Wyniki 12 etapu z dnia 11.09.2009, Almeria – Alto de Velefique, dystans 174 km

1 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream 5:34:31
2 David Garci(Spa) Xacobeo Galicia 0:00:01
3 Robert Gesink (Ned) Rabobank 0:00:06
4 Ezequiel Mosquer(Spa) Xacobeo Galicia
5 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC 0:00:16
6 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne
7 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto
8 Ivan Basso (Ita) Liquigas
9 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream
10 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi
11 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 0:00:21
12 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 0:00:28
13 Sylwester Szmyd (Pol) Liquigas 0:00:33
14 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 0:00:34
15 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 0:00:50
16 Daniel Navarro (Spa) Astana 0:00:53
17 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:24
18 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam 0:01:26
19 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 0:01:32
20 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto 0:01:44
21 Vasil Kiryienk(Blr) Caisse d’Epargne 0:01:59
22 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 0:02:11
23 Haimar Zubeldi(Spa) Astana 0:02:18
24 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux
25 Iñigo Cuest(Spa) Cervélo TestTeam
26 Bingen Fernández (Spa) Cofidis
27 Amaël Moinard (Fra) Cofidis 0:02:43
28 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo 0:03:08
29 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux 0:03:13
30 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia
31 Jesús Hernández (Spa) Astana
32 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto 0:03:16
33 Xavier Tondo (Spa) Andalucía-Cajasur 0:03:18
34 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia
35 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 0:04:02
36 Lars Boom (Ned) Rabobank
37 Stuart O’Grady (Aus) Saxo Bank 0:04:14
38 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervélo TestTeam 0:04:19
39 Amets Txurruk(Spa) Euskaltel-Euskadi
40 Julien El Farès (Fra) Cofidis 0:04:49
41 David De LFuente (Spa) Fuji-Servetto 0:05:09
42 Tadej Valjavec (Slo) AG2R LMondiale 0:05:31
43 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:06:24
44 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 0:06:38
45 Christophe Riblon (Fra) AG2R LMondiale 0:06:44
46 Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:07:23
47 Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto 0:07:32
48 Matthew Lloyd (Aus) Silence-Lotto 0:07:47
49 David López Garcí(Spa) Caisse d’Epargne 0:08:20
50 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux
51 Matthieu Sprick (Fra) Bbox Bouygues Telecom
52 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream
53 David Moncoutié (Fra) Cofidis
54 Matti Breschel (Den) Saxo Bank 0:09:11
55 Oscar Freire (Spa) Rabobank 0:09:12
56 Christian Knees (Ger) Milram 0:09:54
57 Christian Meier (Can) Garmin-Slipstream
58 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia
59 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto
60 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto
61 Manuel Calvente (Spa) Andalucía-Cajasur
62 Olivier Kaisen (Bel) Silence-Lotto
63 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur
64 Stijn Devolder (Bel) Quick Step
65 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia
66 Matteo Carrar(Ita) Vacansoleil
67 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank
68 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank
69 Damien Monier (Fra) Cofidis
70 José Ruiz (Spa) Andalucía-Cajasur 0:11:30
71 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil 0:13:04
72 Oliver Zaugg (Swi) Liquigas
73 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil
74 Bram Tankink (Ned) Rabobank 0:14:41
75 Matthias Russ (Ger) Milram
76 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis
77 Pieter Weening (Ned) Rabobank
78 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil
79 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 0:16:20
80 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank
81 Egoi Martínez (Spa) Euskaltel-Euskadi
82 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi
83 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur
84 Sébastien Hinault (Fra) AG2R LMondiale
85 Rein Taaramäe (Est) Cofidis
86 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil
87 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-NGC 0:20:36
88 André Greipel (Ger) Columbia-HTC
89 Kjell Carlström (Fin) Liquigas
90 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam
91 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step
92 Marco Velo (Ita) Quick Step
93 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi
94 Marcel Sieberg (Ger) Columbia-HTC
95 Bert Grabsch (Ger) Columbia-HTC
96 Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC
97 Emanuele Bindi (Ita) Lampre-NGC
98 Tom Boonen (Bel) Quick Step
99 Aitor Pérez Arriet(Spa) Contentpolis-Ampo
100 Simon Gerrans (Aus) Cervélo TestTeam
101 Christophe Brandt (Bel) Silence-Lotto
102 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi
103 Alexander Efimkin (Rus) AG2R LMondiale
104 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step
105 Lieuwe Westr(Ned) Vacansoleil
106 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto
107 Rubén Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi
108 Sergio Dominguez Munoz (Spa) Contentpolis-Ampo
109 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo
110 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux
111 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo
112 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam
113 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R LMondiale
114 Dominique Rollin (Can) Cervélo TestTeam
115 Gustavo Dominguez (Spa) Xacobeo Galicia
116 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto
117 Timothy Gudsell (NZl) Française des Jeux
118 Gregory Henderson (NZl) Columbia-HTC
119 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux
120 Wesley Sulzberger (Aus) Française des Jeux
121 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas
122 Martijn Maaskant (Ned) Garmin-Slipstream
123 Dominik Roels (Ger) Milram
124 Michael Schär (Swi) Astana
125 Fabian Cancellar(Swi) Saxo Bank
126 Julien Loubet (Fra) AG2R LMondiale
127 Martin Velits (Svk) Milram
128 Davide Viganò (Ita) Fuji-Servetto
129 Eros Capecchi (Ita) Fuji-Servetto
130 Gabriel Rasch (Nor) Cervélo TestTeam
131 Maarten Wynants (Bel) Quick Step
132 Massimiliano Mori (Ita) Lampre-NGC
133 David Millar (GBr) Garmin-Slipstream
134 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank
135 Tom Leezer (Ned) Rabobank
136 José Luis Arriet(Spa) AG2R LMondiale
137 Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne
138 Adam Hansen (Aus) Columbia-HTC
139 Ludovic Turpin (Fra) AG2R LMondiale
140 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC
141 Leonardo Duque (Col) Cofidis
142 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis
143 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto
144 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom
145 Svein Tuft (Can) Garmin-Slipstream
146 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil
147 Ignas Konovalovas (Ltu) Cervélo TestTeam
148 Paul Voss (Ger) Milram
149 Frantisek Rabon (Cze) Columbia-HTC
150 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Saxo Bank
151 Anthony Roux (Fra) Française des Jeux
152 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas
153 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas
154 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas
155 Maxim Iglinsky (Kaz) Astana
156 Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom
157 Daniele Bennati (Ita) Liquigas
158 Marco Marzano (Ita) Lampre-NGC
159 Assan Bazayev (Kaz) Astana
160 Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne
161 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo
162 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank
163 Franck Bouyer (Fra) Bbox Bouygues Telecom
164 Antonio Piedr(Spa) Andalucía-Cajasur
165 Julian Dean (NZl) Garmin-Slipstream 0:22:18
166 José Vicente Garci(Spa) Caisse d’Epargne 0:22:49
167 Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne
168 Gerald Ciolek (Ger) Milram 0:22:58
169 Björn Schröder (Ger) Milram
170 Sébastien Chavanel (Fra) Française des Jeux 0:23:20
DNS Tyler Farrar (USA) Garmin-Slipstream
DNS Vitaliy Buts (Ukr) Lampre-NGC
DNS Linus Gerdemann (Ger) Milram
DNS Marco Marcato (Ita) Vacansoleil
DNS Alberto Fernández Sainz (Spa) Xacobeo Galicia
DNF José Luis Rubier(Spa) Astana
DNF Alexander Vinokourov (Kaz) Astana
DNF Pierrick Fédrigo (Fra) Bbox Bouygues Telecom
DNF Francesco Tomei (Ita) Lampre-NGC
DNF Paul Martens (Ger) Rabobank
Punkty
1 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream 25 pts
2 David Garci(Spa) Xacobeo Galicia 20
3 Robert Gesink (Ned) Rabobank 16
4 Ezequiel Mosquer(Spa) Xacobeo Galicia 14
5 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC 12
6 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 10
7 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 9
8 Ivan Basso (Ita) Liquigas 8
9 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream 7
10 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 6
11 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 5
12 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 4
13 Sylwester Szmyd (Pol) Liquigas 3
14 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 2
15 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 1
Lotna premia 1 – Bacares, km. 70,1
1 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 4 pts
2 David Garci(Spa) Xacobeo Galicia 2
3 Alexander Vinokourov (Kaz) Astana 1
Lotna premia  2 – Olulde Castro, km. 145,5
1 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 4 pts
2 David Garci(Spa) Xacobeo Galicia 2
3 Julien El Farès (Fra) Cofidis 1
Premia “solidarności”
1 David Garci(Spa) Xacobeo Galicia
Premia górska 1 – Alto de Velefique (cat. 1) km. 56
1 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 16 pts
2 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 12
3 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 10
4 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 8
5 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream 6
6 Julien El Farès (Fra) Cofidis 4
7 Alexander Vinokourov (Kaz) Astana 3
8 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 2
9 Oscar Freire (Spa) Rabobank 1
Premia górska 2 – Alto de Calar Alto (cat. 1) km. 122
1 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 16 pts
2 Julien El Farès (Fra) Cofidis 12
3 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 10
4 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 8
5 David Garci(Spa) Xacobeo Galicia 6
6 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 4
7 Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto 3
8 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream 2
9 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 1
Premia górska 3 – Alto de Castro de Filabres (cat. 3) km. 150
1 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 6 pts
2 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 4
3 Julien El Farès (Fra) Cofidis 2
4 David Garci(Spa) Xacobeo Galicia 1
Premia górska 4 – Alto de Velefique (cat. 1) km. 179
1 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream 16 pts
2 David Garci(Spa) Xacobeo Galicia 12
3 Robert Gesink (Ned) Rabobank 10
4 Ezequiel Mosquer(Spa) Xacobeo Galicia 8
5 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC 6
6 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 4
7 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 3
8 Ivan Basso (Ita) Liquigas 2
9 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream 1
Drużynowo na etapie
1 Caisse D’Epargne 16:45:07
2 Xacobeo Galicia 0:01:46
3 Euskaltel – Euskadi 0:04:25
4 Astana 0:04:50
5 Fuji – Servetto 0:05:40
6 Cervelo Test Team 0:06:29
7 Garmin – Slipstream 0:07:02
8 Cofidis, le credit en ligne 0:08:16
9 Silence – Lotto 0:09:45
10 Rabobank 0:11:46
11 Française Des Jeux 0:12:17
12 Liquigas 0:12:19
13 Andalucí- Cajasur 0:18:16
14 Lampre – N.G.C 0:19:52
15 Team Saxo Bank 0:21:45
16 Vacansoleil Pro Cycling Team 0:23:35
17 Contentpolis – Ampo 0:23:42
18 AG2R – LMondiale 0:27:01
19 Quick Step 0:32:58
20 BBOX Bouygues Telecom 0:34:45
21 Team Milram 0:43:37
22 Team Columbi- HTC 1:00:14
Klasyfikacja generalna po 12 etapie
1 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 51:12:38
2 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 0:00:07
3 Robert Gesink (Ned) Rabobank 0:00:18
4 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream 0:00:51
5 Ivan Basso (Ita) Liquigas 0:00:53
6 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:03
7 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC 0:02:13
8 Ezequiel Mosquer(Spa) Xacobeo Galicia 0:02:14
9 Daniel Navarro (Spa) Astana 0:03:53
10 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 0:04:01
11 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 0:04:10
12 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 0:04:28
13 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 0:04:57
14 Haimar Zubeldi(Spa) Astana 0:05:12
15 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 0:06:39
16 Sylwester Szmyd (Pol) Liquigas 0:06:51
17 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 0:07:16
18 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam 0:07:22
19 Xavier Tondo (Spa) Andalucía-Cajasur 0:08:03
20 Amaël Moinard (Fra) Cofidis 0:08:19
21 Tadej Valjavec (Slo) AG2R LMondiale 0:08:28
22 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervélo TestTeam 0:09:43
23 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto 0:10:03
24 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia 0:10:13
25 David Garci(Spa) Xacobeo Galicia 0:10:36
26 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo 0:10:39
27 Jesús Hernández (Spa) Astana 0:10:47
28 Vasil Kiryienk(Blr) Caisse d’Epargne 0:11:15
29 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 0:11:54
30 Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto 0:13:04
31 Iñigo Cuest(Spa) Cervélo TestTeam 0:14:58
32 David Moncoutié (Fra) Cofidis 0:15:02
33 David De LFuente (Spa) Fuji-Servetto 0:15:57
34 Damien Monier (Fra) Cofidis 0:16:43
35 Matteo Carrar(Ita) Vacansoleil 0:19:33
36 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux 0:19:42
37 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream 0:20:49
38 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 0:22:31
39 Amets Txurruk(Spa) Euskaltel-Euskadi 0:24:16
40 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream 0:25:00
41 Matthew Lloyd (Aus) Silence-Lotto 0:25:17
42 Julien El Farès (Fra) Cofidis 0:26:12
43 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank 0:26:28
44 Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:26:52
45 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto 0:27:27
46 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto 0:28:18
47 Manuel Calvente (Spa) Andalucía-Cajasur 0:28:49
48 David López Garcí(Spa) Caisse d’Epargne 0:32:55
49 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank 0:35:01
50 Bram Tankink (Ned) Rabobank 0:36:07
51 Oscar Freire (Spa) Rabobank 0:36:26
52 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:36:51
53 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank 0:37:04
54 Egoi Martínez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:37:11
55 Lars Boom (Ned) Rabobank 0:37:25
56 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 0:39:03
57 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step
58 Leonardo Duque (Col) Cofidis 0:39:07
59 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 0:39:32
60 Christian Knees (Ger) Milram 0:40:06
61 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:40:26
62 Julien Loubet (Fra) AG2R LMondiale 0:40:31
63 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 0:40:39
64 David Millar (GBr) Garmin-Slipstream
65 Simon Gerrans (Aus) Cervélo TestTeam 0:42:14
66 Matti Breschel (Den) Saxo Bank 0:42:48
67 Sébastien Hinault (Fra) AG2R LMondiale 0:45:44
68 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto 0:45:47
69 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 0:46:20
70 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 0:46:25
71 Antonio Piedr(Spa) Andalucía-Cajasur 0:46:41
72 Christophe Riblon (Fra) AG2R LMondiale 0:48:39
73 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia 0:49:26
74 Pieter Weening (Ned) Rabobank 0:49:42
75 Matthieu Sprick (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:49:50
76 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto 0:49:52
77 Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne 0:50:36
78 Ludovic Turpin (Fra) AG2R LMondiale 0:51:52
79 Adam Hansen (Aus) Columbia-HTC 0:52:28
80 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank 0:53:06
81 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 0:54:11
82 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux 0:54:47
83 Oliver Zaugg (Swi) Liquigas 0:55:21
84 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam 0:56:46
85 Eros Capecchi (Ita) Fuji-Servetto 0:56:50
86 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam 0:57:03
87 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur 0:57:28
88 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-NGC
89 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:58:00
90 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux 0:58:41
91 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC 0:59:36
92 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 0:59:52
93 Alexander Efimkin (Rus) AG2R LMondiale 1:00:15
94 José Luis Arriet(Spa) AG2R LMondiale 1:01:14
95 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:02:28
96 Marco Marzano (Ita) Lampre-NGC 1:02:53
97 Fabian Cancellar(Swi) Saxo Bank 1:04:04
98 Lieuwe Westr(Ned) Vacansoleil 1:04:17
99 Olivier Kaisen (Bel) Silence-Lotto 1:04:33
100 Stuart O’Grady (Aus) Saxo Bank 1:04:38
101 Gustavo Dominguez (Spa) Xacobeo Galicia 1:05:29
102 Bert Grabsch (Ger) Columbia-HTC 1:05:49
103 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil
104 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis 1:06:20
105 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto 1:06:44
106 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 1:06:45
107 Marco Velo (Ita) Quick Step 1:08:03
108 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 1:08:58
109 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux 1:09:11
110 André Greipel (Ger) Columbia-HTC 1:10:12
111 Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne 1:10:37
112 Christian Meier (Can) Garmin-Slipstream 1:10:51
113 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 1:10:56
114 Rubén Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:11:27
115 Maxim Iglinsky (Kaz) Astana 1:11:35
116 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur 1:12:20
117 Kjell Carlström (Fin) Liquigas 1:12:47
118 Dominik Roels (Ger) Milram 1:13:00
119 Martin Velits (Svk) Milram 1:14:51
120 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 1:15:29
121 Dominique Rollin (Can) Cervélo TestTeam 1:16:20
122 Matthias Russ (Ger) Milram 1:16:33
123 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 1:16:34
124 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:16:42
125 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Saxo Bank 1:17:36
126 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 1:17:51
127 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:19:23
128 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 1:19:26
129 Ignas Konovalovas (Ltu) Cervélo TestTeam 1:19:28
130 Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC 1:19:48
131 Davide Viganò (Ita) Fuji-Servetto 1:19:51
132 Gabriel Rasch (Nor) Cervélo TestTeam 1:21:16
133 Michael Schär (Swi) Astana
134 Paul Voss (Ger) Milram 1:22:15
135 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo 1:23:09
136 Tom Boonen (Bel) Quick Step 1:23:57
137 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas 1:24:24
138 Marcel Sieberg (Ger) Columbia-HTC 1:25:00
139 Aitor Pérez Arriet(Spa) Contentpolis-Ampo 1:25:07
140 Svein Tuft (Can) Garmin-Slipstream 1:25:49
141 Björn Schröder (Ger) Milram 1:27:01
142 Christophe Brandt (Bel) Silence-Lotto 1:28:19
143 Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne 1:29:09
144 Assan Bazayev (Kaz) Astana 1:29:41
145 Gregory Henderson (NZl) Columbia-HTC 1:29:43
146 Sergio Dominguez Munoz (Spa) Contentpolis-Ampo 1:31:02
147 Maarten Wynants (Bel) Quick Step 1:32:43
148 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step 1:33:45
149 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo 1:34:31
150 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R LMondiale 1:34:46
151 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto 1:35:12
152 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 1:35:14
153 Sébastien Chavanel (Fra) Française des Jeux 1:35:29
154 Emanuele Bindi (Ita) Lampre-NGC 1:35:49
155 Wesley Sulzberger (Aus) Française des Jeux 1:36:12
156 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis 1:36:34
157 Anthony Roux (Fra) Française des Jeux 1:36:50
158 Julian Dean (NZl) Garmin-Slipstream 1:37:20
159 Franck Bouyer (Fra) Bbox Bouygues Telecom 1:39:38
160 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas 1:40:23
161 José Ruiz (Spa) Andalucía-Cajasur 1:42:05
162 Tom Leezer (Ned) Rabobank 1:42:41
163 Massimiliano Mori (Ita) Lampre-NGC 1:43:00
164 Gerald Ciolek (Ger) Milram 1:44:24
165 José Vicente Garci(Spa) Caisse d’Epargne 1:44:46
166 Timothy Gudsell (NZl) Française des Jeux 1:45:15
167 Frantisek Rabon (Cze) Columbia-HTC 1:45:27
168 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil 1:45:34
169 Martijn Maaskant (Ned) Garmin-Slipstream 1:52:54
170 Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom 1:56:28
Klasyfikacja punktowa
1 André Greipel (Ger) Columbia-HTC 99 pts
2 Tom Boonen (Bel) Quick Step 75
3 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 66
4 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 55
5 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 52
6 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 51
7 Fabian Cancellar(Swi) Saxo Bank 50
8 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream 47
9 Robert Gesink (Ned) Rabobank 44
10 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC 42
11 Bert Grabsch (Ger) Columbia-HTC 37
12 Ivan Basso (Ita) Liquigas 37
13 Oscar Freire (Spa) Rabobank 36
14 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto 33
15 David Garci(Spa) Xacobeo Galicia 32
16 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam 31
17 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 29
18 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 28
19 Davide Viganò (Ita) Fuji-Servetto 28
20 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step 28
21 Gregory Henderson (NZl) Columbia-HTC 27
22 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream 27
23 Simon Gerrans (Aus) Cervélo TestTeam 25
24 Gerald Ciolek (Ger) Milram 25
25 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 24
26 Ezequiel Mosquer(Spa) Xacobeo Galicia 24
27 Leonardo Duque (Col) Cofidis 23
28 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto 23
29 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 22
30 David Moncoutié (Fra) Cofidis 22
31 David Millar (GBr) Garmin-Slipstream 21
32 Marco Marzano (Ita) Lampre-NGC 21
33 Adam Hansen (Aus) Columbia-HTC 21
34 Marcel Sieberg (Ger) Columbia-HTC 21
35 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 20
36 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 18
37 Aitor Pérez Arriet(Spa) Contentpolis-Ampo 17
38 Sébastien Chavanel (Fra) Française des Jeux 17
39 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 17
40 Christophe Riblon (Fra) AG2R LMondiale 17
41 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 16
42 Lars Boom (Ned) Rabobank 14
43 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-NGC 14
44 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil 14
45 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 14
46 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 14
47 Tadej Valjavec (Slo) AG2R LMondiale 13
48 Marco Velo (Ita) Quick Step 12
49 Vasil Kiryienk(Blr) Caisse d’Epargne 12
50 David De LFuente (Spa) Fuji-Servetto 12
51 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux 11
52 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 11
53 Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne 10
54 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo 10
55 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 10
56 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC 9
57 Christian Knees (Ger) Milram 9
58 Stuart O’Grady (Aus) Saxo Bank 9
59 Dominik Roels (Ger) Milram 8
60 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank 8
61 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 8
62 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur 7
63 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 6
64 Sébastien Hinault (Fra) AG2R LMondiale 6
65 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas 6
66 Dominique Rollin (Can) Cervélo TestTeam 5
67 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank 5
68 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 5
69 Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom 5
70 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 4
71 Antonio Piedr(Spa) Andalucía-Cajasur 4
72 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto 4
73 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux 3
74 Lieuwe Westr(Ned) Vacansoleil 3
75 Sylwester Szmyd (Pol) Liquigas 3
76 Julien El Farès (Fra) Cofidis 3
77 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo 2
78 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 2
79 Tom Leezer (Ned) Rabobank 2
80 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 2
81 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 2
82 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 2
83 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream 2
84 Matti Breschel (Den) Saxo Bank 2
85 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur 2
86 Pieter Weening (Ned) Rabobank 1
87 Daniel Navarro (Spa) Astana 1
88 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia 1
89 Amets Txurruk(Spa) Euskaltel-Euskadi 1
90 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 1
91 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 1
Klasyfikacja górska
1 David Moncoutié (Fra) Cofidis 86 pts
2 David De LFuente (Spa) Fuji-Servetto 72
3 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 59
4 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 57
5 Pieter Weening (Ned) Rabobank 48
6 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 46
7 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 39
8 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC 36
9 Robert Gesink (Ned) Rabobank 32
10 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream 26
11 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 25
12 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 25
13 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 25
14 Julien El Farès (Fra) Cofidis 21
15 David Garci(Spa) Xacobeo Galicia 19
16 Amets Txurruk(Spa) Euskaltel-Euskadi 19
17 Marco Marzano (Ita) Lampre-NGC 19
18 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 19
19 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 16
20 Ivan Basso (Ita) Liquigas 12
21 Ezequiel Mosquer(Spa) Xacobeo Galicia 12
22 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi 10
23 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 10
24 Sébastien Hinault (Fra) AG2R LMondiale 10
25 Lars Boom (Ned) Rabobank 9
26 Tadej Valjavec (Slo) AG2R LMondiale 9
27 Aitor Pérez Arriet(Spa) Contentpolis-Ampo 9
28 Paul Voss (Ger) Milram 8
29 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto 7
30 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 7
31 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto 6
32 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 4
33 José Vicente Garci(Spa) Caisse d’Epargne 4
34 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream 3
35 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 3
36 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 3
37 Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto 3
38 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 3
39 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 3
40 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 3
41 Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne 3
42 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 3
43 Vasil Kiryienk(Blr) Caisse d’Epargne 2
44 Sylwester Szmyd (Pol) Liquigas 1
45 Oscar Freire (Spa) Rabobank 1
46 Simon Gerrans (Aus) Cervélo TestTeam 1
47 Dominik Roels (Ger) Milram 1
Klasyfikacja łączona
1 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 18 pts
2 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 19
3 Robert Gesink (Ned) Rabobank 21
4 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC 25
5 Ivan Basso (Ita) Liquigas 36
6 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 46
7 Ezequiel Mosquer(Spa) Xacobeo Galicia 54
8 David Garci(Spa) Xacobeo Galicia 55
9 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream 55
10 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream 60
11 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 62
12 David Moncoutié (Fra) Cofidis 62
13 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 67
14 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 83
15 David De LFuente (Spa) Fuji-Servetto 84
16 Tadej Valjavec (Slo) AG2R LMondiale 94
17 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 107
18 Oscar Freire (Spa) Rabobank 109
19 Vasil Kiryienk(Blr) Caisse d’Epargne 119
20 Lars Boom (Ned) Rabobank 122
21 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 128
22 Julien El Farès (Fra) Cofidis 130
23 Sylwester Szmyd (Pol) Liquigas 133
24 Simon Gerrans (Aus) Cervélo TestTeam 134
25 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 136
26 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 142
27 Amets Txurruk(Spa) Euskaltel-Euskadi 143
28 Marco Marzano (Ita) Lampre-NGC 146
29 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 152
30 Sébastien Hinault (Fra) AG2R LMondiale 155
31 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 156
32 Pieter Weening (Ned) Rabobank 169
33 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 184
34 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 203
35 Aitor Pérez Arriet(Spa) Contentpolis-Ampo 203
36 Dominik Roels (Ger) Milram 224
37 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 229
38 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto 230
39 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 250
40 Paul Voss (Ger) Milram 258
41 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 278
Klasyfikacja drużynowa
1 Caisse D’Epargne 153:40:10
2 Astana 0:09:43
3 Fuji – Servetto 0:12:53
4 Xacobeo Galicia 0:14:47
5 Cervelo Test Team 0:19:43
6 Cofidis, le credit en ligne 0:19:58
7 Silence – Lotto 0:20:02
8 Garmin – Slipstream 0:20:26
9 Euskaltel – Euskadi 0:27:52
10 Rabobank 0:37:48
11 AG2R – LMondiale 0:40:58
12 Liquigas 0:42:28
13 Andalucí- Cajasur 0:44:02
14 Lampre – N.G.C 0:44:34
15 Française Des Jeux 0:47:05
16 Vacansoleil Pro Cycling Team 0:54:29
17 Team Saxo Bank 1:00:01
18 Contentpolis – Ampo 1:14:18
19 Quick Step 1:27:38
20 Team Milram 1:55:16
21 BBOX Bouygues Telecom 1:57:10
22 Team Columbi- HTC 2:43:11