Tour de Hongrie

Manuel Belletti (Androni Giocattoli – Sidermec) wygrał klasyfikację generalną węgierskiego wyścigu. Na drugie miejsce wskoczył Kamil Małecki (CCC Sprandi Polkowice)!

Ostatni etap Tour de Hongrie liczył tylko 128 kilometrów i był rozgrywany wokół miejscowości Kazincbarcika. Po drodze na kolarzy czekały dwa podjazdy i trzy szanse na bonusowe sekundy na premiach.

Na górskich premiach mocno walczyć musiał Patryk Stosz (CCC Sprandi Polkowice), ale ostatecznie Polak wygrał koszulkę lidera tej klasyfikacji. Odjazd, w którym kręcili Ziga Ručigaj (Ljubljana Gusto Xaurum) i Roland Thalmann (Team Vorarlberg Santic) został doścignięty przez peleton już 60 kilometrów przed metą.

Na drugiej lotnej premii piękną pracę wykonała ekipa CCC Sprandi Polkowice i trzy sekund zebrał Kamil Małecki. Niestety kolejne miejsca zajęli: Paolo Totò (Sangemini – MG.Kvis) i Patrick Schelling (Team Vorarlberg Santic), którzy bezpośrednio wyprzedzają Polaka w generalce.

Po tej premii na czoło wyszło pięciu zawodników, którzy na 12 kilometrów przed metą mieli 18 sekund przewagi. Moc peletonu okazała się zbyt duża i harcownicy zostali złapani dziewięć kilometrów dalej.

Finisz w cieniu kraksy wygrał Nikodemus Holler (Bike Aid), dla którego to już drugi triumf na Węgrzech. Drugi był Matteo Moschetti (Polartec-Kometa), a trzeci Kamil Małecki.

W generalce zwyciężył Manuel Belletti (Androni Giocattoli – Sidermec), a Małecki wskoczył na drugie miejsce!