Robert RadoszRobert Radosz bronić będzie koszulki lidera kolarskiej Pro-Ligi Arkus & Romet podczas trzech ostatnich klasyków. Kolarz grupy DHL Author prowadzenie w cyklu najważniejszych polskich wyścigów objął po wyścigu Dookoła Mazowsza zmieniając na prowadzeniu Mateusza Taciaka, który spadł na drugie miejsce. Trzecią lokatę zajmuje Mateusz Mróz (Mróz Action Uniqa)

W klasyfikacji generalnej wyścigu Dookoła Mazowsza Robert Radosz zajął drugie miejsce przesuwając się na pozycję lidera kolarskiej ProLigi. Na Mazowszu nie punktowali liderujący Prolidze kolarze grupy Mróz Action Uniqa. Mateusz Taciak wycofał się po pierwszych etapach przygotowując się do startu w Tour de Pologne natomiast Mateusz Mróz startował w międzyczasie w Tybecie w wyścigu Tour of Qinghai Lake. Wyścig Dookoła Mazowsza zakończył się zwycięstwem Łukasza Bodnara z grupy CCC Polsat Polkowice.

– W wyścigu Dookoła Mazowsza udało mi się zdobyć tyle punktów, żeby wyjść na prowadzenie w klasyfikacji ProLigi. Dziękuję mojej drużynie DHL Author, która bardzo mi pomogła – ocenił Robert Radosz. – Przed nami trzy decydujące wyścigi klasyczne, na których wszystko się może wydarzyć. Mamy mocną drużynę i powinniśmy sobie poradzić w walce o utrzymanie koszulki – dodał lider Pro-Ligi.

Na trzy wyścigi przed finiszem Pro-Ligi największe szanse na końcowy sukces ma obecnie trzech kolarzy. Liderujący Robert Radosz (DHL Author) o 25 punktów wyprzedza Mateusza Taciaka oraz o 33 punkty Mateusza Mroza (obaj Mróz Action Uniqa). Czwarty w klasyfikacji Artur Król traci do lidera ponad 50 punktów. Niewiele większą stratę ma dwóch kolarzy CCC Polsat Polkowice – piąty Krzysztof Jeżowski (54 punkty) i szósty Tomasz Kiendyś (55 punktów). W klasyfikacji drużynowej prowadzi grupa CCC Polsat Polkowice przed DHL Author i Mróz Action Uniqa.

Na kolarzy czekają jeszcze trzy wyścigi klasyczne, Puchar Ministra Obrony Narodowej (14 sierpnia), Memoriał Henryka Łasaka (15 sierpnia) oraz Puchar Uzdrowisk Karpackich (16 sierpnia), po którym poznamy końcowe rozstrzygnięcia. Zaplanowany na koniec sierpnia Wyścig Szlakiem Walk majora Hubala został przez organizatorów odwołany.

Pełna klasyfikacja indywidualna > tutaj

Klasyfikacja drużynowa > tutaj

Nadesłał: Paweł Krygier – dziękujemy

Foto: Marek Bala (naszosie.pl)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments