Kryterium o Złotą Spinkę Prezydenta Miasta Wałbrzycha było wstępem do etapówki Dolny Śląsk Tour, która jest spadkobierczynią rozgrywanego od 1992 roku Górskiego Wałbrzyskiego Wyścigu Kolarskiego.

Rywalizację kobiet zdominowała Katarzyna Wilkos, zawodniczka Mat Atom Deweloper, dla której to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Druga była Monika Graczewska z UKS Mróz Jedyna Kórnik, a podium dopełniła teamowa koleżanka Katarzyny, Marta Lach, która wywalczyła pierwsze punkty na „tłustej premii”. Zawzięte ataki ekipy Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific – Nestlé Fitness pozwoliły Karolinie Karasiewicz wywalczyć czwartą lokatę.

Zawodniczka z Torunia przed pierwszym etapem Dolny Śląsk Tour – jazdą indywidualną na czas pod Przełęcz Palczyk – założyła koszulkę najlepszej góralki wyścigu. Monika Graczewska w czasówce pojedzie w koszulce najaktywniejszej zawodniczki DST, a żółty trykot liderki założy Katarzyna Wilkos.

Wyścig juniorek młodszych wygrała obiecująca Wiktoria Brożyna z UKKS Oriens Chojnów, która pokonała m.in. aktualną mistrzynię Polski w tej kategorii, Zuzannę Olejniczak z KKS Gostyń.

W wyścigu juniorów młodszych, mimo defektu, zwyciężył Kacper Majewski z KKS Gostyń, który zaledwie tydzień wcześniej, podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozegranej w Koziegłowach, wygrał jazdę indywidualną na czas i założył koszulkę mistrza Polski.

I etap *Dolny Śląsk Tour *rozegrany zostanie w sobotę, 21 lipca o godz. 9:30 w Zagórzu Śląskim. Rozpocznie się od startu juniorów młodszych w 2,8-km czasówce pod Przełęcz Palczyk. Od godz. 11:00 trasę ITT pokonywać będą zawodniczki.

Tego samego dnia o godz. 17:00 w Dobromierzu rozpocznie się II etap Dolny Śląsk Tour.