Team Wiggins

Dwóch młodych Brytyjczyków odbędzie staż w ekipie Sky i postara się o zawodowy kontrakt.

W roku ubiegłym brytyjska drużyna nie sprawdzała młodych kolarzy przy okazji stażu, ale tym razem o swojej przydatności do ekipy będą chcieli przekonać dwaj 19. latkowie.

Pierwszym z nich jest Mark Donovan (Team Wiggins), który ten sezon może zaliczyć do wyjątkowo udanych. To kolarz wywodzący się z przełajów, a w 2016 roku wśród juniorów wywalczył w tej specjalności mistrzostwo swojego kraju. Ma w swoim palmares zwycięstwo etapowe w Giro Ciclistico della Valle d’Aosta Mont Blanc. Z bardzo dobrej strony pokazał się podczas Giro d’Italia dla orlików, gdzie na jednym z etapów wywalczył trzecie miejsce, a w generalce uplasował się tuż za podium.

Ethan Hayter to z kolei świetnie zapowiadający się sprinter, który udanie łączy jazdę na torze z szosą. Jest aktualnym torowym mistrzem świata w drużynie, a w roku ubiegłym wygrał między innymi sześciodniówkę w Berlinie. W wyścigach szosowym także radzi sobie znakomicie. Już jako junior wygrał na solo Kuurne-Brussel-Kuurne. Ten sezon to przede wszystkim dwa razy podium etapowe na Ronde de l’Oise i czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas orlików w mistrzostwach Wielkiej Brytanii.

Poprzedni artykułChris Horner znowu się ściga!
Następny artykułVOO-Tour de Wallonie 2018: Wellens triumfatorem wyścigu, etap dla Debusschere