Ciekawa trójka kolarzy dołączy dzisiaj do UAE Team Emirates i postara się o profesjonalny kontrakt.

UAE Team Emirates od dzisiaj sprawdzi na stażu trzej utalentowanych, młodych kolarzy. W zeszłym roku Alexandr Riabushenko przekonał do siebie włodarzy ekipy i podpisano z nim profesjonalny kontrakt.

Najmłodszym ze stażystów jest 19. letni Andrea Bagioli (Team Colpack). Włoch zapowiada się na dobrego specjalistę od trudniejszych wspinaczek. W tym sezonie wygrał etap i klasyfikację generalną Toscana Terra di Ciclismo Eroica. Świetnie spisał się także podczas prestiżowego klasyku Liège – Bastogne – Liège, gdzie zajął drugie miejsce.

Rok starszy Alessandro Covi (Team Colpack) ma w tym roku na swoim koncie cztery wygrane na wyścigach we Włoszech. Z dobrej strony pokazał się także na trasie młodzieżowego Giro d’Italia, gdzie zajął drugie miejsce na jednym z etapów, a w klasyfikacji generalnej był ósmy.

22. letni Argentyńczyk German Nicolas Tivani (Trevigiani Phonix – Hemus 1896) to dobrze zapowiadający się sprinter. Wygrał etap i klasyfikację generalną podczas Tour de Serbia. Jest także podwójnym, ubiegłorocznym mistrzem Argentyny w kategorii orlików.