Wyniki 16 etapu z dnia 15.09.2009, Córdoba – Puertollano, dystans 170 km

1 André Greipel (Ger) Columbia-HTC 4:50:44
2 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom
3 Daniele Bennati (Ita) Liquigas
4 Gerald Ciolek (Ger) Milram
5 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo
6 Leonardo Duque (Col) Cofidis
7 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto
8 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
9 Matti Breschel (Den) Saxo Bank
10 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi
11 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil
12 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC
13 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo
14 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto
15 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux
16 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia
17 Michael Schär (Swi) Astana
18 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
19 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil
20 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC
21 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-NGC
22 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto
23 Rubén Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi
24 Gabriel Rasch (Nor) Cervélo TestTeam
25 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto
26 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto
27 Kevin De Weert (Bel) Quick Step
28 Christian Knees (Ger) Milram
29 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream
30 Massimiliano Mori (Ita) Lampre-NGC
31 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne
32 Daniel Navarro (Spa) Astana
33 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Saxo Bank
34 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi
35 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto
36 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia
37 Rein Taaramäe (Est) Cofidis
38 Robert Gesink (Ned) Rabobank
39 Ivan Basso (Ita) Liquigas
40 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam
41 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank
42 Gregory Henderson (NZl) Columbia-HTC
43 Egoi Martínez (Spa) Euskaltel-Euskadi
44 Haimar Zubeldia (Spa) Astana
45 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto
46 Pieter Weening (Ned) Rabobank
47 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne
48 Bram Tankink (Ned) Rabobank
49 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale
50 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC
51 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne
52 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto
53 Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom
54 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia
55 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia
56 Gustavo Dominguez (Spa) Xacobeo Galicia
57 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervélo TestTeam
58 Sylwester Szmyd (Pol) Liquigas
59 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi
60 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia
61 Christophe Brandt (Bel) Silence-Lotto
62 Marcel Sieberg (Ger) Columbia-HTC 0:00:13
63 Adam Hansen (Aus) Columbia-HTC
64 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil
65 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 0:00:21
66 Paul Voss (Ger) Milram
67 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil 0:00:40
68 Marco Velo (Ita) Quick Step
69 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 0:00:45
70 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 0:00:52
71 Amaël Moinard (Fra) Cofidis
72 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam
73 Julien El Farès (Fra) Cofidis
74 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne
75 Dominik Roels (Ger) Milram
76 Bert Grabsch (Ger) Columbia-HTC
77 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia
78 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi
79 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis
80 Ludovic Turpin (Fra) AG2R La Mondiale
81 Olivier Kaisen (Bel) Silence-Lotto
82 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil
83 Oliver Zaugg (Swi) Liquigas
84 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank
85 Manuel Calvente (Spa) Andalucía-Cajasur
86 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi
87 Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto
88 Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom
89 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank
90 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux
91 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank
92 Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
93 Martin Velits (Svk) Milram
94 Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne
95 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank
96 Matthieu Sprick (Fra) Bbox Bouygues Telecom
97 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas
98 Frantisek Rabon (Cze) Columbia-HTC
99 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo 0:01:17
100 Jesús Hernández (Spa) Astana 0:01:22
101 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur
102 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis
103 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 0:01:40
104 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 0:01:53
105 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas 0:02:05
106 Kjell Carlström (Fin) Liquigas
107 José Luis Arrieta (Spa) AG2R La Mondiale 0:02:09
108 Stuart O’Grady (Aus) Saxo Bank
109 David Millar (GBr) Garmin-Slipstream
110 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas
111 Maarten Wynants (Bel) Quick Step
112 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil
113 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux
114 Anthony Roux (Fra) Française des Jeux
115 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 0:03:10
116 Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC
117 Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne
118 David López García (Spa) Caisse d’Epargne 0:03:58
119 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto
120 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo
121 José Ruiz (Spa) Andalucía-Cajasur
122 Assan Bazayev (Kaz) Astana
123 Maxim Iglinsky (Kaz) Astana
124 Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne
125 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur
126 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto
127 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi
128 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi
129 Sergio Dominguez Munoz (Spa) Contentpolis-Ampo
130 Stijn Devolder (Bel) Quick Step
131 Timothy Gudsell (NZl) Française des Jeux
132 Wesley Sulzberger (Aus) Française des Jeux
133 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur
134 Christian Meier (Can) Garmin-Slipstream
135 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur
136 Matthias Russ (Ger) Milram
137 Emanuele Bindi (Ita) Lampre-NGC
138 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil
139 David Moncoutié (Fra) Cofidis
140 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux
141 Damien Monier (Fra) Cofidis
142 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream
143 Julien Loubet (Fra) AG2R La Mondiale
144 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream
145 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil
146 Matthew Lloyd (Aus) Silence-Lotto
147 Iñigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam
148 Lars Boom (Ned) Rabobank
149 Tom Leezer (Ned) Rabobank
150 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo
151 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam 0:04:23
152 Martijn Maaskant (Ned) Garmin-Slipstream 0:04:46
153 Julian Dean (NZl) Garmin-Slipstream
154 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step 0:06:52
Punkty
1 André Greipel (Ger) Columbia-HTC 25 pts
2 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 20
3 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 16
4 Gerald Ciolek (Ger) Milram 14
5 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo 12
6 Leonardo Duque (Col) Cofidis 10
7 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto 9
8 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 8
9 Matti Breschel (Den) Saxo Bank 7
10 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 6
11 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 5
12 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC 4
13 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo 3
14 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto 2
15 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux 1
Lotna premia 1 – Pozoblanco, km. 71
1 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur 4 pts
2 André Greipel (Ger) Columbia-HTC 2
3 Adam Hansen (Aus) Columbia-HTC 1
Lotna premia 2 – Almodóvar del Campo, km. 159,2
1 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil 4 pts
2 André Greipel (Ger) Columbia-HTC 2
3 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil 1
Premia górska 1 – Alto de Los Villares (Cat. 2) km. 7
1 David Moncoutié (Fra) Cofidis 6 pts
2 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 4
3 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis 2
4 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-NGC 1
Premia górska 2 – Puerto de La Chimorra (Cat. 3) km. 47
1 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur 6 pts
2 David Moncoutié (Fra) Cofidis 4
3 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 2
4 Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC 1
Premia solidarności
1 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur
Drużynowo na etapie
1 Silence – Lotto 14:32:12
2 Lampre – N.G.C
3 Euskaltel – Euskadi
4 AG2R – La Mondiale
5 Team Saxo Bank
6 Astana
7 Liquigas
8 Fuji – Servetto
9 Xacobeo Galicia
10 Cervelo Test Team
11 Caisse d’Epargne
12 Rabobank
13 Vacansoleil Pro Cycling Team 0:00:13
14 Team Columbia – HTC
15 Team Milram 0:00:21
16 Cofidis, le credit en ligne 0:00:52
17 BBOX Bouygues Telecom
18 Contentpolis – Ampo 0:01:17
19 Quick Step 0:01:25
20 Française Des Jeux 0:03:01
Klasyfikacja generalna po 16 etapie
1 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 69:59:34
2 Robert Gesink (Ned) Rabobank 0:00:31
3 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:10
4 Ivan Basso (Ita) Liquigas 0:01:28
5 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 0:01:51
6 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 0:01:54
7 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 0:05:53
8 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 0:06:34
9 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream 0:08:28
10 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 0:10:45
11 Daniel Navarro (Spa) Astana 0:11:50
12 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 0:12:18
13 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 0:12:49
14 Haimar Zubeldia (Spa) Astana 0:13:34
15 Amaël Moinard (Fra) Cofidis 0:15:55
16 Sylwester Szmyd (Pol) Liquigas 0:17:32
17 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 0:17:41
18 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam 0:17:49
19 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto 0:18:03
20 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 0:18:12
21 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo 0:23:02
22 Jesús Hernández (Spa) Astana 0:23:24
23 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC 0:25:37
24 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervélo TestTeam 0:26:14
25 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia 0:26:56
26 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 0:29:00
27 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 0:30:17
28 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux 0:33:48
29 David Moncoutié (Fra) Cofidis 0:37:02
30 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:43:00
31 Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto 0:46:21
32 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 0:47:51
33 Iñigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam 0:49:52
34 Leonardo Duque (Col) Cofidis 0:49:58
35 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank 0:50:29
36 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil 0:51:26
37 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank 0:51:32
38 Bram Tankink (Ned) Rabobank 0:52:39
39 Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:56:08
40 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 0:57:33
41 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank 0:58:26
42 Lars Boom (Ned) Rabobank 0:58:36
43 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 0:58:43
44 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:59:50
45 Julien El Farès (Fra) Cofidis 1:00:22
46 David López García (Spa) Caisse d’Epargne 1:00:53
47 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:00:54
48 Christian Knees (Ger) Milram 1:04:31
49 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 1:05:01
50 Matthew Lloyd (Aus) Silence-Lotto 1:06:48
51 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream 1:07:44
52 Manuel Calvente (Spa) Andalucía-Cajasur 1:07:45
53 Egoi Martínez (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:08:01
54 Damien Monier (Fra) Cofidis 1:08:35
55 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam 1:09:00
56 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto 1:11:07
57 Pieter Weening (Ned) Rabobank 1:11:17
58 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux 1:11:41
59 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 1:12:25
60 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto 1:14:17
61 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia 1:14:23
62 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 1:17:09
63 Matthieu Sprick (Fra) Bbox Bouygues Telecom 1:17:23
64 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 1:18:22
65 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 1:19:27
66 Ludovic Turpin (Fra) AG2R La Mondiale 1:23:08
67 Julien Loubet (Fra) AG2R La Mondiale 1:23:22
68 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream 1:23:42
69 Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale 1:23:57
70 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:26:25
71 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 1:26:39
72 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 1:28:20
73 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux 1:28:31
74 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-NGC 1:30:49
75 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto 1:30:55
76 Oliver Zaugg (Swi) Liquigas 1:31:08
77 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto 1:31:28
78 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 1:31:53
79 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur 1:36:38
80 Matti Breschel (Den) Saxo Bank 1:39:37
81 David Millar (GBr) Garmin-Slipstream
82 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur 1:39:55
83 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank 1:40:03
84 Olivier Kaisen (Bel) Silence-Lotto 1:40:36
85 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 1:41:13
86 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 1:42:08
87 Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne 1:44:12
88 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC 1:45:35
89 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:45:46
90 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 1:46:09
91 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto 1:46:34
92 Dominik Roels (Ger) Milram 1:47:12
93 José Luis Arrieta (Spa) AG2R La Mondiale 1:47:28
94 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil 1:47:43
95 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis 1:48:03
96 Gustavo Dominguez (Spa) Xacobeo Galicia 1:48:05
97 Matthias Russ (Ger) Milram 1:48:59
98 Bert Grabsch (Ger) Columbia-HTC 1:49:17
99 Martin Velits (Svk) Milram 1:49:35
100 Maxim Iglinsky (Kaz) Astana
101 Adam Hansen (Aus) Columbia-HTC 1:49:52
102 Christian Meier (Can) Garmin-Slipstream 1:51:55
103 Marco Velo (Ita) Quick Step 1:54:42
104 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 1:54:51
105 Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC 1:58:09
106 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam 1:58:43
107 Kjell Carlström (Fin) Liquigas 2:00:51
108 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur 2:02:56
109 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil 2:03:18
110 Stuart O’Grady (Aus) Saxo Bank 2:03:36
111 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 2:04:19
112 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:04:43
113 Paul Voss (Ger) Milram 2:04:44
114 André Greipel (Ger) Columbia-HTC 2:06:33
115 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux 2:08:09
116 Rubén Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:08:16
117 Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne 2:09:28
118 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 2:12:17
119 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 2:14:28
120 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Saxo Bank 2:14:35
121 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 2:14:54
122 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:16:12
123 Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne 2:17:12
124 José Ruiz (Spa) Andalucía-Cajasur 2:17:48
125 Gabriel Rasch (Nor) Cervélo TestTeam 2:18:15
126 Michael Schär (Swi) Astana
127 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo 2:20:08
128 Maarten Wynants (Bel) Quick Step 2:20:51
129 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto 2:21:11
130 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 2:21:48
131 Marcel Sieberg (Ger) Columbia-HTC 2:22:02
132 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas 2:24:28
133 Anthony Roux (Fra) Française des Jeux 2:24:34
134 Emanuele Bindi (Ita) Lampre-NGC 2:25:46
135 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 2:25:54
136 Christophe Brandt (Bel) Silence-Lotto 2:26:28
137 Gregory Henderson (NZl) Columbia-HTC 2:26:42
138 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo 2:31:20
139 Sergio Dominguez Munoz (Spa) Contentpolis-Ampo 2:31:49
140 Assan Bazayev (Kaz) Astana 2:32:33
141 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis 2:35:25
142 Tom Leezer (Ned) Rabobank 2:35:31
143 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step 2:37:36
144 Wesley Sulzberger (Aus) Française des Jeux 2:37:44
145 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas 2:38:31
146 Massimiliano Mori (Ita) Lampre-NGC 2:40:09
147 Julian Dean (NZl) Garmin-Slipstream 2:40:50
148 Gerald Ciolek (Ger) Milram 2:43:08
149 Frantisek Rabon (Cze) Columbia-HTC 2:43:30
150 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 2:45:55
151 Timothy Gudsell (NZl) Française des Jeux 2:46:02
152 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil 2:46:31
153 Martijn Maaskant (Ned) Garmin-Slipstream 2:55:14
154 Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom 2:56:01
Klasyfikacja punktowa
1 André Greipel (Ger) Columbia-HTC 105 pts
2 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 80
3 Robert Gesink (Ned) Rabobank 68
4 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC 67
5 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 67
6 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 67
7 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 58
8 Ivan Basso (Ita) Liquigas 56
9 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 55
10 David Moncoutié (Fra) Cofidis 51
11 Leonardo Duque (Col) Cofidis 47
12 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 46
13 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto 42
14 Lars Boom (Ned) Rabobank 40
15 Bert Grabsch (Ger) Columbia-HTC 37
16 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 32
17 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 31
18 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 28
19 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 26
20 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto 23
21 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream 22
22 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream 22
23 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 22
24 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 22
25 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 20
26 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 19
27 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 18
28 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 16
29 Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale 15
30 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 15
31 Gerald Ciolek (Ger) Milram 14
32 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-NGC 14
33 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 13
34 Christian Knees (Ger) Milram 13
35 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 13
36 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC 13
37 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 12
38 Marco Velo (Ita) Quick Step 12
39 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur 11
40 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 11
41 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 11
42 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 11
43 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank 10
44 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 10
45 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux 9
46 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia 9
47 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 9
48 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank 8
49 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank 8
50 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 7
51 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam 6
52 Amaël Moinard (Fra) Cofidis 6
53 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank 5
54 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 5
55 Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom 5
56 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 4
57 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur 4
58 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil 4
59 Sylwester Szmyd (Pol) Liquigas 3
60 Bram Tankink (Ned) Rabobank 3
61 Julien El Farès (Fra) Cofidis 3
62 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur 2
63 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream 2
64 Tom Leezer (Ned) Rabobank 2
65 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 2
66 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam 2
67 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto 2
68 Dominik Roels (Ger) Milram 1
69 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 1
70 Daniel Navarro (Spa) Astana 1
71 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto 1
72 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia 1
73 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux 1
74 Pieter Weening (Ned) Rabobank 1
75 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 1
Klasyfikacja górska
1 David Moncoutié (Fra) Cofidis 170 pts
2 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 89
3 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC 76
4 Pieter Weening (Ned) Rabobank 60
5 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 59
6 Robert Gesink (Ned) Rabobank 58
7 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 57
8 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 57
9 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 54
10 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 53
11 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 40
12 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 39
13 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 39
14 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 29
15 Ivan Basso (Ita) Liquigas 28
16 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 27
17 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream 26
18 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 25
19 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 25
20 Lars Boom (Ned) Rabobank 22
21 Julien El Farès (Fra) Cofidis 21
22 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi 20
23 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank 19
24 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 17
25 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 17
26 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 16
27 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 13
28 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia 12
29 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi 10
30 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi 10
31 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 10
32 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 9
33 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 9
34 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank 9
35 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 9
36 Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale 8
37 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto 8
38 Paul Voss (Ger) Milram 8
39 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 7
40 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto 7
41 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 7
42 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur 6
43 Christian Knees (Ger) Milram 6
44 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank 5
45 Christian Meier (Can) Garmin-Slipstream 5
46 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 4
47 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 4
48 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 4
49 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream 3
50 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 3
51 Amaël Moinard (Fra) Cofidis 3
52 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 3
53 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto 3
54 Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto 3
55 Bram Tankink (Ned) Rabobank 3
56 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 3
57 Martin Velits (Svk) Milram 3
58 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 3
59 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 3
60 Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne 3
61 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 3
62 Leonardo Duque (Col) Cofidis 2
63 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 2
64 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis 2
65 Daniel Navarro (Spa) Astana 1
66 Sylwester Szmyd (Pol) Liquigas 1
67 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam 1
68 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-NGC 1
69 Dominik Roels (Ger) Milram 1
70 Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC 1
71 Maxim Iglinsky (Kaz) Astana 1
Klasyfikacja łączona
1 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 10 pts
2 Robert Gesink (Ned) Rabobank 11
3 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 23
4 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 23
5 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 23
6 Ivan Basso (Ita) Liquigas 27
7 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC 30
8 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 48
9 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 51
10 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 56
11 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 66
12 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 79
13 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 79
14 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream 80
15 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 87
16 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 92
17 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 97
18 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 99
19 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 101
20 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 102
21 Leonardo Duque (Col) Cofidis 104
22 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 106
23 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank 108
24 Amaël Moinard (Fra) Cofidis 118
25 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank 119
26 Christian Knees (Ger) Milram 119
27 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank 120
28 Julien El Farès (Fra) Cofidis 122
29 Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale 122
30 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 122
31 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 125
32 Pieter Weening (Ned) Rabobank 125
33 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia 125
34 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 126
35 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 139
36 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 140
37 Sylwester Szmyd (Pol) Liquigas 141
38 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto 143
39 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 143
40 Daniel Navarro (Spa) Astana 146
41 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 146
42 Bram Tankink (Ned) Rabobank 149
43 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 161
44 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-NGC 161
45 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 165
46 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam 179
47 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto 189
48 Dominik Roels (Ger) Milram 210
49 Martin Velits (Svk) Milram 231
50 Paul Voss (Ger) Milram 247
51 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 253
52 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis 287
Klasyfikacja drużynowa
1 Xacobeo Galicia 209:47:00
2 Caisse d’Epargne 0:20:51
3 Astana 0:27:47
4 Rabobank 0:41:05
5 Cofidis, le credit en ligne 0:41:32
6 Fuji – Servetto 0:54:24
7 Silence – Lotto 0:58:03
8 Euskaltel – Euskadi 1:01:18
9 Cervelo Test Team 1:11:17
10 Liquigas 1:32:02
11 Française Des Jeux 1:36:53
12 AG2R – La Mondiale 1:40:13
13 Lampre – N.G.C 1:57:20
14 Vacansoleil Pro Cycling Team 2:19:13
15 Team Saxo Bank 2:30:04
16 Contentpolis – Ampo 2:32:01
17 Team Milram 2:55:56
18 Quick Step 3:02:13
19 BBOX Bouygues Telecom 4:03:03
20 Team Columbia – HTC 5:11:27