Wyniki 17 etapu z dnia 16.09.2009, Ciudad Real – Talavera de la Reina, dystans 193,6 km

1 Anthony Roux (Fra) Française des Jeux 4:28:14
2 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom
3 André Greipel (Ger) Columbia-HTC
4 Daniele Bennati (Ita) Liquigas
5 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo
6 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto
7 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
8 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo
9 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC
10 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil
11 Matti Breschel (Den) Saxo Bank
12 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam
13 Leonardo Duque (Col) Cofidis
14 Gerald Ciolek (Ger) Milram
15 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step
16 Julian Dean (NZl) Garmin-Slipstream
17 Assan Bazayev (Kaz) Astana
18 Gregory Henderson (NZl) Columbia-HTC
19 Massimiliano Mori (Ita) Lampre-NGC
20 Kevin De Weert (Bel) Quick Step
21 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo
22 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil
23 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto
24 Timothy Gudsell (NZl) Française des Jeux
25 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi
26 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil
27 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC
28 Gabriel Rasch (Nor) Cervélo TestTeam
29 Rubén Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi
30 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne
31 Daniel Navarro (Spa) Astana
32 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil
33 David Millar (GBr) Garmin-Slipstream
34 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas
35 Ivan Basso (Ita) Liquigas
36 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi
37 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto
38 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia
39 Michael Schär (Swi) Astana
40 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream
41 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia
42 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam
43 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto
44 Christophe Brandt (Bel) Silence-Lotto
45 Haimar Zubeldia (Spa) Astana
46 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne
47 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto
48 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto
49 Dominik Roels (Ger) Milram
50 Maxim Iglinsky (Kaz) Astana
51 Sylwester Szmyd (Pol) Liquigas
52 Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom
53 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto
54 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale
55 Robert Gesink (Ned) Rabobank
56 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne
57 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo
58 Egoi Martínez (Spa) Euskaltel-Euskadi
59 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia
60 Marco Velo (Ita) Quick Step
61 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi
62 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia
63 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervélo TestTeam
64 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne
65 Adam Hansen (Aus) Columbia-HTC
66 Marcel Sieberg (Ger) Columbia-HTC
67 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto
68 Bert Grabsch (Ger) Columbia-HTC
69 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis
70 Ludovic Turpin (Fra) AG2R La Mondiale
71 Bram Tankink (Ned) Rabobank
72 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi
73 José Luis Arrieta (Spa) AG2R La Mondiale
74 Jesús Hernández (Spa) Astana
75 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank
76 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia
77 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi
78 Gustavo Dominguez (Spa) Xacobeo Galicia
79 Julien El Farès (Fra) Cofidis
80 Amaël Moinard (Fra) Cofidis
81 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux
82 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis
83 Sergio Dominguez Munoz (Spa) Contentpolis-Ampo
84 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank
85 Oliver Zaugg (Swi) Liquigas
86 Wesley Sulzberger (Aus) Française des Jeux
87 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam
88 Bingen Fernández (Spa) Cofidis
89 Pieter Weening (Ned) Rabobank
90 Christian Meier (Can) Garmin-Slipstream
91 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi
92 Martijn Maaskant (Ned) Garmin-Slipstream
93 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux
94 Manuel Calvente (Spa) Andalucía-Cajasur
95 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur
96 Stijn Devolder (Bel) Quick Step
97 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur
98 Matthieu Sprick (Fra) Bbox Bouygues Telecom
99 Olivier Kaisen (Bel) Silence-Lotto
100 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto
101 Julien Loubet (Fra) AG2R La Mondiale
102 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur
103 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:21
104 Christian Knees (Ger) Milram
105 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:27
106 Tom Leezer (Ned) Rabobank 0:00:29
107 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 0:00:35
108 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo
109 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Saxo Bank
110 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream
111 Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne
112 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur
113 Iñigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam
114 Paul Voss (Ger) Milram 0:00:38
115 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux 0:00:39
116 David López García (Spa) Caisse d’Epargne 0:00:42
117 Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto
118 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank
119 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux
120 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 0:00:44
121 Lars Boom (Ned) Rabobank
122 Damien Monier (Fra) Cofidis
123 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto
124 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank
125 Maarten Wynants (Bel) Quick Step
126 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream 0:00:47
127 Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne
128 David Moncoutié (Fra) Cofidis
129 Rein Taaramäe (Est) Cofidis
130 Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne
131 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:00:51
132 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil 0:01:00
133 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas 0:01:05
134 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 0:01:27
135 Kjell Carlström (Fin) Liquigas
136 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil
137 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas 0:01:34
138 Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:01:40
139 Martin Velits (Svk) Milram 0:01:44
140 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil 0:01:53
141 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil
142 José Ruiz (Spa) Andalucía-Cajasur 0:02:06
143 Matthias Russ (Ger) Milram 0:02:15
144 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne
145 Matthew Lloyd (Aus) Silence-Lotto
146 Emanuele Bindi (Ita) Lampre-NGC 0:02:18
147 Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC 0:03:33
148 Frantisek Rabon (Cze) Columbia-HTC
149 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia 0:03:48
DNS Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC
DNS Alessandro Ballan (Ita) Lampre-NGC
DNS Wouter Weylandt (Bel) Quick Step
DNS Stuart O’Grady (Aus) Saxo Bank
DNF Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
Punkty
1 Anthony Roux (Fra) Française des Jeux 25 pts
2 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 20
3 André Greipel (Ger) Columbia-HTC 16
4 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 14
5 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo 12
6 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto 10
7 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 9
8 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo 8
9 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC 7
10 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 6
11 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam 5
12 Leonardo Duque (Col) Cofidis 4
13 Gerald Ciolek (Ger) Milram 3
14 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 2
15 Julian Dean (NZl) Garmin-Slipstream 1
Lotna premia 1 – La Pueblanueva, km 163.4
1 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur 4 pts
2 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil 2
3 Anthony Roux (Fra) Française des Jeux 1
Lotna premia 2 – San Bartolomé, km. 173.3
1 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi 4 pts
2 Anthony Roux (Fra) Française des Jeux 2
3 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil 1
Premia solidarności
1 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur
Drużynowo na etapie
1 Contentpolis – Ampo 13:24:42
2 Lampre – N.G.C
3 Vacansoleil Pro Cycling Team
4 Silence – Lotto
5 Liquigas
6 Cervelo Test Team
7 Team Columbia – HTC
8 Astana
9 Euskaltel – Euskadi
10 Française Des Jeux
11 AG2R – La Mondiale
12 Caisse D’Epargne
13 Garmin – Slipstream
14 BBOX Bouygues Telecom
15 Xacobeo Galicia
16 Cofidis, le credit en ligne
17 Fuji – Servetto
18 Quick Step
19 Rabobank
20 Andalucía – Cajasur
21 Team Milram 0:00:21
22 Team Saxo Bank 0:00:35
Klasyfikacja generalna po 17 etapie
1 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 74:27:48
2 Robert Gesink (Ned) Rabobank 0:00:31
3 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:10
4 Ivan Basso (Ita) Liquigas 0:01:28
5 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 0:01:51
6 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 0:01:54
7 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 0:05:53
8 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 0:06:34
9 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream 0:08:28
10 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 0:10:45
11 Daniel Navarro (Spa) Astana 0:11:50
12 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 0:12:18
13 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 0:12:49
14 Haimar Zubeldia (Spa) Astana 0:13:34
15 Amaël Moinard (Fra) Cofidis 0:15:55
16 Sylwester Szmyd (Pol) Liquigas 0:17:32
17 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 0:17:41
18 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam 0:17:49
19 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto 0:18:03
20 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 0:18:12
21 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo 0:23:02
22 Jesús Hernández (Spa) Astana 0:23:24
23 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervélo TestTeam 0:26:14
24 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia 0:26:56
25 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 0:29:00
26 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 0:30:17
27 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux 0:33:48
28 David Moncoutié (Fra) Cofidis 0:37:49
29 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:43:00
30 Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto 0:47:03
31 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 0:47:51
32 Leonardo Duque (Col) Cofidis 0:49:58
33 Iñigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam 0:50:27
34 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank 0:50:29
35 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank 0:51:32
36 Bram Tankink (Ned) Rabobank 0:52:39
37 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil 0:52:53
38 Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:56:08
39 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 0:57:33
40 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank 0:59:08
41 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 0:59:18
42 Lars Boom (Ned) Rabobank 0:59:20
43 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 1:00:17
44 Julien El Farès (Fra) Cofidis 1:00:22
45 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:00:54
46 David López García (Spa) Caisse d’Epargne 1:01:35
47 Christian Knees (Ger) Milram 1:04:52
48 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 1:05:01
49 Manuel Calvente (Spa) Andalucía-Cajasur 1:07:45
50 Egoi Martínez (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:08:01
51 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream 1:08:19
52 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam 1:09:00
53 Matthew Lloyd (Aus) Silence-Lotto 1:09:03
54 Damien Monier (Fra) Cofidis 1:09:19
55 Pieter Weening (Ned) Rabobank 1:11:17
56 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto 1:11:51
57 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux 1:12:23
58 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 1:13:00
59 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto 1:14:17
60 Matthieu Sprick (Fra) Bbox Bouygues Telecom 1:17:23
61 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 1:17:53
62 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia 1:18:11
63 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 1:18:22
64 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 1:19:27
65 Ludovic Turpin (Fra) AG2R La Mondiale 1:23:08
66 Julien Loubet (Fra) AG2R La Mondiale 1:23:22
67 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream 1:24:29
68 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:26:25
69 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 1:26:39
70 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux 1:28:31
71 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 1:29:11
72 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto 1:30:55
73 Oliver Zaugg (Swi) Liquigas 1:31:08
74 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto 1:31:28
75 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 1:31:53
76 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur 1:37:13
77 Matti Breschel (Den) Saxo Bank 1:39:37
78 David Millar (GBr) Garmin-Slipstream
79 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur 1:39:49
80 Olivier Kaisen (Bel) Silence-Lotto 1:40:36
81 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank 1:40:47
82 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 1:42:40
83 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 1:42:55
84 Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne 1:44:59
85 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC 1:45:35
86 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:45:46
87 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 1:46:09
88 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto 1:46:34
89 Dominik Roels (Ger) Milram 1:47:12
90 José Luis Arrieta (Spa) AG2R La Mondiale 1:47:28
91 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis 1:48:03
92 Gustavo Dominguez (Spa) Xacobeo Galicia 1:48:05
93 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil 1:48:37
94 Bert Grabsch (Ger) Columbia-HTC 1:49:17
95 Maxim Iglinsky (Kaz) Astana 1:49:35
96 Adam Hansen (Aus) Columbia-HTC 1:49:52
97 Matthias Russ (Ger) Milram 1:51:14
98 Martin Velits (Svk) Milram 1:51:19
99 Christian Meier (Can) Garmin-Slipstream 1:51:55
100 Marco Velo (Ita) Quick Step 1:54:42
101 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 1:54:51
102 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam 1:58:43
103 Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC 2:01:42
104 Kjell Carlström (Fin) Liquigas 2:02:18
105 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur 2:02:56
106 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil 2:03:18
107 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 2:04:19
108 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:04:43
109 Paul Voss (Ger) Milram 2:05:22
110 André Greipel (Ger) Columbia-HTC 2:06:25
111 Rubén Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:08:16
112 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux 2:08:48
113 Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne 2:10:03
114 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 2:12:17
115 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 2:14:16
116 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 2:14:54
117 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Saxo Bank 2:15:10
118 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:16:27
119 Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne 2:17:59
120 Gabriel Rasch (Nor) Cervélo TestTeam 2:18:15
121 Michael Schär (Swi) Astana
122 José Ruiz (Spa) Andalucía-Cajasur 2:19:54
123 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo 2:20:08
124 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto 2:21:11
125 Maarten Wynants (Bel) Quick Step 2:21:35
126 Marcel Sieberg (Ger) Columbia-HTC 2:22:02
127 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 2:23:41
128 Anthony Roux (Fra) Française des Jeux 2:24:08
129 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 2:25:54
130 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas 2:26:02
131 Christophe Brandt (Bel) Silence-Lotto 2:26:28
132 Gregory Henderson (NZl) Columbia-HTC 2:26:42
133 Emanuele Bindi (Ita) Lampre-NGC 2:28:04
134 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo 2:31:20
135 Sergio Dominguez Munoz (Spa) Contentpolis-Ampo 2:31:49
136 Assan Bazayev (Kaz) Astana 2:32:33
137 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis 2:35:25
138 Tom Leezer (Ned) Rabobank 2:36:00
139 Wesley Sulzberger (Aus) Française des Jeux 2:37:44
140 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas 2:39:36
141 Massimiliano Mori (Ita) Lampre-NGC 2:40:09
142 Julian Dean (NZl) Garmin-Slipstream 2:40:50
143 Gerald Ciolek (Ger) Milram 2:43:08
144 Timothy Gudsell (NZl) Française des Jeux 2:46:02
145 Frantisek Rabon (Cze) Columbia-HTC 2:47:03
146 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 2:48:10
147 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil 2:48:24
148 Martijn Maaskant (Ned) Garmin-Slipstream 2:55:14
149 Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom 2:57:41
Klasyfikacja pumktowa
1 André Greipel (Ger) Columbia-HTC 121 pts
2 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 81
3 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 80
4 Robert Gesink (Ned) Rabobank 68
5 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 67
6 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 58
7 Ivan Basso (Ita) Liquigas 56
8 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 55
9 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 52
10 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto 52
11 David Moncoutié (Fra) Cofidis 51
12 Leonardo Duque (Col) Cofidis 51
13 Lars Boom (Ned) Rabobank 40
14 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 39
15 Bert Grabsch (Ger) Columbia-HTC 37
16 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 32
17 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 31
18 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 28
19 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 26
20 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 24
21 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto 23
22 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream 22
23 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 22
24 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream 22
25 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 20
26 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC 20
27 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 18
28 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 18
29 Gerald Ciolek (Ger) Milram 17
30 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 16
31 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 15
32 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 13
33 Christian Knees (Ger) Milram 13
34 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 13
35 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 12
36 Marco Velo (Ita) Quick Step 12
37 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur 11
38 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 11
39 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 11
40 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 11
41 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam 11
42 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank 10
43 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 10
44 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux 9
45 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia 9
46 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo 9
47 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank 8
48 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank 8
49 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil 7
50 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 7
51 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur 6
52 Amaël Moinard (Fra) Cofidis 6
53 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank 5
54 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 5
55 Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom 5
56 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 4
57 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur 4
58 Anthony Roux (Fra) Française des Jeux 3
59 Sylwester Szmyd (Pol) Liquigas 3
60 Bram Tankink (Ned) Rabobank 3
61 Julien El Farès (Fra) Cofidis 3
62 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream 2
63 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 2
64 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam 2
65 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto 2
66 Tom Leezer (Ned) Rabobank 2
67 Dominik Roels (Ger) Milram 1
68 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 1
69 Daniel Navarro (Spa) Astana 1
70 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto 1
71 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia 1
72 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux 1
73 Pieter Weening (Ned) Rabobank 1
74 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 1
Klasyfikacja górska
1 David Moncoutié (Fra) Cofidis 170 pts
2 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 89
3 Pieter Weening (Ned) Rabobank 60
4 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 59
5 Robert Gesink (Ned) Rabobank 58
6 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 57
7 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 57
8 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 54
9 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 53
10 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 40
11 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 39
12 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 39
13 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 29
14 Ivan Basso (Ita) Liquigas 28
15 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 27
16 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream 26
17 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 25
18 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 25
19 Lars Boom (Ned) Rabobank 22
20 Julien El Farès (Fra) Cofidis 21
21 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi 20
22 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank 19
23 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 17
24 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 17
25 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 16
26 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 13
27 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia 12
28 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi 10
29 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi 10
30 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 10
31 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 9
32 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 9
33 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank 9
34 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 9
35 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto 8
36 Paul Voss (Ger) Milram 8
37 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 7
38 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto 7
39 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 7
40 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur 6
41 Christian Knees (Ger) Milram 6
42 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank 5
43 Christian Meier (Can) Garmin-Slipstream 5
44 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 4
45 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 4
46 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 4
47 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 3
48 Amaël Moinard (Fra) Cofidis 3
49 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 3
50 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto 3
51 Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto 3
52 Bram Tankink (Ned) Rabobank 3
53 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 3
54 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 3
55 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 3
56 Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne 3
57 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream 3
58 Martin Velits (Svk) Milram 3
59 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 3
60 Leonardo Duque (Col) Cofidis 2
61 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis 2
62 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 2
63 Daniel Navarro (Spa) Astana 1
64 Sylwester Szmyd (Pol) Liquigas 1
65 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam 1
66 Dominik Roels (Ger) Milram 1
67 Maxim Iglinsky (Kaz) Astana 1
68 Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC 1
Klasyfikacja łączona
1 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 10 pts
2 Robert Gesink (Ned) Rabobank 11
3 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 21
4 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 21
5 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 22
6 Ivan Basso (Ita) Liquigas 25
7 David Moncoutié (Fra) Cofidis 40
8 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 47
9 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 50
10 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 54
11 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 63
12 Lars Boom (Ned) Rabobank 74
13 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream 79
14 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 79
15 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 83
16 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 83
17 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 95
18 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 96
19 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 97
20 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 97
21 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream 103
22 Leonardo Duque (Col) Cofidis 104
23 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 106
24 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank 109
25 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 111
26 Amaël Moinard (Fra) Cofidis 116
27 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank 118
28 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank 120
29 Christian Knees (Ger) Milram 121
30 Julien El Farès (Fra) Cofidis 125
31 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi 128
32 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 128
33 Pieter Weening (Ned) Rabobank 129
34 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 131
35 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 131
36 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia 132
37 Sylwester Szmyd (Pol) Liquigas 139
38 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto 139
39 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 139
40 Daniel Navarro (Spa) Astana 142
41 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 145
42 Bram Tankink (Ned) Rabobank 149
43 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 150
44 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 151
45 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 161
46 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 161
47 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 171
48 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam 180
49 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur 180
50 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto 191
51 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto 207
52 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 211
53 Dominik Roels (Ger) Milram 220
54 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 226
55 Christian Meier (Can) Garmin-Slipstream 241
56 Martin Velits (Svk) Milram 244
57 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 247
58 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 248
59 Maxim Iglinsky (Kaz) Astana 255
60 Paul Voss (Ger) Milram 258
61 Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC 266
62 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 270
63 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 301
64 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis 305
Klasyfikacja drużynowa
1 Xacobeo Galicia 223:12:13
2 Caisse D’Epargne 0:20:51
3 Astana 0:27:47
4 Rabobank 0:41:05
5 Cofidis, le credit en ligne 0:41:32
6 Fuji – Servetto 0:54:24
7 Silence – Lotto 0:58:03
8 Euskaltel – Euskadi 1:01:18
9 Cervelo Test Team 1:11:17
10 Liquigas 1:32:02
11 Française Des Jeux 1:36:53
12 AG2R – La Mondiale 1:40:13
13 Lampre – N.G.C 1:57:20
14 Garmin – Slipstream 2:03:19
15 Vacansoleil Pro Cycling Team 2:19:13
16 Andalucía – Cajasur 2:28:37
17 Team Saxo Bank 2:31:23
18 Contentpolis – Ampo 2:32:01
19 Team Milram 2:56:17
20 Quick Step 3:02:13
21 BBOX Bouygues Telecom 4:03:03
22 Team Columbia – HTC 5:11:27