Mateusz TaciakMateusz Taciak z grupy Mróz Action Uniqa utrzymał prowadzenie w punktacji kolarskiej ProLigi Arkus & Romet po zakończonym w sobotę Małopolskim Wyścigu Górskim.

Kolarze grupy Mróz Action Uniqa zdominowali dotychczasową rywalizację w cyklu Pro-Ligi, gdzie w klasyfikacji indywidualnej zajmują cztery pierwsze miejsca. Tuż za Mateuszem Taciakiem sklasyfikowani są Mateusz Mróz, Mariusz Witecki i Jacek Morajko. Zwycięzca Małopolskiego Wyścigu Górskiego Artur Detko z grupy DHL Author zadebiutował w tegorocznym zestawieniu na piątym miejscu.

Kolarze grupy Mróz bardzo dobrze zaprezentowali się na trudnej trasie Małopolskiego Wyścigu Górskiego będącym ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającymi się w środę mistrzostwami Polski w kolarstwie szosowym. W klasyfikacji generalnej drugie miejsce zajął Jacek Morajko a trzeci był Mateusz Mróz. Triumfatorem wyścigu został Artur Detko z grupy DHL Author, który po zwycięstwie na pierwszym etapie nie oddał koszulki aż do mety w Bochni. O końcowym sukcesie 26-letniego kolarza zadecydował wygrany etap, bowiem w klasyfikacji końcowej uzyskał identyczny czas, co drugi Jacek Morajko.

Po Małopolskim Wyścigu Górskim liderem Pro-Ligi pozostał Mateusz Taciak, który utrzymał dorobek 85 punktów. Na drugie miejsce awansował Mateusz Mróz, który do kolegi z zespołu traci zaledwie jedno „oczko”. Trzecie miejsce zajmuje Mariusz Witecki (71 punktów) a na czwartą lokatę awansował kolejny z kolarzy Mroza Jacek Morajko (61 punktów). Dzięki zwycięstwu w Małopolskim Wyścigu Górskim na piątej pozycji zameldował się Artur Detko z grupy DHL Author, który zgromadził 55 punktów. Dopiero dziewiąty jest najlepszy z kolarzy grupy CCC Polsat Polkowice Tomasz Kiendyś.

W klasyfikacji drużynowej przewagę nad rywalami utrzymała grupa Mróz Action Uniqa (28 punktów). Dzięki zwycięstwu w klasyfikacji drużynowej MWG na drugie miejsce awansowała grupa DHL Author, która z dorobkiem 17 punktów o jedno „oczko” wyprzedza CCC Polsat Polkowice.

Kolejnymi wyścigami ujętymi w klasyfikacji ProLigi będą wyścigi mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym (25-28 czerwca). W klasyfikacji ujęte będą zarówno wyniki jazdy indywidualnej na czas jak i wyścigu ze startu wspólnego. Wyniki drugiego z nich z racji przyznania kategorii „Super” będą dodatkowo punktowane.

Kolarska ProLigi Arkus&Romet czyli specjalna punktacja najważniejszych polskich wyścigów została wprowadzona pięć lat temu z inicjatywy Stowarzyszenia Sympatyków Zawodowych Grup Kolarskich. W tym sezonie sponsorem klasyfikacji indywidualnej jest Arkus&Romet. Największy polski producent jednośladów, a także prowadzi wspólnie Biurem Ruchu Drogowego KGP akcję Bezpieczna Droga do Szkoły. Klasyfikację drużynową sponsoruje InvestBank.

Do Proligi zaliczanych jest 14 wyścigów uwzględnionych w kalendarzu UCI (jednodniowych oraz etapowych), w tym mistrzostwa Polski. W rywalizacji indywidualnej biorą udział wszyscy polscy kolarze, a w drużynowej pięć ekip zarejestrowanych w Polsce przez UCI jako „continental teams”.

Zobacz pełną klasyfikację indywidualną ProLigi > tutaj

Zobacz klasyfikację drużynową ProLigi > tutaj

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments