Amaël Moinard (Fra) Cofidis 130
40 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 130
41 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank 131
42 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi 134
43 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 134
44 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream 137
45 Daniel Navarro (Spa) Astana 140
46 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas 141
47 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto 141
48 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 149
49 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 149
50 Bram Tankink (Ned) Rabobank 161
51 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto 194
52 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 200
53 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 217
54 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 221
55 Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne 230
56 Paul Voss (Ger) Milram 243
57 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 253
58 Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC 256
59 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 260
Klasyfikacja drużynowa
1 Xacobeo Galicia 250:30:58
2 Caisse D’Epargne 0:23:13
3 Astana 0:27:25
4 Cofidis, le credit en ligne 0:36:09
5 Fuji – Servetto 0:51:52
6 Rabobank 0:56:02
7 Euskaltel – Euskadi 1:01:30
8 Silence – Lotto 1:07:13
9 Cervelo Test Team 1:15:09
10 Liquigas 1:34:35
11 Française Des Jeux 1:37:59
12 AG2R – La Mondiale 1:54:32
13 Team Saxo Bank 2:34:32
14 Contentpolis – Ampo 2:37:53
15 Vacansoleil Pro Cycling Team 2:43:28
16 Andalucía – Cajasur 2:59:44
17 Quick Step 3:39:16
18 Team Milram 3:42:35
19 Team Columbia – HTC 6:30:23