Wyniki 5 etapu z dnia 03.09.2009, Tarragona – Vinaros, dystans 174 km

1 André Greipel (Ger) Columbia-HTC 4:27:54
2 Tom Boonen (Bel) Quick Step 0:00:01
3 Daniele Bennati (Ita) Liquigas
4 Tyler Farrar (USA) Garmin-Slipstream
5 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom
6 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto
7 Oscar Freire (Spa) Rabobank
8 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil
9 Davide Viganò (Ita) Fuji-Servetto
10 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo
11 Dominique Rollin (Can) Cervélo TestTeam
12 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
13 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-NGC
14 Matti Breschel (Den) Saxo Bank
15 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam
16 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas
17 Dominik Roels (Ger) Milram
18 Stuart O’Grady (Aus) Saxo Bank
19 Marcel Sieberg (Ger) Columbia-HTC
20 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto
21 Björn Schröder (Ger) Milram
22 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia
23 Thomas Rohregger (Aut) Milram
24 Massimiliano Mori (Ita) Lampre-NGC
25 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto
26 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream
27 Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
28 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
29 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia
30 Christophe Brandt (Bel) Silence-Lotto
31 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale
32 Christian Knees (Ger) Milram
33 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi
34 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia
35 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi
36 Egoi Martínez (Spa) Euskaltel-Euskadi
37 Paul Martens (Ger) Rabobank
38 Robert Gesink (Ned) Rabobank
39 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi
40 Eros Capecchi (Ita) Fuji-Servetto
41 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil
42 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil
43 Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom
44 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto
45 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto
46 Giovanni Bernaudeau (Fra) Bbox Bouygues Telecom
47 Timothy Gudsell (NZl) Française des Jeux
48 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank
49 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil
50 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank
51 Carlos Barredo (Spa) Quick Step
52 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo
53 Gustavo Dominguez (Spa) Xacobeo Galicia
54 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank
55 Leonardo Duque (Col) Cofidis
56 Simon Gerrans (Aus) Cervélo TestTeam
57 Fabian Cancellara (Swi) Saxo Bank
58 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank
59 Kim Kirchen (Lux) Columbia-HTC
60 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas
61 Ivan Basso (Ita) Liquigas
62 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC
63 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC
64 Bert Grabsch (Ger) Columbia-HTC
65 Martin Velits (Svk) Milram
66 Bram Tankink (Ned) Rabobank
67 Pieter Weening (Ned) Rabobank
68 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step
69 Michael Schär (Swi) Astana
70 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas
71 Gabriel Rasch (Nor) Cervélo TestTeam
72 José Luis Rubiera (Spa) Astana
73 Haimar Zubeldia (Spa) Astana
74 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur
75 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux
76 Oliver Zaugg (Swi) Liquigas
77 Marco Velo (Ita) Quick Step
78 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam
79 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto
80 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto
81 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia
82 Alexander Vinokourov (Kaz) Astana
83 Linus Gerdemann (Ger) Milram
84 Rubén Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi
85 Damien Monier (Fra) Cofidis
86 Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto
87 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi
88 Manuel Calvente (Spa) Andalucía-Cajasur
89 Xavier Tondo (Spa) Andalucía-Cajasur
90 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur
91 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne
92 Michael Albasini (Swi) Columbia-HTC
93 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi
94 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne
95 Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne
96 Manuel Ortega (Spa) Andalucía-Cajasur
97 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervélo TestTeam
98 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil
99 Amaël Moinard (Fra) Cofidis
100 Daniel Navarro (Spa) Astana
101 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis
102 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam
103 Bingen Fernández (Spa) Cofidis
104 David López García (Spa) Caisse d’Epargne
105 Rein Taaramäe (Est) Cofidis
106 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia
107 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur
108 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia
109 Assan Bazayev (Kaz) Astana
110 Svein Tuft (Can) Garmin-Slipstream
111 Ludovic Turpin (Fra) AG2R La Mondiale
112 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step
113 Sébastien Chavanel (Fra) Française des Jeux
114 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne
115 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne
116 Sylwester Szmyd (Pol) Liquigas
117 Emanuele Bindi (Ita) Lampre-NGC
118 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank
119 José Luis Arrieta (Spa) AG2R La Mondiale
120 Laurent Lefèvre (Fra) Bbox Bouygues Telecom
121 Kevin De Weert (Bel) Quick Step
122 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux
123 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas
124 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil
125 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil
126 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis
127 Andy Schleck (Lux) Saxo Bank
128 Fränk Schleck (Lux) Saxo Bank
129 Olivier Kaisen (Bel) Silence-Lotto
130 Paul Voss (Ger) Milram
131 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo
132 Gregory Henderson (NZl) Columbia-HTC
133 Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne
134 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne
135 Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne
136 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto
137 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto
138 Julien Loubet (Fra) AG2R La Mondiale
139 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale
140 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo
141 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia
142 Wesley Sulzberger (Aus) Française des Jeux
143 Jesús Hernández (Spa) Astana
144 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux
145 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream
146 David Moncoutié (Fra) Cofidis
147 Iñigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam
148 Matthieu Sprick (Fra) Bbox Bouygues Telecom
149 David Millar (GBr) Garmin-Slipstream
150 Pierrick Fédrigo (Fra) Bbox Bouygues Telecom
151 Frantisek Rabon (Cze) Columbia-HTC
152 Ignas Konovalovas (Ltu) Cervélo TestTeam
153 Vincent Jérôme (Fra) Bbox Bouygues Telecom
154 Stijn Devolder (Bel) Quick Step
155 Adam Hansen (Aus) Columbia-HTC
156 Anthony Roux (Fra) Française des Jeux
157 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux
158 Matthias Russ (Ger) Milram
159 Julian Dean (NZl) Garmin-Slipstream
160 Franck Bouyer (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:02:01
161 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux
162 Francesco Tomei (Ita) Lampre-NGC
163 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur
164 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream
165 José Ruiz (Spa) Andalucía-Cajasur
166 Kjell Carlström (Fin) Liquigas
167 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 0:02:02
168 Mikel Gaztañaga Echeverria (Spa) Contentpolis-Ampo
169 Maxim Iglinsky (Kaz) Astana
170 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre-NGC
171 Oscar García-Casarrubios (Spa) Contentpolis-Ampo
172 Alberto Fernández Sainz (Spa) Xacobeo Galicia
173 Allan Davis (Aus) Quick Step
174 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto
175 Matthew Lloyd (Aus) Silence-Lotto
176 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:01
177 Gerald Ciolek (Ger) Milram
178 Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC 0:03:45
179 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo
180 Marco Marzano (Ita) Lampre-NGC
181 José Antonio López (Spa) Andalucía-Cajasur 0:04:38
182 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi
183 Martijn Maaskant (Ned) Garmin-Slipstream
184 Tom Leezer (Ned) Rabobank
185 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Saxo Bank
186 Christian Meier (Can) Garmin-Slipstream
187 Sergio Dominguez Munoz (Spa) Contentpolis-Ampo
188 Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom
189 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC
190 Maarten Wynants (Bel) Quick Step
191 Julien El Farès (Fra) Cofidis
192 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil 0:04:42
193 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil
194 Lars Boom (Ned) Rabobank
195 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:07:03
DNS Chris Horner (USA) Astana
DNS Robert Kiserlovski (Cro) Fuji-Servetto
Punkty
1 André Greipel (Ger) Columbia-HTC 25 pts
2 Tom Boonen (Bel) Quick Step 20
3 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 16
4 Tyler Farrar (USA) Garmin-Slipstream 14
5 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 12
6 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto 10
7 Oscar Freire (Spa) Rabobank 9
8 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 8
9 Davide Viganò (Ita) Fuji-Servetto 7
10 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo 6
11 Dominique Rollin (Can) Cervélo TestTeam 5
12 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 4
13 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-NGC 3
14 Matti Breschel (Den) Saxo Bank 2
15 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam 1
Lotna premia 1, Benifallet, km. 81.2
1 José Antonio López (Spa) Andalucía-Cajasur 4 pts
2 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 2
3 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 1
Lotna premia 2, La Senia, km. 139.4
1 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 4 pts
2 Julien El Farès (Fra) Cofidis 2
3 José Antonio López (Spa) Andalucía-Cajasur 1
Premia górska 1 – Coll de Fatxas (Cat. 2) km. 49
1 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi 10 pts
2 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 7
3 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 5
4 Julien El Farès (Fra) Cofidis 3
5 José Antonio López (Spa) Andalucía-Cajasur 2
6 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 1
Najbardziej aktywny kolarz etapu
1 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia
Klasyfikacja drużynowa na etapie
1 Silence – Lotto 13:23:42
2 Team Milram
3 AG2R – La Mondiale
4 Team Columbia – HTC
5 Liquigas
6 Rabobank
7 Cervelo TestTeam
8 Team Saxo Bank
9 Xacobeo Galicia
10 Vacansoleil Pro Cycling Team
11 BBOX Bouygues Telecom
12 Lampre – N.G.C
13 Euskaltel – Euskadi
14 Quick Step
15 Fuji – Servetto
16 Garmin – Slipstream
17 Contentpolis – Ampo
18 Astana
19 Française Des Jeux
20 Cofidis, le credit en ligne
21 Andalucía – Cajasur
22 Caisse d’Epargne
Klasyfikacja generalna po 5 etapie
1 André Greipel (Ger) Columbia-HTC 19:40:23
2 Tom Boonen (Bel) Quick Step 0:00:06
3 Fabian Cancellara (Swi) Saxo Bank 0:00:09
4 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 0:00:17
5 Bert Grabsch (Ger) Columbia-HTC 0:00:20
6 Tyler Farrar (USA) Garmin-Slipstream 0:00:21
7 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:00:26
8 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 0:00:27
9 Ivan Basso (Ita) Liquigas
10 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne
11 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 0:00:28
12 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto 0:00:30
13 Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne
14 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 0:00:31
15 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne
16 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas
17 Michael Albasini (Swi) Columbia-HTC
18 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 0:00:32
19 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia
20 Robert Gesink (Ned) Rabobank 0:00:33
21 Oscar Freire (Spa) Rabobank
22 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam
23 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:00:34
24 Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne
25 Marcel Sieberg (Ger) Columbia-HTC
26 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank 0:00:35
27 Björn Schröder (Ger) Milram
28 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step
29 Kim Kirchen (Lux) Columbia-HTC 0:00:36
30 Christian Knees (Ger) Milram
31 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:37
32 Haimar Zubeldia (Spa) Astana
33 Michael Schär (Swi) Astana
34 Dominique Rollin (Can) Cervélo TestTeam 0:00:38
35 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale
36 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream
37 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-NGC
38 Gabriel Rasch (Nor) Cervélo TestTeam 0:00:39
39 Daniel Navarro (Spa) Astana
40 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto
41 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux 0:00:40
42 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia 0:00:41
43 Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto
44 Stuart O’Grady (Aus) Saxo Bank
45 Marco Velo (Ita) Quick Step
46 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo
47 Assan Bazayev (Kaz) Astana
48 Damien Monier (Fra) Cofidis 0:00:42
49 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto
50 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia
51 Leonardo Duque (Col) Cofidis 0:00:43
52 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil
53 Olivier Kaisen (Bel) Silence-Lotto 0:00:44
54 Alexander Vinokourov (Kaz) Astana 0:00:45
55 Eros Capecchi (Ita) Fuji-Servetto
56 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam
57 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil
58 Linus Gerdemann (Ger) Milram 0:00:46
59 Matti Breschel (Den) Saxo Bank 0:00:47
60 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto
61 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil 0:00:48
62 Laurent Lefèvre (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:00:49
63 Bram Tankink (Ned) Rabobank
64 Thomas Rohregger (Aut) Milram
65 Rein Taaramäe (Est) Cofidis 0:00:50
66 Christophe Brandt (Bel) Silence-Lotto 0:00:51
67 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi
68 Paul Martens (Ger) Rabobank
69 Xavier Tondo (Spa) Andalucía-Cajasur
70 Manuel Ortega (Spa) Andalucía-Cajasur 0:00:52
71 Pieter Weening (Ned) Rabobank 0:00:53
72 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi
73 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia
74 Carlos Barredo (Spa) Quick Step 0:00:54
75 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam 0:00:55
76 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank
77 Davide Viganò (Ita) Fuji-Servetto
78 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
79 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto 0:00:56
80 David Millar (GBr) Garmin-Slipstream 0:00:57
81 Bingen Fernández (Spa) Cofidis
82 Martin Velits (Svk) Milram 0:00:58
83 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 0:00:59
84 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne
85 Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
86 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur 0:01:00
87 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:02
88 Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom
89 Fränk Schleck (Lux) Saxo Bank
90 Simon Gerrans (Aus) Cervélo TestTeam
91 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux
92 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervélo TestTeam
93 Svein Tuft (Can) Garmin-Slipstream 0:01:03
94 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil
95 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux
96 Kevin De Weert (Bel) Quick Step
97 José Luis Rubiera (Spa) Astana 0:01:04
98 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis 0:01:05
99 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step 0:01:06
100 Egoi Martínez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:07
101 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 0:01:08
102 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC
103 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto 0:01:10
104 Gustavo Dominguez (Spa) Xacobeo Galicia 0:01:11
105 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank
106 Ludovic Turpin (Fra) AG2R La Mondiale
107 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC
108 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux 0:01:13
109 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto
110 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:14
111 Amaël Moinard (Fra) Cofidis
112 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:15
113 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:16
114 Andy Schleck (Lux) Saxo Bank 0:01:17
115 David López García (Spa) Caisse d’Epargne 0:01:19
116 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo
117 Sylwester Szmyd (Pol) Liquigas 0:01:20
118 Adam Hansen (Aus) Columbia-HTC 0:01:21
119 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi
120 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto 0:01:22
121 David Moncoutié (Fra) Cofidis
122 José Luis Arrieta (Spa) AG2R La Mondiale 0:01:23
123 Jesús Hernández (Spa) Astana 0:01:25
124 Wesley Sulzberger (Aus) Française des Jeux 0:01:32
125 Manuel Calvente (Spa) Andalucía-Cajasur 0:01:35
126 Dominik Roels (Ger) Milram 0:01:37
127 Oliver Zaugg (Swi) Liquigas 0:01:45
128 Pierrick Fédrigo (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:02:01
129 Allan Davis (Aus) Quick Step 0:02:39
130 Maxim Iglinsky (Kaz) Astana 0:03:04
131 Franck Bouyer (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:03:05
132 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream 0:03:10
133 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre-NGC 0:03:11
134 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 0:03:14
135 Matthew Lloyd (Aus) Silence-Lotto 0:03:23
136 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux 0:03:27
137 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur 0:03:28
138 Kjell Carlström (Fin) Liquigas 0:03:31
139 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis 0:03:41
140 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream 0:03:44
141 Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC 0:04:31
142 Gregory Henderson (NZl) Columbia-HTC 0:05:03
143 Iñigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam 0:05:13
144 Julien El Farès (Fra) Cofidis 0:05:24
145 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil 0:05:31
146 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil 0:05:35
147 Sébastien Chavanel (Fra) Française des Jeux 0:05:43
148 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC 0:05:44
149 Timothy Gudsell (NZl) Française des Jeux 0:05:48
150 Julien Loubet (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:55
151 Sergio Dominguez Munoz (Spa) Contentpolis-Ampo 0:06:00
152 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo 0:06:20
153 Matthieu Sprick (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:06:40
154 Maarten Wynants (Bel) Quick Step 0:07:28
155 Julian Dean (NZl) Garmin-Slipstream 0:07:37
156 Anthony Roux (Fra) Française des Jeux 0:08:06
157 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 0:08:20
158 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo 0:08:25
159 Stijn Devolder (Bel) Quick Step
160 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:08:26
161 Gerald Ciolek (Ger) Milram 0:08:29
162 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil
163 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank 0:08:46
164 Paul Voss (Ger) Milram 0:08:49
165 Rubén Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:08:54
166 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 0:08:56
167 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne 0:08:58
168 Ignas Konovalovas (Ltu) Cervélo TestTeam 0:09:13
169 Matthias Russ (Ger) Milram 0:09:23
170 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 0:09:24
171 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 0:09:27
172 Massimiliano Mori (Ita) Lampre-NGC 0:09:34
173 Emanuele Bindi (Ita) Lampre-NGC 0:09:46
174 Vincent Jérôme (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:10:06
175 Giovanni Bernaudeau (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:10:08
176 Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne 0:10:10
177 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas 0:10:17
178 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:10:30
179 Frantisek Rabon (Cze) Columbia-HTC 0:10:31
180 Christian Meier (Can) Garmin-Slipstream 0:10:44
181 Francesco Tomei (Ita) Lampre-NGC 0:11:26
182 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 0:11:45
183 Mikel Gaztañaga Echeverria (Spa) Contentpolis-Ampo 0:11:46
184 Oscar García-Casarrubios (Spa) Contentpolis-Ampo 0:12:22
185 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur 0:12:26
186 Lars Boom (Ned) Rabobank 0:13:11
187 Tom Leezer (Ned) Rabobank 0:13:25
188 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 0:13:48
189 Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:13:52
190 Marco Marzano (Ita) Lampre-NGC 0:13:53
191 José Antonio López (Spa) Andalucía-Cajasur 0:14:12
192 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Saxo Bank 0:14:32
193 Martijn Maaskant (Ned) Garmin-Slipstream 0:14:56
194 Alberto Fernández Sainz (Spa) Xacobeo Galicia 0:18:31
195 José Ruiz (Spa) Andalucía-Cajasur 0:20:57
Klasyfikacja punktowa
1 André Greipel (Ger) Columbia-HTC 78 pts
2 Tom Boonen (Bel) Quick Step 58
3 Tyler Farrar (USA) Garmin-Slipstream 47
4 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto 33
5 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil 33
6 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 31
7 Oscar Freire (Spa) Rabobank 29
8 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step 28
9 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam 26
10 Fabian Cancellara (Swi) Saxo Bank 25
11 Gregory Henderson (NZl) Columbia-HTC 25
12 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 24
13 Bert Grabsch (Ger) Columbia-HTC 21
14 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas 20
15 Marcel Sieberg (Ger) Columbia-HTC 14
16 Davide Viganò (Ita) Fuji-Servetto 14
17 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil 14
18 Marco Velo (Ita) Quick Step 12
19 Leonardo Duque (Col) Cofidis 11
20 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 10
21 Linus Gerdemann (Ger) Milram 10
22 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo 10
23 Stuart O’Grady (Aus) Saxo Bank 9
24 Alexander Vinokourov (Kaz) Astana 9
25 Adam Hansen (Aus) Columbia-HTC 9
26 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 8
27 Dominik Roels (Ger) Milram 8
28 Ivan Basso (Ita) Liquigas 8
29 Sébastien Chavanel (Fra) Française des Jeux 8
30 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 7
31 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur 7
32 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 6
33 Thomas Rohregger (Aut) Milram 6
34 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas 6
35 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 5
36 Dominique Rollin (Can) Cervélo TestTeam 5
37 Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom 5
38 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-NGC 4
39 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 4
40 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 4
41 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux 3
42 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil 3
43 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto 2
44 Matti Breschel (Den) Saxo Bank 2
45 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 2
46 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 2
47 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur 2
48 Christian Knees (Ger) Milram 1
49 David Millar (GBr) Garmin-Slipstream 1
Klasyfikacja górska
1 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi 10 pts
2 Lars Boom (Ned) Rabobank 9
3 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 7
4 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 5
5 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 5
6 Julien El Farès (Fra) Cofidis 3
7 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 3
8 José Antonio López (Spa) Andalucía-Cajasur 2
9 Dominik Roels (Ger) Milram 1
10 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil 1
Klasyfikacja łączona
1 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 121 pts
2 Dominik Roels (Ger) Milram 164
3 Julien El Farès (Fra) Cofidis 201
4 Lars Boom (Ned) Rabobank 220
5 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 228
6 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil 229
7 José Antonio López (Spa) Andalucía-Cajasur 238
8 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo 245
Klasyfikacja drużynowa
1 Liquigas 59:02:27
2 Team Saxo Bank 0:00:03
3 Garmin – Slipstream 0:00:06
4 Caisse d’Epargne 0:00:10
5 Quick Step 0:00:12
6 Team Columbia – HTC 0:00:15
7 Astana
8 Silence – Lotto 0:00:19
9 Team Milram 0:00:21
10 Rabobank 0:00:23
11 Xacobeo Galicia 0:00:24
12 Cervelo TestTeam 0:00:28
13 Vacansoleil Pro Cycling Team 0:00:30
14 Cofidis, le credit en ligne 0:00:31
15 AG2R – La Mondiale 0:00:34
16 BBOX Bouygues Telecom
17 Française Des Jeux
18 Fuji – Servetto 0:00:41
19 Euskaltel – Euskadi 0:00:46
20 Lampre – N.G.C 0:01:17
21 Contentpolis – Ampo 0:01:23
22 Andalucía – Cajasur 0:01:26