Już dziś, 4 sierpnia rusza jubileuszowa, 75 edycja Tour de Pologne. Na starcie staną 22 ekipy, w sumie 154 zawodników.

Z numerem jeden pojedzie ubiegłoroczny zwycięzca – Dylan Teuns (BMC Racing Team). Nasz oczy na pewno zwrócone będą na Team Sky, w którym zobaczymy trzech Polaków – Michała Gołasia, Michała Kwiatkowskiego i Łukasza Wiśniowskiego (47). W zespole UAE Emirates pojedzie Przemysław Niemiec. W CCC Sprandi Polkowice mamy pięciu Polaków, zaś reprezentacja Polski wystąpi w siedmioosobowym składzie. W sumie 16 biało – czerwonych.

Najmłodszym kolarzem tegorocznej edycji Tour de Pologne jest Paweł Sivakow (Team Sky) – 21 lat, zaś najstarszym Lars Bak (Lotto Soudal) – 38. Najwięcej kolarzy mamy z Włoch – 22, drugą nacją są Polacy – 16, zaś trzecią Belgowie – 14.

Oficjalna lista startowa 75. Tour de Pologne 2018:

BMC Racing Team

1 Dylan Teuns (Bel)
2 Alberto Bettiol (Ita)
3 Alessandro De Marchi (Ita)
4 Rohan Dennis (Aus)
5 Nicolas Roche (Irl)
6 Jurgen Roelandts (Bel)
7 Danilo Wyss (Swi)

Quick-Step Floors

11 Eros Capecchi (Ita)
12 Laurens De Plus (Bel)
13 Dries Devenyns (Bel)
14 Alvaro Jose Hodeg Chagui (Col)
15 Davide Martinelli (Ita)
16 Michael Mørkøv (Den)
17 Fabio Sabatini (Ita)

Mitchelton-Scott

21 Michael Albasini (Swi)
22 Alex Edmondson (Aus)
23 Roman Kreuziger (Cze)
24 Luka Mezgec (Slo)
25 Matteo Trentin (Ita)
26 Carlos Verona Quintanilla (Spa)
27 Simon Yates (GBr)

Bora-Hansgrohe

31 Pascal Ackermann (Ger)
32 Cesare Benedetti (Ita)
33 Emanuel Buchmann (Ger)
34 Davide Formolo (Ita)
35 Peter Kennaugh (GBr)
36 Patrick Konrad (Aut)
37 Michael Schwarzmann (Ger)

Team Sky

41 Michał Gołaś (Pol)
42 Sergio Luis Henao Montoya (Col)
43 Michał Kwiatkowski (Pol)
44 Salvatore Puccio (Ita)
45 Pavel Sivakov (Rus)
46 Ian Stannard (GBr)
47 Łukasz Wiśniowski (Pol)

Movistar Team

51 Jorge Arcas (Spa)
52 Héctor Carretero (Spa)
53 Nuno Bico (Por)
54 Richard Carapaz (Ecu)
55 Antonio Pedrero (Spa)
56 Dayer Uberney Quintana Rojas (Col)
57 Eduardo Sepúlveda (Arg)

Bahrain-Merida

61 Valerio Agnoli (Ita)
62 Grega Bole (Slo)
63 Niccolò Bonifazio (Ita)
64 Ivan Garcia Cortina (Spa)
65 Enrico Gasparotto (Ita)
66 Domen Novak (Slo)
67 Mark Padun (Ukr)

Astana Pro Team

71 Zhandos Bizhigitov (Kaz)
72 Yevgeniy Gidich (Kaz)
73 Sergei Chernetckii (Rus)
74 Alexey Lutsenko (Kaz)
75 Davide Villella (Ita)
76 Artyom Zakharov (Kaz)
77 Andrey Zeits (Kaz)

AG2R La Mondiale

81 Jan Bakelants (Bel)
82 Clement Chevrier (Fra)
83 Mickael Cherel (Fra)
84 Silvan Dillier (Swi)
85 Ben Gastauer (Lux)
86 Nans Peters (Fra)
87 Clément Venturini (Fra)

Team Sunweb

91 Phil Bauhaus (Ger)
92 Johannes Fröhlinger (Ger)
93 Lennard Hofstede (Ned)
94 Sam Oomen (Ned)
95 Michael Storer (Aus)
96 Mike Teunissen (Ned)
97 Louis Vervaeke (Bel)

LottoNL-Jumbo

101 Enrico Battaglin (Ita)
102 George Bennett (NZl)
103 Lars Boom (Ned)
104 Gijs Van Hoecke (Bel)
105 Tom Leezer (Ned)
106 Danny van Poppel (Ned)
107 Floris De Tier (Bel)

Lotto Soudal

111 Sander Armee (Bel)
112 Lars Ytting Bak (Den)
113 Andre Greipel (Ger)
114 Moreno Hofland (Ned)
115 Bjorg Lambrecht (Bel)
116 Adam Hansen (Aus)
117 Harm Vanhoucke (Bel)

EF Education First-Drapac p/b Cannondale

121 Julian Cardona Tabares (Col)
122 Mitchell Docker (Aus)
123 Kim Magnusson (Swe)
124 Daniel McLay (GBr)
125 Sacha Modolo (Ita)
126 Daniel Moreno Fernandez (Spa)
127 Logan Owen (USA)

Trek-Segafredo

131 Fumiyuki Beppu (Jpn)
132 Gianluca Brambilla (Ita)
133 Fabio Felline (Ita)
134 Alex Frame (NZl)
135 Boy van Poppel (Ned)
136 Giacomo Nizzolo (Ita)
137 Jarlinson Pantano (Col)

UAE Team Emirates

141 Fabio Aru (Ita)
142 Sven Erik Bystrøm (Nor)
143 Simone Consonni (Ita)
144 Valerio Conti (Ita)
145 Rui Alberto Faria da Costa (Por)
146 Przemyslaw Niemiec (Pol)
147 Edward Ravasi (Ita)

Groupama-FDJ

151 William Bonnet (Fra)
152 Mickaël Delage (Fra)
153 Antoine Duchesne (Can)
154 Thibaut Pinot (Fra)
155 Georg Preidler (Aut)
156 Marc Sarreau (Fra)
157 Leo Vincent (Fra)

Katusha-Alpecin

161 Steff Cras (Bel)
162 Maxim Belkov (Rus)
163 Jenthe Biermans (Bel)
164 Reto Hollenstein (Swi)
165 Nathan Haas (Aus)
166 Jhonatan Restrepo (Col)
167 Simon Špilak (Slo)

Dimension Data

171 Natnael Berhane (Eri)
172 Scott Davies (GBr)
173 Bernhard Eisel (Aut)
174 Edvald Boasson Hagen (Nor)
175 Lachlan Morton (Aus)
176 Ben O’Connor (Aus)
177 Jacobus Venter (RSA)

Cofidis, Solutions Credits

181 Nacer Bouhanni (Fra)
182 Jesus Herrada Lopez (Spa)
183 Mathias Le Turnier (Fra)
184 Luis Angel Maté Mardones (Spa)
185 Stéphane Rossetto (Fra)
186 Daniel Teklehaimanot (Eri)
187 Bert Van Lerberghe (Bel)

CCC Sprandi Polkowice

191 Michal Schlegel (Cze)
192 Paweł Franczak (Pol)
193 Paweł Cieślik (Pol)
194 Kamil Małecki (Pol)
195 Łukasz Owsian (Pol)
196 Michał Paluta (Pol)
197 Jan Tratnik (Slo)

Gazprom-Rusvelo

201 Sergey Firsanov (Rus)
202 Alexander Foliforov (Rus)
203 Artem Nych (Rus)
204 Alexander Porsev (Rus)
205 Ivan Rovny (Rus)
206 Evgeny Shalunov (Rus)
207 Sergey Shilov (Rus)

Polska 

211 Karol Domagalski (Pol)
212 Jakub Kaczmarek (Pol)
213 Maciej Paterski (Pol)
214 Michał Podlaski (Pol)
215 Marek Rutkiewicz (Pol)
216 Adam Stachowiak (Pol)
217 Kamil Zieliński (Pol)