Philippe GilbertZa niecały miesiąc, 2 sierpnia w Warszawie, rozpocznie się 66. Tour de Pologne UCI Pro Tour. Drużyny (18 ekip Pro Tour, dwie “dzikie karty” ISD i Vacansolei oraz Reprezentacja Polski) przysyłają już wstępne składy na nasz narodowy tour.

W belgijskiej ekipie Silence-Lotto wśród kandydatów do startu znalazł się Philippe Gilbert. Belg to jeden z najwybitniejszych specjalistów na świecie w wyścigach jednodniowych, w tym roku wygrał etap na Giro d’Italia (20. etap pomiędzy Neapolem a Anagni) był też w czołówce trzech wielkich wiosennych klasyków (4. Liège – Bastogne – Liège, 4. Amstel Gold Race, 3. Ronde van Vlaanderen), przed rokiem był najlepszy na trasie z Paryża do Tours i 3. w Mediolan – San Remo.

Wspierać go będzie Leif Hoste, który ma podobne predyspozycje (4. w Paryż – Roubaix 2009). Ponadto w belgijskiej ekipie zobaczymy Jurgena Roelandtsa, zwycięzcę etapu do Rzeszowa sprzed roku.

Na czele ekipy Milram Niemiec Robert Förster, który był najszybszy przed rokiem w Krakowie, a na koncie ma zwycięstwa etapowe w Giro i hiszpańskiej Vuelcie. Natomiast Astanę poprowadzi sprinter Assan Bazajew oraz Maksim Igliński, który wygrał m.in. etap Tour de Romandia (2008) oraz klasyfikację górską w Tour de Suisse w 2008 roku.

Silence-Lotto

Christophe Brandt

Francis De Greef

Bart Dockx

Philippe Gilbert

Leif Hoste

Olivier Kaisen

Jurgen Roelandts

Roy Sentjens

Milram

Robert Förster

Thomas Fothen

Christian Kux

Martin Müller

Dominik Roels

Matthias Russ

Ronny Scholz

Björn Schröder

Astana

Assan Bazajew

Walerij Dmitriew

Aleksander Diaczenko

Maksim Igliński

Roman Kiriejew

Berik Kupeszow

Bolat Raimbekow

Siergej Renjew

Źródło:www.tourepologne.pl