Wyniki 10 etapu z dnia 08.09.2009, Alicante-Murcia, dystans 162 km

1 Simon Gerrans (Aus) Cervélo TestTeam 3:56:19
2 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream
3 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank
4 Alexander Vinokourov (Kaz) Astana
5 Adam Hansen (Aus) Columbia-HTC 0:00:29
6 Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne 0:00:31
7 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:37
8 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank 0:00:39
9 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux
10 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step
11 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank
12 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur 0:00:49
13 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo
14 Leonardo Duque (Col) Cofidis 0:00:50
15 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo
16 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 0:00:54
17 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto 0:00:57
18 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 0:03:42
19 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux
20 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto
21 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto
22 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil
23 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC
24 Kevin De Weert (Bel) Quick Step
25 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne
26 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne
27 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia
28 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale
29 Julien El Farès (Fra) Cofidis
30 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream
31 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi
32 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia
33 Daniel Navarro (Spa) Astana
34 Ivan Basso (Ita) Liquigas
35 Oliver Zaugg (Swi) Liquigas
36 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam
37 Egoi Martínez (Spa) Euskaltel-Euskadi
38 Matthew Lloyd (Aus) Silence-Lotto
39 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia
40 Amaël Moinard (Fra) Cofidis
41 Robert Gesink (Ned) Rabobank
42 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank
43 Julien Loubet (Fra) AG2R La Mondiale
44 Rubén Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi
45 Damien Monier (Fra) Cofidis
46 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervélo TestTeam
47 Haimar Zubeldia (Spa) Astana
48 Xavier Tondo (Spa) Andalucía-Cajasur
49 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas
50 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas
51 David Moncoutié (Fra) Cofidis
52 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC
53 David Millar (GBr) Garmin-Slipstream
54 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne
55 Iñigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam
56 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam
57 Oscar Freire (Spa) Rabobank
58 Jesús Hernández (Spa) Astana 0:04:44
59 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne
60 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux
61 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia
62 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank
63 Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto 0:04:48
64 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo
65 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto
66 Pieter Weening (Ned) Rabobank
67 Lars Boom (Ned) Rabobank
68 Paul Martens (Ger) Rabobank
69 Matthieu Sprick (Fra) Bbox Bouygues Telecom
70 Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom
71 Bram Tankink (Ned) Rabobank
72 Manuel Calvente (Spa) Andalucía-Cajasur
73 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto 0:06:33
74 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis
75 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam
76 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Saxo Bank
77 Matti Breschel (Den) Saxo Bank
78 Gerald Ciolek (Ger) Milram
79 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur 0:07:24
80 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux
81 Alberto Fernández Sainz (Spa) Xacobeo Galicia 0:07:39
82 Dominique Rollin (Can) Cervélo TestTeam
83 Linus Gerdemann (Ger) Milram 0:08:33
84 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 0:10:01
85 Marco Velo (Ita) Quick Step
86 Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
87 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi
88 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
89 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux
90 Christian Meier (Can) Garmin-Slipstream
91 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia
92 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto
93 Martin Velits (Svk) Milram
94 Tyler Farrar (USA) Garmin-Slipstream
95 Gustavo Dominguez (Spa) Xacobeo Galicia
96 Sergio Dominguez Munoz (Spa) Contentpolis-Ampo
97 Christian Knees (Ger) Milram
98 Pierrick Fédrigo (Fra) Bbox Bouygues Telecom
99 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi
100 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia
101 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto
102 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo
103 José Luis Rubiera (Spa) Astana
104 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia
105 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream
106 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto
107 Bert Grabsch (Ger) Columbia-HTC
108 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi
109 Ignas Konovalovas (Ltu) Cervélo TestTeam
110 Ludovic Turpin (Fra) AG2R La Mondiale
111 Stuart O’Grady (Aus) Saxo Bank 0:14:33
112 Fränk Schleck (Lux) Saxo Bank
113 André Greipel (Ger) Columbia-HTC
114 Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC
115 Marcel Sieberg (Ger) Columbia-HTC
116 Björn Schröder (Ger) Milram
117 Michael Schär (Swi) Astana
118 Maxim Iglinsky (Kaz) Astana
119 Dominik Roels (Ger) Milram
120 Fabian Cancellara (Swi) Saxo Bank
121 Kjell Carlström (Fin) Liquigas
122 Daniele Bennati (Ita) Liquigas
123 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas
124 Emanuele Bindi (Ita) Lampre-NGC
125 Massimiliano Mori (Ita) Lampre-NGC
126 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas
127 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas
128 Marco Marzano (Ita) Lampre-NGC
129 Francesco Tomei (Ita) Lampre-NGC
130 José Ruiz (Spa) Andalucía-Cajasur
131 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom
132 Franck Bouyer (Fra) Bbox Bouygues Telecom
133 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur
134 Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom
135 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur
136 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo
137 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo
138 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi
139 Olivier Kaisen (Bel) Silence-Lotto
140 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi
141 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre-NGC
142 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step
143 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil
144 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
145 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-NGC
146 Eros Capecchi (Ita) Fuji-Servetto
147 Davide Viganò (Ita) Fuji-Servetto
148 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil
149 Paul Voss (Ger) Milram
150 Christophe Brandt (Bel) Silence-Lotto
151 Matthias Russ (Ger) Milram
152 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil
153 Gregory Henderson (NZl) Columbia-HTC
154 Timothy Gudsell (NZl) Française des Jeux
155 Wesley Sulzberger (Aus) Française des Jeux
156 Gabriel Rasch (Nor) Cervélo TestTeam
157 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto
158 Stijn Devolder (Bel) Quick Step
159 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil
160 Martijn Maaskant (Ned) Garmin-Slipstream
161 Tom Leezer (Ned) Rabobank
162 Maarten Wynants (Bel) Quick Step
163 Tom Boonen (Bel) Quick Step
164 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil
165 Frantisek Rabon (Cze) Columbia-HTC
166 Anthony Roux (Fra) Française des Jeux
167 Sébastien Chavanel (Fra) Française des Jeux
168 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC
169 Michael Albasini (Swi) Columbia-HTC
170 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis
171 Svein Tuft (Can) Garmin-Slipstream
172 Rein Taaramäe (Est) Cofidis
173 David López García (Spa) Caisse d’Epargne
174 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil
175 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil
176 José Luis Arrieta (Spa) AG2R La Mondiale
177 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi
178 Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne
179 Assan Bazayev (Kaz) Astana
180 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale
181 Julian Dean (NZl) Garmin-Slipstream
182 Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne 0:17:16
183 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne
DNS Thomas Rohregger (Aut) Milram
DNF José Antonio López (Spa) Andalucía-Cajasur
Lotna premia1 – Sax, Km.: 56,7

1 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 4 pts
2 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 2
3 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 1
Lotna premia 2 – Fortuna, Km.: 118,7
1 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux 4 pts
2 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 2
3 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 1
Finisz – Murcia, Km.: 169,5
1 Simon Gerrans (Aus) Cervélo TestTeam 25 pts
2 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream 20
3 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 16
4 Alexander Vinokourov (Kaz) Astana 14
5 Adam Hansen (Aus) Columbia-HTC 12
6 Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne 10
7 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 9
8 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank 8
9 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux 7
10 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 6
11 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank 5
12 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur 4
13 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 3
14 Leonardo Duque (Col) Cofidis 2
15 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 1
Premia górska 1, Alto de la Cresta del Gallo, Cat. 2, Km.: 158

1 Linus Gerdemann (Ger) Milram 10 pts
2 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto 7
3 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 5
4 Alexander Vinokourov (Kaz) Astana 3
5 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream 2
6 Simon Gerrans (Aus) Cervélo TestTeam 1
Najbardziej aktywny zawodnik etapu


1 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo
Drużynowo
1 Team Saxo Bank 11:54:20
2 Contentpolis – Ampo 0:01:04
3 Fuji – Servetto 0:01:16
4 Cervelo Test Team 0:02:01
5 Astana
6 Garmin – Slipstream
7 Caisse D’Epargne 0:02:32
8 AG2R – La Mondiale 0:02:38
9 Rabobank 0:02:40
10 Cofidis, le credit en ligne 0:02:51
11 Française Des Jeux 0:03:42
12 Andalucía – Cajasur 0:03:56
13 Xacobeo Galicia 0:05:43
14 Euskaltel – Euskadi
15 Liquigas
Klasyfikacja generalna po 10 etapie


1 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 40:26:41
2 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 0:00:07
3 Robert Gesink (Ned) Rabobank 0:00:36
4 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream 0:00:51
5 Ivan Basso (Ita) Liquigas 0:00:53
6 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:03
7 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC 0:02:04
8 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 0:02:24
9 Haimar Zubeldia (Spa) Astana 0:03:01
10 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 0:03:13
11 Daniel Navarro (Spa) Astana 0:03:16
12 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 0:03:49
13 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 0:03:52
14 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 0:04:14
15 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 0:04:23
16 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 0:04:41
17 Xavier Tondo (Spa) Andalucía-Cajasur 0:04:49
18 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 0:05:02
19 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervélo TestTeam 0:05:31
20 Amaël Moinard (Fra) Cofidis 0:05:40
21 Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto 0:05:48
22 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam 0:06:12
23 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas 0:06:34
24 David Moncoutié (Fra) Cofidis 0:06:45
25 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto 0:07:03
26 Damien Monier (Fra) Cofidis 0:07:05
27 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia 0:07:16
28 Jesús Hernández (Spa) Astana 0:07:38
29 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo 0:07:47
30 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 0:08:08
31 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 0:09:32
32 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil 0:09:55
33 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 0:11:04
34 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 0:11:11
35 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 0:12:16
36 Iñigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam 0:12:39
37 Alexander Vinokourov (Kaz) Astana 0:14:31
38 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream 0:16:23
39 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux 0:16:36
40 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank 0:16:50
41 Matthew Lloyd (Aus) Silence-Lotto 0:17:25
42 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank 0:18:24
43 Leonardo Duque (Col) Cofidis 0:18:35
44 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 0:18:43
45 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto 0:18:54
46 Manuel Calvente (Spa) Andalucía-Cajasur 0:18:59
47 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto 0:19:03
48 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur 0:19:25
49 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 0:19:29
50 Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:19:45
51 David Millar (GBr) Garmin-Slipstream 0:19:58
52 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi
53 Julien Loubet (Fra) AG2R La Mondiale 0:19:59
54 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream 0:20:52
55 Egoi Martínez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:21:07
56 Bram Tankink (Ned) Rabobank 0:21:09
57 Julien El Farès (Fra) Cofidis 0:21:29
58 Simon Gerrans (Aus) Cervélo TestTeam 0:21:33
59 Paul Martens (Ger) Rabobank 0:22:19
60 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 0:22:44
61 Fränk Schleck (Lux) Saxo Bank 0:23:47
62 David López García (Spa) Caisse d’Epargne 0:24:18
63 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto 0:25:10
64 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 0:25:48
65 Matti Breschel (Den) Saxo Bank 0:26:57
66 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank 0:27:14
67 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale
68 José Luis Rubiera (Spa) Astana 0:27:24
69 Oscar Freire (Spa) Rabobank 0:27:30
70 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux 0:27:31
71 Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne 0:27:42
72 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:27:52
73 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 0:30:21
74 Christian Knees (Ger) Milram 0:30:28
75 Gustavo Dominguez (Spa) Xacobeo Galicia 0:30:45
76 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 0:30:49
77 Bert Grabsch (Ger) Columbia-HTC 0:31:10
78 Adam Hansen (Aus) Columbia-HTC 0:31:20
79 Ludovic Turpin (Fra) AG2R La Mondiale
80 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto 0:31:55
81 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank 0:32:46
82 Lars Boom (Ned) Rabobank 0:33:18
83 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto
84 Marco Velo (Ita) Quick Step 0:33:24
85 Pierrick Fédrigo (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:33:28
86 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:34:18
87 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux 0:34:27
88 Matthieu Sprick (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:34:50
89 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:35:10
90 Pieter Weening (Ned) Rabobank 0:35:17
91 Tyler Farrar (USA) Garmin-Slipstream 0:36:10
92 Eros Capecchi (Ita) Fuji-Servetto 0:36:18
93 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam 0:36:26
94 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam 0:36:43
95 Rubén Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi
96 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:36:44
97 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 0:36:52
98 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil 0:37:01
99 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-NGC 0:37:08
100 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis 0:37:31
101 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil 0:38:42
102 Linus Gerdemann (Ger) Milram 0:39:09
103 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC 0:39:16
104 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia 0:39:31
105 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 0:39:32
106 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 0:39:45
107 Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale 0:39:55
108 Olivier Kaisen (Bel) Silence-Lotto 0:40:31
109 José Luis Arrieta (Spa) AG2R La Mondiale 0:40:34
110 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 0:40:53
111 Dominique Rollin (Can) Cervélo TestTeam 0:41:36
112 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur 0:41:57
113 Marco Marzano (Ita) Lampre-NGC 0:42:00
114 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:42:08
115 Oliver Zaugg (Swi) Liquigas 0:42:16
116 Fabian Cancellara (Swi) Saxo Bank 0:42:51
117 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:43:12
118 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:44:39
119 Davide Viganò (Ita) Fuji-Servetto 0:45:12
120 Dominik Roels (Ger) Milram 0:45:44
121 Stuart O’Grady (Aus) Saxo Bank 0:46:16
122 Michael Schär (Swi) Astana 0:46:32
123 Christian Meier (Can) Garmin-Slipstream 0:46:49
124 Paul Voss (Ger) Milram 0:47:21
125 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur 0:47:38
126 Matthias Russ (Ger) Milram 0:47:44
127 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 0:48:58
128 Tom Boonen (Bel) Quick Step 0:49:13
129 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 0:49:18
130 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas 0:49:40
131 Björn Schröder (Ger) Milram 0:49:55
132 André Greipel (Ger) Columbia-HTC 0:49:58
133 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux 0:50:04
134 Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne 0:50:17
135 Marcel Sieberg (Ger) Columbia-HTC 0:50:21
136 Maxim Iglinsky (Kaz) Astana 0:50:23
137 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo
138 Svein Tuft (Can) Garmin-Slipstream 0:51:05
139 Kjell Carlström (Fin) Liquigas 0:51:31
140 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 0:51:32
141 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil 0:52:02
142 Christophe Brandt (Bel) Silence-Lotto 0:53:35
143 Martin Velits (Svk) Milram 0:53:58
144 Gabriel Rasch (Nor) Cervélo TestTeam 0:54:00
145 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 0:54:06
146 Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne 0:54:25
147 Assan Bazayev (Kaz) Astana 0:54:57
148 Gregory Henderson (NZl) Columbia-HTC 0:55:08
149 Michael Albasini (Swi) Columbia-HTC 0:55:09
150 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo 0:55:53
151 Sergio Dominguez Munoz (Spa) Contentpolis-Ampo 0:56:18
152 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Saxo Bank 0:57:16
153 Sébastien Chavanel (Fra) Française des Jeux 0:58:01
154 Maarten Wynants (Bel) Quick Step 0:58:04
155 Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC 0:58:49
156 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step 0:59:01
157 Ignas Konovalovas (Ltu) Cervélo TestTeam 0:59:08
158 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre-NGC 0:59:39
159 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo 0:59:47
160 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:00:17
161 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto 1:00:28
162 Julian Dean (NZl) Garmin-Slipstream 1:00:54
163 Emanuele Bindi (Ita) Lampre-NGC 1:01:05
164 Wesley Sulzberger (Aus) Française des Jeux 1:01:33
165 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis 1:01:50
166 Anthony Roux (Fra) Française des Jeux 1:02:06
167 Alberto Fernández Sainz (Spa) Xacobeo Galicia 1:04:07
168 Franck Bouyer (Fra) Bbox Bouygues Telecom 1:04:59
169 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas 1:05:39
170 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 1:06:25
171 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 1:07:09
172 Gerald Ciolek (Ger) Milram 1:07:18
173 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 1:07:30
174 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 1:07:49
175 Tom Leezer (Ned) Rabobank 1:07:57
176 Massimiliano Mori (Ita) Lampre-NGC 1:08:16
177 Francesco Tomei (Ita) Lampre-NGC 1:10:17
178 Timothy Gudsell (NZl) Française des Jeux 1:10:31
179 Frantisek Rabon (Cze) Columbia-HTC 1:10:43
180 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil 1:10:50
181 José Ruiz (Spa) Andalucía-Cajasur 1:16:27
182 Martijn Maaskant (Ned) Garmin-Slipstream 1:18:10
183 Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom 1:21:44
Klasyfikacja punktowa

1 André Greipel (Ger) Columbia-HTC 83 pts
2 Tom Boonen (Bel) Quick Step 75
3 Tyler Farrar (USA) Garmin-Slipstream 67
4 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 58
5 Fabian Cancellara (Swi) Saxo Bank 50
6 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 48
7 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 42
8 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 40
9 Bert Grabsch (Ger) Columbia-HTC 37
10 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 33
11 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto 33
12 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC 30
13 Ivan Basso (Ita) Liquigas 29
14 Oscar Freire (Spa) Rabobank 29
15 Davide Viganò (Ita) Fuji-Servetto 28
16 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step 28
17 Robert Gesink (Ned) Rabobank 28
18 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam 26
Klasyfikacja górska

1 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 64 pts
2 David Moncoutié (Fra) Cofidis 60
3 Pieter Weening (Ned) Rabobank 48
4 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 37
5 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 31
6 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC 30
7 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 29
8 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 25
9 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 22
10 Robert Gesink (Ned) Rabobank 22
11 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 20
12 Marco Marzano (Ita) Lampre-NGC 19
13 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 17
14 Linus Gerdemann (Ger) Milram 10
15 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi 10
16 Ivan Basso (Ita) Liquigas 10
17 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 10
18 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 10
19 Lars Boom (Ned) Rabobank 9
20 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 9
21 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 9
22 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 8
23 Paul Voss (Ger) Milram 8
24 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto 7
25 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 7
26 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 4
27 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 4
28 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 3
29 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 3
30 Alexander Vinokourov (Kaz) Astana 3
31 Julien El Farès (Fra) Cofidis 3
32 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 3
33 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 3
34 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 3
35 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream 2
36 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream 2
37 Simon Gerrans (Aus) Cervélo TestTeam 1
38 Dominik Roels (Ger) Milram 1
19 Gregory Henderson (NZl) Columbia-HTC 25
20 Simon Gerrans (Aus) Cervélo TestTeam 25
21 Gerald Ciolek (Ger) Milram 25
22 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 24
23 Alexander Vinokourov (Kaz) Astana 24
24 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 23
25 Leonardo Duque (Col) Cofidis 23
26 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream 22
27 Marco Marzano (Ita) Lampre-NGC 21
28 Marcel Sieberg (Ger) Columbia-HTC 21
29 David Millar (GBr) Garmin-Slipstream 21
30 Adam Hansen (Aus) Columbia-HTC 21
31 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 20
32 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream 20
33 David Moncoutié (Fra) Cofidis 20
34 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 18
35 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 17
36 Sébastien Chavanel (Fra) Française des Jeux 17
37 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 17
38 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 17
39 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 16
40 Linus Gerdemann (Ger) Milram 15
41 Lars Boom (Ned) Rabobank 14
42 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil 14
43 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 14
44 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 13
45 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 13
46 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 12
47 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 12
48 Marco Velo (Ita) Quick Step 12
49 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux 11
50 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 11
51 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo 10
52 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 10
53 Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne 10
54 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 10
55 Stuart O’Grady (Aus) Saxo Bank 9
56 Dominik Roels (Ger) Milram 8
57 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 8
58 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank 8
59 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur 7
60 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 6
61 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas 6
62 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 6
63 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 6
64 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank 5
65 Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom 5
66 Dominique Rollin (Can) Cervélo TestTeam 5
67 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 4
68 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-NGC 4
69 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur 4
70 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto 4
71 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil 3
72 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil 3
73 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux 3
74 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur 2
75 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream 2
76 Tom Leezer (Ned) Rabobank 2
77 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 2
78 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 2
79 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto 2
80 Julien El Farès (Fra) Cofidis 2
81 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 2
82 Matti Breschel (Den) Saxo Bank 2
83 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo 2
84 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 1
85 Fränk Schleck (Lux) Saxo Bank 1
86 Daniel Navarro (Spa) Astana 1
87 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 1
88 Christian Knees (Ger) Milram 1
89 Pieter Weening (Ned) Rabobank 1
90 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 1
Klasyfikacja łączona


1 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 18 pts
2 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 20
3 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC 25
4 Robert Gesink (Ned) Rabobank 30
5 Ivan Basso (Ita) Liquigas 34
6 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 47
7 David Moncoutié (Fra) Cofidis 59
8 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 67
9 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream 71
10 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 71
11 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 74
12 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 85
13 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 86
14 Alexander Vinokourov (Kaz) Astana 90
15 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 105
16 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream 111
17 Simon Gerrans (Aus) Cervélo TestTeam 111
18 Lars Boom (Ned) Rabobank 123
19 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 127
20 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 145
21 Pieter Weening (Ned) Rabobank 159
22 Julien El Farès (Fra) Cofidis 165
Klasyfikacja drużynowa
1 Caisse D’Epargne 121:21:33
2 Astana 0:04:32
3 Fuji – Servetto 0:07:04
4 Cofidis, le credit en ligne 0:11:21
5 Xacobeo Galicia 0:13:01
6 Garmin – Slipstream 0:13:03
7 Cervelo Test Team 0:13:14
8 AG2R – La Mondiale 0:13:45
9 Euskaltel – Euskadi 0:23:27
10 Andalucía – Cajasur 0:25:10
11 Rabobank 0:26:02
12 Liquigas 0:30:09
13 Française Des Jeux 0:33:54
14 Team Saxo Bank 0:38:04
15 Contentpolis – Ampo
1 Simon Gerrans (Aus) Cervélo TestTeam 3:56:19
2 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream
3 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank
4 Alexander Vinokourov (Kaz) Astana
5 Adam Hansen (Aus) Columbia-HTC 0:00:29
6 Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne 0:00:31
7 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:37
8 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank 0:00:39
9 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux
10 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step
11 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank
12 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur 0:00:49
13 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo
14 Leonardo Duque (Col) Cofidis 0:00:50
15 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo
16 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 0:00:54
17 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto 0:00:57
18 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 0:03:42
19 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux
20 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto
21 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto
22 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil
23 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC
24 Kevin De Weert (Bel) Quick Step
25 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne
26 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne
27 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia
28 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale
29 Julien El Farès (Fra) Cofidis
30 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream
31 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi
32 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia
33 Daniel Navarro (Spa) Astana
34 Ivan Basso (Ita) Liquigas
35 Oliver Zaugg (Swi) Liquigas
36 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam
37 Egoi Martínez (Spa) Euskaltel-Euskadi
38 Matthew Lloyd (Aus) Silence-Lotto
39 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia
40 Amaël Moinard (Fra) Cofidis
41 Robert Gesink (Ned) Rabobank
42 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank
43 Julien Loubet (Fra) AG2R La Mondiale
44 Rubén Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi
45 Damien Monier (Fra) Cofidis
46 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervélo TestTeam
47 Haimar Zubeldia (Spa) Astana
48 Xavier Tondo (Spa) Andalucía-Cajasur
49 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas
50 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas
51 David Moncoutié (Fra) Cofidis
52 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC
53 David Millar (GBr) Garmin-Slipstream
54 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne
55 Iñigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam
56 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam
57 Oscar Freire (Spa) Rabobank
58 Jesús Hernández (Spa) Astana 0:04:44
59 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne
60 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux
61 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia
62 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank
63 Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto 0:04:48
64 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo
65 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto
66 Pieter Weening (Ned) Rabobank
67 Lars Boom (Ned) Rabobank
68 Paul Martens (Ger) Rabobank
69 Matthieu Sprick (Fra) Bbox Bouygues Telecom
70 Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom
71 Bram Tankink (Ned) Rabobank
72 Manuel Calvente (Spa) Andalucía-Cajasur
73 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto 0:06:33
74 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis
75 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam
76 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Saxo Bank
77 Matti Breschel (Den) Saxo Bank
78 Gerald Ciolek (Ger) Milram
79 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur 0:07:24
80 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux
81 Alberto Fernández Sainz (Spa) Xacobeo Galicia 0:07:39
82 Dominique Rollin (Can) Cervélo TestTeam
83 Linus Gerdemann (Ger) Milram 0:08:33
84 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 0:10:01
85 Marco Velo (Ita) Quick Step
86 Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
87 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi
88 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
89 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux
90 Christian Meier (Can) Garmin-Slipstream
91 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia
92 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto
93 Martin Velits (Svk) Milram
94 Tyler Farrar (USA) Garmin-Slipstream
95 Gustavo Dominguez (Spa) Xacobeo Galicia
96 Sergio Dominguez Munoz (Spa) Contentpolis-Ampo
97 Christian Knees (Ger) Milram
98 Pierrick Fédrigo (Fra) Bbox Bouygues Telecom
99 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi
100 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia
101 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto
102 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo
103 José Luis Rubiera (Spa) Astana
104 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia
105 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream
106 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto
107 Bert Grabsch (Ger) Columbia-HTC
108 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi
109 Ignas Konovalovas (Ltu) Cervélo TestTeam
110 Ludovic Turpin (Fra) AG2R La Mondiale
111 Stuart O’Grady (Aus) Saxo Bank 0:14:33
112 Fränk Schleck (Lux) Saxo Bank
113 André Greipel (Ger) Columbia-HTC
114 Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC
115 Marcel Sieberg (Ger) Columbia-HTC
116 Björn Schröder (Ger) Milram
117 Michael Schär (Swi) Astana
118 Maxim Iglinsky (Kaz) Astana
119 Dominik Roels (Ger) Milram
120 Fabian Cancellara (Swi) Saxo Bank
121 Kjell Carlström (Fin) Liquigas
122 Daniele Bennati (Ita) Liquigas
123 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas
124 Emanuele Bindi (Ita) Lampre-NGC
125 Massimiliano Mori (Ita) Lampre-NGC
126 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas
127 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas
128 Marco Marzano (Ita) Lampre-NGC
129 Francesco Tomei (Ita) Lampre-NGC
130 José Ruiz (Spa) Andalucía-Cajasur
131 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom
132 Franck Bouyer (Fra) Bbox Bouygues Telecom
133 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur
134 Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom
135 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur
136 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo
137 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo
138 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi
139 Olivier Kaisen (Bel) Silence-Lotto
140 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi
141 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre-NGC
142 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step
143 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil
144 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
145 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-NGC
146 Eros Capecchi (Ita) Fuji-Servetto
147 Davide Viganò (Ita) Fuji-Servetto
148 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil
149 Paul Voss (Ger) Milram
150 Christophe Brandt (Bel) Silence-Lotto
151 Matthias Russ (Ger) Milram
152 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil
153 Gregory Henderson (NZl) Columbia-HTC
154 Timothy Gudsell (NZl) Française des Jeux
155 Wesley Sulzberger (Aus) Française des Jeux
156 Gabriel Rasch (Nor) Cervélo TestTeam
157 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto
158 Stijn Devolder (Bel) Quick Step
159 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil
160 Martijn Maaskant (Ned) Garmin-Slipstream
161 Tom Leezer (Ned) Rabobank
162 Maarten Wynants (Bel) Quick Step
163 Tom Boonen (Bel) Quick Step
164 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil
165 Frantisek Rabon (Cze) Columbia-HTC
166 Anthony Roux (Fra) Française des Jeux
167 Sébastien Chavanel (Fra) Française des Jeux
168 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC
169 Michael Albasini (Swi) Columbia-HTC
170 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis
171 Svein Tuft (Can) Garmin-Slipstream
172 Rein Taaramäe (Est) Cofidis
173 David López García (Spa) Caisse d’Epargne
174 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil
175 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil
176 José Luis Arrieta (Spa) AG2R La Mondiale
177 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi
178 Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne
179 Assan Bazayev (Kaz) Astana
180 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale
181 Julian Dean (NZl) Garmin-Slipstream
182 Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne 0:17:16
183 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne
DNS Thomas Rohregger (Aut) Milram
DNF José Antonio López (Spa) Andalucía-Cajasur
Sprint 1 – Sax, Km.: 56,7
# Rider Name (Country) Team Result
1 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 4 pts
2 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 2
3 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 1
Sprint 2 – Fortuna, Km.: 118,7
# Rider Name (Country) Team Result
1 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux 4 pts
2 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 2
3 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 1
Sprint 3 – Murcia, Km.: 169,5
# Rider Name (Country) Team Result
1 Simon Gerrans (Aus) Cervélo TestTeam 25 pts
2 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream 20
3 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 16
4 Alexander Vinokourov (Kaz) Astana 14
5 Adam Hansen (Aus) Columbia-HTC 12
6 Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne 10
7 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 9
8 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank 8
9 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux 7
10 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 6
11 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank 5
12 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur 4
13 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 3
14 Leonardo Duque (Col) Cofidis 2
15 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 1
Mountain 1, Alto de la Cresta del Gallo, Cat. 2, Km.: 158
# Rider Name (Country) Team Result
1 Linus Gerdemann (Ger) Milram 10 pts
2 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto 7
3 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 5
4 Alexander Vinokourov (Kaz) Astana 3
5 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream 2
6 Simon Gerrans (Aus) Cervélo TestTeam 1
Most aggressive
# Rider Name (Country) Team Result
1 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo
Teams
# Rider Name (Country) Team Result
1 Team Saxo Bank 11:54:20
2 Contentpolis – Ampo 0:01:04
3 Fuji – Servetto 0:01:16
4 Cervelo Test Team 0:02:01
5 Astana
6 Garmin – Slipstream
7 Caisse D’Epargne 0:02:32
8 AG2R – La Mondiale 0:02:38
9 Rabobank 0:02:40
10 Cofidis, le credit en ligne 0:02:51
11 Française Des Jeux 0:03:42
12 Andalucía – Cajasur 0:03:56
13 Xacobeo Galicia 0:05:43
14 Euskaltel – Euskadi
15 Liquigas
General classification after stage 10
# Rider Name (Country) Team Result
1 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 40:26:41
2 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 0:00:07
3 Robert Gesink (Ned) Rabobank 0:00:36
4 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream 0:00:51
5 Ivan Basso (Ita) Liquigas 0:00:53
6 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:03
7 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC 0:02:04
8 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 0:02:24
9 Haimar Zubeldia (Spa) Astana 0:03:01
10 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 0:03:13
11 Daniel Navarro (Spa) Astana 0:03:16
12 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 0:03:49
13 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 0:03:52
14 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 0:04:14
15 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 0:04:23
16 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 0:04:41
17 Xavier Tondo (Spa) Andalucía-Cajasur 0:04:49
18 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 0:05:02
19 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervélo TestTeam 0:05:31
20 Amaël Moinard (Fra) Cofidis 0:05:40
21 Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto 0:05:48
22 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam 0:06:12
23 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas 0:06:34
24 David Moncoutié (Fra) Cofidis 0:06:45
25 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto 0:07:03
26 Damien Monier (Fra) Cofidis 0:07:05
27 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia 0:07:16
28 Jesús Hernández (Spa) Astana 0:07:38
29 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo 0:07:47
30 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 0:08:08
31 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 0:09:32
32 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil 0:09:55
33 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 0:11:04
34 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 0:11:11
35 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 0:12:16
36 Iñigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam 0:12:39
37 Alexander Vinokourov (Kaz) Astana 0:14:31
38 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream 0:16:23
39 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux 0:16:36
40 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank 0:16:50
41 Matthew Lloyd (Aus) Silence-Lotto 0:17:25
42 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank 0:18:24
43 Leonardo Duque (Col) Cofidis 0:18:35
44 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 0:18:43
45 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto 0:18:54
46 Manuel Calvente (Spa) Andalucía-Cajasur 0:18:59
47 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto 0:19:03
48 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur 0:19:25
49 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 0:19:29
50 Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:19:45
51 David Millar (GBr) Garmin-Slipstream 0:19:58
52 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi
53 Julien Loubet (Fra) AG2R La Mondiale 0:19:59
54 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream 0:20:52
55 Egoi Martínez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:21:07
56 Bram Tankink (Ned) Rabobank 0:21:09
57 Julien El Farès (Fra) Cofidis 0:21:29
58 Simon Gerrans (Aus) Cervélo TestTeam 0:21:33
59 Paul Martens (Ger) Rabobank 0:22:19
60 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 0:22:44
61 Fränk Schleck (Lux) Saxo Bank 0:23:47
62 David López García (Spa) Caisse d’Epargne 0:24:18
63 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto 0:25:10
64 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 0:25:48
65 Matti Breschel (Den) Saxo Bank 0:26:57
66 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank 0:27:14
67 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale
68 José Luis Rubiera (Spa) Astana 0:27:24
69 Oscar Freire (Spa) Rabobank 0:27:30
70 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux 0:27:31
71 Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne 0:27:42
72 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:27:52
73 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 0:30:21
74 Christian Knees (Ger) Milram 0:30:28
75 Gustavo Dominguez (Spa) Xacobeo Galicia 0:30:45
76 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 0:30:49
77 Bert Grabsch (Ger) Columbia-HTC 0:31:10
78 Adam Hansen (Aus) Columbia-HTC 0:31:20
79 Ludovic Turpin (Fra) AG2R La Mondiale
80 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto 0:31:55
81 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank 0:32:46
82 Lars Boom (Ned) Rabobank 0:33:18
83 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto
84 Marco Velo (Ita) Quick Step 0:33:24
85 Pierrick Fédrigo (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:33:28
86 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:34:18
87 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux 0:34:27
88 Matthieu Sprick (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:34:50
89 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:35:10
90 Pieter Weening (Ned) Rabobank 0:35:17
91 Tyler Farrar (USA) Garmin-Slipstream 0:36:10
92 Eros Capecchi (Ita) Fuji-Servetto 0:36:18
93 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam 0:36:26
94 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam 0:36:43
95 Rubén Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi
96 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:36:44
97 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 0:36:52
98 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil 0:37:01
99 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-NGC 0:37:08
100 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis 0:37:31
101 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil 0:38:42
102 Linus Gerdemann (Ger) Milram 0:39:09
103 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC 0:39:16
104 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia 0:39:31
105 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 0:39:32
106 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 0:39:45
107 Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale 0:39:55
108 Olivier Kaisen (Bel) Silence-Lotto 0:40:31
109 José Luis Arrieta (Spa) AG2R La Mondiale 0:40:34
110 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 0:40:53
111 Dominique Rollin (Can) Cervélo TestTeam 0:41:36
112 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur 0:41:57
113 Marco Marzano (Ita) Lampre-NGC 0:42:00
114 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:42:08
115 Oliver Zaugg (Swi) Liquigas 0:42:16
116 Fabian Cancellara (Swi) Saxo Bank 0:42:51
117 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:43:12
118 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:44:39
119 Davide Viganò (Ita) Fuji-Servetto 0:45:12
120 Dominik Roels (Ger) Milram 0:45:44
121 Stuart O’Grady (Aus) Saxo Bank 0:46:16
122 Michael Schär (Swi) Astana 0:46:32
123 Christian Meier (Can) Garmin-Slipstream 0:46:49
124 Paul Voss (Ger) Milram 0:47:21
125 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur 0:47:38
126 Matthias Russ (Ger) Milram 0:47:44
127 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 0:48:58
128 Tom Boonen (Bel) Quick Step 0:49:13
129 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 0:49:18
130 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas 0:49:40
131 Björn Schröder (Ger) Milram 0:49:55
132 André Greipel (Ger) Columbia-HTC 0:49:58
133 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux 0:50:04
134 Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne 0:50:17
135 Marcel Sieberg (Ger) Columbia-HTC 0:50:21
136 Maxim Iglinsky (Kaz) Astana 0:50:23
137 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo
138 Svein Tuft (Can) Garmin-Slipstream 0:51:05
139 Kjell Carlström (Fin) Liquigas 0:51:31
140 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 0:51:32
141 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil 0:52:02
142 Christophe Brandt (Bel) Silence-Lotto 0:53:35
143 Martin Velits (Svk) Milram 0:53:58
144 Gabriel Rasch (Nor) Cervélo TestTeam 0:54:00
145 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 0:54:06
146 Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne 0:54:25
147 Assan Bazayev (Kaz) Astana 0:54:57
148 Gregory Henderson (NZl) Columbia-HTC 0:55:08
149 Michael Albasini (Swi) Columbia-HTC 0:55:09
150 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo 0:55:53
151 Sergio Dominguez Munoz (Spa) Contentpolis-Ampo 0:56:18
152 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Saxo Bank 0:57:16
153 Sébastien Chavanel (Fra) Française des Jeux 0:58:01
154 Maarten Wynants (Bel) Quick Step 0:58:04
155 Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC 0:58:49
156 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step 0:59:01
157 Ignas Konovalovas (Ltu) Cervélo TestTeam 0:59:08
158 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre-NGC 0:59:39
159 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo 0:59:47
160 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi 1:00:17
161 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto 1:00:28
162 Julian Dean (NZl) Garmin-Slipstream 1:00:54
163 Emanuele Bindi (Ita) Lampre-NGC 1:01:05
164 Wesley Sulzberger (Aus) Française des Jeux 1:01:33
165 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis 1:01:50
166 Anthony Roux (Fra) Française des Jeux 1:02:06
167 Alberto Fernández Sainz (Spa) Xacobeo Galicia 1:04:07
168 Franck Bouyer (Fra) Bbox Bouygues Telecom 1:04:59
169 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas 1:05:39
170 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 1:06:25
171 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 1:07:09
172 Gerald Ciolek (Ger) Milram 1:07:18
173 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 1:07:30
174 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 1:07:49
175 Tom Leezer (Ned) Rabobank 1:07:57
176 Massimiliano Mori (Ita) Lampre-NGC 1:08:16
177 Francesco Tomei (Ita) Lampre-NGC 1:10:17
178 Timothy Gudsell (NZl) Française des Jeux 1:10:31
179 Frantisek Rabon (Cze) Columbia-HTC 1:10:43
180 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil 1:10:50
181 José Ruiz (Spa) Andalucía-Cajasur 1:16:27
182 Martijn Maaskant (Ned) Garmin-Slipstream 1:18:10
183 Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom 1:21:44
Points classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 André Greipel (Ger) Columbia-HTC 83 pts
2 Tom Boonen (Bel) Quick Step 75
3 Tyler Farrar (USA) Garmin-Slipstream 67
4 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 58
5 Fabian Cancellara (Swi) Saxo Bank 50
6 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 48
7 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 42
8 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 40
9 Bert Grabsch (Ger) Columbia-HTC 37
10 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 33
11 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto 33
12 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC 30
13 Ivan Basso (Ita) Liquigas 29
14 Oscar Freire (Spa) Rabobank 29
15 Davide Viganò (Ita) Fuji-Servetto 28
16 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step 28
17 Robert Gesink (Ned) Rabobank 28
18 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam 26
Mountains classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 64 pts
2 David Moncoutié (Fra) Cofidis 60
3 Pieter Weening (Ned) Rabobank 48
4 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 37
5 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 31
6 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC 30
7 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 29
8 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 25
9 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 22
10 Robert Gesink (Ned) Rabobank 22
11 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 20
12 Marco Marzano (Ita) Lampre-NGC 19
13 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 17
14 Linus Gerdemann (Ger) Milram 10
15 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi 10
16 Ivan Basso (Ita) Liquigas 10
17 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 10
18 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 10
19 Lars Boom (Ned) Rabobank 9
20 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 9
21 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 9
22 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 8
23 Paul Voss (Ger) Milram 8
24 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto 7
25 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 7
26 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 4
27 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 4
28 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 3
29 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 3
30 Alexander Vinokourov (Kaz) Astana 3
31 Julien El Farès (Fra) Cofidis 3
32 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 3
33 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 3
34 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 3
35 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream 2
36 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream 2
37 Simon Gerrans (Aus) Cervélo TestTeam 1
38 Dominik Roels (Ger) Milram 1
19 Gregory Henderson (NZl) Columbia-HTC 25
20 Simon Gerrans (Aus) Cervélo TestTeam 25
21 Gerald Ciolek (Ger) Milram 25
22 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 24
23 Alexander Vinokourov (Kaz) Astana 24
24 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 23
25 Leonardo Duque (Col) Cofidis 23
26 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream 22
27 Marco Marzano (Ita) Lampre-NGC 21
28 Marcel Sieberg (Ger) Columbia-HTC 21
29 David Millar (GBr) Garmin-Slipstream 21
30 Adam Hansen (Aus) Columbia-HTC 21
31 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 20
32 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream 20
33 David Moncoutié (Fra) Cofidis 20
34 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 18
35 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 17
36 Sébastien Chavanel (Fra) Française des Jeux 17
37 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 17
38 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 17
39 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 16
40 Linus Gerdemann (Ger) Milram 15
41 Lars Boom (Ned) Rabobank 14
42 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil 14
43 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 14
44 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 13
45 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 13
46 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 12
47 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 12
48 Marco Velo (Ita) Quick Step 12
49 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux 11
50 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 11
51 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo 10
52 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 10
53 Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne 10
54 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 10
55 Stuart O’Grady (Aus) Saxo Bank 9
56 Dominik Roels (Ger) Milram 8
57 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 8
58 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank 8
59 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur 7
60 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 6
61 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas 6
62 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 6
63 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 6
64 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank 5
65 Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom 5
66 Dominique Rollin (Can) Cervélo TestTeam 5
67 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 4
68 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-NGC 4
69 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur 4
70 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto 4
71 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil 3
72 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil 3
73 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux 3
74 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur 2
75 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream 2
76 Tom Leezer (Ned) Rabobank 2
77 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 2
78 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 2
79 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto 2
80 Julien El Farès (Fra) Cofidis 2
81 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 2
82 Matti Breschel (Den) Saxo Bank 2
83 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo 2
84 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 1
85 Fränk Schleck (Lux) Saxo Bank 1
86 Daniel Navarro (Spa) Astana 1
87 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 1
88 Christian Knees (Ger) Milram 1
89 Pieter Weening (Ned) Rabobank 1
90 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 1
Combination classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 18 pts
2 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 20
3 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC 25
4 Robert Gesink (Ned) Rabobank 30
5 Ivan Basso (Ita) Liquigas 34
6 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 47
7 David Moncoutié (Fra) Cofidis 59
8 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 67
9 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream 71
10 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 71
11 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 74
12 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 85
13 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 86
14 Alexander Vinokourov (Kaz) Astana 90
15 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 105
16 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream 111
17 Simon Gerrans (Aus) Cervélo TestTeam 111
18 Lars Boom (Ned) Rabobank 123
19 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 127
20 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 145
21 Pieter Weening (Ned) Rabobank 159
22 Julien El Farès (Fra) Cofidis 165
Teams classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Caisse D’Epargne 121:21:33
2 Astana 0:04:32
3 Fuji – Servetto 0:07:04
4 Cofidis, le credit en ligne 0:11:21
5 Xacobeo Galicia 0:13:01
6 Garmin – Slipstream 0:13:03
7 Cervelo Test Team 0:13:14
8 AG2R – La Mondiale 0:13:45
9 Euskaltel – Euskadi 0:23:27
10 Andalucía – Cajasur 0:25:10
11 Rabobank 0:26:02
12 Liquigas 0:30:09
13 Française Des Jeux 0:33:54
14 Team Saxo Bank 0:38:04
15 Contentpolis – Ampo 0:49:51