Wyniki 9 etapu z dnia 07.09.2009, Alcoy – Xorret de Cati, dystans 186 km

1 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 5:21:04  
2 Marco Marzano (Ita) Lampre-NGC 0:00:21  
3 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 0:00:40  
4 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 0:00:41  
5 Robert Gesink (Ned) Rabobank    
6 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto    
7 Ivan Basso (Ita) Liquigas    
8 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 0:00:53  
9 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 0:01:12  
10 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream    
11 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC    
12 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale    
13 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia    
14 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 0:01:29  
15 Fränk Schleck (Lux) Saxo Bank    
16 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi    
17 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:37  
18 Daniel Navarro (Spa) Astana    
19 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil 0:01:39  
20 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto    
21 Xavier Tondo (Spa) Andalucía-Cajasur 0:01:57  
22 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo    
23 Haimar Zubeldia (Spa) Astana 0:01:58  
24 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 0:02:05  
25 Amaël Moinard (Fra) Cofidis    
26 Matthew Lloyd (Aus) Silence-Lotto    
27 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia 0:02:17  
28 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi    
29 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank    
30 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne    
31 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto    
32 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil    
33 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam    
34 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas    
35 Jesús Hernández (Spa) Astana    
36 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 0:02:24  
37 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 0:02:39  
38 Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto    
39 Iñigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam 0:02:41  
40 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervélo TestTeam    
41 Damien Monier (Fra) Cofidis    
42 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale    
43 Pierrick Fédrigo (Fra) Bbox Bouygues Telecom    
44 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 0:02:58  
45 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 0:03:04  
46 Adam Hansen (Aus) Columbia-HTC 0:03:14  
47 Julien El Farès (Fra) Cofidis    
48 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia    
49 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 0:03:18  
50 David Moncoutié (Fra) Cofidis 0:03:29  
51 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream 0:03:34  
52 Manuel Calvente (Spa) Andalucía-Cajasur 0:03:36  
53 Ludovic Turpin (Fra) AG2R La Mondiale    
54 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto 0:03:51  
55 David López García (Spa) Caisse d’Epargne 0:03:55  
56 Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom    
57 David Millar (GBr) Garmin-Slipstream 0:04:11  
58 Gustavo Dominguez (Spa) Xacobeo Galicia 0:04:43  
59 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto 0:04:58  
60 Matti Breschel (Den) Saxo Bank    
61 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux    
62 Dominique Rollin (Can) Cervélo TestTeam    
63 Christian Meier (Can) Garmin-Slipstream    
64 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis    
65 Bram Tankink (Ned) Rabobank    
66 Christian Knees (Ger) Milram 0:05:18  
67 Thomas Rohregger (Aut) Milram    
68 Alberto Fernández Sainz (Spa) Xacobeo Galicia 0:05:24  
69 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur 0:05:41  
70 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur 0:05:46  
71 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 0:05:55  
72 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step    
73 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux 0:06:05  
74 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:06  
75 Paul Martens (Ger) Rabobank    
76 Julien Loubet (Fra) AG2R La Mondiale    
77 José Luis Rubiera (Spa) Astana 0:06:09  
78 Bingen Fernández (Spa) Cofidis    
79 Simon Gerrans (Aus) Cervélo TestTeam    
80 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank    
81 Matthias Russ (Ger) Milram    
82 Davide Viganò (Ita) Fuji-Servetto 0:06:12  
83 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Saxo Bank 0:06:42  
84 Lars Boom (Ned) Rabobank    
85 Marco Velo (Ita) Quick Step    
86 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia    
87 Bert Grabsch (Ger) Columbia-HTC    
88 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam    
89 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:07:10  
90 Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale    
91 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:08:07  
92 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil    
93 José Luis Arrieta (Spa) AG2R La Mondiale    
94 Egoi Martínez (Spa) Euskaltel-Euskadi    
95 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC 0:08:09  
96 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi    
97 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi    
98 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-NGC    
99 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil    
100 Ignas Konovalovas (Ltu) Cervélo TestTeam    
101 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam    
102 Gregory Henderson (NZl) Columbia-HTC 0:08:36  
103 Stuart O’Grady (Aus) Saxo Bank    
104 Dominik Roels (Ger) Milram    
105 Fabian Cancellara (Swi) Saxo Bank    
106 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia    
107 Michael Schär (Swi) Astana    
108 Rubén Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi    
109 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto    
110 Pieter Weening (Ned) Rabobank    
111 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 0:08:47  
112 Leonardo Duque (Col) Cofidis    
113 Emanuele Bindi (Ita) Lampre-NGC 0:08:53  
114 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas    
115 Francesco Tomei (Ita) Lampre-NGC    
116 Björn Schröder (Ger) Milram 0:09:05  
117 Maarten Wynants (Bel) Quick Step    
118 Linus Gerdemann (Ger) Milram 0:09:11  
119 Kjell Carlström (Fin) Liquigas 0:09:12  
120 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank 0:09:38  
121 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank    
122 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux    
123 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil    
124 Massimiliano Mori (Ita) Lampre-NGC    
125 Gabriel Rasch (Nor) Cervélo TestTeam 0:09:40  
126 Svein Tuft (Can) Garmin-Slipstream    
127 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream    
128 Marcel Sieberg (Ger) Columbia-HTC 0:09:54  
129 Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC    
130 André Greipel (Ger) Columbia-HTC    
131 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil    
132 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil    
133 Alexander Vinokourov (Kaz) Astana    
134 Maxim Iglinsky (Kaz) Astana    
135 Martin Velits (Svk) Milram    
136 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil    
137 Matthieu Sprick (Fra) Bbox Bouygues Telecom    
138 Paul Voss (Ger) Milram    
139 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom    
140 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto 0:10:03  
141 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:10:04  
142 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi    
143 Oliver Zaugg (Swi) Liquigas    
144 Daniele Bennati (Ita) Liquigas    
145 Franck Bouyer (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:10:08  
146 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre-NGC 0:10:15  
147 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo    
148 Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne    
149 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo    
150 Olivier Kaisen (Bel) Silence-Lotto    
151 Tom Leezer (Ned) Rabobank 0:10:31  
152 Timothy Gudsell (NZl) Française des Jeux    
153 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur 0:10:34  
154 José Antonio López (Spa) Andalucía-Cajasur 0:10:39  
155 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis 0:10:41  
156 Assan Bazayev (Kaz) Astana    
157 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto    
158 Martijn Maaskant (Ned) Garmin-Slipstream    
159 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas    
160 Eros Capecchi (Ita) Fuji-Servetto    
161 Tyler Farrar (USA) Garmin-Slipstream    
162 Tom Boonen (Bel) Quick Step    
163 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo    
164 Sergio Dominguez Munoz (Spa) Contentpolis-Ampo    
165 Michael Albasini (Swi) Columbia-HTC 0:10:45  
166 Wesley Sulzberger (Aus) Française des Jeux    
167 Oscar Freire (Spa) Rabobank    
168 Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne    
169 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux    
170 Sébastien Chavanel (Fra) Française des Jeux    
171 Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne    
172 Frantisek Rabon (Cze) Columbia-HTC 0:10:48  
173 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo 0:10:50  
174 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto 0:11:22  
175 Julian Dean (NZl) Garmin-Slipstream 0:11:24  
176 Gerald Ciolek (Ger) Milram 0:11:28  
177 José Ruiz (Spa) Andalucía-Cajasur 0:11:32  
178 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step 0:11:36  
179 Anthony Roux (Fra) Française des Jeux 0:11:43  
180 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil 0:11:47  
181 Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:12:30  
182 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 0:12:34  
183 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas 0:13:39  
184 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale    
185 Christophe Brandt (Bel) Silence-Lotto 0:14:25  
DNF Laurent Lefèvre (Fra) Bbox Bouygues Telecom    
DNF Mikel Gaztañaga Echeverria (Spa) Contentpolis-Ampo    
DNF Carlos Barredo (Spa) Quick Step    
DNF Allan Davis (Aus) Quick Step    
 
Lotna premia 1- Xixona, Km.: 53,7
 
1 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 4  pts
2 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 2  
3 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 1  
Lotna premia 2 – Castalla, Km.: 177
 
1 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 4  pts
2 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 2  
3 Marco Marzano (Ita) Lampre-NGC 1  
Finisz
 
1 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 25  pts
2 Marco Marzano (Ita) Lampre-NGC 20  
3 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 16  
4 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 14  
5 Robert Gesink (Ned) Rabobank 12  
6 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 10  
7 Ivan Basso (Ita) Liquigas 9  
8 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 8  
9 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 7  
10 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream 6  
11 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC 5  
12 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 4  
13 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 3  
14 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 2  
15 Fränk Schleck (Lux) Saxo Bank 1  
Premia górska 1 – Puerto de Onil, Cat. 3, Km.: 18
 
1 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 6  pts
2 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 4  
3 Marco Marzano (Ita) Lampre-NGC 2  
4 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 1  
Premia górska 2- Alto de Tibi, Cat. 3, Km.: 49
 
1 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 6  pts
2 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 4  
3 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 2  
4 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 1  
Premia górska 3- Puerto de la Carrasqueta (first pass), Cat. 2, Km.: 67
 
1 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 10  pts
2 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 7  
3 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 5  
4 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 3  
5 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 2  
6 Marco Marzano (Ita) Lampre-NGC 1  
Premia górska 4 – Puerto de Tudons, Cat. 2, Km.: 95
 
1 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 10  pts
2 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 7  
3 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 5  
4 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 3  
5 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 2  
6 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 1  
Premia górska 5 Puerto de Torre Manzana, Cat. 2, Km.: 122
 
1 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 10  pts
2 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 7  
3 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 5  
4 Marco Marzano (Ita) Lampre-NGC 3  
5 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 2  
6 Franck Bouyer (Fra) Bbox Bouygues Telecom 1  
Premia górska  6 – Puerto de la Carrasqueta, Cat. 2, Km.: 152
 
1 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 10  pts
2 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 7  
3 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 5  
4 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 3  
5 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 2  
6 Marco Marzano (Ita) Lampre-NGC 1  
Premia górska 7 – Alto Xorret del Catí, Cat. 1, Km.: 186
 
1 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 16  pts
2 Marco Marzano (Ita) Lampre-NGC 12  
3 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 10  
4 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 8  
5 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 6  
6 Ivan Basso (Ita) Liquigas 4  
7 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 3  
8 Robert Gesink (Ned) Rabobank 2  
9 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 1  
Najbardziej aktywny kolarz etapu
 
1 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia    
Drużynowo na etapie
 
1 Lampre – N.G.C 16:06:14  
2 Xacobeo Galicia 0:00:27  
3 Caisse D’Epargne 0:01:07  
4 Fuji – Servetto 0:01:57  
5 Silence – Lotto 0:02:01  
6 Euskaltel – Euskadi 0:02:21  
7 Astana 0:02:50  
8 Andalucía – Cajasur 0:03:24  
9 AG2R – La Mondiale 0:04:27  
10 Cervelo Test Team 0:04:37  
11 Rabobank 0:04:54  
12 Cofidis, le credit en ligne 0:04:58  
13 Garmin – Slipstream 0:05:55  
14 Liquigas 0:08:49  
15 Vacansoleil Pro Cycling Team 0:09:01  
16 Quick Step 0:09:15  
17 Team Saxo Bank 0:09:20  
18 Française Des Jeux 0:10:06  
19 Team Milram 0:13:43  
20 Team Columbia – HTC 0:15:30  
Klasyfikacja generalna po 9 etapie
 
1 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 36:26:40  
2 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 0:00:07  
3 Robert Gesink (Ned) Rabobank 0:00:36  
4 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream 0:00:51  
5 Ivan Basso (Ita) Liquigas 0:00:53  
6 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:03  
7 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC 0:02:04  
8 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 0:02:24  
9 Haimar Zubeldia (Spa) Astana 0:03:01  
10 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 0:03:08  
11 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 0:03:13  
12 Daniel Navarro (Spa) Astana 0:03:16  
13 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 0:03:49  
14 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 0:03:52  
15 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 0:04:23  
16 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 0:04:41  
17 Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto 0:04:42  
18 Xavier Tondo (Spa) Andalucía-Cajasur 0:04:49  
19 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 0:05:02  
20 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervélo TestTeam 0:05:31  
21 Amaël Moinard (Fra) Cofidis 0:05:40  
22 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam 0:06:12  
23 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas 0:06:34  
24 Jesús Hernández (Spa) Astana 0:06:36  
25 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo 0:06:41  
26 David Moncoutié (Fra) Cofidis 0:06:45  
27 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto 0:07:03  
28 Damien Monier (Fra) Cofidis 0:07:05  
29 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia 0:07:16  
30 Kevin De Weert (Bel) Quick Step 0:08:08  
31 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 0:08:30  
32 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil 0:09:55  
33 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream 0:10:04  
34 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 0:11:11  
35 Iñigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam 0:12:39  
36 Fränk Schleck (Lux) Saxo Bank 0:12:56  
37 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 0:13:10  
38 Thomas Rohregger (Aut) Milram 0:13:26  
39 David López García (Spa) Caisse d’Epargne 0:13:27  
40 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 0:13:34  
41 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:13:39  
42 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux 0:15:34  
43 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto 0:16:03  
44 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 0:16:10  
45 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 0:16:23  
46 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 0:16:25  
47 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank 0:16:50  
48 Matthew Lloyd (Aus) Silence-Lotto 0:17:25  
49 Manuel Calvente (Spa) Andalucía-Cajasur 0:17:53  
50 Alexander Vinokourov (Kaz) Astana 0:18:13  
51 Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:18:39  
52 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto 0:18:51  
53 David Millar (GBr) Garmin-Slipstream 0:19:58  
54 Julien Loubet (Fra) AG2R La Mondiale 0:19:59  
55 Bram Tankink (Ned) Rabobank 0:20:03  
56 José Luis Rubiera (Spa) Astana 0:21:05  
57 Egoi Martínez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:21:07  
58 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux 0:21:12  
59 Paul Martens (Ger) Rabobank 0:21:13  
60 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank 0:21:27  
61 Leonardo Duque (Col) Cofidis    
62 Julien El Farès (Fra) Cofidis 0:21:29  
63 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 0:21:46  
64 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto 0:21:48  
65 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur 0:22:18  
66 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 0:24:02  
67 Matti Breschel (Den) Saxo Bank 0:24:06  
68 Christian Knees (Ger) Milram 0:24:09  
69 Gustavo Dominguez (Spa) Xacobeo Galicia 0:24:26  
70 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream 0:24:46  
71 Bert Grabsch (Ger) Columbia-HTC 0:24:51  
72 Ludovic Turpin (Fra) AG2R La Mondiale 0:25:01  
73 Eros Capecchi (Ita) Fuji-Servetto 0:25:27  
74 Simon Gerrans (Aus) Cervélo TestTeam 0:25:35  
75 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto 0:25:36  
76 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil 0:26:10  
77 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank 0:26:12  
78 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-NGC 0:26:17  
79 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto 0:26:59  
80 Marco Velo (Ita) Quick Step 0:27:05  
81 Pierrick Fédrigo (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:27:09  
82 Oscar Freire (Spa) Rabobank 0:27:30  
83 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil 0:27:51  
84 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:27:59  
85 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 0:28:22  
86 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC 0:28:25  
87 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 0:28:41  
88 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:28:51  
89 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 0:28:54  
90 Olivier Kaisen (Bel) Silence-Lotto 0:29:40  
91 José Luis Arrieta (Spa) AG2R La Mondiale 0:29:43  
92 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 0:29:47  
93 Tyler Farrar (USA) Garmin-Slipstream 0:29:51  
94 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 0:30:02  
95 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 0:30:33  
96 Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne 0:30:53  
97 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:30:57  
98 Marco Marzano (Ita) Lampre-NGC 0:31:09  
99 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:31:17  
100 Fabian Cancellara (Swi) Saxo Bank 0:32:00  
101 Lars Boom (Ned) Rabobank 0:32:12  
102 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:32:21  
103 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia 0:33:12  
104 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam 0:33:35  
105 Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale 0:33:36  
106 Matthieu Sprick (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:33:44  
107 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:33:48  
108 Pieter Weening (Ned) Rabobank 0:34:11  
109 Linus Gerdemann (Ger) Milram 0:34:18  
110 Davide Viganò (Ita) Fuji-Servetto 0:34:21  
111 Adam Hansen (Aus) Columbia-HTC 0:34:33  
112 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis 0:34:40  
113 Dominik Roels (Ger) Milram 0:34:53  
114 Stuart O’Grady (Aus) Saxo Bank 0:35:25  
115 Michael Schär (Swi) Astana 0:35:41  
116 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank 0:35:49  
117 Paul Voss (Ger) Milram 0:36:30  
118 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam 0:36:43  
119 Rubén Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi    
120 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:36:44  
121 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur 0:36:47  
122 Matthias Russ (Ger) Milram 0:36:53  
123 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux 0:37:36  
124 Dominique Rollin (Can) Cervélo TestTeam 0:37:39  
125 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 0:38:07  
126 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur 0:38:15  
127 Tom Boonen (Bel) Quick Step 0:38:22  
128 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 0:38:27  
129 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas 0:38:49  
130 Björn Schröder (Ger) Milram 0:39:04  
131 André Greipel (Ger) Columbia-HTC 0:39:07  
132 Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne 0:39:26  
133 Marcel Sieberg (Ger) Columbia-HTC 0:39:30  
134 Maxim Iglinsky (Kaz) Astana 0:39:32  
135 Svein Tuft (Can) Garmin-Slipstream 0:40:14  
136 Christian Meier (Can) Garmin-Slipstream 0:40:30  
137 Kjell Carlström (Fin) Liquigas 0:40:40  
138 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 0:40:41  
139 Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne 0:40:51  
140 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil 0:41:11  
141 Oliver Zaugg (Swi) Liquigas 0:42:16  
142 Christophe Brandt (Bel) Silence-Lotto 0:42:44  
143 Gabriel Rasch (Nor) Cervélo TestTeam 0:43:09  
144 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 0:43:15  
145 Assan Bazayev (Kaz) Astana 0:44:06  
146 Gregory Henderson (NZl) Columbia-HTC 0:44:17  
147 Michael Albasini (Swi) Columbia-HTC 0:44:18  
148 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux 0:46:22  
149 Sébastien Chavanel (Fra) Française des Jeux 0:47:10  
150 Maarten Wynants (Bel) Quick Step 0:47:13  
151 Martin Velits (Svk) Milram 0:47:39  
152 Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC 0:47:58  
153 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step 0:48:10  
154 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre-NGC 0:48:48  
155 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo 0:48:56  
156 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:49:26  
157 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo 0:49:34  
158 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto 0:49:37  
159 Sergio Dominguez Munoz (Spa) Contentpolis-Ampo 0:49:59  
160 Julian Dean (NZl) Garmin-Slipstream 0:50:03  
161 Emanuele Bindi (Ita) Lampre-NGC 0:50:14  
162 Wesley Sulzberger (Aus) Française des Jeux 0:50:42  
163 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis 0:50:59  
164 Anthony Roux (Fra) Française des Jeux 0:51:15  
165 Ignas Konovalovas (Ltu) Cervélo TestTeam 0:52:49  
166 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 0:53:26  
167 Franck Bouyer (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:54:08  
168 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 0:54:15  
169 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Saxo Bank 0:54:25  
170 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas 0:54:48  
171 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 0:55:34  
172 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 0:56:18  
173 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:56:39  
174 Tom Leezer (Ned) Rabobank 0:57:06  
175 Massimiliano Mori (Ita) Lampre-NGC 0:57:25  
176 Francesco Tomei (Ita) Lampre-NGC 0:59:26  
177 Timothy Gudsell (NZl) Française des Jeux 0:59:40  
178 Frantisek Rabon (Cze) Columbia-HTC 0:59:52  
179 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil 0:59:59  
180 Alberto Fernández Sainz (Spa) Xacobeo Galicia 1:00:10  
181 José Antonio López (Spa) Andalucía-Cajasur 1:03:50  
182 Gerald Ciolek (Ger) Milram 1:04:27  
183 José Ruiz (Spa) Andalucía-Cajasur 1:05:36  
184 Martijn Maaskant (Ned) Garmin-Slipstream 1:07:19  
185 Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom 1:10:53  
Klasyfikacja punktowa
 
1 André Greipel (Ger) Columbia-HTC 83  pts
2 Tom Boonen (Bel) Quick Step 75  
3 Tyler Farrar (USA) Garmin-Slipstream 67  
4 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 58  
5 Fabian Cancellara (Swi) Saxo Bank 50  
6 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 48  
7 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 42  
8 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 40  
9 Bert Grabsch (Ger) Columbia-HTC 37  
10 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 33  
11 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto 33  
12 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC 30  
13 Oscar Freire (Spa) Rabobank 29  
14 Ivan Basso (Ita) Liquigas 29  
15 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step 28  
16 Robert Gesink (Ned) Rabobank 28  
17 Davide Viganò (Ita) Fuji-Servetto 28  
18 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam 26  
19 Gerald Ciolek (Ger) Milram 25  
20 Gregory Henderson (NZl) Columbia-HTC 25  
21 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 24  
22 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 23  
23 Marcel Sieberg (Ger) Columbia-HTC 21  
24 David Millar (GBr) Garmin-Slipstream 21  
25 Leonardo Duque (Col) Cofidis 21  
26 Marco Marzano (Ita) Lampre-NGC 21  
27 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream 20  
28 David Moncoutié (Fra) Cofidis 20  
29 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 20  
30 Sébastien Chavanel (Fra) Française des Jeux 17  
31 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 16  
32 Linus Gerdemann (Ger) Milram 15  
33 Lars Boom (Ned) Rabobank 14  
34 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil 14  
35 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 14  
36 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 13  
37 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 13  
38 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 12  
39 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 12  
40 Marco Velo (Ita) Quick Step 12  
41 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 11  
42 Alexander Vinokourov (Kaz) Astana 10  
43 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo 10  
44 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 10  
45 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 10  
46 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 10  
47 Adam Hansen (Aus) Columbia-HTC 9  
48 Stuart O’Grady (Aus) Saxo Bank 9  
49 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 8  
50 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 8  
51 Dominik Roels (Ger) Milram 8  
52 José Antonio López (Spa) Andalucía-Cajasur 8  
53 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 8  
54 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur 7  
55 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 6  
56 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas 6  
57 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 6  
58 Thomas Rohregger (Aut) Milram 6  
59 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 6  
60 Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom 5  
61 Dominique Rollin (Can) Cervélo TestTeam 5  
62 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 4  
63 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto 4  
64 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-NGC 4  
65 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil 3  
66 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil 3  
67 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux 3  
68 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo 2  
69 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream 2  
70 Tom Leezer (Ned) Rabobank 2  
71 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 2  
72 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream 2  
73 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto 2  
74 Julien El Farès (Fra) Cofidis 2  
75 Matti Breschel (Den) Saxo Bank 2  
76 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur 2  
77 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 2  
78 Daniel Navarro (Spa) Astana 1  
79 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 1  
80 Fränk Schleck (Lux) Saxo Bank 1  
81 Christian Knees (Ger) Milram 1  
82 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 1  
83 Pieter Weening (Ned) Rabobank 1  
84 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 1  
Klasyfikacja górska
 
1 David Moncoutié (Fra) Cofidis 60  pts
2 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 59  
3 Pieter Weening (Ned) Rabobank 48  
4 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 37  
5 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 31  
6 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC 30  
7 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 29  
8 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 25  
9 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 22  
10 Robert Gesink (Ned) Rabobank 22  
11 José Antonio López (Spa) Andalucía-Cajasur 20  
12 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 20  
13 Marco Marzano (Ita) Lampre-NGC 19  
14 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 17  
15 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi 10  
16 Ivan Basso (Ita) Liquigas 10  
17 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 10  
18 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 10  
19 Lars Boom (Ned) Rabobank 9  
20 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 9  
21 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 9  
22 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 8  
23 Paul Voss (Ger) Milram 8  
24 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 7  
25 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 4  
26 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 4  
27 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 3  
28 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 3  
29 Julien El Farès (Fra) Cofidis 3  
30 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 3  
31 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 3  
32 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream 2  
33 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 2  
34 Franck Bouyer (Fra) Bbox Bouygues Telecom 1  
35 Dominik Roels (Ger) Milram 1  
Klasyfikacja łączona
 
1 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 18  pts
2 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 21  
3 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC 25  
4 Robert Gesink (Ned) Rabobank 29  
5 Ivan Basso (Ita) Liquigas 35  
6 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 45  
7 David Moncoutié (Fra) Cofidis 55  
8 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 55  
9 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 59  
10 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream 63  
11 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 67  
12 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 73  
13 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 77  
14 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 78  
15 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 99  
16 Marco Marzano (Ita) Lampre-NGC 119  
17 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 123  
18 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 125  
19 Lars Boom (Ned) Rabobank 134  
20 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 155  
21 Julien El Farès (Fra) Cofidis 161  
22 Pieter Weening (Ned) Rabobank 173  
23 Dominik Roels (Ger) Milram 176  
24 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 182  
25 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 199  
26 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 199  
27 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 207  
Klasyfikacja drużynowa
 
1 Caisse D’Epargne 109:24:41  
2 Astana 0:05:03  
3 Silence – Lotto 0:07:06  
4 Fuji – Servetto 0:08:20  
5 Xacobeo Galicia 0:09:50  
6 Lampre – N.G.C 0:10:40  
7 Cofidis, le credit en ligne 0:11:02  
8 Garmin – Slipstream 0:13:34  
9 AG2R – La Mondiale 0:13:39  
10 Cervelo Test Team 0:13:45  
11 Euskaltel – Euskadi 0:20:16  
12 Andalucía – Cajasur 0:23:46  
13 Rabobank 0:25:54  
14 Team Saxo Bank 0:40:36