Copernicus – o klubie

copernicus-logo-big

Uczniowski Klub Sportowy COPERNICUS został powołany do życia we wrześniu 2013, jako inicjatywa toruńskiego środowiska kolarskiego. Jednym z pomysłodawców Klubu, jak i głównym założycielem jest Aktualny Mistrz Świata, Mistrz Polski z 2013 roku i Drużynowy Mistrz Świata Michał Kwiatkowski.

W ramach struktur UKS COPERNICUS rozwijany będzie autorski projekt Michała oraz jego byłych trenerów – Akademia Kolarska Michała Kwiatkowskiego. Misją UKS COPERNICUS jest rozwój i popularyzacja wszystkich form kolarstwa wśród dzieci i młodzieży, jak również ich szkolenie zgodnie z najnowszymi europejskimi i światowymi standardami.

Strategią Klubu jest współdziałanie ze wszystkimi podmiotami związanymi z kolarstwem w całym kraju jaki i za granicą. Od samego początku Klub nawiązał bliską współpracę z Polskim Związkiem Kolarskim – Honorowy Patronat nad inicjatywą objął Prezes PZKol Wacław Skarul. Partnerem Akademii jest również Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Toruniu. Jako organizacja Klub ma ambicje oraz wszelkie atuty, aby możliwie szybko stać się liczącą siłą w polskim Kolarstwie, przyciągającą największe młode talenty do Grodu Kopernika.

KODEKS AKADEMII

STATUT AKADEMII

Sponsorzy Akademii:

Akademia Copernicus Sponsorzy

Partnerzy Akademii:

Akademia Copernicus Partnerzy

Patron medialny:

naszosie-logo