Wyniki 11 etapu z dnia 09.09.2009, Murcia – Caravaca de la Cruz, dystans 200 km

1 Tyler Farrar (USA) Garmin-Slipstream 5:11:10
2 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto
3 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil
4 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi
5 André Greipel (Ger) Columbia-HTC
6 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-NGC
7 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC
8 Christian Knees (Ger) Milram
9 Oscar Freire (Spa) Rabobank
10 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step
11 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam
12 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto
13 Daniele Bennati (Ita) Liquigas
14 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne
15 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia
16 Kevin De Weert (Bel) Quick Step
17 Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom
18 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale
19 Robert Gesink (Ned) Rabobank
20 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank
21 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank
22 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia
23 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo
24 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto
25 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto
26 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi
27 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia
28 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi
29 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Saxo Bank
30 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream
31 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia
32 Ignas Konovalovas (Ltu) Cervélo TestTeam
33 Pieter Weening (Ned) Rabobank
34 Daniel Navarro (Spa) Astana
35 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam
36 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC
37 Egoi Martínez (Spa) Euskaltel-Euskadi
38 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne
39 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil
40 Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne
41 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne
42 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia
43 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam
44 Sylwester Szmyd (Pol) Liquigas
45 Ivan Basso (Ita) Liquigas
46 Damien Monier (Fra) Cofidis
47 Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto
48 Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
49 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne
50 Haimar Zubeldia (Spa) Astana 0:00:09
51 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto
52 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC
53 Bingen Fernández (Spa) Cofidis
54 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux
55 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervélo TestTeam
56 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil
57 Julien El Farès (Fra) Cofidis 0:00:12
58 Jesús Hernández (Spa) Astana
59 Amaël Moinard (Fra) Cofidis
60 Ludovic Turpin (Fra) AG2R La Mondiale
61 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank
62 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux
63 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur
64 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia
65 Leonardo Duque (Col) Cofidis
66 Xavier Tondo (Spa) Andalucía-Cajasur
67 Eros Capecchi (Ita) Fuji-Servetto
68 Manuel Calvente (Spa) Andalucía-Cajasur
69 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo
70 Julien Loubet (Fra) AG2R La Mondiale
71 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:17
72 Oliver Zaugg (Swi) Liquigas
73 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto
74 Iñigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam
75 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia
76 David Moncoutié (Fra) Cofidis
77 José Luis Arrieta (Spa) AG2R La Mondiale 0:00:20
78 Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne 0:00:21
79 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi
80 Simon Gerrans (Aus) Cervélo TestTeam
81 Matthew Lloyd (Aus) Silence-Lotto
82 Lars Boom (Ned) Rabobank
83 David Millar (GBr) Garmin-Slipstream
84 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank 0:00:33
85 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux
86 David López García (Spa) Caisse d’Epargne
87 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo
88 Martin Velits (Svk) Milram
89 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream
90 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream
91 Bram Tankink (Ned) Rabobank
92 Marco Marzano (Ita) Lampre-NGC
93 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi
94 Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC 0:00:39
95 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 0:00:46
96 Adam Hansen (Aus) Columbia-HTC 0:00:48
97 Maxim Iglinsky (Kaz) Astana 0:00:52
98 Fabian Cancellara (Swi) Saxo Bank 0:00:53
99 Alexander Vinokourov (Kaz) Astana 0:00:56
100 Kjell Carlström (Fin) Liquigas
101 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas
102 Linus Gerdemann (Ger) Milram 0:01:03
103 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo 0:06:56
104 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto
105 Gabriel Rasch (Nor) Cervélo TestTeam
106 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank
107 Pierrick Fédrigo (Fra) Bbox Bouygues Telecom
108 Matti Breschel (Den) Saxo Bank
109 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux
110 José Luis Rubiera (Spa) Astana
111 Alberto Fernández Sainz (Spa) Xacobeo Galicia
112 Dominik Roels (Ger) Milram
113 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur
114 Matthieu Sprick (Fra) Bbox Bouygues Telecom
115 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur
116 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto
117 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
118 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil
119 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas
120 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
121 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil 0:14:19
122 Marcel Sieberg (Ger) Columbia-HTC
123 Gregory Henderson (NZl) Columbia-HTC
124 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur
125 Marco Velo (Ita) Quick Step
126 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto
127 Stijn Devolder (Bel) Quick Step
128 Bert Grabsch (Ger) Columbia-HTC
129 Wesley Sulzberger (Aus) Française des Jeux
130 Franck Bouyer (Fra) Bbox Bouygues Telecom
131 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom
132 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
133 Maarten Wynants (Bel) Quick Step
134 Davide Viganò (Ita) Fuji-Servetto
135 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 0:14:24
136 Christophe Brandt (Bel) Silence-Lotto
137 Paul Martens (Ger) Rabobank
138 Björn Schröder (Ger) Milram
139 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil
140 Tom Boonen (Bel) Quick Step
141 Matthias Russ (Ger) Milram
142 Dominique Rollin (Can) Cervélo TestTeam
143 Timothy Gudsell (NZl) Française des Jeux
144 Massimiliano Mori (Ita) Lampre-NGC
145 Emanuele Bindi (Ita) Lampre-NGC
146 Gustavo Dominguez (Spa) Xacobeo Galicia
147 Stuart O’Grady (Aus) Saxo Bank
148 Gerald Ciolek (Ger) Milram
149 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas
150 José Ruiz (Spa) Andalucía-Cajasur
151 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step
152 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre-NGC
153 Sergio Dominguez Munoz (Spa) Contentpolis-Ampo
154 Olivier Kaisen (Bel) Silence-Lotto
155 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto
156 Francesco Tomei (Ita) Lampre-NGC
157 Anthony Roux (Fra) Française des Jeux
158 Michael Schär (Swi) Astana
159 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi
160 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux
161 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis
162 Frantisek Rabon (Cze) Columbia-HTC
163 Sébastien Chavanel (Fra) Française des Jeux
164 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil
165 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo
166 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas
167 Assan Bazayev (Kaz) Astana
168 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis
169 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil
170 Christian Meier (Can) Garmin-Slipstream
171 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo
172 Rubén Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi
173 Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom
174 Paul Voss (Ger) Milram
175 Svein Tuft (Can) Garmin-Slipstream
176 Julian Dean (NZl) Garmin-Slipstream
177 Tom Leezer (Ned) Rabobank
178 Martijn Maaskant (Ned) Garmin-Slipstream
179 Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne
180 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne
DNS Fränk Schleck (Lux) Saxo Bank
DNF John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Michael Albasini (Swi) Columbia-HTC
Punkty
1 Tyler Farrar (USA) Garmin-Slipstream 25 pts
2 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto 20
3 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil 16
4 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 14
5 André Greipel (Ger) Columbia-HTC 12
6 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-NGC 10
7 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC 9
8 Christian Knees (Ger) Milram 8
9 Oscar Freire (Spa) Rabobank 7
10 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 6
11 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam 5
12 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 4
13 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 3
14 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 2
15 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia 1
Lotna premia 1 – Los Ventorrillos, km 21.5
1 André Greipel (Ger) Columbia-HTC 4 pts
2 Gregory Henderson (NZl) Columbia-HTC 2
3 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto 1
Lotna premia 2 – Caravaca de la Cruz, km. 125.9
1 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 4 pts
2 David Moncoutié (Fra) Cofidis 2
3 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi 1
Premia górska Alto Collado Bermejo (Cat. 1) km. 51
1 David Moncoutié (Fra) Cofidis 16 pts
2 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi 12
3 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 10
4 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 8
5 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto 6
6 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 4
7 Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne 3
8 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 2
9 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 1
Premia górska Alto Campo de San Juan (Cat. 2) km. 151
1 David Moncoutié (Fra) Cofidis 10 pts
2 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi 7
3 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 5
4 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 3
5 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 2
6 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas 1
Drużynowo na etapie
1 Silence – Lotto 15:33:30
2 Lampre – N.G.C
3 Rabobank
4 Euskaltel – Euskadi
5 Xacobeo Galicia
6 Cervelo Test Team
7 Caisse D’Epargne
8 Liquigas
9 Vacansoleil Pro Cycling Team
10 Team Saxo Bank
11 AG2R – La Mondiale
12 Fuji – Servetto
13 Garmin – Slipstream
14 Astana
15 Cofidis, le credit en ligne
16 Andalucía – Cajasur
17 Contentpolis – Ampo
18 Française Des Jeux
19 Team Columbia – HTC 0:01:27
20 Team Milram 0:01:36
Klasyfikacja generalna po 11 etapie
1 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 45:37:51
2 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 0:00:07
3 Robert Gesink (Ned) Rabobank 0:00:36
4 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream 0:00:51
5 Ivan Basso (Ita) Liquigas 0:00:53
6 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:03
7 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC 0:02:13
8 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 0:02:24
9 Haimar Zubeldia (Spa) Astana 0:03:10
10 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 0:03:13
11 Daniel Navarro (Spa) Astana 0:03:16
12 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 0:03:49
13 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 0:03:52
14 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 0:04:23
15 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto
16 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 0:04:44
17 Xavier Tondo (Spa) Andalucía-Cajasur 0:05:01
18 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 0:05:14
19 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervélo TestTeam 0:05:40
20 Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto 0:05:48
21 Amaël Moinard (Fra) Cofidis 0:05:52
22 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam 0:06:12
23 Sylwester Szmyd (Pol) Liquigas 0:06:34
24 David Moncoutié (Fra) Cofidis 0:06:58
25 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto 0:07:03
26 Damien Monier (Fra) Cofidis 0:07:05
27 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia 0:07:16
28 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo 0:07:47
29 Jesús Hernández (Spa) Astana 0:07:50
30 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 0:08:08
31 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 0:09:32
32 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil 0:09:55
33 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 0:11:04
34 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 0:11:11
35 Iñigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam 0:12:56
36 Alexander Vinokourov (Kaz) Astana 0:15:27
37 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux 0:16:45
38 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank 0:16:50
39 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream 0:16:56
40 Matthew Lloyd (Aus) Silence-Lotto 0:17:46
41 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto 0:18:40
42 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 0:18:43
43 Leonardo Duque (Col) Cofidis 0:18:47
44 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank 0:18:57
45 Manuel Calvente (Spa) Andalucía-Cajasur 0:19:11
46 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 0:19:12
47 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 0:19:29
48 Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:19:45
49 Julien Loubet (Fra) AG2R La Mondiale 0:20:11
50 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:20:13
51 David Millar (GBr) Garmin-Slipstream 0:20:19
52 Egoi Martínez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:21:07
53 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream 0:21:25
54 Julien El Farès (Fra) Cofidis 0:21:41
55 Bram Tankink (Ned) Rabobank 0:21:42
56 Simon Gerrans (Aus) Cervélo TestTeam 0:21:54
57 David López García (Spa) Caisse d’Epargne 0:24:51
58 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto 0:25:27
59 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto 0:25:59
60 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 0:26:00
61 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur 0:26:21
62 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank 0:27:26
63 Oscar Freire (Spa) Rabobank 0:27:30
64 Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne 0:28:03
65 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 0:29:40
66 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 0:30:21
67 Christian Knees (Ger) Milram 0:30:28
68 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 0:31:01
69 Ludovic Turpin (Fra) AG2R La Mondiale 0:31:32
70 Adam Hansen (Aus) Columbia-HTC 0:32:08
71 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank 0:32:46
72 Lars Boom (Ned) Rabobank 0:33:39
73 Matti Breschel (Den) Saxo Bank 0:33:53
74 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:34:18
75 José Luis Rubiera (Spa) Astana 0:34:20
76 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux 0:34:27
77 Pieter Weening (Ned) Rabobank 0:35:17
78 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:35:43
79 Tyler Farrar (USA) Garmin-Slipstream 0:35:50
80 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam 0:36:26
81 Eros Capecchi (Ita) Fuji-Servetto 0:36:30
82 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam 0:36:43
83 Paul Martens (Ger) Rabobank
84 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 0:37:01
85 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-NGC 0:37:08
86 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:37:40
87 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC 0:39:16
88 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 0:39:32
89 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia 0:39:48
90 Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale 0:39:55
91 Linus Gerdemann (Ger) Milram 0:40:12
92 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto 0:40:14
93 Pierrick Fédrigo (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:40:24
94 José Luis Arrieta (Spa) AG2R La Mondiale 0:40:54
95 Matthieu Sprick (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:41:46
96 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:42:08
97 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:42:11
98 Marco Marzano (Ita) Lampre-NGC 0:42:33
99 Oliver Zaugg (Swi) Liquigas
100 Fabian Cancellara (Swi) Saxo Bank 0:43:44
101 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil 0:43:57
102 Gustavo Dominguez (Spa) Xacobeo Galicia 0:45:09
103 Bert Grabsch (Ger) Columbia-HTC 0:45:29
104 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto 0:46:24
105 Marco Velo (Ita) Quick Step 0:47:43
106 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 0:47:49
107 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur 0:47:50
108 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux 0:48:51
109 André Greipel (Ger) Columbia-HTC 0:49:52
110 Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne 0:50:17
111 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux 0:50:37
112 Rubén Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:51:07
113 Maxim Iglinsky (Kaz) Astana 0:51:15
114 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil 0:51:54
115 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis 0:51:55
116 Kjell Carlström (Fin) Liquigas 0:52:27
117 Dominik Roels (Ger) Milram 0:52:40
118 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil 0:53:01
119 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 0:54:09
120 Martin Velits (Svk) Milram 0:54:31
121 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 0:54:52
122 Olivier Kaisen (Bel) Silence-Lotto 0:54:55
123 Dominique Rollin (Can) Cervélo TestTeam 0:56:00
124 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 0:56:14
125 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur 0:56:16
126 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Saxo Bank 0:57:16
127 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:57:31
128 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:59:03
129 Ignas Konovalovas (Ltu) Cervélo TestTeam 0:59:08
130 Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC 0:59:28
131 Davide Viganò (Ita) Fuji-Servetto 0:59:31
132 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:00:38
133 Stuart O’Grady (Aus) Saxo Bank 1:00:40
134 Gabriel Rasch (Nor) Cervélo TestTeam 1:00:56
135 Michael Schär (Swi) Astana
136 Christian Meier (Can) Garmin-Slipstream 1:01:13
137 Paul Voss (Ger) Milram 1:01:55
138 Matthias Russ (Ger) Milram 1:02:08
139 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo 1:02:49
140 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 1:03:22
141 Tom Boonen (Bel) Quick Step 1:03:37
142 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas 1:04:04
143 Björn Schröder (Ger) Milram 1:04:19
144 Marcel Sieberg (Ger) Columbia-HTC 1:04:40
145 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 1:04:47
146 Svein Tuft (Can) Garmin-Slipstream 1:05:29
147 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 1:05:51
148 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 1:07:42
149 Christophe Brandt (Bel) Silence-Lotto 1:07:59
150 Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne 1:08:49
151 Assan Bazayev (Kaz) Astana 1:09:21
152 Gregory Henderson (NZl) Columbia-HTC 1:09:23
153 Sergio Dominguez Munoz (Spa) Contentpolis-Ampo 1:10:42
154 Alberto Fernández Sainz (Spa) Xacobeo Galicia 1:11:03
155 Maarten Wynants (Bel) Quick Step 1:12:23
156 Sébastien Chavanel (Fra) Française des Jeux 1:12:25
157 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step 1:13:25
158 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre-NGC 1:14:03
159 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo 1:14:11
160 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 1:14:26
161 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto 1:14:52
162 Julian Dean (NZl) Garmin-Slipstream 1:15:18
163 Emanuele Bindi (Ita) Lampre-NGC 1:15:29
164 Wesley Sulzberger (Aus) Française des Jeux 1:15:52
165 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis 1:16:14
166 Anthony Roux (Fra) Française des Jeux 1:16:30
167 Franck Bouyer (Fra) Bbox Bouygues Telecom 1:19:18
168 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas 1:20:03
169 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 1:20:49
170 Gerald Ciolek (Ger) Milram 1:21:42
171 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 1:22:13
172 Tom Leezer (Ned) Rabobank 1:22:21
173 Massimiliano Mori (Ita) Lampre-NGC 1:22:40
174 Francesco Tomei (Ita) Lampre-NGC 1:24:51
175 Timothy Gudsell (NZl) Française des Jeux 1:24:55
176 Frantisek Rabon (Cze) Columbia-HTC 1:25:07
177 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil 1:25:14
178 José Ruiz (Spa) Andalucía-Cajasur 1:30:51
179 Martijn Maaskant (Ned) Garmin-Slipstream 1:32:34
180 Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom 1:36:08
Klasyfikacja punktowa
1 André Greipel (Ger) Columbia-HTC 99 pts
2 Tyler Farrar (USA) Garmin-Slipstream 92
3 Tom Boonen (Bel) Quick Step 75
4 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 58
5 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 51
6 Fabian Cancellara (Swi) Saxo Bank 50
7 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 46
8 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 42
9 Bert Grabsch (Ger) Columbia-HTC 37
10 Oscar Freire (Spa) Rabobank 36
11 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 33
12 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto 33
13 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam 31
14 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC 30
15 Ivan Basso (Ita) Liquigas 29
16 Davide Viganò (Ita) Fuji-Servetto 28
17 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step 28
18 Robert Gesink (Ned) Rabobank 28
19 Gregory Henderson (NZl) Columbia-HTC 27
20 Gerald Ciolek (Ger) Milram 25
21 Simon Gerrans (Aus) Cervélo TestTeam 25
22 Alexander Vinokourov (Kaz) Astana 24
23 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 24
24 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 23
25 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto 23
26 Leonardo Duque (Col) Cofidis 23
27 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream 22
28 David Moncoutié (Fra) Cofidis 22
29 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 22
30 Marco Marzano (Ita) Lampre-NGC 21
31 Adam Hansen (Aus) Columbia-HTC 21
32 Marcel Sieberg (Ger) Columbia-HTC 21
33 David Millar (GBr) Garmin-Slipstream 21
34 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 20
35 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream 20
36 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil 19
37 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 18
38 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 17
39 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 17
40 Sébastien Chavanel (Fra) Française des Jeux 17
41 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 17
42 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 16
43 Linus Gerdemann (Ger) Milram 15
44 Lars Boom (Ned) Rabobank 14
45 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil 14
46 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 14
47 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 14
48 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-NGC 14
49 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 13
50 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 13
51 Marco Velo (Ita) Quick Step 12
52 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 12
53 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux 11
54 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 11
55 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo 10
56 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 10
57 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 10
58 Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne 10
59 Stuart O’Grady (Aus) Saxo Bank 9
60 Christian Knees (Ger) Milram 9
61 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC 9
62 Dominik Roels (Ger) Milram 8
63 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 8
64 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank 8
65 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur 7
66 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 6
67 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 6
68 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas 6
69 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 6
70 Dominique Rollin (Can) Cervélo TestTeam 5
71 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank 5
72 Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom 5
73 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 4
74 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur 4
75 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto 4
76 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux 3
77 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil 3
78 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo 2
79 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream 2
80 Tom Leezer (Ned) Rabobank 2
81 Matti Breschel (Den) Saxo Bank 2
82 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 2
83 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 2
84 Julien El Farès (Fra) Cofidis 2
85 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 2
86 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur 2
87 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 1
88 Daniel Navarro (Spa) Astana 1
89 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 1
90 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia 1
91 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi 1
92 Pieter Weening (Ned) Rabobank 1
93 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 1
Klasyfikacja górska
1 David Moncoutié (Fra) Cofidis 86 pts
2 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 72
3 Pieter Weening (Ned) Rabobank 48
4 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 46
5 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 37
6 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC 30
7 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 29
8 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 25
9 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 22
10 Robert Gesink (Ned) Rabobank 22
11 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 21
12 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi 19
13 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 19
14 Marco Marzano (Ita) Lampre-NGC 19
15 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 11
16 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi 10
17 Linus Gerdemann (Ger) Milram 10
18 Ivan Basso (Ita) Liquigas 10
19 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 10
20 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 10
21 Lars Boom (Ned) Rabobank 9
22 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 9
23 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 9
24 Paul Voss (Ger) Milram 8
25 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 7
26 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto 7
27 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto 6
28 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 4
29 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 4
30 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 4
31 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 3
32 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 3
33 Julien El Farès (Fra) Cofidis 3
34 Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne 3
35 Alexander Vinokourov (Kaz) Astana 3
36 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 3
37 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 3
38 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 3
39 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream 2
40 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 2
41 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream 2
42 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas 1
43 Simon Gerrans (Aus) Cervélo TestTeam 1
44 Dominik Roels (Ger) Milram 1
Klasyfikacja łączona
1 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 18 pts
2 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 20
3 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC 27
4 Robert Gesink (Ned) Rabobank 31
5 Ivan Basso (Ita) Liquigas 38
6 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 49
7 David Moncoutié (Fra) Cofidis 52
8 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 60
9 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 61
10 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 75
11 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream 78
12 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 81
13 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 93
14 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 93
15 Simon Gerrans (Aus) Cervélo TestTeam 111
16 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 114
17 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 122
18 Lars Boom (Ned) Rabobank 123
19 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 146
20 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi 147
21 Pieter Weening (Ned) Rabobank 155
22 Julien El Farès (Fra) Cofidis 163
23 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 173
Klasyfikacja drużynowa
1 Caisse d’Epargne 136:55:00
2 Astana 0:04:53
3 Fuji – Servetto 0:07:16
4 Silence – Lotto 0:10:17
5 Cofidis, le credit en ligne 0:11:42
6 Xacobeo Galicia 0:13:01
7 Cervelo Test Team 0:13:14
8 Garmin – Slipstream 0:13:24
9 AG2R – La Mondiale 0:13:57
10 Euskaltel – Euskadi 0:23:27
11 Lampre – N.G.C 0:24:42
12 Andalucía – Cajasur 0:25:46
13 Rabobank 0:26:02
14 Liquigas 0:30:09
15 Vacansoleil Pro Cycling Team 0:30:54
16 Française Des Jeux 0:34:48
17 Team Saxo Bank 0:38:16
18 Contentpolis – Ampo 0:50:36
19 Team Milram 1:11:39
20 Team Columbia – HTC 1:42:57