Gavin Mannion (UnitedHealthcare Pro Cycling Team) wygrał jazdę na czas i został nowym liderem Colorado Classic.
W drugim dniu rywalizacji wyścigu w USA na kolarzy czekała ciężka jazda indywidualna na czas w Vail. Zawodnicy mieli do pokonania prawie 16 kilometrów, które prowadziły cały czas pod górę. Co ciekawe, zakazana była jazda na rowerach czasowych.
Jako pierwszy na trasę wyruszył stażysta Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale – José Fernandes, który wykręcił czas 27’48”44. Portugalczyk bardzo długo siedział na „gorącym krześle” i wyprzedził go dopiero Kyle Murphy (Rally Cycling). Amerykanin był lepszy o prawie 50 sekund.
Murphy niezbyt długo cieszył się z prowadzenie, gdyż wyprzedzali go kolejno Keegan Swirbul (Jelly Belly p/b Maxxis) i Rob Britton (Rally Cycling) – 26’29”61.
Zgodnie z oczekiwaniami świetnie pojechał Joe Dombrowski (Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale) – 26’06”69, a tylko niespełna dwie sekundy stracił do niego Damien Howson (Mitchelton – Scott).
Kolejnymi liderami byli Hugh Carthy (Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale), a chwilę później Gavin Mannion (UnitedHealthcare Pro Cycling Team) – 25’41”28.
Ostatecznie nikt nie wyprzedził Manniona i to Amerykanin wygrał etap i przejął koszulkę lidera wyścigu. Drugie miejsce dla jego kolegi z ekipy – Sergheia Tvetcova, a trzecie wywalczył Carthy.
Wyniki drugiego etapu:
Pozycja | Kolarz | Ekipa | Czas |
1 | MANNION Gavin | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 25:41 |
2 | TVETCOV Serghei | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 0:11 |
3 | CARTHY Hugh | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | 0:21 |
4 | DOMBROWSKI Joe | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | 0:25 |
5 | HOWSON Damien | Mitchelton-Scott | 0:27 |
6 | MARTINEZ Daniel Felipe | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | 0:29 |
7 | PICCOLI James | Elevate – KHS Pro Cycling | 0:42 |
8 | BRITTON Rob | Rally Cycling | 0:48 |
9 | SKUJIŅŠ Toms | Trek – Segafredo | 0:51 |
10 | CATAFORD Alexander | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 0:53 |
11 | EISENHART Taylor | Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources | 0:58 |
12 | BURKE Jack | Jelly Belly p/b Maxxis | 0:59 |
13 | POWLESS Neilson | Team LottoNL-Jumbo | 1:00 |
14 | SWIRBUL Keegan | Jelly Belly p/b Maxxis | 1:07 |
15 | VILLALOBOS HERNANDEZ Luis | Aevolo | ,, |
16 | BROWN Nathan | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | 1:10 |
17 | EG Niklas | Trek – Segafredo | 1:13 |
18 | MURPHY Kyle | Rally Cycling | 1:18 |
19 | POWER Robert | Mitchelton-Scott | 1:19 |
20 | SANCHEZ Brayan | Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources | 1:23 |
21 | HECHT Gage | Aevolo | 1:30 |
22 | JORGENSON Matteo | Jelly Belly p/b Maxxis | 1:34 |
23 | BOUWMAN Koen | Team LottoNL-Jumbo | 1:37 |
24 | ELLSAY Nigel | Rally Cycling | 1:40 |
25 | JARAMILLO Daniel Alexander | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 1:46 |
26 | EASTER Griffin | 303Project | 1:49 |
27 | OLIVIER Daan | Team LottoNL-Jumbo | 1:56 |
28 | BENNETT Sean | Hagens Berman Axeon | 1:58 |
29 | ZUKOWSKY Nicolas | Silber Pro Cycling | 2:01 |
30 | FERNANDES José | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | 2:07 |
31 | NEWKIRK Isaiah | 303Project | ,, |
32 | PLAZA Rubén | Israel Cycling Academy | 2:15 |
33 | STETINA Peter | Trek – Segafredo | 2:17 |
34 | MAAS Jan | Team LottoNL-Jumbo | 2:18 |
35 | FRAYRE Eder | Elevate – KHS Pro Cycling | 2:20 |
36 | KRASILNIKAU Andrei | Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources | 2:27 |
37 | ROTH Ryan | Silber Pro Cycling | 2:28 |
38 | HOEHN Alex | Aevolo | 2:34 |
39 | LEWIS Joe | Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources | 2:39 |
40 | HUFFMAN Evan | Rally Cycling | 2:40 |
41 | BASSETT Stephen | Silber Pro Cycling | 2:43 |
42 | CONCI Nicola | Trek – Segafredo | 2:49 |
43 | GIRKINS Kevin | Elevate – KHS Pro Cycling | 2:51 |
44 | DANIEL Gregory | Trek – Segafredo | 2:54 |
45 | DIDIER Laurent | Trek – Segafredo | 2:58 |
46 | EASTER Cullen | 303Project | 3:04 |
47 | PHINNEY Taylor | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | 3:06 |
48 | REVARD Thomas | Hagens Berman Axeon | 3:08 |
49 | MCCABE Travis | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 3:10 |
50 | NORRIS Lachlan | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | ,, |
51 | WYNANTS Maarten | Team LottoNL-Jumbo | 3:12 |
52 | ANDERSON Edward | Hagens Berman Axeon | 3:14 |
53 | WINN Chris | 303Project | 3:16 |
54 | SHELDEN Taylor | Jelly Belly p/b Maxxis | 3:17 |
55 | SAMUEL Travis | Silber Pro Cycling | 3:19 |
56 | BLEVINS Christopher | Hagens Berman Axeon | 3:20 |
57 | HAMILTON Lucas | Mitchelton-Scott | 3:21 |
58 | MAWDITT Lionel | Jelly Belly p/b Maxxis | 3:22 |
59 | SCHMITT Morgan | Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources | ,, |
60 | WILLIAMS Tyler | Israel Cycling Academy | 3:28 |
61 | STEPHENS Austin | 303Project | 3:35 |
62 | LEMUS Luis | Israel Cycling Academy | 3:37 |
63 | HERNANDEZ Michael | Aevolo | 3:43 |
64 | EENKHOORN Pascal | Team LottoNL-Jumbo | 3:46 |
65 | CASTILLO Ulises Alfredo | Jelly Belly p/b Maxxis | 3:48 |
66 | CHAVES Brayan | Mitchelton-Scott | 3:49 |
67 | COMPANIONI Ruben | Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources | 3:53 |
68 | AVILA Edwin | Israel Cycling Academy | 3:56 |
69 | CHEYNE Jordan | Elevate – KHS Pro Cycling | 3:57 |
70 | COTÉ Pier-André | Silber Pro Cycling | 4:02 |
71 | DAVIS Cole | Hagens Berman Axeon | 4:09 |
72 | SAGIV Guy | Israel Cycling Academy | 4:14 |
73 | BASSETTI Sam | Elevate – KHS Pro Cycling | ,, |
74 | NSENGIMANA Jean Bosco | Rwanda | 4:25 |
75 | HAIDET Lance | Aevolo | 4:28 |
76 | JEAN Émile | Silber Pro Cycling | 4:38 |
77 | MAGNER Ty | Rally Cycling | 4:39 |
78 | CHANCE Maxx | 303Project | 5:05 |
79 | PATE Danny | Rally Cycling | 5:07 |
80 | TORRACA Nicholas | Elevate – KHS Pro Cycling | 5:52 |
Klasyfikacja generalna po drugim etapie:
Pozycja | Kolarz | Ekipa | Czas |
1 | MANNION Gavin | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 2:58:43 |
2 | TVETCOV Serghei | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 0:11 |
3 | CARTHY Hugh | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | 0:21 |
4 | DOMBROWSKI Joe | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | 0:25 |
5 | HOWSON Damien | Mitchelton-Scott | 0:27 |
6 | MARTINEZ Daniel Felipe | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | 0:29 |
7 | PICCOLI James | Elevate – KHS Pro Cycling | 0:42 |
8 | BRITTON Rob | Rally Cycling | 0:48 |
9 | CATAFORD Alexander | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 0:49 |
10 | SKUJIŅŠ Toms | Trek – Segafredo | 0:51 |
11 | EISENHART Taylor | Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources | 0:58 |
12 | BURKE Jack | Jelly Belly p/b Maxxis | 0:59 |
13 | POWLESS Neilson | Team LottoNL-Jumbo | 1:00 |
14 | VILLALOBOS HERNANDEZ Luis | Aevolo | 1:07 |
15 | EG Niklas | Trek – Segafredo | 1:10 |
16 | BROWN Nathan | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | ,, |
17 | HECHT Gage | Aevolo | 1:12 |
18 | POWER Robert | Mitchelton-Scott | 1:19 |
19 | SANCHEZ Brayan | Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources | 1:23 |
20 | JORGENSON Matteo | Jelly Belly p/b Maxxis | 1:34 |
21 | BOUWMAN Koen | Team LottoNL-Jumbo | 1:37 |
22 | ELLSAY Nigel | Rally Cycling | 1:40 |
23 | JARAMILLO Daniel Alexander | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 1:46 |
24 | EASTER Griffin | 303Project | 1:49 |
25 | OLIVIER Daan | Team LottoNL-Jumbo | 1:56 |
26 | BENNETT Sean | Hagens Berman Axeon | 1:58 |
27 | ZUKOWSKY Nicolas | Silber Pro Cycling | 2:01 |
28 | STETINA Peter | Trek – Segafredo | 2:17 |
29 | MAAS Jan | Team LottoNL-Jumbo | 2:18 |
30 | SWIRBUL Keegan | Jelly Belly p/b Maxxis | 2:25 |
31 | ROTH Ryan | Silber Pro Cycling | 2:28 |
32 | HOEHN Alex | Aevolo | 2:34 |
33 | LEWIS Joe | Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources | 2:35 |
34 | BASSETT Stephen | Silber Pro Cycling | 2:43 |
35 | CONCI Nicola | Trek – Segafredo | 2:49 |
36 | MURPHY Kyle | Rally Cycling | 2:52 |
37 | MCCABE Travis | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 3:04 |
38 | PHINNEY Taylor | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | 3:06 |
39 | SHELDEN Taylor | Jelly Belly p/b Maxxis | 3:17 |
40 | BLEVINS Christopher | Hagens Berman Axeon | 3:20 |
41 | HAMILTON Lucas | Mitchelton-Scott | 3:21 |
42 | HERNANDEZ Michael | Aevolo | 3:43 |
43 | EENKHOORN Pascal | Team LottoNL-Jumbo | ,, |
44 | PLAZA Rubén | Israel Cycling Academy | 3:49 |
45 | AVILA Edwin | Israel Cycling Academy | 3:56 |
46 | ANDERSON Edward | Hagens Berman Axeon | 4:09 |
47 | GIRKINS Kevin | Elevate – KHS Pro Cycling | 4:25 |
48 | EASTER Cullen | 303Project | 4:38 |
49 | MAGNER Ty | Rally Cycling | 4:39 |
50 | NORRIS Lachlan | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 4:44 |
51 | WINN Chris | 303Project | 4:50 |
52 | MAWDITT Lionel | Jelly Belly p/b Maxxis | 4:56 |
53 | WILLIAMS Tyler | Israel Cycling Academy | 5:02 |
54 | KRASILNIKAU Andrei | Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources | 5:20 |
55 | COMPANIONI Ruben | Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources | 5:27 |
56 | COTÉ Pier-André | Silber Pro Cycling | 5:36 |
57 | REVARD Thomas | Hagens Berman Axeon | 5:41 |
58 | DAVIS Cole | Hagens Berman Axeon | 5:43 |
59 | CASTILLO Ulises Alfredo | Jelly Belly p/b Maxxis | 7:01 |
60 | HAIDET Lance | Aevolo | 7:21 |
61 | NEWKIRK Isaiah | 303Project | 7:27 |
62 | DIDIER Laurent | Trek – Segafredo | 8:18 |
63 | SAMUEL Travis | Silber Pro Cycling | 8:39 |
64 | HUFFMAN Evan | Rally Cycling | 9:07 |
65 | CHEYNE Jordan | Elevate – KHS Pro Cycling | 9:17 |
66 | DANIEL Gregory | Trek – Segafredo | 9:21 |
67 | BASSETTI Sam | Elevate – KHS Pro Cycling | 9:34 |
68 | FRAYRE Eder | Elevate – KHS Pro Cycling | 9:35 |
69 | WYNANTS Maarten | Team LottoNL-Jumbo | 9:39 |
70 | STEPHENS Austin | 303Project | 10:02 |
71 | LEMUS Luis | Israel Cycling Academy | 10:04 |
72 | CHANCE Maxx | 303Project | 10:25 |
73 | NSENGIMANA Jean Bosco | Rwanda | 10:52 |
74 | PATE Danny | Rally Cycling | 11:34 |
75 | TORRACA Nicholas | Elevate – KHS Pro Cycling | 12:19 |
76 | SCHMITT Morgan | Holowesko – Citadel p/b Arapahoe Resources | 14:10 |
77 | FERNANDES José | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | 14:15 |
78 | CHAVES Brayan | Mitchelton-Scott | 14:37 |
79 | JEAN Émile | Silber Pro Cycling | 15:26 |
80 | SAGIV Guy | Israel Cycling Academy | 16:22 |