Wyniki 6 etapu z dnia 04.09.2009, Xativa dystans 177 km

1 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 4:40:50
2 Tyler Farrar (USA) Garmin-Slipstream
3 Daniele Bennati (Ita) Liquigas
4 Davide Viganò (Ita) Fuji-Servetto
5 Tom Boonen (Bel) Quick Step
6 Leonardo Duque (Col) Cofidis
7 Sébastien Chavanel (Fra) Française des Jeux
8 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto
9 Marcel Sieberg (Ger) Columbia-HTC
10 André Greipel (Ger) Columbia-HTC
11 Linus Gerdemann (Ger) Milram
12 Ivan Basso (Ita) Liquigas
13 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi
14 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne
15 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne
16 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo
17 Haimar Zubeldia (Spa) Astana 0:00:06
18 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale
19 Stuart O’Grady (Aus) Saxo Bank
20 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia
21 Xavier Tondo (Spa) Andalucía-Cajasur
22 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil
23 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank
24 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo
25 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia
26 Thomas Rohregger (Aut) Milram 0:00:09
27 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi
28 Egoi Martínez (Spa) Euskaltel-Euskadi
29 Julian Dean (NZl) Garmin-Slipstream
30 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto
31 David Millar (GBr) Garmin-Slipstream
32 Simon Gerrans (Aus) Cervélo TestTeam
33 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto
34 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto
35 Laurent Lefèvre (Fra) Bbox Bouygues Telecom
36 Robert Gesink (Ned) Rabobank
37 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi
38 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne
39 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia
40 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervélo TestTeam
41 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC
42 Fabian Cancellara (Swi) Saxo Bank
43 Eros Capecchi (Ita) Fuji-Servetto
44 Emanuele Bindi (Ita) Lampre-NGC
45 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia
46 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream
47 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC
48 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank
49 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream
50 Alexander Vinokourov (Kaz) Astana
51 Daniel Navarro (Spa) Astana
52 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil
53 Christian Knees (Ger) Milram
54 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto
55 Manuel Calvente (Spa) Andalucía-Cajasur
56 Amaël Moinard (Fra) Cofidis
57 Kevin De Weert (Bel) Quick Step
58 Björn Schröder (Ger) Milram
59 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil
60 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne
61 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi
62 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam
63 David Moncoutié (Fra) Cofidis
64 José Luis Rubiera (Spa) Astana
65 Damien Monier (Fra) Cofidis
66 Carlos Barredo (Spa) Quick Step
67 Dominik Roels (Ger) Milram
68 Andy Schleck (Lux) Saxo Bank
69 Fränk Schleck (Lux) Saxo Bank
70 Bram Tankink (Ned) Rabobank
71 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia
72 Julien Loubet (Fra) AG2R La Mondiale
73 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux
74 David López García (Spa) Caisse d’Epargne
75 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi
76 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur
77 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis
78 Gustavo Dominguez (Spa) Xacobeo Galicia
79 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas
80 Gregory Henderson (NZl) Columbia-HTC
81 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas
82 Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne
83 Paul Martens (Ger) Rabobank
84 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank
85 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux
86 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo
87 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto
88 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step
89 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi
90 Rubén Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi
91 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia
92 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream
93 Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne
94 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam
95 Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne
96 Paul Voss (Ger) Milram
97 Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto
98 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank
99 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto
100 Jesús Hernández (Spa) Astana
101 Oliver Zaugg (Swi) Liquigas
102 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam
103 Iñigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam
104 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-NGC
105 Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
106 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia
107 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux
108 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas
109 Marco Velo (Ita) Quick Step 0:00:27
110 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi
111 Kjell Carlström (Fin) Liquigas 0:00:28
112 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto
113 Allan Davis (Aus) Quick Step 0:00:32
114 Christophe Brandt (Bel) Silence-Lotto 0:00:36
115 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 0:00:37
116 Oscar Freire (Spa) Rabobank
117 Matthieu Sprick (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:00:40
118 Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom
119 Lars Boom (Ned) Rabobank 0:00:42
120 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil 0:00:44
121 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:00:46
122 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC
123 José Luis Arrieta (Spa) AG2R La Mondiale 0:01:06
124 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne
125 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo 0:01:17
126 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux 0:01:22
127 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur
128 Michael Schär (Swi) Astana
129 Svein Tuft (Can) Garmin-Slipstream
130 Assan Bazayev (Kaz) Astana
131 Bert Grabsch (Ger) Columbia-HTC
132 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank
133 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur
134 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto
135 Tom Leezer (Ned) Rabobank 0:01:26
136 Adam Hansen (Aus) Columbia-HTC 0:02:04
137 Matthias Russ (Ger) Milram
138 Michael Albasini (Swi) Columbia-HTC 0:03:10
139 Maarten Wynants (Bel) Quick Step
140 Matti Breschel (Den) Saxo Bank
141 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Saxo Bank
142 Gabriel Rasch (Nor) Cervélo TestTeam
143 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom
144 Christian Meier (Can) Garmin-Slipstream
145 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas
146 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
147 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 0:04:45
148 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil
149 Pieter Weening (Ned) Rabobank 0:04:58
150 Olivier Kaisen (Bel) Silence-Lotto 0:06:26
151 Massimiliano Mori (Ita) Lampre-NGC
152 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
153 Marco Marzano (Ita) Lampre-NGC
154 Francesco Tomei (Ita) Lampre-NGC
155 Julien El Farès (Fra) Cofidis
156 Martin Velits (Svk) Milram
157 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step
158 Dominique Rollin (Can) Cervélo TestTeam
159 José Ruiz (Spa) Andalucía-Cajasur
160 Matthew Lloyd (Aus) Silence-Lotto
161 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis 0:06:46
162 Bingen Fernández (Spa) Cofidis
163 Rein Taaramäe (Est) Cofidis
164 Sergio Dominguez Munoz (Spa) Contentpolis-Ampo
165 Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC
166 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre-NGC
167 Vincent Jérôme (Fra) Bbox Bouygues Telecom
168 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux
169 Maxim Iglinsky (Kaz) Astana
170 Anthony Roux (Fra) Française des Jeux 0:06:55
171 Ludovic Turpin (Fra) AG2R La Mondiale
172 Pierrick Fédrigo (Fra) Bbox Bouygues Telecom
173 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto
174 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale
175 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
176 José Antonio López (Spa) Andalucía-Cajasur
177 Ignas Konovalovas (Ltu) Cervélo TestTeam
178 Alberto Fernández Sainz (Spa) Xacobeo Galicia
179 Wesley Sulzberger (Aus) Française des Jeux
180 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 0:10:30
181 Giovanni Bernaudeau (Fra) Bbox Bouygues Telecom
182 Franck Bouyer (Fra) Bbox Bouygues Telecom
183 Timothy Gudsell (NZl) Française des Jeux
184 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil
185 Martijn Maaskant (Ned) Garmin-Slipstream
186 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil
187 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil
188 Frantisek Rabon (Cze) Columbia-HTC
189 Mikel Gaztañaga Echeverria (Spa) Contentpolis-Ampo 0:13:17
190 Gerald Ciolek (Ger) Milram
191 Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom
192 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo
DNS Kim Kirchen (Lux) Columbia-HTC
DNF Manuel Ortega (Spa) Andalucía-Cajasur
DNF Oscar García-Casarrubios (Spa) Contentpolis-Ampo
Lotna premia1 – Millares, Km.: 78,7
1 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 4 pts
2 José Antonio López (Spa) Andalucía-Cajasur 2
3 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 1
Lotna premia 2 – Xàtiva (1st pass), Km.: 144,5
1 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 4 pts
2 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 2
3 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 1
Lotna premia 3 – Xàtiva (finish), Km.: 176,8
1 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 25 pts
2 Tyler Farrar (USA) Garmin-Slipstream 20
3 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 16
4 Davide Viganò (Ita) Fuji-Servetto 14
5 Tom Boonen (Bel) Quick Step 12
6 Leonardo Duque (Col) Cofidis 10
7 Sébastien Chavanel (Fra) Française des Jeux 9
8 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 8
9 Marcel Sieberg (Ger) Columbia-HTC 7
10 André Greipel (Ger) Columbia-HTC 6
11 Linus Gerdemann (Ger) Milram 5
12 Ivan Basso (Ita) Liquigas 4
13 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 3
14 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 2
15 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 1
Premia górska

Premia górska 1 – Alto de la Muela, 3rd category, Km.: 64
1 José Antonio López (Spa) Andalucía-Cajasur 6 pts
2 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 4
3 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 2
4 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 1
Premia 2 – Alto de Millares, 3rd category, Km.: 86
1 José Antonio López (Spa) Andalucía-Cajasur 6 pts
2 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 4
3 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 2
4 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 1
Premia górska 3 – Alto de Benigánim, 3rd category, Km: 152
1 José Antonio López (Spa) Andalucía-Cajasur 6 pts
2 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 4
3 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 2
4 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 1
Drużyny na etapie
1 Caisse D’Epargne 14:02:39
2 Liquigas
3 Team Columbia – HTC
4 Vacansoleil Pro Cycling Team 0:00:06
5 Contentpolis – Ampo
6 Garmin – Slipstream 0:00:09
7 Silence – Lotto
8 Euskaltel – Euskadi
9 Fuji – Servetto
10 Team Milram
11 Cofidis, le credit en ligne
12 Quick Step
13 Française Des Jeux
14 Team Saxo Bank 0:00:12
15 Xacobeo Galicia
16 Astana 0:00:15
17 Andalucía – Cajasur
18 AG2R – La Mondiale
19 Lampre – N.G.C 0:00:18
20 Cervelo Test Team
21 Rabobank
22 BBOX Bouygues Telecom 0:01:20
Klasyfikacja generalna po 6 etapie
1 André Greipel (Ger) Columbia-HTC 24:21:13
2 Tom Boonen (Bel) Quick Step 0:00:06
3 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 0:00:09
4 Tyler Farrar (USA) Garmin-Slipstream
5 Fabian Cancellara (Swi) Saxo Bank 0:00:18
6 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 0:00:23
7 Ivan Basso (Ita) Liquigas 0:00:27
8 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne
9 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 0:00:28
10 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 0:00:33
11 Marcel Sieberg (Ger) Columbia-HTC 0:00:34
12 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 0:00:37
13 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 0:00:38
14 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto 0:00:39
15 Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne
16 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 0:00:40
17 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas
18 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 0:00:41
19 Robert Gesink (Ned) Rabobank 0:00:42
20 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam
21 Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne 0:00:43
22 Leonardo Duque (Col) Cofidis
23 Haimar Zubeldia (Spa) Astana
24 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank 0:00:44
25 Björn Schröder (Ger) Milram
26 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step
27 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale
28 Christian Knees (Ger) Milram 0:00:45
29 Linus Gerdemann (Ger) Milram 0:00:46
30 Stuart O’Grady (Aus) Saxo Bank 0:00:47
31 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream
32 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo
33 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-NGC
34 Daniel Navarro (Spa) Astana 0:00:48
35 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux 0:00:49
36 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia 0:00:50
37 Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto
38 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 0:00:51
39 Damien Monier (Fra) Cofidis
40 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi
41 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia
42 Alexander Vinokourov (Kaz) Astana 0:00:54
43 Eros Capecchi (Ita) Fuji-Servetto
44 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam
45 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil
46 Davide Viganò (Ita) Fuji-Servetto 0:00:55
47 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto 0:00:56
48 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil 0:00:57
49 Xavier Tondo (Spa) Andalucía-Cajasur
50 Laurent Lefèvre (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:00:58
51 Bram Tankink (Ned) Rabobank
52 Thomas Rohregger (Aut) Milram
53 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 0:00:59
54 Paul Martens (Ger) Rabobank 0:01:00
55 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:02
56 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia
57 Carlos Barredo (Spa) Quick Step 0:01:03
58 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam 0:01:04
59 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank
60 David Millar (GBr) Garmin-Slipstream 0:01:06
61 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 0:01:08
62 Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
63 Marco Velo (Ita) Quick Step
64 Oscar Freire (Spa) Rabobank 0:01:10
65 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:11
66 Fränk Schleck (Lux) Saxo Bank
67 Simon Gerrans (Aus) Cervélo TestTeam
68 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux
69 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervélo TestTeam
70 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:01:12
71 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux
72 Kevin De Weert (Bel) Quick Step
73 José Luis Rubiera (Spa) Astana 0:01:13
74 Egoi Martínez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:16
75 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 0:01:17
76 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC
77 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto 0:01:19
78 Gustavo Dominguez (Spa) Xacobeo Galicia 0:01:20
79 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank
80 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC
81 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto 0:01:22
82 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:23
83 Amaël Moinard (Fra) Cofidis
84 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto 0:01:24
85 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:25
86 Andy Schleck (Lux) Saxo Bank 0:01:26
87 Christophe Brandt (Bel) Silence-Lotto 0:01:27
88 David López García (Spa) Caisse d’Epargne 0:01:28
89 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas 0:01:29
90 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto 0:01:31
91 David Moncoutié (Fra) Cofidis
92 Jesús Hernández (Spa) Astana 0:01:34
93 Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:01:42
94 Bert Grabsch (Ger) Columbia-HTC
95 Manuel Calvente (Spa) Andalucía-Cajasur 0:01:44
96 Dominik Roels (Ger) Milram 0:01:46
97 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil 0:01:47
98 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:48
99 Oliver Zaugg (Swi) Liquigas 0:01:54
100 Michael Schär (Swi) Astana 0:01:59
101 Assan Bazayev (Kaz) Astana 0:02:03
102 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur 0:02:22
103 Svein Tuft (Can) Garmin-Slipstream 0:02:25
104 José Luis Arrieta (Spa) AG2R La Mondiale 0:02:29
105 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux 0:02:35
106 Allan Davis (Aus) Quick Step 0:03:11
107 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream 0:03:19
108 Adam Hansen (Aus) Columbia-HTC 0:03:25
109 Michael Albasini (Swi) Columbia-HTC 0:03:41
110 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:03:44
111 Gabriel Rasch (Nor) Cervélo TestTeam 0:03:49
112 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis 0:03:50
113 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream 0:03:53
114 Matti Breschel (Den) Saxo Bank 0:03:57
115 Kjell Carlström (Fin) Liquigas 0:03:59
116 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:05
117 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 0:04:36
118 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur 0:04:50
119 Gregory Henderson (NZl) Columbia-HTC 0:05:12
120 Iñigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam 0:05:22
121 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil 0:05:41
122 Sébastien Chavanel (Fra) Française des Jeux 0:05:43
123 Pieter Weening (Ned) Rabobank 0:05:51
124 Julien Loubet (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:04
125 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC 0:06:30
126 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:07:03
127 Dominique Rollin (Can) Cervélo TestTeam 0:07:04
128 Olivier Kaisen (Bel) Silence-Lotto 0:07:10
129 Matthieu Sprick (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:07:20
130 Martin Velits (Svk) Milram 0:07:24
131 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step 0:07:32
132 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto 0:07:34
133 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 0:07:36
134 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 0:07:37
135 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo
136 Julian Dean (NZl) Garmin-Slipstream 0:07:46
137 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis 0:07:51
138 Ludovic Turpin (Fra) AG2R La Mondiale 0:08:06
139 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 0:08:10
140 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo 0:08:25
141 Wesley Sulzberger (Aus) Française des Jeux 0:08:27
142 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 0:08:29
143 Pierrick Fédrigo (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:08:56
144 Paul Voss (Ger) Milram 0:08:58
145 Rubén Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:09:03
146 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 0:09:05
147 Matthew Lloyd (Aus) Silence-Lotto 0:09:49
148 Maxim Iglinsky (Kaz) Astana 0:09:50
149 Emanuele Bindi (Ita) Lampre-NGC 0:09:55
150 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre-NGC 0:09:57
151 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 0:10:04
152 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur
153 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank 0:10:08
154 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux 0:10:13
155 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil 0:10:16
156 Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne 0:10:19
157 Maarten Wynants (Bel) Quick Step 0:10:38
158 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:10:39
159 Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC 0:11:17
160 Matthias Russ (Ger) Milram 0:11:27
161 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 0:11:37
162 Julien El Farès (Fra) Cofidis 0:11:50
163 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur 0:12:35
164 Sergio Dominguez Munoz (Spa) Contentpolis-Ampo 0:12:46
165 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 0:13:10
166 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas 0:13:27
167 Franck Bouyer (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:13:35
168 Lars Boom (Ned) Rabobank 0:13:53
169 Christian Meier (Can) Garmin-Slipstream 0:13:54
170 Tom Leezer (Ned) Rabobank 0:14:51
171 Anthony Roux (Fra) Française des Jeux 0:15:01
172 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:15:21
173 Massimiliano Mori (Ita) Lampre-NGC 0:16:00
174 Ignas Konovalovas (Ltu) Cervélo TestTeam 0:16:08
175 Timothy Gudsell (NZl) Française des Jeux 0:16:18
176 Vincent Jérôme (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:16:52
177 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Saxo Bank 0:17:42
178 Francesco Tomei (Ita) Lampre-NGC 0:17:52
179 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil 0:18:59
180 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 0:19:54
181 Marco Marzano (Ita) Lampre-NGC 0:20:19
182 Giovanni Bernaudeau (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:20:38
183 Frantisek Rabon (Cze) Columbia-HTC 0:21:01
184 José Antonio López (Spa) Andalucía-Cajasur 0:21:03
185 Gerald Ciolek (Ger) Milram 0:21:46
186 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 0:24:16
187 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 0:25:02
188 Mikel Gaztañaga Echeverria (Spa) Contentpolis-Ampo 0:25:03
189 Martijn Maaskant (Ned) Garmin-Slipstream 0:25:26
190 Alberto Fernández Sainz (Spa) Xacobeo Galicia
191 Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:27:09
192 José Ruiz (Spa) Andalucía-Cajasur 0:27:23
Klasyfiakcja punktowa
# Rider Name (Country) Team Result
1 André Greipel (Ger) Columbia-HTC 84 pts
2 Tom Boonen (Bel) Quick Step 70
3 Tyler Farrar (USA) Garmin-Slipstream 67
4 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 58
5 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 47
6 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto 33
7 Oscar Freire (Spa) Rabobank 29
8 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step 28
9 Davide Viganò (Ita) Fuji-Servetto 28
10 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam 26
11 Gerald Ciolek (Ger) Milram 25
12 Fabian Cancellara (Swi) Saxo Bank 25
13 Gregory Henderson (NZl) Columbia-HTC 25
14 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 24
15 Bert Grabsch (Ger) Columbia-HTC 21
16 Marcel Sieberg (Ger) Columbia-HTC 21
17 Leonardo Duque (Col) Cofidis 21
18 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 20
19 Sébastien Chavanel (Fra) Française des Jeux 17
20 Linus Gerdemann (Ger) Milram 15
21 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil 14
22 Ivan Basso (Ita) Liquigas 12
23 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 12
24 Marco Velo (Ita) Quick Step 12
25 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 10
26 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 10
27 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo 10
28 Adam Hansen (Aus) Columbia-HTC 9
29 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 9
30 Stuart O’Grady (Aus) Saxo Bank 9
31 Alexander Vinokourov (Kaz) Astana 9
32 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 8
33 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 8
34 Dominik Roels (Ger) Milram 8
35 José Antonio López (Spa) Andalucía-Cajasur 7
36 Lars Boom (Ned) Rabobank 7
37 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur 7
38 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 6
39 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas 6
40 Thomas Rohregger (Aut) Milram 6
41 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 5
42 Dominique Rollin (Can) Cervélo TestTeam 5
43 Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom 5
44 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 4
45 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-NGC 4
46 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 3
47 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil 3
48 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux 3
49 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 3
50 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil 3
51 Julien El Farès (Fra) Cofidis 2
52 Tom Leezer (Ned) Rabobank 2
53 Matti Breschel (Den) Saxo Bank 2
54 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 2
55 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto 2
56 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream 2
57 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 2
58 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur 2
59 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 1
60 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 1
61 Christian Knees (Ger) Milram 1
62 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 1
63 David Millar (GBr) Garmin-Slipstream 1
Klasyfikacja górska
1 José Antonio López (Spa) Andalucía-Cajasur 20 pts
2 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi 10
3 Lars Boom (Ned) Rabobank 9
4 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 9
5 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 8
6 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 7
7 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 5
8 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 5
9 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 3
10 Julien El Farès (Fra) Cofidis 3
11 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 3
12 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 2
13 Dominik Roels (Ger) Milram 1
Klasyfikacja łączona
1 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 105 pts
2 Dominik Roels (Ger) Milram 141
3 Lars Boom (Ned) Rabobank 160
4 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 181
Klasyfikacja drużynowa
1 Liquigas 73:05:06
2 Caisse D’Epargne 0:00:10
3 Team Columbia – HTC 0:00:15
4 Team Saxo Bank
5 Garmin – Slipstream
6 Quick Step 0:00:21
7 Silence – Lotto 0:00:28
8 Team Milram 0:00:30
9 Astana
10 Vacansoleil Pro Cycling Team 0:00:36
11 Xacobeo Galicia
12 Cofidis, le credit en ligne 0:00:40
13 Rabobank 0:00:41
14 Française Des Jeux 0:00:43
15 Cervelo Test Team 0:00:46
16 AG2R – La Mondiale 0:00:49
17 Fuji – Servetto 0:00:50
18 Euskaltel – Euskadi 0:00:55
19 Contentpolis – Ampo 0:01:29
20 Lampre – N.G.C 0:01:35
21 Andalucía – Cajasur 0:01:41
22 BBOX Bouygues Telecom 0:01:54
1 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 4:40:50
2 Tyler Farrar (USA) Garmin-Slipstream
3 Daniele Bennati (Ita) Liquigas
4 Davide Viganò (Ita) Fuji-Servetto
5 Tom Boonen (Bel) Quick Step
6 Leonardo Duque (Col) Cofidis
7 Sébastien Chavanel (Fra) Française des Jeux
8 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto
9 Marcel Sieberg (Ger) Columbia-HTC
10 André Greipel (Ger) Columbia-HTC
11 Linus Gerdemann (Ger) Milram
12 Ivan Basso (Ita) Liquigas
13 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi
14 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne
15 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne
16 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo
17 Haimar Zubeldia (Spa) Astana 0:00:06
18 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale
19 Stuart O’Grady (Aus) Saxo Bank
20 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia
21 Xavier Tondo (Spa) Andalucía-Cajasur
22 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil
23 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank
24 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo
25 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia
26 Thomas Rohregger (Aut) Milram 0:00:09
27 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi
28 Egoi Martínez (Spa) Euskaltel-Euskadi
29 Julian Dean (NZl) Garmin-Slipstream
30 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto
31 David Millar (GBr) Garmin-Slipstream
32 Simon Gerrans (Aus) Cervélo TestTeam
33 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto
34 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto
35 Laurent Lefèvre (Fra) Bbox Bouygues Telecom
36 Robert Gesink (Ned) Rabobank
37 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi
38 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne
39 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia
40 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervélo TestTeam
41 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC
42 Fabian Cancellara (Swi) Saxo Bank
43 Eros Capecchi (Ita) Fuji-Servetto
44 Emanuele Bindi (Ita) Lampre-NGC
45 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia
46 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream
47 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC
48 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank
49 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream
50 Alexander Vinokourov (Kaz) Astana
51 Daniel Navarro (Spa) Astana
52 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil
53 Christian Knees (Ger) Milram
54 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto
55 Manuel Calvente (Spa) Andalucía-Cajasur
56 Amaël Moinard (Fra) Cofidis
57 Kevin De Weert (Bel) Quick Step
58 Björn Schröder (Ger) Milram
59 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil
60 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne
61 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi
62 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam
63 David Moncoutié (Fra) Cofidis
64 José Luis Rubiera (Spa) Astana
65 Damien Monier (Fra) Cofidis
66 Carlos Barredo (Spa) Quick Step
67 Dominik Roels (Ger) Milram
68 Andy Schleck (Lux) Saxo Bank
69 Fränk Schleck (Lux) Saxo Bank
70 Bram Tankink (Ned) Rabobank
71 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia
72 Julien Loubet (Fra) AG2R La Mondiale
73 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux
74 David López García (Spa) Caisse d’Epargne
75 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi
76 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur
77 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis
78 Gustavo Dominguez (Spa) Xacobeo Galicia
79 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas
80 Gregory Henderson (NZl) Columbia-HTC
81 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas
82 Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne
83 Paul Martens (Ger) Rabobank
84 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank
85 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux
86 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo
87 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto
88 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step
89 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi
90 Rubén Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi
91 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia
92 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream
93 Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne
94 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam
95 Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne
96 Paul Voss (Ger) Milram
97 Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto
98 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank
99 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto
100 Jesús Hernández (Spa) Astana
101 Oliver Zaugg (Swi) Liquigas
102 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam
103 Iñigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam
104 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-NGC
105 Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
106 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia
107 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux
108 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas
109 Marco Velo (Ita) Quick Step 0:00:27
110 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi
111 Kjell Carlström (Fin) Liquigas 0:00:28
112 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto
113 Allan Davis (Aus) Quick Step 0:00:32
114 Christophe Brandt (Bel) Silence-Lotto 0:00:36
115 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 0:00:37
116 Oscar Freire (Spa) Rabobank
117 Matthieu Sprick (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:00:40
118 Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom
119 Lars Boom (Ned) Rabobank 0:00:42
120 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil 0:00:44
121 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:00:46
122 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC
123 José Luis Arrieta (Spa) AG2R La Mondiale 0:01:06
124 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne
125 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo 0:01:17
126 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux 0:01:22
127 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur
128 Michael Schär (Swi) Astana
129 Svein Tuft (Can) Garmin-Slipstream
130 Assan Bazayev (Kaz) Astana
131 Bert Grabsch (Ger) Columbia-HTC
132 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank
133 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur
134 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto
135 Tom Leezer (Ned) Rabobank 0:01:26
136 Adam Hansen (Aus) Columbia-HTC 0:02:04
137 Matthias Russ (Ger) Milram
138 Michael Albasini (Swi) Columbia-HTC 0:03:10
139 Maarten Wynants (Bel) Quick Step
140 Matti Breschel (Den) Saxo Bank
141 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Saxo Bank
142 Gabriel Rasch (Nor) Cervélo TestTeam
143 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom
144 Christian Meier (Can) Garmin-Slipstream
145 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas
146 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
147 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 0:04:45
148 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil
149 Pieter Weening (Ned) Rabobank 0:04:58
150 Olivier Kaisen (Bel) Silence-Lotto 0:06:26
151 Massimiliano Mori (Ita) Lampre-NGC
152 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
153 Marco Marzano (Ita) Lampre-NGC
154 Francesco Tomei (Ita) Lampre-NGC
155 Julien El Farès (Fra) Cofidis
156 Martin Velits (Svk) Milram
157 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step
158 Dominique Rollin (Can) Cervélo TestTeam
159 José Ruiz (Spa) Andalucía-Cajasur
160 Matthew Lloyd (Aus) Silence-Lotto
161 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis 0:06:46
162 Bingen Fernández (Spa) Cofidis
163 Rein Taaramäe (Est) Cofidis
164 Sergio Dominguez Munoz (Spa) Contentpolis-Ampo
165 Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC
166 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre-NGC
167 Vincent Jérôme (Fra) Bbox Bouygues Telecom
168 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux
169 Maxim Iglinsky (Kaz) Astana
170 Anthony Roux (Fra) Française des Jeux 0:06:55
171 Ludovic Turpin (Fra) AG2R La Mondiale
172 Pierrick Fédrigo (Fra) Bbox Bouygues Telecom
173 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto
174 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale
175 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
176 José Antonio López (Spa) Andalucía-Cajasur
177 Ignas Konovalovas (Ltu) Cervélo TestTeam
178 Alberto Fernández Sainz (Spa) Xacobeo Galicia
179 Wesley Sulzberger (Aus) Française des Jeux
180 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 0:10:30
181 Giovanni Bernaudeau (Fra) Bbox Bouygues Telecom
182 Franck Bouyer (Fra) Bbox Bouygues Telecom
183 Timothy Gudsell (NZl) Française des Jeux
184 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil
185 Martijn Maaskant (Ned) Garmin-Slipstream
186 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil
187 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil
188 Frantisek Rabon (Cze) Columbia-HTC
189 Mikel Gaztañaga Echeverria (Spa) Contentpolis-Ampo 0:13:17
190 Gerald Ciolek (Ger) Milram
191 Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom
192 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo
DNS Kim Kirchen (Lux) Columbia-HTC
DNF Manuel Ortega (Spa) Andalucía-Cajasur
DNF Oscar García-Casarrubios (Spa) Contentpolis-Ampo
Sprint 1 – Millares, Km.: 78,7
# Rider Name (Country) Team Result
1 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 4 pts
2 José Antonio López (Spa) Andalucía-Cajasur 2
3 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 1
Sprint 2 – Xàtiva (1st pass), Km.: 144,5
# Rider Name (Country) Team Result
1 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 4 pts
2 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 2
3 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 1
Sprint 3 – Xàtiva (finish), Km.: 176,8
# Rider Name (Country) Team Result
1 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 25 pts
2 Tyler Farrar (USA) Garmin-Slipstream 20
3 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 16
4 Davide Viganò (Ita) Fuji-Servetto 14
5 Tom Boonen (Bel) Quick Step 12
6 Leonardo Duque (Col) Cofidis 10
7 Sébastien Chavanel (Fra) Française des Jeux 9
8 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 8
9 Marcel Sieberg (Ger) Columbia-HTC 7
10 André Greipel (Ger) Columbia-HTC 6
11 Linus Gerdemann (Ger) Milram 5
12 Ivan Basso (Ita) Liquigas 4
13 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 3
14 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 2
15 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 1
Mountain 1 – Alto de la Muela, 3rd category, Km.: 64
# Rider Name (Country) Team Result
1 José Antonio López (Spa) Andalucía-Cajasur 6 pts
2 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 4
3 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 2
4 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 1
Mountain 2 – Alto de Millares, 3rd category, Km.: 86
# Rider Name (Country) Team Result
1 José Antonio López (Spa) Andalucía-Cajasur 6 pts
2 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 4
3 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 2
4 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 1
Mountain 3 – Alto de Benigánim, 3rd category, Km: 152
# Rider Name (Country) Team Result
1 José Antonio López (Spa) Andalucía-Cajasur 6 pts
2 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 4
3 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 2
4 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 1
Most aggressive
# Rider Name (Country) Team Result
1 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil
Teams
# Rider Name (Country) Team Result
1 Caisse D’Epargne 14:02:39
2 Liquigas
3 Team Columbia – HTC
4 Vacansoleil Pro Cycling Team 0:00:06
5 Contentpolis – Ampo
6 Garmin – Slipstream 0:00:09
7 Silence – Lotto
8 Euskaltel – Euskadi
9 Fuji – Servetto
10 Team Milram
11 Cofidis, le credit en ligne
12 Quick Step
13 Française Des Jeux
14 Team Saxo Bank 0:00:12
15 Xacobeo Galicia
16 Astana 0:00:15
17 Andalucía – Cajasur
18 AG2R – La Mondiale
19 Lampre – N.G.C 0:00:18
20 Cervelo Test Team
21 Rabobank
22 BBOX Bouygues Telecom 0:01:20
General classification after stage 6
# Rider Name (Country) Team Result
1 André Greipel (Ger) Columbia-HTC 24:21:13
2 Tom Boonen (Bel) Quick Step 0:00:06
3 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 0:00:09
4 Tyler Farrar (USA) Garmin-Slipstream
5 Fabian Cancellara (Swi) Saxo Bank 0:00:18
6 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 0:00:23
7 Ivan Basso (Ita) Liquigas 0:00:27
8 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne
9 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 0:00:28
10 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 0:00:33
11 Marcel Sieberg (Ger) Columbia-HTC 0:00:34
12 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 0:00:37
13 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 0:00:38
14 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto 0:00:39
15 Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne
16 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne 0:00:40
17 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas
18 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia 0:00:41
19 Robert Gesink (Ned) Rabobank 0:00:42
20 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam
21 Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne 0:00:43
22 Leonardo Duque (Col) Cofidis
23 Haimar Zubeldia (Spa) Astana
24 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank 0:00:44
25 Björn Schröder (Ger) Milram
26 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step
27 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale
28 Christian Knees (Ger) Milram 0:00:45
29 Linus Gerdemann (Ger) Milram 0:00:46
30 Stuart O’Grady (Aus) Saxo Bank 0:00:47
31 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream
32 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo
33 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-NGC
34 Daniel Navarro (Spa) Astana 0:00:48
35 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux 0:00:49
36 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia 0:00:50
37 Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto
38 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 0:00:51
39 Damien Monier (Fra) Cofidis
40 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi
41 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia
42 Alexander Vinokourov (Kaz) Astana 0:00:54
43 Eros Capecchi (Ita) Fuji-Servetto
44 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam
45 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil
46 Davide Viganò (Ita) Fuji-Servetto 0:00:55
47 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto 0:00:56
48 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil 0:00:57
49 Xavier Tondo (Spa) Andalucía-Cajasur
50 Laurent Lefèvre (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:00:58
51 Bram Tankink (Ned) Rabobank
52 Thomas Rohregger (Aut) Milram
53 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 0:00:59
54 Paul Martens (Ger) Rabobank 0:01:00
55 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:02
56 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia
57 Carlos Barredo (Spa) Quick Step 0:01:03
58 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam 0:01:04
59 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank
60 David Millar (GBr) Garmin-Slipstream 0:01:06
61 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 0:01:08
62 Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
63 Marco Velo (Ita) Quick Step
64 Oscar Freire (Spa) Rabobank 0:01:10
65 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:11
66 Fränk Schleck (Lux) Saxo Bank
67 Simon Gerrans (Aus) Cervélo TestTeam
68 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux
69 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervélo TestTeam
70 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:01:12
71 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux
72 Kevin De Weert (Bel) Quick Step
73 José Luis Rubiera (Spa) Astana 0:01:13
74 Egoi Martínez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:16
75 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 0:01:17
76 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC
77 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto 0:01:19
78 Gustavo Dominguez (Spa) Xacobeo Galicia 0:01:20
79 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank
80 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC
81 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto 0:01:22
82 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:23
83 Amaël Moinard (Fra) Cofidis
84 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto 0:01:24
85 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:25
86 Andy Schleck (Lux) Saxo Bank 0:01:26
87 Christophe Brandt (Bel) Silence-Lotto 0:01:27
88 David López García (Spa) Caisse d’Epargne 0:01:28
89 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas 0:01:29
90 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto 0:01:31
91 David Moncoutié (Fra) Cofidis
92 Jesús Hernández (Spa) Astana 0:01:34
93 Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:01:42
94 Bert Grabsch (Ger) Columbia-HTC
95 Manuel Calvente (Spa) Andalucía-Cajasur 0:01:44
96 Dominik Roels (Ger) Milram 0:01:46
97 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil 0:01:47
98 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:48
99 Oliver Zaugg (Swi) Liquigas 0:01:54
100 Michael Schär (Swi) Astana 0:01:59
101 Assan Bazayev (Kaz) Astana 0:02:03
102 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur 0:02:22
103 Svein Tuft (Can) Garmin-Slipstream 0:02:25
104 José Luis Arrieta (Spa) AG2R La Mondiale 0:02:29
105 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux 0:02:35
106 Allan Davis (Aus) Quick Step 0:03:11
107 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream 0:03:19
108 Adam Hansen (Aus) Columbia-HTC 0:03:25
109 Michael Albasini (Swi) Columbia-HTC 0:03:41
110 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:03:44
111 Gabriel Rasch (Nor) Cervélo TestTeam 0:03:49
112 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis 0:03:50
113 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream 0:03:53
114 Matti Breschel (Den) Saxo Bank 0:03:57
115 Kjell Carlström (Fin) Liquigas 0:03:59
116 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 0:04:05
117 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 0:04:36
118 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur 0:04:50
119 Gregory Henderson (NZl) Columbia-HTC 0:05:12
120 Iñigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam 0:05:22
121 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil 0:05:41
122 Sébastien Chavanel (Fra) Française des Jeux 0:05:43
123 Pieter Weening (Ned) Rabobank 0:05:51
124 Julien Loubet (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:04
125 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC 0:06:30
126 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:07:03
127 Dominique Rollin (Can) Cervélo TestTeam 0:07:04
128 Olivier Kaisen (Bel) Silence-Lotto 0:07:10
129 Matthieu Sprick (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:07:20
130 Martin Velits (Svk) Milram 0:07:24
131 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step 0:07:32
132 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto 0:07:34
133 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 0:07:36
134 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 0:07:37
135 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo
136 Julian Dean (NZl) Garmin-Slipstream 0:07:46
137 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis 0:07:51
138 Ludovic Turpin (Fra) AG2R La Mondiale 0:08:06
139 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 0:08:10
140 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo 0:08:25
141 Wesley Sulzberger (Aus) Française des Jeux 0:08:27
142 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 0:08:29
143 Pierrick Fédrigo (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:08:56
144 Paul Voss (Ger) Milram 0:08:58
145 Rubén Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:09:03
146 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 0:09:05
147 Matthew Lloyd (Aus) Silence-Lotto 0:09:49
148 Maxim Iglinsky (Kaz) Astana 0:09:50
149 Emanuele Bindi (Ita) Lampre-NGC 0:09:55
150 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre-NGC 0:09:57
151 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 0:10:04
152 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur
153 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank 0:10:08
154 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux 0:10:13
155 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil 0:10:16
156 Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne 0:10:19
157 Maarten Wynants (Bel) Quick Step 0:10:38
158 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:10:39
159 Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC 0:11:17
160 Matthias Russ (Ger) Milram 0:11:27
161 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 0:11:37
162 Julien El Farès (Fra) Cofidis 0:11:50
163 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur 0:12:35
164 Sergio Dominguez Munoz (Spa) Contentpolis-Ampo 0:12:46
165 Stijn Devolder (Bel) Quick Step 0:13:10
166 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas 0:13:27
167 Franck Bouyer (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:13:35
168 Lars Boom (Ned) Rabobank 0:13:53
169 Christian Meier (Can) Garmin-Slipstream 0:13:54
170 Tom Leezer (Ned) Rabobank 0:14:51
171 Anthony Roux (Fra) Française des Jeux 0:15:01
172 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:15:21
173 Massimiliano Mori (Ita) Lampre-NGC 0:16:00
174 Ignas Konovalovas (Ltu) Cervélo TestTeam 0:16:08
175 Timothy Gudsell (NZl) Française des Jeux 0:16:18
176 Vincent Jérôme (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:16:52
177 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Saxo Bank 0:17:42
178 Francesco Tomei (Ita) Lampre-NGC 0:17:52
179 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil 0:18:59
180 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 0:19:54
181 Marco Marzano (Ita) Lampre-NGC 0:20:19
182 Giovanni Bernaudeau (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:20:38
183 Frantisek Rabon (Cze) Columbia-HTC 0:21:01
184 José Antonio López (Spa) Andalucía-Cajasur 0:21:03
185 Gerald Ciolek (Ger) Milram 0:21:46
186 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 0:24:16
187 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 0:25:02
188 Mikel Gaztañaga Echeverria (Spa) Contentpolis-Ampo 0:25:03
189 Martijn Maaskant (Ned) Garmin-Slipstream 0:25:26
190 Alberto Fernández Sainz (Spa) Xacobeo Galicia
191 Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:27:09
192 José Ruiz (Spa) Andalucía-Cajasur 0:27:23
Points classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 André Greipel (Ger) Columbia-HTC 84 pts
2 Tom Boonen (Bel) Quick Step 70
3 Tyler Farrar (USA) Garmin-Slipstream 67
4 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 58
5 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 47
6 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto 33
7 Oscar Freire (Spa) Rabobank 29
8 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step 28
9 Davide Viganò (Ita) Fuji-Servetto 28
10 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam 26
11 Gerald Ciolek (Ger) Milram 25
12 Fabian Cancellara (Swi) Saxo Bank 25
13 Gregory Henderson (NZl) Columbia-HTC 25
14 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 24
15 Bert Grabsch (Ger) Columbia-HTC 21
16 Marcel Sieberg (Ger) Columbia-HTC 21
17 Leonardo Duque (Col) Cofidis 21
18 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 20
19 Sébastien Chavanel (Fra) Française des Jeux 17
20 Linus Gerdemann (Ger) Milram 15
21 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil 14
22 Ivan Basso (Ita) Liquigas 12
23 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 12
24 Marco Velo (Ita) Quick Step 12
25 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step 10
26 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 10
27 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo 10
28 Adam Hansen (Aus) Columbia-HTC 9
29 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 9
30 Stuart O’Grady (Aus) Saxo Bank 9
31 Alexander Vinokourov (Kaz) Astana 9
32 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 8
33 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 8
34 Dominik Roels (Ger) Milram 8
35 José Antonio López (Spa) Andalucía-Cajasur 7
36 Lars Boom (Ned) Rabobank 7
37 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur 7
38 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 6
39 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas 6
40 Thomas Rohregger (Aut) Milram 6
41 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 5
42 Dominique Rollin (Can) Cervélo TestTeam 5
43 Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom 5
44 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 4
45 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-NGC 4
46 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 3
47 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil 3
48 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux 3
49 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 3
50 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil 3
51 Julien El Farès (Fra) Cofidis 2
52 Tom Leezer (Ned) Rabobank 2
53 Matti Breschel (Den) Saxo Bank 2
54 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 2
55 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto 2
56 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream 2
57 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 2
58 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur 2
59 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 1
60 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 1
61 Christian Knees (Ger) Milram 1
62 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 1
63 David Millar (GBr) Garmin-Slipstream 1
Mountains classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 José Antonio López (Spa) Andalucía-Cajasur 20 pts
2 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi 10
3 Lars Boom (Ned) Rabobank 9
4 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo 9
5 Bingen Fernández (Spa) Cofidis 8
6 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 7
7 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 5
8 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 5
9 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 3
10 Julien El Farès (Fra) Cofidis 3
11 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 3
12 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 2
13 Dominik Roels (Ger) Milram 1
Combination classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 105 pts
2 Dominik Roels (Ger) Milram 141
3 Lars Boom (Ned) Rabobank 160
4 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 181
Team classification
# Rider Name (Country) Team Result
1 Liquigas 73:05:06
2 Caisse D’Epargne 0:00:10
3 Team Columbia – HTC 0:00:15
4 Team Saxo Bank
5 Garmin – Slipstream
6 Quick Step 0:00:21
7 Silence – Lotto 0:00:28
8 Team Milram 0:00:30
9 Astana
10 Vacansoleil Pro Cycling Team 0:00:36
11 Xacobeo Galicia
12 Cofidis, le credit en ligne 0:00:40
13 Rabobank 0:00:41
14 Française Des Jeux 0:00:43
15 Cervelo Test Team 0:00:46
16 AG2R – La Mondiale 0:00:49
17 Fuji – Servetto 0:00:50
18 Euskaltel – Euskadi 0:00:55
19 Contentpolis – Ampo 0:01:29
20 Lampre – N.G.C 0:01:35
21 Andalucía – Cajasur 0:01:41
22 BBOX Bouygues Telecom 0:01:54