Mateusz TaciakMateusz Taciak z grupy Mróz Action Uniqa pozostał liderem kolarskiej Pro-Ligi Arkus & Romet po zakończeniu mistrzostw Polski  w kolarstwie szosowym, których wyniki zaliczane były do klasyfikacji.

Podczas jazdy indywidualnej na czas Mateusz Taciak zdobył brązowy medal i dziesięć punktów do punktacji ProLigi powiększając przewagę nad kolegą z zespołu Mateuszem Mrozem. Na trzecią pozycję awansował kolarz grupy DHL Author Robert Radosz, czwarty w wyścigu ze startu wspólnego.

Mistrz Polski w jeździe na czas Maciej Bodnar z grupy Liquigas, podobnie jak Bartosz Huzarski z zespołu ISD zdobyli swoje pierwsze punkty w tegorocznej Prolidze Arkus & Romet i zadebiutowali w zestawieniu. Trzeci na podium czasówki Mateusz Taciak do swojego konta dopisał dziesięć punktów czym zwiększył przewagę do zajmujących kolejne miejsca swoich kolegów z grupy Mróz, którzy nie wzięli udziału w jeździe na czas. Wśród zawodników z  czołówki punkty zdobył także Robert Radosz, który zajął w „czasówce” zajął siódme miejsce.

W niedzielnym wyścigu ze startu wspólnego udział wzięli wszyscy zawodnicy liczący się w klasyfikacji ProLigi. Wyścig ze startu wspólnego miał kategorię super, dawał więc zawodnikom szansę na zdobycie większej ilości punktów. Na finiszu z peletonu nie do pokonania byli kolarze CCC Polsat Polkowice, Krzysztof Jeżowski i Tomasz Smoleń, którzy w rankingu ProLigi awansowali odpowiednio na miejsca siódme i szóste.

Atakujący jeszcze dwie rundy przed metą wyścigu mistrzostw Polski Mateusz Taciak tym razem nie zdobył punktów. Część strat do kolegi z zespołu odrobił Mateusz Mróz (siódmy na mecie MP), który do lidera traci obecnie jedenaście punktów. W czołówce Pro-Ligi zameldowali się kolarze grupy DHL Author, z których aż trzech finiszowało w Dolsku tuż za podium. Na trzecie miejsce w punktacji Pro-Ligi awansował Robert Radosz (czwarty w wyścigu MP), a czwarty jest Artur Detko (szósty podczas MP). Piąte miejsce zajmuje Mariusz Witecki, który w Dolsku nie poprawił swojego dorobku.

W klasyfikacji drużynowej wyścigu o mistrzostwo Polski ze startu wspólnego, do której zaliczana była najmniejsza liczba zdobytych miejsc przez trzech kolarzy jednej drużyny w klasyfikacji indywidualnej, jednakową liczbę punktów zdobyły drużyny CCC Polsat Polkowice i DHL Author. Zdobycie tytułu Mistrza Polski przez Krzysztofa Jeżowskiego przechyliło szalę zwycięstwa na rzecz zespołu z Polkowic. W generalnej klasyfikacji drużynowej prowadzenie utrzymała grupa Mróz Action Uniqa wyprzedzając o osiem punktów CCC Polsat Polkowice oraz o dziesięć DHL Author. W zestawieniu pojawiła się grupa Legia Felt.

Kolejnym wyścigiem ujętym w klasyfikacji ProLigi będzie rozpoczynający się już w tym tygodniu Wyścig Solidarności.

Pełna klasyfikacja indywidualna > tutaj

Klasyfikacja drużynowa > tutaj

Foto: naszosie.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments