Zwycięstwem Michała Kwiatkowskiego (Sky) zakończył się piąty etap Tour de Pologne. Polak umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej!

Piąty etap naszego narodowego Touru, w wielu innych etapówkach byłby idealny dla uciekinierów. Tym razem jednak przez długie godziny trwały dywagacje, czy grupa Sky odpuści odjazd, gdyż ciężki finisz w Bielsko-Białej był szansą dla Michała Kwiatkowskiego na powiększenie przewagi w klasyfikacji generalnej.

Od samego początku etapu trwała bardzo zażarta walka o znalezienie się w ucieczce dnia. Ostatecznie, po około 25 kilometrach udało się to siedmioosobowej grupce w składzie Kamil Zieliński (Polska), Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice), Zhandos Bizhigitov (Astana), Alexander Porsev (Gazprom – Rusvelo), Jenthe Biermans (Katusha – Alpecin), Mickael Delage (Groupama – FDJ) i Mathias Le Turnier (Cofidis). Od początku jednak współpraca w odjeździe nie układała się najlepiej, ponieważ kolarz Cofidisu tracił do lidera jedynie 52 sekundy, co nie pozwalało grupie Sky na odpuszczenie harcowników.

Pierwsza połowa etapu przebiegała bardzo spokojnie. W odjeździe zdecydowanie najwięcej pracował Le Turnier, któremu współtowarzysze nie mieli zamiaru dawać zmian. W peletonie rządzili za to Ian Stannard i Łukasz Wiśniowski (Sky), którzy kontrolowali różnicę, która za to nie przekraczała dwóch minut.

Całe 115 kilometrów, prowadzące do podnóża przełęczy Przegibek, było bardzo dobre dla Jana Tratnika i Jenthe Biermansa. Obaj wygrali premie, na których im najbardziej zależało, co pozwoliło im umocnić się na prowadzeniu poszczególnych klasyfikacji.

Dość nieoczekiwanie, u podnóża podjazdu pod Przegibek, na atak zdecydował się Kamil Zieliński. Jego przyspieszenie było dla pozostałych uciekinierów sporym zaskoczeniem, co zaowocowało szybkim uzyskaniem kilkunastu sekund przewagi. W połowie podjazdu na koło reprezentanta Polski przeskoczyli jednak Le Turnier, Tratnik i Bizhigitov. Jednocześnie w peletonie mocne tempo narzucili kolarze Mitchelton – Scott, którzy bardzo liczyli na etapowe zwycięstwo Matteo Trentina.

Kiedy prowadząca czwórka miała już tylko 20 sekund przewagi, na kolejny skok zdecydował się Zieliński, Tym razem za „Łydą” utrzymali się jedynie Tratnik i Le Turnier, lecz peleton przez prowadzony przez Mitchelton – Scott był bezlitosny i doścignął harcowników 14 kilometrów przed metą.

Spokój nie trwał jednak zbyt długo. Szybko na atak zdecydowało się w czterech kolarzy, wśród których byli Przemysław Niemiec (UAE Team Emirates) i Cesare Benedetti (BORA – hansgrohe). Ich akcja zakończyła się jednak szybciej, niż zaczęła.

Ostatecznie o zwycięstwie etapowym rozstrzygnął potwornie męczący finisz pod górę. W nim najlepszy okazał się Michał Kwiatkowski (Sky), który umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Drugi był Dylan Teuns (BMC), a trzeci Enrico Battaglin (LottoNL – Jumbo).

Wyniki:
1 KWIATKOWSKI Michał 43 SKY – 10s 03h 39′ 14” 20p
2 TEUNS Dylan 1 BMC – 6s + 00′ 00” 19p
3 BATTAGLIN Enrico 101 TLJ – 4s + 00′ 00” 18p
4 ACKERMANN Pascal 31 BOH + 00′ 00” 17p
5 GASPAROTTO Enrico 65 TBM + 00′ 00” 16p
6 YATES Simon 27 MTS + 00′ 00” 15p
7 CONSONNI Simone 143 UAD + 00′ 00” 14p
8 NIZZOLO Giacomo 136 TFS + 00′ 00” 13p
9 HAGEN Edvald Boasson 174 DDD + 00′ 00” 12p
10 BAKELANTS Jan 81 ALM + 00′ 00” 11p
11 CHERNETSKI Sergei 73 AST + 00′ 00” 10p
12 LUTSENKO Alexey 74 AST + 00′ 00” 9p
13 BENNETT George 102 TLJ + 00′ 00” 8p
14 LAMBRECHT Bjorg 115 LTS + 00′ 00” 7p
15 DEVENYNS Dries 13 QST + 00′ 00” 6p
16 VENTURINI Clément 87 ALM + 00′ 00” 5p
17 PREIDLER Georg 155 GFC + 00′ 00” 4p
18 HENAO MONTOYA Sergio Luis 42 SKY + 00′ 00” 3p
19 BRAMBILLA Gianluca 132 TFS + 00′ 00” 2p
20 PINOT Thibaut 154 GFC + 00′ 00” 1p
21 CHEREL Mikael 83 ALM + 00′ 00”
22 BUCHMANN Emanuel 33 BOH + 00′ 00”
23 FORMOLO Davide 34 BOH + 00′ 00”
24 FELLINE Fabio 133 TFS + 00′ 00”
25 DE PLUS Laurens 12 QST + 00′ 00”
26 DILLIER Silvan 84 ALM + 00′ 00”
27 OOMEN Sam 94 SUN + 00′ 00”
28 ROVNY Ivan 205 GAZ + 00′ 00”
29 ARU Fabio 141 UAD + 00′ 00”
30 CIEŚLIK Paweł Piotr 193 CCC + 00′ 00”
31 MORENO Fernandez Daniel 121 EFD + 00′ 00”
32 CAPECCHI Eros 11 QST + 00′ 00”
33 DE TIER Floris 107 TLJ + 00′ 00”
34 HERRADA LOPEZ Jose 182 COF + 00′ 00”
35 CARAPAZ Richard 54 MOV + 00′ 00”
36 ARMEE Sander 111 LTS + 00′ 00”
37 TRENTIN Matteo 25 MTS + 00′ 00”
38 ROSSETTO Stephane 185 COF + 00′ 00”
39 SEPULVEDA Eduardo 57 MOV + 00′ 00”
40 KONRAD Patrick 36 BOH + 00′ 00”
41 DE MARCHI Alessandro 3 BMC + 00′ 00”
42 DAVIES Scott 172 DDD + 00′ 00”
43 ZEITS Andrey 75 AST + 00′ 00”
44 PALUTA Michał 196 CCC + 00′ 00”
45 CRAS Steff 161 TKA + 00′ 00”
46 CONTI Valerio 144 UAD + 00′ 00”
47 SHAW James 116 LTS + 00′ 00”
48 SPILAK Simon 167 TKA + 00′ 00”
49 AGNOLI Valerio 61 TBM + 00′ 00”
50 BETTIOL Alberto 2 BMC + 00′ 00”
51 PEDRERO Antonio 55 MOV + 00′ 00”
52 SCHLEGEL Michal 191 CCC + 00′ 00”
53 O’CONNOR Ben 176 DDD + 00′ 00”
54 BOLE Grega 62 TBM + 00′ 00”
55 OWSIAN Łukasz 195 CCC + 00′ 00”
56 BAK Ytting Lars 112 LTS + 00′ 00”
57 PADUN Mark 67 TBM + 00′ 00”
58 RESTREPO VALENCIA Jhonatan 166 TKA + 00′ 00”
59 NYCH Artem 203 GAZ + 00′ 00”
60 DENNIS Rohan 4 BMC + 00′ 00”
61 HOLLENSTEIN Reto 164 TKA + 00′ 00”
62 FARIA DA COSTA Rui Alberto 145 UAD + 00′ 13”
63 CHEVRIER Clément 82 ALM + 00′ 13”
64 MORKOV Michael 16 QST + 00′ 13”
65 MAGNUSSON Kim 123 EFD + 00′ 13”
66 SARREAU Marc 156 GFC + 00′ 23”
67 BOUHANNI Nacer 181 COF + 00′ 27”
68 PUCCIO Salvatore 44 SKY + 00′ 39”
69 SIVAKOV Pavel 45 SKY + 00′ 46”
70 VILLELLA Davide 77 AST + 00′ 46”
71 TEKLEHAIMANOT Daniel 186 COF + 00′ 54”
72 NIEMIEC Przemysław 146 UAD + 01′ 03”
73 VAN POPPEL Boy 135 TFS + 01′ 05”
74 MARTINELLI Davide 15 QST + 01′ 21”
75 PODLASKI Michał 214 NAT + 01′ 40”
76 BOOM Lars 103 TLJ + 01′ 54”
77 VAN HOECKE Gijs 104 TLJ + 01′ 54”
78 VINCENT Léo 157 GFC + 01′ 54”
79 HOFLAND Moreno 114 LTS + 01′ 54”
80 GOŁAŚ Michał 41 SKY + 01′ 54”
81 DUCHESNE Antoine 153 GFC + 01′ 54”
82 PETERS Nans 86 ALM + 01′ 54”
83 MATE MARDONES Luis Angel 184 COF + 01′ 54”
84 FRÖHLINGER Johannes 92 SUN + 01′ 54”
85 LEEZER Thomas 105 TLJ + 01′ 54”
86 FIRSANOV Sergey 201 GAZ + 01′ 54”
87 CARRETERO Hector 52 MOV + 01′ 54”
88 ZAKHAROV Artyom 76 AST + 01′ 54”
89 MATOS Nuno 53 MOV + 01′ 54”
90 BYSTROM Sven Erik 142 UAD + 01′ 54”
91 SHALUNOV Evgeny 206 GAZ + 01′ 54”
92 BERHANE Natnael 171 DDD + 01′ 54”
93 PATERSKI Maciej 213 NAT + 01′ 54”
94 VANHOUCKE Harm 117 LTS + 01′ 54”
95 VERVAEKE Louis 97 SUN + 01′ 54”
96 KACZMAREK Jakub 212 NAT + 01′ 54”
97 WYSS Danilo 7 BMC + 01′ 54”
98 BONIFAZIO Niccolo 63 TBM + 01′ 54”
99 VENTER Jaco 177 DDD + 01′ 54”
100 MORTON Lachlan 175 DDD + 01′ 54”
101 GIDICH Yevgeniy 72 AST + 01′ 54”
102 NOVAK Domen 66 TBM + 01′ 54”
103 GREIPEL André 113 LTS + 01′ 54”
104 SCHWARZMANN Michael 37 BOH + 02′ 19”
105 DELAGE Mickael 152 GFC + 02′ 31”
106 BONNET William 151 GFC + 02′ 31”
107 SABATINI Fabio 17 QST + 02′ 31”
108 RUTKIEWICZ Marek 215 NAT + 02′ 31”
109 STACHOWIAK Adam 216 NAT + 02′ 31”
110 BEPPU Fumiyuki 131 TFS + 02′ 31”
111 ROELANDTS Jürgen 6 BMC + 02′ 31”
112 GRADEK Kamil 194 CCC + 02′ 31”
113 RAVASI Edward 147 UAD + 02′ 31”
114 QUINTANA Dayer 56 MOV + 02′ 31”
115 WIŚNIOWSKI Łukasz 47 SKY + 02′ 44”
116 MEZGEC Luka 24 MTS + 02′ 44”
117 EDMONDSON Alexander 22 MTS + 02′ 44”
118 BENEDETTI Cesare 32 BOH + 02′ 52”
119 STANNARD Ian 46 SKY + 03′ 25”
120 KENNAUGH Peter 35 BOH + 03′ 25”
121 FOLIFOROV Alexander 202 GAZ + 03′ 25”
122 DOCKER Mitchell 122 EFD + 03′ 29”
123 GARCIA Cortina Ivan 64 TBM + 03′ 32”
124 ALBASINI Michael 21 MTS + 06′ 04”
125 KREUZIGER Roman 23 MTS + 06′ 04”
126 VERONA Quintanilla Carlos 26 MTS + 06′ 04”
127 HODEG CHAGUI Alvaro Jose 14 QST + 08′ 09”
128 CARDONA Tabares Julian 126 EFD + 08′ 09”
129 DOMAGALSKI Karol 211 NAT + 08′ 09”
130 ZIELIŃSKI Kamil 217 NAT + 08′ 09”
131 OWEN Logan 127 EFD + 08′ 09”
132 STORER Michael 95 SUN + 08′ 09”
133 SHILOV Sergei 207 GAZ + 08′ 09”
134 PORSEV Alexander 204 GAZ – 1s + 08′ 09”
135 BIZHIGITOV Zhandos 71 AST + 08′ 09”
136 TRATNIK Jan 197 CCC – 2s + 08′ 09”
137 ARCAS Jorge 51 MOV + 08′ 09”
138 MODOLO Sacha 125 EFD + 08′ 09”
139 BELKOV Maxim 162 TKA + 08′ 48”
140 BIERMANS Jenthe 163 TKA – 3s + 08′ 48”
141 LE TURNIER Mathias 183 COF + 09′ 14”
142 VAN LERBERGHE Bert 187 COF + 13′ 02”
143 FRANCZAK Paweł 192 CCC + 13′ 02”
144 EISEL Bernhard 173 DDD + 15′ 11”
145 MCLAY Daniel 124 EFD + 15′ 11”
146 FRAME Alex 134 TFS + 15′ 11”
147 VAN POPPEL Danny 106 TLJ + 17′ 13”
GASTAUER Ben 85 ALM DNF

Klasyfikacja generalna po 5 etapie Tour de Pologne:

1 KWIATKOWSKI Michał 43 SKY 17h 30′ 26”
2 TEUNS Dylan 1 BMC 17h 30′ 38” + 00′ 12”
3 BENNETT George 102 TLJ 17h 30′ 46” + 00′ 20”
4 CHERNETSKI Sergei 73 AST 17h 30′ 50” + 00′ 24”
5 PINOT Thibaut 154 GFC 17h 30′ 50” + 00′ 24”
6 MORENO Fernandez Daniel 121 EFD 17h 30′ 50” + 00′ 24”
7 OOMEN Sam 94 SUN 17h 30′ 53” + 00′ 27”
8 GASPAROTTO Enrico 65 TBM 17h 30′ 53” + 00′ 27”
9 BUCHMANN Emanuel 33 BOH 17h 30′ 53” + 00′ 27”
10 ARU Fabio 141 UAD 17h 30′ 53” + 00′ 27”
11 FORMOLO Davide 34 BOH 17h 30′ 53” + 00′ 27”
12 HENAO MONTOYA Sergio Luis 42 SKY 17h 30′ 53” + 00′ 27”
13 DE PLUS Laurens 12 QST 17h 30′ 53” + 00′ 27”
14 DEVENYNS Dries 13 QST 17h 30′ 57” + 00′ 31”
15 YATES Simon 27 MTS 17h 31′ 01” + 00′ 35”
16 BRAMBILLA Gianluca 132 TFS 17h 31′ 01” + 00′ 35”
17 CIEŚLIK Paweł Piotr 193 CCC 17h 31′ 01” + 00′ 35”
18 PREIDLER Georg 155 GFC 17h 31′ 01” + 00′ 35”
19 DILLIER Silvan 84 ALM 17h 31′ 01” + 00′ 35”
20 DE TIER Floris 107 TLJ 17h 31′ 01” + 00′ 35”
21 BETTIOL Alberto 2 BMC 17h 31′ 01” + 00′ 35”
22 BAKELANTS Jan 81 ALM 17h 31′ 04” + 00′ 38”
23 LUTSENKO Alexey 74 AST 17h 31′ 05” + 00′ 39”
24 CARAPAZ Richard 54 MOV 17h 31′ 05” + 00′ 39”
25 SPILAK Simon 167 TKA 17h 31′ 08” + 00′ 42”
26 DAVIES Scott 172 DDD 17h 31′ 08” + 00′ 42”
27 DE MARCHI Alessandro 3 BMC 17h 31′ 09” + 00′ 43”
28 CHEREL Mikael 83 ALM 17h 31′ 12” + 00′ 46”
29 ROSSETTO Stephane 185 COF 17h 31′ 13” + 00′ 47”
30 FELLINE Fabio 133 TFS 17h 31′ 14” + 00′ 48”
31 PEDRERO Antonio 55 MOV 17h 31′ 14” + 00′ 48”
32 ARMEE Sander 111 LTS 17h 31′ 14” + 00′ 48”
33 CRAS Steff 161 TKA 17h 31′ 18” + 00′ 52”
34 ZEITS Andrey 75 AST 17h 31′ 18” + 00′ 52”
35 SEPULVEDA Eduardo 57 MOV 17h 31′ 18” + 00′ 52”
36 SCHLEGEL Michal 191 CCC 17h 31′ 22” + 00′ 56”
37 CAPECCHI Eros 11 QST 17h 31′ 26” + 01′ 00”
38 LAMBRECHT Bjorg 115 LTS 17h 31′ 26” + 01′ 00”
39 HERRADA LOPEZ Jose 182 COF 17h 31′ 30” + 01′ 04”
40 ROVNY Ivan 205 GAZ 17h 31′ 34” + 01′ 08”
41 AGNOLI Valerio 61 TBM 17h 31′ 34” + 01′ 08”
42 HAGEN Edvald Boasson 174 DDD 17h 31′ 37” + 01′ 11”
43 KONRAD Patrick 36 BOH 17h 31′ 37” + 01′ 11”
44 SHAW James 116 LTS 17h 31′ 37” + 01′ 11”
45 OWSIAN Łukasz 195 CCC 17h 31′ 41” + 01′ 15”
46 PADUN Mark 67 TBM 17h 31′ 54” + 01′ 28”
47 O’CONNOR Ben 176 DDD 17h 32′ 01” + 01′ 35”
48 NYCH Artem 203 GAZ 17h 32′ 05” + 01′ 39”
49 VILLELLA Davide 77 AST 17h 32′ 08” + 01′ 42”
50 HOLLENSTEIN Reto 164 TKA 17h 32′ 10” + 01′ 44”
51 CONTI Valerio 144 UAD 17h 32′ 13” + 01′ 47”
52 BATTAGLIN Enrico 101 TLJ 17h 32′ 31” + 02′ 05”
53 CHEVRIER Clément 82 ALM 17h 32′ 31” + 02′ 05”
54 TEKLEHAIMANOT Daniel 186 COF 17h 32′ 56” + 02′ 30”
55 MORTON Lachlan 175 DDD 17h 33′ 28” + 03′ 02”
56 NOVAK Domen 66 TBM 17h 33′ 35” + 03′ 09”
57 PODLASKI Michał 214 NAT 17h 33′ 36” + 03′ 10”
58 PETERS Nans 86 ALM 17h 33′ 40” + 03′ 14”
59 DENNIS Rohan 4 BMC 17h 33′ 43” + 03′ 17”
60 VINCENT Léo 157 GFC 17h 33′ 46” + 03′ 20”
61 BAK Ytting Lars 112 LTS 17h 33′ 47” + 03′ 21”
62 KACZMAREK Jakub 212 NAT 17h 33′ 56” + 03′ 30”
63 FARIA DA COSTA Rui Alberto 145 UAD 17h 34′ 08” + 03′ 42”
64 SIVAKOV Pavel 45 SKY 17h 34′ 29” + 04′ 03”
65 PUCCIO Salvatore 44 SKY 17h 34′ 31” + 04′ 05”
66 WYSS Danilo 7 BMC 17h 34′ 34” + 04′ 08”
67 NIEMIEC Przemysław 146 UAD 17h 35′ 07” + 04′ 41”
68 MATOS Nuno 53 MOV 17h 35′ 15” + 04′ 49”
69 VANHOUCKE Harm 117 LTS 17h 35′ 15” + 04′ 49”
70 PATERSKI Maciej 213 NAT 17h 36′ 14” + 05′ 48”
71 ZAKHAROV Artyom 76 AST 17h 36′ 28” + 06′ 02”
72 MATE MARDONES Luis Angel 184 COF 17h 36′ 28” + 06′ 02”
73 RAVASI Edward 147 UAD 17h 36′ 59” + 06′ 33”
74 KENNAUGH Peter 35 BOH 17h 37′ 08” + 06′ 42”
75 BOLE Grega 62 TBM 17h 37′ 23” + 06′ 57”
76 TRENTIN Matteo 25 MTS 17h 38′ 23” + 07′ 57”
77 KREUZIGER Roman 23 MTS 17h 38′ 44” + 08′ 18”
78 VERVAEKE Louis 97 SUN 17h 39′ 17” + 08′ 51”
79 VENTURINI Clément 87 ALM 17h 39′ 42” + 09′ 16”
80 PALUTA Michał 196 CCC 17h 39′ 56” + 09′ 30”
81 RESTREPO VALENCIA Jhonatan 166 TKA 17h 40′ 10” + 09′ 44”
82 DUCHESNE Antoine 153 GFC 17h 40′ 26” + 10′ 00”
83 CARRETERO Hector 52 MOV 17h 40′ 37” + 10′ 11”
84 LE TURNIER Mathias 183 COF 17h 40′ 42” + 10′ 16”
85 VERONA Quintanilla Carlos 26 MTS 17h 41′ 21” + 10′ 55”
86 SHALUNOV Evgeny 206 GAZ 17h 41′ 34” + 11′ 08”
87 BERHANE Natnael 171 DDD 17h 41′ 36” + 11′ 10”
88 GIDICH Yevgeniy 72 AST 17h 41′ 40” + 11′ 14”
89 HOFLAND Moreno 114 LTS 17h 42′ 02” + 11′ 36”
90 RUTKIEWICZ Marek 215 NAT 17h 42′ 07” + 11′ 41”
91 ROELANDTS Jürgen 6 BMC 17h 42′ 13” + 11′ 47”
92 BYSTROM Sven Erik 142 UAD 17h 42′ 15” + 11′ 49”
93 MORKOV Michael 16 QST 17h 42′ 33” + 12′ 07”
94 QUINTANA Dayer 56 MOV 17h 42′ 41” + 12′ 15”
95 NIZZOLO Giacomo 136 TFS 17h 42′ 44” + 12′ 18”
96 BONIFAZIO Niccolo 63 TBM 17h 42′ 52” + 12′ 26”
97 STORER Michael 95 SUN 17h 43′ 20” + 12′ 54”
98 VAN POPPEL Boy 135 TFS 17h 44′ 08” + 13′ 42”
99 GOŁAŚ Michał 41 SKY 17h 44′ 14” + 13′ 48”
100 VAN HOECKE Gijs 104 TLJ 17h 44′ 14” + 13′ 48”
101 LEEZER Thomas 105 TLJ 17h 44′ 25” + 13′ 59”
102 FIRSANOV Sergey 201 GAZ 17h 44′ 48” + 14′ 22”
103 SCHWARZMANN Michael 37 BOH 17h 44′ 57” + 14′ 31”
104 STANNARD Ian 46 SKY 17h 45′ 48” + 15′ 22”
105 BOOM Lars 103 TLJ 17h 46′ 05” + 15′ 39”
106 ARCAS Jorge 51 MOV 17h 46′ 52” + 16′ 26”
107 DOCKER Mitchell 122 EFD 17h 47′ 02” + 16′ 36”
108 ZIELIŃSKI Kamil 217 NAT 17h 47′ 51” + 17′ 25”
109 BENEDETTI Cesare 32 BOH 17h 47′ 53” + 17′ 27”
110 ACKERMANN Pascal 31 BOH 17h 48′ 07” + 17′ 41”
111 CONSONNI Simone 143 UAD 17h 48′ 27” + 18′ 01”
112 TRATNIK Jan 197 CCC 17h 48′ 35” + 18′ 09”
113 SARREAU Marc 156 GFC 17h 48′ 50” + 18′ 24”
114 BOUHANNI Nacer 181 COF 17h 48′ 54” + 18′ 28”
115 MODOLO Sacha 125 EFD 17h 48′ 54” + 18′ 28”
116 MARTINELLI Davide 15 QST 17h 49′ 48” + 19′ 22”
117 GREIPEL André 113 LTS 17h 50′ 14” + 19′ 48”
118 FRÖHLINGER Johannes 92 SUN 17h 50′ 21” + 19′ 55”
119 DELAGE Mickael 152 GFC 17h 50′ 58” + 20′ 32”
120 BEPPU Fumiyuki 131 TFS 17h 50′ 58” + 20′ 32”
121 BONNET William 151 GFC 17h 50′ 58” + 20′ 32”
122 SABATINI Fabio 17 QST 17h 50′ 58” + 20′ 32”
123 WISNIOWSKI Lukasz 47 SKY 17h 51′ 11” + 20′ 45”
124 MEZGEC Luka 24 MTS 17h 51′ 11” + 20′ 45”
125 VENTER Jaco 177 DDD 17h 51′ 15” + 20′ 49”
126 BELKOV Maxim 162 TKA 17h 51′ 35” + 21′ 09”
127 BIZHIGITOV Zhandos 71 AST 17h 51′ 42” + 21′ 16”
128 GARCIA Cortina Ivan 64 TBM 17h 51′ 59” + 21′ 33”
129 STACHOWIAK Adam 216 NAT 17h 52′ 19” + 21′ 53”
130 EDMONDSON Alexander 22 MTS 17h 53′ 18” + 22′ 52”
131 OWEN Logan 127 EFD 17h 53′ 44” + 23′ 18”
132 FOLIFOROV Alexander 202 GAZ 17h 54′ 01” + 23′ 35”
133 MAGNUSSON Kim 123 EFD 17h 54′ 37” + 24′ 11”
134 HODEG CHAGUI Alvaro Jose 14 QST 17h 56′ 14” + 25′ 48”
135 SHILOV Sergei 207 GAZ 17h 56′ 36” + 26′ 10”
136 DOMAGALSKI Karol 211 NAT 17h 56′ 36” + 26′ 10”
137 GRADEK Kamil 194 CCC 17h 56′ 49” + 26′ 23”
138 BIERMANS Jenthe 163 TKA 17h 56′ 55” + 26′ 29”
139 VAN POPPEL Danny 106 TLJ 17h 59′ 50” + 29′ 24”
140 PORSEV Alexander 204 GAZ 18h 00′ 52” + 30′ 26”
141 ALBASINI Michael 21 MTS 18h 01′ 16” + 30′ 50”
142 FRANCZAK Pawel 192 CCC 18h 06′ 40” + 36′ 14”
143 FRAME Alex 134 TFS 18h 08′ 11” + 37′ 45”
144 VAN LERBERGHE Bert 187 COF 18h 09′ 41” + 39′ 15”
145 EISEL Bernhard 173 DDD 18h 10′ 59” + 40′ 33”
146 CARDONA Tabares Julian 126 EFD 18h 16′ 55” + 46′ 29”
147 MCLAY Daniel 124 EFD 18h 26′ 34” + 56′ 08”