Wyniki 18 etapu z dnia 17.09.2009, Talavera de la Reina – Avila, dystans 187 km

1 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam 4:19:14
2 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:00:03
3 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 0:00:16
4 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo 0:00:39
5 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:41
6 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux 0:00:42
7 Rein Taaramäe (Est) Cofidis
8 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux
9 Jesús Hernández (Spa) Astana
10 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto
11 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 0:00:57
12 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 0:01:20
13 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto 0:03:36
14 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 0:04:57
15 David Moncoutié (Fra) Cofidis
16 Matti Breschel (Den) Saxo Bank 0:07:16
17 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 0:09:40
18 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia
19 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi
20 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne
21 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 0:09:41
22 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto
23 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC
24 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia
25 Ivan Basso (Ita) Liquigas
26 Robert Gesink (Ned) Rabobank
27 Daniel Navarro (Spa) Astana
28 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil
29 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne
30 Haimar Zubeldia (Spa) Astana
31 Kevin De Weert (Bel) Quick Step
32 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne
33 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank
34 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia
35 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto
36 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo
37 Sylwester Szmyd (Pol) Liquigas
38 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervélo TestTeam
39 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto
40 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank
41 Pieter Weening (Ned) Rabobank
42 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia
43 Daniele Bennati (Ita) Liquigas
44 Amaël Moinard (Fra) Cofidis
45 Gustavo Dominguez (Spa) Xacobeo Galicia
46 Bram Tankink (Ned) Rabobank
47 Gabriel Rasch (Nor) Cervélo TestTeam
48 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Saxo Bank 0:09:53
49 Leonardo Duque (Col) Cofidis
50 Julien El Farès (Fra) Cofidis 0:10:03
51 Rubén Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi
52 Oliver Zaugg (Swi) Liquigas
53 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne
54 Paul Voss (Ger) Milram
55 Manuel Calvente (Spa) Andalucía-Cajasur 0:10:06
56 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi
57 Michael Schär (Swi) Astana
58 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto
59 Marco Velo (Ita) Quick Step
60 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank
61 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur 0:10:09
62 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank
63 Matthew Lloyd (Aus) Silence-Lotto
64 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo
65 Christian Knees (Ger) Milram 0:10:11
66 Wesley Sulzberger (Aus) Française des Jeux 0:10:13
67 Matthieu Sprick (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:10:20
68 Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom
69 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 0:10:42
70 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 0:10:55
71 Kjell Carlström (Fin) Liquigas
72 Dominik Roels (Ger) Milram
73 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux
74 David López García (Spa) Caisse d’Epargne
75 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom
76 Tom Leezer (Ned) Rabobank
77 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto
78 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil 0:11:15
79 Ludovic Turpin (Fra) AG2R La Mondiale
80 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi
81 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto
82 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo
83 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis
84 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil
85 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam
86 Egoi Martínez (Spa) Euskaltel-Euskadi
87 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi
88 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur
89 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil
90 Maarten Wynants (Bel) Quick Step
91 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia 0:11:20
92 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux 0:11:22
93 Martijn Maaskant (Ned) Garmin-Slipstream
94 Iñigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam
95 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC 0:11:25
96 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis 0:11:28
97 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 0:11:30
98 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil 0:11:37
99 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur 0:11:45
100 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam
101 Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne 0:12:25
102 José Luis Arrieta (Spa) AG2R La Mondiale 0:12:52
103 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo
104 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream 0:13:40
105 Julian Dean (NZl) Garmin-Slipstream 0:14:19
106 David Millar (GBr) Garmin-Slipstream
107 Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC
108 Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne
109 Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne
110 Marcel Sieberg (Ger) Columbia-HTC 0:18:11
111 Gregory Henderson (NZl) Columbia-HTC
112 Adam Hansen (Aus) Columbia-HTC
113 Frantisek Rabon (Cze) Columbia-HTC
114 Lars Boom (Ned) Rabobank
115 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo
116 Massimiliano Mori (Ita) Lampre-NGC
117 André Greipel (Ger) Columbia-HTC
118 Christophe Brandt (Bel) Silence-Lotto
119 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas
120 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur
121 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto
122 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi
123 Olivier Kaisen (Bel) Silence-Lotto
124 Emanuele Bindi (Ita) Lampre-NGC
125 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
126 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas
127 Martin Velits (Svk) Milram
128 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil
129 Sergio Dominguez Munoz (Spa) Contentpolis-Ampo
130 Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto
131 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi
132 Timothy Gudsell (NZl) Française des Jeux
133 Anthony Roux (Fra) Française des Jeux
134 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil
135 Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom
136 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas
137 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne
138 Assan Bazayev (Kaz) Astana
139 Matthias Russ (Ger) Milram
140 Damien Monier (Fra) Cofidis
141 José Ruiz (Spa) Andalucía-Cajasur 0:18:33
DNS Maxim Iglinsky (Kaz) Astana
DNS Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream
DNS Christian Meier (Can) Garmin-Slipstream
DNS Bert Grabsch (Ger) Columbia-HTC
DNF Julien Loubet (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream
DNF Gerald Ciolek (Ger) Milram
DNF Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil
Punkty
1 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam 25 pts
2 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 20
3 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 16
4 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo 14
5 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi 12
6 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux 10
7 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 9
8 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux 8
9 Jesús Hernández (Spa) Astana 7
10 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto 6
11 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 5
12 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 4
13 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto 3
14 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 2
15 David Moncoutié (Fra) Cofidis 1
Lotna premia 1 – El Barraco, km. 93
1 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 4 pts
2 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 2
3 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto 1
Lotna premia 2 – El Herradón, km. 112,8
1 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 4 pts
2 David Moncoutié (Fra) Cofidis 2
3 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux 1
Premia górska 1 – Puerto de Mijares (Cat. 1) km. 57
1 David Moncoutié (Fra) Cofidis 16 pts
2 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 12
3 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto 10
4 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo 8
5 Jesús Hernández (Spa) Astana 6
6 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi 4
7 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 3
8 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 2
9 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 1
Premia górska 2 – Alto Collado Mediano (Cat. 2) km. 120
1 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 10 pts
2 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam 7
3 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 5
4 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux 3
5 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo 2
6 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 1
Premia górska 3 – Alto del Boquerón (Cat. 3) km. 148
1 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam 6 pts
2 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 4
3 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo 2
4 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 1
Drużynowo na etapie
1 Cofidis, le credit en ligne 13:08:18
2 Française Des Jeux 0:01:01
3 Team Saxo Bank 0:06:37
4 Cervelo Test Team 0:08:46
5 Liquigas 0:08:49
6 Astana 0:09:28
7 Fuji – Servetto
8 Euskaltel – Euskadi 0:09:48
9 Contentpolis – Ampo 0:09:53
10 Xacobeo Galicia 0:10:05
11 AG2R – La Mondiale 0:12:18
12 Silence – Lotto 0:12:21
13 Caisse D’Epargne 0:18:26
14 Rabobank 0:18:27
15 Quick Step 0:20:06
16 Team Milram 0:20:33
17 Andalucía – Cajasur 0:20:54
18 BBOX Bouygues Telecom 0:20:59
19 Vacansoleil Pro Cycling Team 0:21:35
20 Lampre – N.G.C 0:28:41
21 Garmin – Slipstream 0:28:45
22 Team Columbia – HTC 0:40:05
Klasyfikacja generalna po 18 etapie
1 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 78:56:42
2 Robert Gesink (Ned) Rabobank 0:00:32
3 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:10
4 Ivan Basso (Ita) Liquigas 0:01:29
5 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 0:01:51
6 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 0:01:55
7 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 0:05:54
8 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 0:06:35
9 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam 0:07:49
10 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 0:10:46
11 Daniel Navarro (Spa) Astana 0:11:51
12 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 0:12:19
13 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 0:12:50
14 Haimar Zubeldia (Spa) Astana 0:13:35
15 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo 0:14:01
16 Jesús Hernández (Spa) Astana 0:14:26
17 Amaël Moinard (Fra) Cofidis 0:15:56
18 Sylwester Szmyd (Pol) Liquigas 0:17:33
19 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto 0:18:04
20 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne
21 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 0:18:13
22 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux 0:24:48
23 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervélo TestTeam 0:26:15
24 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia 0:26:57
25 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 0:29:00
26 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 0:30:18
27 David Moncoutié (Fra) Cofidis 0:33:02
28 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 0:39:31
29 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:44:35
30 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 0:48:50
31 Leonardo Duque (Col) Cofidis 0:50:11
32 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank 0:50:58
33 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank 0:51:33
34 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:51:55
35 Iñigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam 0:52:09
36 Bram Tankink (Ned) Rabobank 0:52:40
37 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil 0:54:28
38 Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto 0:55:34
39 Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:56:48
40 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 0:59:19
41 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank 0:59:34
42 Julien El Farès (Fra) Cofidis 1:00:45
43 David López García (Spa) Caisse d’Epargne 1:02:50
44 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 1:05:02
45 Christian Knees (Ger) Milram 1:05:23
46 Lars Boom (Ned) Rabobank 1:07:51
47 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto 1:08:11
48 Manuel Calvente (Spa) Andalucía-Cajasur
49 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 1:08:15
50 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 1:08:48
51 Matthew Lloyd (Aus) Silence-Lotto 1:09:35
52 Egoi Martínez (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:09:36
53 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam 1:10:35
54 Pieter Weening (Ned) Rabobank 1:11:18
55 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream 1:12:19
56 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto 1:13:26
57 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 1:13:29
58 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux 1:13:38
59 Damien Monier (Fra) Cofidis 1:17:50
60 Matthieu Sprick (Fra) Bbox Bouygues Telecom 1:18:03
61 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 1:19:22
62 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux 1:19:33
63 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 1:19:37
64 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia 1:19:51
65 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 1:21:02
66 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 1:21:50
67 Ludovic Turpin (Fra) AG2R La Mondiale 1:24:43
68 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:28:00
69 Oliver Zaugg (Swi) Liquigas 1:31:31
70 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto 1:31:54
71 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto 1:32:10
72 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 1:32:55
73 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 1:33:53
74 Matti Breschel (Den) Saxo Bank 1:37:13
75 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto 1:37:36
76 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur 1:37:42
77 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank 1:40:48
78 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur 1:41:54
79 David Millar (GBr) Garmin-Slipstream 1:44:16
80 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 1:45:52
81 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 1:46:10
82 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC 1:47:20
83 Gustavo Dominguez (Spa) Xacobeo Galicia 1:48:06
84 Dominik Roels (Ger) Milram 1:48:27
85 Olivier Kaisen (Bel) Silence-Lotto 1:49:07
86 Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne 1:49:38
87 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis 1:49:51
88 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil 1:50:34
89 José Luis Arrieta (Spa) AG2R La Mondiale 1:50:40
90 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:54:17
91 Marco Velo (Ita) Quick Step 1:55:08
92 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 1:56:41
93 Adam Hansen (Aus) Columbia-HTC 1:58:23
94 Matthias Russ (Ger) Milram 1:59:45
95 Martin Velits (Svk) Milram 1:59:50
96 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam 2:01:08
97 Kjell Carlström (Fin) Liquigas 2:03:33
98 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:05:09
99 Paul Voss (Ger) Milram 2:05:45
100 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 2:05:54
101 Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC 2:06:21
102 Rubén Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:08:39
103 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux 2:10:30
104 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur 2:11:27
105 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 2:13:52
106 Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne 2:14:42
107 André Greipel (Ger) Columbia-HTC 2:14:54
108 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Saxo Bank 2:15:23
109 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 2:15:31
110 Gabriel Rasch (Nor) Cervélo TestTeam 2:18:16
111 Michael Schär (Swi) Astana 2:18:41
112 Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne 2:20:44
113 Maarten Wynants (Bel) Quick Step 2:23:10
114 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 2:23:25
115 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:24:58
116 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 2:27:29
117 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo 2:28:39
118 José Ruiz (Spa) Andalucía-Cajasur 2:28:47
119 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto 2:29:42
120 Marcel Sieberg (Ger) Columbia-HTC 2:30:33
121 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo 2:31:21
122 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 2:32:12
123 Anthony Roux (Fra) Française des Jeux 2:32:39
124 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas 2:34:33
125 Christophe Brandt (Bel) Silence-Lotto 2:34:59
126 Gregory Henderson (NZl) Columbia-HTC 2:35:13
127 Emanuele Bindi (Ita) Lampre-NGC 2:36:35
128 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis 2:37:00
129 Tom Leezer (Ned) Rabobank 2:37:15
130 Wesley Sulzberger (Aus) Française des Jeux 2:38:17
131 Sergio Dominguez Munoz (Spa) Contentpolis-Ampo 2:40:20
132 Assan Bazayev (Kaz) Astana 2:41:04
133 Julian Dean (NZl) Garmin-Slipstream 2:45:29
134 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas 2:48:07
135 Massimiliano Mori (Ita) Lampre-NGC 2:48:40
136 Timothy Gudsell (NZl) Française des Jeux 2:54:33
137 Frantisek Rabon (Cze) Columbia-HTC 2:55:34
138 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 2:56:41
139 Martijn Maaskant (Ned) Garmin-Slipstream 2:56:56
140 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil 2:56:57
141 Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom 3:06:12
Klasyfikacja punktowa
1 André Greipel (Ger) Columbia-HTC 123 pts
2 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 81
3 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 80
4 Robert Gesink (Ned) Rabobank 68
5 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 67
6 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 58
7 Ivan Basso (Ita) Liquigas 56
8 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 55
9 David Moncoutié (Fra) Cofidis 54
10 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 52
11 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto 52
12 Leonardo Duque (Col) Cofidis 50
13 Lars Boom (Ned) Rabobank 40
14 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 39
15 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 35
16 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 33
17 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 32
18 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 30
19 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 28
20 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto 27
21 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 26
22 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam 25
23 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 23
24 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 22
25 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 20
26 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC 20
27 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 18
28 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 18
29 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 16
30 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 16
31 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 15
32 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo 14
33 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 13
34 Christian Knees (Ger) Milram 13
35 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux 12
36 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 12
37 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi 12
38 Marco Velo (Ita) Quick Step 12
39 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur 11
40 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 11
41 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 11
42 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 11
43 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank 10
44 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam 10
45 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux 9
46 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia 9
47 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo 9
48 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank 8
49 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux 8
50 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank 8
51 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 7
52 Jesús Hernández (Spa) Astana 7
53 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 7
54 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil 7
55 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur 6
56 Amaël Moinard (Fra) Cofidis 6
57 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank 5
58 Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom 5
59 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 4
60 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur 4
61 Anthony Roux (Fra) Française des Jeux 3
62 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas 3
63 Bram Tankink (Ned) Rabobank 3
64 Julien El Farès (Fra) Cofidis 3
65 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam 2
66 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream 2
67 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto 2
68 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 2
69 Tom Leezer (Ned) Rabobank 2
70 Dominik Roels (Ger) Milram 1
71 Daniel Navarro (Spa) Astana 1
72 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto 1
73 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia 1
74 Pieter Weening (Ned) Rabobank 1
75 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 1
Klasyfikacja górska
1 David Moncoutié (Fra) Cofidis 186 pts
2 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 89
3 Pieter Weening (Ned) Rabobank 60
4 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 59
5 Robert Gesink (Ned) Rabobank 58
6 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 57
7 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 57
8 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 54
9 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 53
10 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 51
11 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 40
12 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 39
13 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 34
14 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 32
15 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 29
16 Ivan Basso (Ita) Liquigas 28
17 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 25
18 Lars Boom (Ned) Rabobank 22
19 Julien El Farès (Fra) Cofidis 21
20 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi 20
21 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank 19
22 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 17
23 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 17
24 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 16
25 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi 14
26 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam 13
27 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 13
28 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia 12
29 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo 12
30 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 11
31 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi 10
32 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 10
33 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 10
34 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto 10
35 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 10
36 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank 9
37 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 9
38 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto 8
39 Paul Voss (Ger) Milram 8
40 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 7
41 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto 7
42 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 7
43 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur 6
44 Jesús Hernández (Spa) Astana 6
45 Christian Knees (Ger) Milram 6
46 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank 5
47 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 4
48 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 4
49 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 4
50 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 3
51 Amaël Moinard (Fra) Cofidis 3
52 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto 3
53 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 3
54 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux 3
55 Bram Tankink (Ned) Rabobank 3
56 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 3
57 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 3
58 Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto 3
59 Martin Velits (Svk) Milram 3
60 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 3
61 Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne 3
62 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 3
63 Leonardo Duque (Col) Cofidis 2
64 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis 2
65 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 2
66 Daniel Navarro (Spa) Astana 1
67 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas 1
68 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam 1
69 Dominik Roels (Ger) Milram 1
70 Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC 1
Klasyfikacja łączona
1 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 10 pts
2 Robert Gesink (Ned) Rabobank 11
3 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 21
4 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 22
5 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 22
6 Ivan Basso (Ita) Liquigas 27
7 David Moncoutié (Fra) Cofidis 37
8 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 47
9 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 51
10 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam 57
11 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 57
12 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 64
13 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 75
14 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo 76
15 Lars Boom (Ned) Rabobank 77
16 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 79
17 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 80
18 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 88
19 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 93
20 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi 96
21 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 101
22 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 101
23 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 103
24 Leonardo Duque (Col) Cofidis 106
25 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 109
26 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank 110
27 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux 111
28 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 111
29 Jesús Hernández (Spa) Astana 112
30 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 115
31 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank 122
32 Amaël Moinard (Fra) Cofidis 124
33 Christian Knees (Ger) Milram 124
34 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank 125
35 Julien El Farès (Fra) Cofidis 125
36 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 127
37 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi 128
38 Pieter Weening (Ned) Rabobank 131
39 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 134
40 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 134
41 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 137
42 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 138
43 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia 138
44 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto 143
45 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas 147
46 Daniel Navarro (Spa) Astana 148
47 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 150
48 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 150
49 Bram Tankink (Ned) Rabobank 154
50 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 162
51 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 171
52 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam 186
53 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur 186
54 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto 192
55 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto 202
56 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto 208
57 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 209
58 Dominik Roels (Ger) Milram 223
59 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 233
60 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 241
61 Martin Velits (Svk) Milram 248
62 Paul Voss (Ger) Milram 250
63 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 252
64 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 265
65 Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC 268
66 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 296
67 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis 298
Klasyfikacja drużynowa
1 Xacobeo Galicia 236:30:36
2 Astana 0:27:10
3 Caisse D’Epargne 0:29:12
4 Cofidis, le credit en ligne 0:31:27
5 Rabobank 0:49:27
6 Fuji – Servetto 0:53:47
7 Silence – Lotto 1:00:19
8 Euskaltel – Euskadi 1:01:01
9 Cervelo Test Team 1:09:58
10 Française Des Jeux 1:27:49
11 Liquigas 1:30:46
12 AG2R – La Mondiale 1:42:26
13 Lampre – N.G.C 2:15:56
14 Garmin – Slipstream 2:21:59
15 Team Saxo Bank 2:27:11
16 Vacansoleil Pro Cycling Team 2:30:43
17 Contentpolis – Ampo 2:31:49
18 Andalucía – Cajasur 2:39:26
19 Team Milram 3:06:45
20 Quick Step 3:12:14
21 BBOX Bouygues Telecom 4:13:57
22 Team Columbia – HTC 5:41:27