Wyniki 14 etapu z dnia 13.09.2009, Grnada-La Pandera, dystans 157 km

1 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC 4:04:23
2 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 0:02:23
3 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:03:08
4 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 0:03:10
5 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 0:03:22
6 Robert Gesink (Ned) Rabobank 0:03:26
7 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 0:03:40
8 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia 0:03:46
9 Ivan Basso (Ita) Liquigas 0:03:48
10 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto
11 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 0:04:01
12 Christian Knees (Ger) Milram 0:04:04
13 Bram Tankink (Ned) Rabobank 0:04:08
14 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 0:04:10
15 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 0:04:13
16 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne
17 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:04:46
18 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam 0:04:52
19 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto 0:04:58
20 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream
21 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 0:05:13
22 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 0:05:17
23 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 0:05:23
24 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux 0:05:31
25 Haimar Zubeldia (Spa) Astana 0:05:53
26 Sylwester Szmyd (Pol) Liquigas 0:06:00
27 Ludovic Turpin (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:40
28 Jesús Hernández (Spa) Astana 0:06:51
29 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo
30 Rein Taaramäe (Est) Cofidis
31 Daniel Navarro (Spa) Astana
32 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 0:07:01
33 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux 0:07:17
34 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto 0:07:18
35 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam
36 Amaël Moinard (Fra) Cofidis 0:07:37
37 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 0:07:56
38 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:08:04
39 Pieter Weening (Ned) Rabobank 0:09:11
40 Julien El Farès (Fra) Cofidis 0:09:34
41 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 0:09:44
42 Anthony Roux (Fra) Française des Jeux 0:10:26
43 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia 0:10:38
44 Oliver Zaugg (Swi) Liquigas 0:11:11
45 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervélo TestTeam 0:11:48
46 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:11:52
47 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 0:11:58
48 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil
49 David López García (Spa) Caisse d’Epargne 0:12:54
50 Matthew Lloyd (Aus) Silence-Lotto
51 Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom
52 José Ruiz (Spa) Andalucía-Cajasur 0:13:21
53 Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto 0:13:40
54 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 0:14:17
55 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:14:31
56 Egoi Martínez (Spa) Euskaltel-Euskadi
57 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 0:14:32
58 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 0:14:50
59 Matthieu Sprick (Fra) Bbox Bouygues Telecom
60 Paul Voss (Ger) Milram 0:15:07
61 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux 0:17:19
62 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto
63 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia
64 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil
65 Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC 0:22:15
66 Bert Grabsch (Ger) Columbia-HTC
67 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-NGC
68 Marco Velo (Ita) Quick Step
69 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step
70 Matti Breschel (Den) Saxo Bank
71 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank
72 Marcel Sieberg (Ger) Columbia-HTC
73 André Greipel (Ger) Columbia-HTC
74 Stijn Devolder (Bel) Quick Step
75 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank
76 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
77 Massimiliano Mori (Ita) Lampre-NGC
78 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Saxo Bank
79 Kjell Carlström (Fin) Liquigas
80 Dominik Roels (Ger) Milram
81 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil
82 Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
83 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto
84 Sergio Dominguez Munoz (Spa) Contentpolis-Ampo
85 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC
86 Gustavo Dominguez (Spa) Xacobeo Galicia
87 Manuel Calvente (Spa) Andalucía-Cajasur
88 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia
89 Maxim Iglinsky (Kaz) Astana
90 Leonardo Duque (Col) Cofidis
91 Emanuele Bindi (Ita) Lampre-NGC
92 Olivier Kaisen (Bel) Silence-Lotto
93 Martin Velits (Svk) Milram
94 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam
95 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo
96 Lars Boom (Ned) Rabobank
97 Gabriel Rasch (Nor) Cervélo TestTeam
98 Bingen Fernández (Spa) Cofidis
99 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo
100 José Luis Arrieta (Spa) AG2R La Mondiale
101 Martijn Maaskant (Ned) Garmin-Slipstream
102 Timothy Gudsell (NZl) Française des Jeux
103 Michael Schär (Swi) Astana
104 Stuart O’Grady (Aus) Saxo Bank
105 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom
106 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil
107 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi
108 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi
109 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur
110 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank
111 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil
112 Christian Meier (Can) Garmin-Slipstream
113 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur
114 Wesley Sulzberger (Aus) Française des Jeux
115 Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne
116 Gregory Henderson (NZl) Columbia-HTC
117 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis
118 Rubén Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi
119 David Millar (GBr) Garmin-Slipstream
120 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi
121 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur
122 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto
123 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux
124 Maarten Wynants (Bel) Quick Step
125 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto
126 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank
127 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto
128 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo
129 David Moncoutié (Fra) Cofidis
130 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil
131 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream
132 Iñigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam 0:22:34
133 Frantisek Rabon (Cze) Columbia-HTC 0:22:37
134 Adam Hansen (Aus) Columbia-HTC 0:22:39
135 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 0:22:41
136 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas 0:22:42
137 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis 0:23:25
139 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 0:23:26
140 Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne
141 Christophe Brandt (Bel) Silence-Lotto 0:23:28
142 Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne
143 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi
144 Damien Monier (Fra) Cofidis 0:23:30
145 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream
146 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas 0:23:32
147 Svein Tuft (Can) Garmin-Slipstream
148 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 0:23:35
149 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil
150 Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:23:37
151 Assan Bazayev (Kaz) Astana 0:23:39
152 Julian Dean (NZl) Garmin-Slipstream 0:23:41
153 Matthias Russ (Ger) Milram
154 Julien Loubet (Fra) AG2R La Mondiale
155 Tom Leezer (Ned) Rabobank 0:23:44
DNS Xavier Tondo (Spa) Andalucía-Cajasur
DNS Ignas Konovalovas (Ltu) Cervélo TestTeam
DNS Fabian Cancellara (Swi) Saxo Bank
DNF Sandy Casar (Fra) Française des Jeux
DNF Marco Marzano (Ita) Lampre-NGC
Lotna premia 1 – Jaén, Km.: 122,7
1 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 4 pts
2 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam 2
3 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 1
Lotna premia 2 – Los Villares, Km.: 134
1 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 4 pts
2 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 2
3 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia 1
Finisz – Sierra de La Pandera, Km.: 157
1 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC 25 pts
2 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 20
3 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 16
4 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 14
5 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 12
6 Robert Gesink (Ned) Rabobank 10
7 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 9
8 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia 8
9 Ivan Basso (Ita) Liquigas 7
10 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 6
11 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 5
12 Christian Knees (Ger) Milram 4
13 Bram Tankink (Ned) Rabobank 3
14 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 2
15 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 1
Premia górska 1 – Alto de Huelma, Cat. 3, Km.: 83
1 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia 6 pts
2 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 4
3 Bram Tankink (Ned) Rabobank 2
4 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam 1
Premia górska 2 – Alto de Los Villares, Cat. 2, Km.: 144
1 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC 10 pts
2 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 7
3 Christian Knees (Ger) Milram 5
4 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 3
5 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 2
6 Bram Tankink (Ned) Rabobank 1
Premia górska 3 – Sierra de La Pandera, Cat. HC, Km.: 157
1 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC 30 pts
2 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 25
3 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 20
4 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 16
5 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 12
6 Robert Gesink (Ned) Rabobank 10
7 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 8
8 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia 6
9 Ivan Basso (Ita) Liquigas 4
10 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 3
11 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 2
12 Christian Knees (Ger) Milram 1
Najbardziej aktywny zawodnik etapu
1 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia
Drużynowo na etapie
1 Caisse D’Epargne 12:25:57
2 Xacobeo Galicia 0:02:04
3 Euskaltel – Euskadi 0:03:10
4 Rabobank 0:03:57
5 Contentpolis – Ampo 0:05:14
6 Fuji – Servetto 0:05:42
7 Astana 0:06:47
8 Liquigas 0:08:11
9 Française Des Jeux 0:10:26
10 Silence – Lotto 0:11:04
11 Cervelo Test Team 0:11:10
12 Cofidis, le credit en ligne 0:11:14
13 Lampre – N.G.C 0:13:40
14 AG2R – La Mondiale 0:20:16
15 Vacansoleil Pro Cycling Team 0:21:46
16 Quick Step 0:28:18
17 Team Milram 0:28:38
18 Team Saxo Bank 0:34:05
19 Garmin – Slipstream 0:36:40
20 Andalucía – Cajasur 0:37:05
21 BBOX Bouygues Telecom 0:37:11
22 Team Columbia – HTC 0:53:57
General classification after stage 14
1 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 60:30:53
2 Robert Gesink (Ned) Rabobank 0:00:31
3 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:10
4 Ivan Basso (Ita) Liquigas 0:01:28
5 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 0:01:51
6 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 0:01:54
7 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 0:05:53
8 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 0:06:24
9 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream 0:08:28
10 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 0:10:45
11 Daniel Navarro (Spa) Astana 0:11:50
12 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 0:12:18
13 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 0:12:49
14 Haimar Zubeldia (Spa) Astana 0:13:34
15 Amaël Moinard (Fra) Cofidis 0:15:03
16 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 0:16:49
17 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam 0:16:57
18 Sylwester Szmyd (Pol) Liquigas 0:17:32
19 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto 0:18:03
20 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 0:18:12
21 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo 0:21:45
22 Jesús Hernández (Spa) Astana 0:22:02
23 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC 0:25:37
24 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervélo TestTeam 0:26:14
25 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia 0:26:56
26 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 0:29:00
27 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 0:30:17
28 David Moncoutié (Fra) Cofidis 0:32:19
29 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux 0:33:48
30 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:38:28
31 Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto 0:44:44
32 Iñigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam 0:45:54
33 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil 0:47:28
34 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank 0:49:37
35 Bram Tankink (Ned) Rabobank 0:52:39
36 Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:55:16
37 David López García (Spa) Caisse d’Epargne 0:56:55
38 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank 0:57:34
39 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale
40 Julien El Farès (Fra) Cofidis 0:59:30
41 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:59:50
42 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:00:02
43 Matthew Lloyd (Aus) Silence-Lotto 1:01:55
44 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream 1:03:46
45 Damien Monier (Fra) Cofidis 1:03:57
46 Christian Knees (Ger) Milram 1:04:31
47 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 1:05:01
48 Manuel Calvente (Spa) Andalucía-Cajasur 1:06:53
49 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto 1:07:09
50 Egoi Martínez (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:08:01
51 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam 1:09:00
52 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 1:09:39
53 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 1:10:45
54 Pieter Weening (Ned) Rabobank 1:11:17
55 Leonardo Duque (Col) Cofidis 1:12:55
56 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia 1:13:31
57 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto 1:14:17
58 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank 1:14:29
59 Matthieu Sprick (Fra) Bbox Bouygues Telecom 1:15:46
60 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 1:16:17
61 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 1:17:37
62 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 1:18:05
63 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream 1:18:53
64 Julien Loubet (Fra) AG2R La Mondiale 1:18:55
65 Lars Boom (Ned) Rabobank 1:20:01
66 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 1:21:42
67 Ludovic Turpin (Fra) AG2R La Mondiale 1:22:16
68 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux 1:24:33
69 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 1:25:02
70 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 1:26:11
71 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:26:25
72 Oliver Zaugg (Swi) Liquigas 1:30:16
73 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-NGC 1:30:49
74 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto 1:30:55
75 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto 1:31:28
76 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 1:31:53
77 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux 1:32:27
78 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur 1:32:40
79 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur 1:35:37
80 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 1:36:20
81 David Millar (GBr) Garmin-Slipstream 1:37:28
82 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank 1:39:11
83 Matti Breschel (Den) Saxo Bank 1:39:37
84 Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne 1:41:05
85 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 1:41:23
86 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:41:48
87 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto 1:42:36
88 Matthias Russ (Ger) Milram 1:44:32
89 José Luis Arrieta (Spa) AG2R La Mondiale 1:45:19
90 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC 1:45:35
91 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis 1:45:59
92 Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale 1:46:14
93 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 1:46:17
94 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil 1:46:53
95 Gustavo Dominguez (Spa) Xacobeo Galicia 1:48:05
96 Bert Grabsch (Ger) Columbia-HTC 1:48:25
97 Adam Hansen (Aus) Columbia-HTC 1:49:41
98 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 1:50:08
99 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam 1:53:35
100 Marco Velo (Ita) Quick Step 1:54:02
101 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur 1:58:19
102 Kjell Carlström (Fin) Liquigas 1:58:46
103 Olivier Kaisen (Bel) Silence-Lotto 2:01:22
104 Stuart O’Grady (Aus) Saxo Bank 2:01:27
105 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil 2:02:38
106 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 2:03:34
107 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:03:54
108 Paul Voss (Ger) Milram 2:04:23
109 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux 2:06:00
110 André Greipel (Ger) Columbia-HTC 2:07:01
111 Christian Meier (Can) Garmin-Slipstream 2:07:40
112 Rubén Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:08:16
113 Maxim Iglinsky (Kaz) Astana 2:08:34
114 Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne 2:08:37
115 Dominik Roels (Ger) Milram 2:09:49
116 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 2:11:19
117 Martin Velits (Svk) Milram 2:11:40
118 José Ruiz (Spa) Andalucía-Cajasur 2:13:05
119 Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne 2:13:14
120 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Saxo Bank 2:14:35
121 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 2:14:40
122 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 2:14:43
123 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi 2:16:12
124 Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC 2:16:37
125 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 2:17:50
126 Gabriel Rasch (Nor) Cervélo TestTeam 2:18:15
127 Michael Schär (Swi) Astana
128 Maarten Wynants (Bel) Quick Step 2:18:42
129 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo 2:20:08
130 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto 2:21:11
131 Emanuele Bindi (Ita) Lampre-NGC 2:21:48
132 Marcel Sieberg (Ger) Columbia-HTC 2:21:49
133 Anthony Roux (Fra) Française des Jeux 2:21:50
134 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 2:21:56
135 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas 2:22:30
136 Svein Tuft (Can) Garmin-Slipstream 2:23:55
137 Christophe Brandt (Bel) Silence-Lotto 2:26:31
138 Gregory Henderson (NZl) Columbia-HTC 2:26:42
139 Sergio Dominguez Munoz (Spa) Contentpolis-Ampo 2:27:51
140 Assan Bazayev (Kaz) Astana 2:27:54
141 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step 2:30:44
142 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo 2:31:20
143 Tom Leezer (Ned) Rabobank 2:31:52
144 Wesley Sulzberger (Aus) Française des Jeux 2:33:01
145 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis 2:34:33
146 Julian Dean (NZl) Garmin-Slipstream 2:35:35
147 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas 2:37:39
148 Massimiliano Mori (Ita) Lampre-NGC 2:39:59
149 Timothy Gudsell (NZl) Française des Jeux 2:42:04
150 Frantisek Rabon (Cze) Columbia-HTC 2:42:38
151 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 2:42:46
152 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil 2:43:53
153 Martijn Maaskant (Ned) Garmin-Slipstream 2:49:43
154 Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom 2:54:39
Klasyfikacja punktowa
1 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 80 pts
2 André Greipel (Ger) Columbia-HTC 74
3 Robert Gesink (Ned) Rabobank 68
4 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC 67
5 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 67
6 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 58
7 Ivan Basso (Ita) Liquigas 56
8 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 55
9 David Moncoutié (Fra) Cofidis 51
10 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 51
11 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 41
12 Bert Grabsch (Ger) Columbia-HTC 37
13 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto 33
14 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 32
15 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 28
16 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 26
17 Leonardo Duque (Col) Cofidis 23
18 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto 23
19 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream 22
20 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream 22
21 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 22
22 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 22
23 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 18
24 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 16
25 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 16
26 Lars Boom (Ned) Rabobank 14
27 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 14
28 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-NGC 14
29 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 13
30 Christian Knees (Ger) Milram 13
31 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 13
32 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 12
33 Marco Velo (Ita) Quick Step 12
34 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 11
35 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 11
36 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 10
37 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 9
38 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia 9
39 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC 9
40 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank 8
41 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank 8
42 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 7
43 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur 7
44 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 6
45 Amaël Moinard (Fra) Cofidis 6
46 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam 6
47 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank 5
48 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 5
49 Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom 5
50 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 4
51 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur 4
52 Sylwester Szmyd (Pol) Liquigas 3
53 Bram Tankink (Ned) Rabobank 3
54 Julien El Farès (Fra) Cofidis 3
55 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux 3
56 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil 3
57 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream 2
58 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam 2
59 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur 2
60 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 2
61 Tom Leezer (Ned) Rabobank 2
62 Daniel Navarro (Spa) Astana 1
63 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto 1
64 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia 1
65 Pieter Weening (Ned) Rabobank 1
66 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 1
67 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 1
68 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 1
Klasyfikacja górska
1 David Moncoutié (Fra) Cofidis 160 pts
2 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 83
3 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC 76
4 Pieter Weening (Ned) Rabobank 60
5 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 59
6 Robert Gesink (Ned) Rabobank 58
7 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 57
8 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 57
9 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 54
10 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 53
11 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 40
12 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 39
13 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 39
14 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 29
15 Ivan Basso (Ita) Liquigas 28
16 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 27
17 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream 26
18 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 25
19 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 25
20 Julien El Farès (Fra) Cofidis 21
21 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi 20
22 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank 19
23 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 17
24 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 16
25 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 13
26 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia 12
27 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi 10
28 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi 10
29 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 10
30 Lars Boom (Ned) Rabobank 9
31 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank 9
32 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 9
33 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 9
34 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto 8
35 Paul Voss (Ger) Milram 8
36 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 7
37 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto 7
38 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 7
39 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 7
40 Christian Knees (Ger) Milram 6
41 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 4
42 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 4
43 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 4
44 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream 3
45 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 3
46 Amaël Moinard (Fra) Cofidis 3
47 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 3
48 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto 3
49 Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto 3
50 Bram Tankink (Ned) Rabobank 3
51 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 3
52 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 3
53 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 3
54 Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne 3
55 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 3
56 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 2
57 Daniel Navarro (Spa) Astana 1
58 Sylwester Szmyd (Pol) Liquigas 1
59 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam 1
60 Dominik Roels (Ger) Milram 1
Klasyfikacja łączona
1 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 9 pts
2 Robert Gesink (Ned) Rabobank 11
3 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 22
4 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 22
5 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 23
6 Ivan Basso (Ita) Liquigas 26
7 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC 30
8 David Moncoutié (Fra) Cofidis 38
9 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 44
10 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 46
11 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 54
12 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 61
13 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 68
14 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream 73
15 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 80
16 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 88
17 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 89
18 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 90
19 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream 99
20 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 102
21 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank 103
22 Amaël Moinard (Fra) Cofidis 106
23 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank 109
24 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 110
25 Julien El Farès (Fra) Cofidis 114
26 Christian Knees (Ger) Milram 116
27 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 118
28 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 120
29 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia 120
30 Lars Boom (Ned) Rabobank 121
31 Pieter Weening (Ned) Rabobank 123
32 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi 124
33 Sylwester Szmyd (Pol) Liquigas 128
34 Daniel Navarro (Spa) Astana 130
35 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto 130
36 Bram Tankink (Ned) Rabobank 138
37 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 141
38 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 147
39 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 148
40 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 149
41 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 149
42 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 155
43 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 156
44 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam 168
45 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 172
46 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto 189
47 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 200
48 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto 201
49 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 220
50 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 232
51 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 240
52 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 250
53 Paul Voss (Ger) Milram 259
54 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 263
55 Dominik Roels (Ger) Milram 265
56 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 306
Klasyfikacja drużynowa
1 Caisse D’Epargne 181:42:19
2 Xacobeo Galicia 0:25:31
3 Astana 0:29:53
4 Fuji – Servetto 0:33:33
5 Euskaltel – Euskadi 0:40:27
6 Cofidis, le credit en ligne 0:42:46
7 Rabobank 0:45:15
8 Cervelo Test Team 0:50:26
9 Silence – Lotto 0:58:50
10 Liquigas 1:11:11
11 Française Des Jeux 1:34:39
12 Lampre – N.G.C 1:36:29
13 AG2R – La Mondiale 1:42:20
14 Garmin – Slipstream 1:56:04
15 Vacansoleil Pro Cycling Team 1:58:09
16 Andalucía – Cajasur 2:01:34
17 Contentpolis – Ampo 2:09:53
18 Team Saxo Bank 2:32:10
19 Quick Step 2:39:57
20 Team Milram 3:20:58
21 BBOX Bouygues Telecom 3:40:35
22 Team Columbia – HTC 5:12:01