Wyniki 2 etapu z dnia 30.08.2009, Assen-Emmen, dystans 203,7 km

1 Gerald Ciolek (Ger) Milram 4:43:12
2 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas
3 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam
4 André Greipel (Ger) Columbia-HTC
5 Tyler Farrar (USA) Garmin-Slipstream
6 Leonardo Duque (Col) Cofidis
7 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto
8 Tom Boonen (Bel) Quick Step
9 Davide Viganò (Ita) Fuji-Servetto
10 Sébastien Chavanel (Fra) Française des Jeux
11 Oscar Freire (Spa) Rabobank
12 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil
13 Stuart O’Grady (Aus) Saxo Bank
14 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-NGC
15 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
16 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo
17 Dominique Rollin (Can) Cervélo TestTeam
18 Björn Schröder (Ger) Milram
19 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom
20 Robert Kiserlovski (Cro) Fuji-Servetto
21 Gregory Henderson (NZl) Columbia-HTC
22 Matti Breschel (Den) Saxo Bank
23 Chris Horner (USA) Astana
24 Assan Bazayev (Kaz) Astana
25 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia
26 Fabian Cancellara (Swi) Saxo Bank
27 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo
28 Daniele Bennati (Ita) Liquigas
29 Laurent Lefèvre (Fra) Bbox Bouygues Telecom
30 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream
31 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne
32 Christophe Brandt (Bel) Silence-Lotto
33 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank
34 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil
35 Gabriel Rasch (Nor) Cervélo TestTeam
36 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto
37 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia
38 Bingen Fernández (Spa) Cofidis
39 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam
40 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil
41 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil
42 Michael Schär (Swi) Astana
43 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto
44 Carlos Barredo (Spa) Quick Step
45 Bert Grabsch (Ger) Columbia-HTC
46 Olivier Kaisen (Bel) Silence-Lotto
47 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia
48 Christian Knees (Ger) Milram
49 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi
50 Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom
51 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto
52 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia
53 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux
54 Ivan Basso (Ita) Liquigas
55 Kim Kirchen (Lux) Columbia-HTC
56 Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne
57 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
58 Eros Capecchi (Ita) Fuji-Servetto
59 Lars Boom (Ned) Rabobank
60 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne
61 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank
62 Stijn Devolder (Bel) Quick Step
63 Haimar Zubeldia (Spa) Astana
64 Daniel Navarro (Spa) Astana
65 Damien Monier (Fra) Cofidis
66 Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne
67 Paul Voss (Ger) Milram
68 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto
69 Rubén Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi
70 Julian Dean (NZl) Garmin-Slipstream
71 Bram Tankink (Ned) Rabobank
72 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil
73 Marco Velo (Ita) Quick Step
74 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale
75 Marcel Sieberg (Ger) Columbia-HTC
76 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia
77 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil
78 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas
79 Michael Albasini (Swi) Columbia-HTC
80 Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC
81 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux
82 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia
83 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step
84 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank
85 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC 0:00:18
86 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur
87 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervélo TestTeam
88 Manuel Calvente (Spa) Andalucía-Cajasur
89 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank
90 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne
91 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi
92 Emanuele Bindi (Ita) Lampre-NGC
93 Pieter Weening (Ned) Rabobank
94 Maxim Iglinsky (Kaz) Astana
95 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale
96 Rein Taaramäe (Est) Cofidis
97 Alexander Vinokourov (Kaz) Astana
98 Linus Gerdemann (Ger) Milram
99 Martin Velits (Svk) Milram
100 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil
101 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam
102 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto
103 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto
104 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux
105 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream
106 Ludovic Turpin (Fra) AG2R La Mondiale
107 Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
108 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil
109 Paul Martens (Ger) Rabobank
110 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank
111 Kevin De Weert (Bel) Quick Step
112 Fränk Schleck (Lux) Saxo Bank
113 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi
114 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne
115 Simon Gerrans (Aus) Cervélo TestTeam
116 Franck Bouyer (Fra) Bbox Bouygues Telecom
117 Timothy Gudsell (NZl) Française des Jeux
118 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC
119 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas
120 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step 0:00:24
121 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre-NGC
122 David Millar (GBr) Garmin-Slipstream 0:00:27
123 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:29
124 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis 0:00:30
125 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis
126 Amaël Moinard (Fra) Cofidis
127 Anthony Roux (Fra) Française des Jeux
128 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto
129 Iñigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam
130 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi
131 Gustavo Dominguez (Spa) Xacobeo Galicia
132 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia
133 José Luis Rubiera (Spa) Astana
134 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas
135 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi
136 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto
137 Christian Meier (Can) Garmin-Slipstream
138 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux
139 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi
140 Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom
141 David Moncoutié (Fra) Cofidis
142 Wesley Sulzberger (Aus) Française des Jeux
143 Andy Schleck (Lux) Saxo Bank
144 Matthieu Sprick (Fra) Bbox Bouygues Telecom
145 José Luis Arrieta (Spa) AG2R La Mondiale
146 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC
147 Kjell Carlström (Fin) Liquigas
148 Oliver Zaugg (Swi) Liquigas
149 Massimiliano Mori (Ita) Lampre-NGC
150 Ignas Konovalovas (Ltu) Cervélo TestTeam
151 Matthias Russ (Ger) Milram
152 Sergio Dominguez Munoz (Spa) Contentpolis-Ampo
153 Julien Loubet (Fra) AG2R La Mondiale
154 Francesco Tomei (Ita) Lampre-NGC
155 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo
156 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto
157 David López García (Spa) Caisse d’Epargne
158 Svein Tuft (Can) Garmin-Slipstream
159 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur
160 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
161 Jesús Hernández (Spa) Astana
162 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne
163 Adam Hansen (Aus) Columbia-HTC 0:00:40
164 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo 0:00:51
165 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 0:00:56
166 Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne 0:01:00
167 Giovanni Bernaudeau (Fra) Bbox Bouygues Telecom
168 Mikel Gaztañaga Echeverria (Spa) Contentpolis-Ampo
169 Oscar García-Casarrubios (Spa) Contentpolis-Ampo
170 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur
171 Tom Leezer (Ned) Rabobank
172 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Saxo Bank
173 Charles Wegelius (GBr) Silence-Lotto

Klasyfikacja generalna po 2 etapie:

1 Fabian Cancellara (Swi) Saxo Bank 4:48:32
2 Gerald Ciolek (Ger) Milram 0:00:08
3 Tom Boonen (Bel) Quick Step 0:00:09
4 Tyler Farrar (USA) Garmin-Slipstream 0:00:12
5 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil 0:00:14
6 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 0:00:16
7 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia 0:00:18
8 Ivan Basso (Ita) Liquigas
9 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne
10 Bert Grabsch (Ger) Columbia-HTC 0:00:19
11 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto
12 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto 0:00:21
13 Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne
14 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 0:00:22
15 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne
16 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas
17 Michael Albasini (Swi) Columbia-HTC
18 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank 0:00:23
19 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia
20 Chris Horner (USA) Astana
21 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam 0:00:24
22 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:00:25
23 Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne
24 Marcel Sieberg (Ger) Columbia-HTC
25 Gregory Henderson (NZl) Columbia-HTC 0:00:26
26 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank
27 Björn Schröder (Ger) Milram
28 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step
29 Lars Boom (Ned) Rabobank
30 Kim Kirchen (Lux) Columbia-HTC 0:00:27
31 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas
32 Christian Knees (Ger) Milram
33 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:28
34 Paul Voss (Ger) Milram
35 Haimar Zubeldia (Spa) Astana
36 Michael Schär (Swi) Astana
37 Dominique Rollin (Can) Cervélo TestTeam 0:00:29
38 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale
39 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream
40 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-NGC
41 Gabriel Rasch (Nor) Cervélo TestTeam 0:00:30
42 Daniel Navarro (Spa) Astana
43 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto
44 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank 0:00:31
45 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux
46 Sébastien Chavanel (Fra) Française des Jeux
47 André Greipel (Ger) Columbia-HTC
48 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo 0:00:32
49 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia
50 Stijn Devolder (Bel) Quick Step
51 Stuart O’Grady (Aus) Saxo Bank
52 Marco Velo (Ita) Quick Step
53 Oscar Freire (Spa) Rabobank
54 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo
55 Assan Bazayev (Kaz) Astana
56 Damien Monier (Fra) Cofidis 0:00:33
57 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto
58 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia
59 Leonardo Duque (Col) Cofidis 0:00:34
60 Julian Dean (NZl) Garmin-Slipstream 0:00:35
61 Olivier Kaisen (Bel) Silence-Lotto
62 Robert Kiserlovski (Cro) Fuji-Servetto
63 Alexander Vinokourov (Kaz) Astana 0:00:36
64 Eros Capecchi (Ita) Fuji-Servetto
65 Rubén Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi
66 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam
67 Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC 0:00:37
68 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas
69 Linus Gerdemann (Ger) Milram
70 Matti Breschel (Den) Saxo Bank 0:00:38
71 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto
72 Laurent Lefèvre (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:00:40
73 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil
74 Bram Tankink (Ned) Rabobank
75 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil 0:00:41
76 Rein Taaramäe (Est) Cofidis
77 Christophe Brandt (Bel) Silence-Lotto 0:00:42
78 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi
79 Paul Martens (Ger) Rabobank
80 Pieter Weening (Ned) Rabobank 0:00:44
81 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi
82 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia
83 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil
84 Carlos Barredo (Spa) Quick Step 0:00:45
85 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam 0:00:46
86 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank
87 Davide Viganò (Ita) Fuji-Servetto
88 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
89 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto 0:00:47
90 David Millar (GBr) Garmin-Slipstream 0:00:48
91 Bingen Fernández (Spa) Cofidis
92 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil
93 Martin Velits (Svk) Milram 0:00:49
94 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:50
95 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne
96 Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
97 Timothy Gudsell (NZl) Française des Jeux 0:00:51
98 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil
99 Ignas Konovalovas (Ltu) Cervélo TestTeam 0:00:52
100 Anthony Roux (Fra) Française des Jeux 0:00:53
101 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi
102 Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom
103 Fränk Schleck (Lux) Saxo Bank
104 Simon Gerrans (Aus) Cervélo TestTeam
105 Maxim Iglinsky (Kaz) Astana
106 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux
107 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervélo TestTeam
108 Svein Tuft (Can) Garmin-Slipstream 0:00:54
109 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil
110 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux
111 Kevin De Weert (Bel) Quick Step
112 José Luis Rubiera (Spa) Astana 0:00:55
113 Franck Bouyer (Fra) Bbox Bouygues Telecom
114 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis 0:00:56
115 Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom
116 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC 0:00:57
117 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur
118 Julien Loubet (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:58
119 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 0:00:59
120 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC
121 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 0:01:00
122 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre-NGC
123 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream
124 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto 0:01:01
125 Gustavo Dominguez (Spa) Xacobeo Galicia 0:01:02
126 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank
127 Ludovic Turpin (Fra) AG2R La Mondiale
128 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC
129 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 0:01:03
130 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto 0:01:04
131 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:05
132 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne
133 Amaël Moinard (Fra) Cofidis
134 Matthias Russ (Ger) Milram
135 Iñigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam 0:01:06
136 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale
137 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:07
138 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil
139 Andy Schleck (Lux) Saxo Bank 0:01:08
140 Christian Meier (Can) Garmin-Slipstream 0:01:09
141 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step
142 David López García (Spa) Caisse d’Epargne 0:01:10
143 Francesco Tomei (Ita) Lampre-NGC
144 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo
145 Sylwester Szmyd (Pol) Liquigas 0:01:11
146 Adam Hansen (Aus) Columbia-HTC 0:01:12
147 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi
148 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto 0:01:13
149 Sergio Dominguez Munoz (Spa) Contentpolis-Ampo
150 David Moncoutié (Fra) Cofidis
151 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:01:14
152 José Luis Arrieta (Spa) AG2R La Mondiale
153 Jesús Hernández (Spa) Astana 0:01:16
154 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux 0:01:17
155 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur 0:01:18
156 Massimiliano Mori (Ita) Lampre-NGC 0:01:19
157 Kjell Carlström (Fin) Liquigas 0:01:21
158 Wesley Sulzberger (Aus) Française des Jeux 0:01:23
159 Emanuele Bindi (Ita) Lampre-NGC 0:01:25
160 Oliver Zaugg (Swi) Liquigas 0:01:26
161 Manuel Calvente (Spa) Andalucía-Cajasur
162 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo 0:01:33
163 Matthieu Sprick (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:01:35
164 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis
165 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 0:01:38
166 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Saxo Bank 0:01:39
167 Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne 0:01:43
168 Charles Wegelius (GBr) Silence-Lotto 0:01:44
169 Tom Leezer (Ned) Rabobank 0:01:45
170 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo 0:01:49
171 Giovanni Bernaudeau (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:01:50
172 Mikel Gaztañaga Echeverria (Spa) Contentpolis-Ampo 0:01:51
173 Oscar García-Casarrubios (Spa) Contentpolis-Ampo 0:02:02