fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Włoch ponownie nie dał szans rywalom i wygrał ostatni etap austriackiego wyścigu. W klasyfikacji generalnej najlepszy był Ben Hermans (Israel Cycling Academy), a na piętnastym miejscu finiszował Paweł Cieślik (CCC Sprandi Polkowice).

Ostatni dzień rywalizacji w Oesterreich Rundfarth to nieco spokojniejszy, płaski odcinek. Kolarze mieli do pokonania 163.2km z Scheibbs do Wels.

Niedługo po starcie od peletonu oderwała się pięcioosobowa grupka w składzie Alexey Lutsenko (Astana), Giovanni Visconti (Bahrain-Merida), Nikolay Mihaylov (Delko Marseille Provence KTM), Lachlan Morton (Dimension Data) i Nick Van der Lijke (Roompot Oranje Peloton). Przewaga nad peletonem nie była zbyt duża (nie osiągnęła pięciu minut) i wydawało się, że zasadnicza grupa powinna bez większych problemów złapać harcowników.

Wrażenie było jednak mylne – różnica spadała bardzo wolno i 25km przed metą wynosiła 2’35”, a na wjeździe na ostatnie okrążenie w Wels (8km przed metą) aż 1’50”. Ostatecznie o wygraną walczyli uciekinierzy, a najlepszy okazał się Visconti, który po zaciętym finiszu pokonał Lutsenkę. Trzeci był Van der Lijke, a peleton przyprowadził Wout Van Aert (Veranda’s Willems Crelan). Dwunaste i trzynaste miejsce przypadło najlepszym zawodnikom CCC Sprandi Polkowice – Jonasowi Kochowi i Patrykowi Stoszowi.

W klasyfikacji generalnej najlepszy był Ben Hermans (Israel Cycling Academy), a piętnastą lokatę zajął Paweł Cieślik (CCC Sprandi Polkowice).

Wyniki:

1  VISCONTI Giovanni Bahrain Merida Pro Cycling Team 3:36:01
2  LUTSENKO Alexey Astana Pro Team ,,
3  VAN DER LIJKE Nick Roompot – Nederlandse Loterij ,,
4  MIHAYLOV Nikolay Delko Marseille Provence KTM ,,
5  MORTON Lachlan Team Dimension Data ,,
6  VAN AERT Wout Vérandas Willems-Crelan 0:49
7  MARONESE Marco Bardiani – CSF ,,
8  GIDICH Yevgeniy Astana Pro Team ,,
9  PORZNER Manuel Tirol Cycling Team ,,
10  ARCHBOLD Shane Aqua Blue Sport ,,
11  HOFER Andreas Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
12  KOCH Jonas CCC Sprandi Polkowice ,,
13  STOSZ Patryk CCC Sprandi Polkowice ,,
14  BRESCIANI Michael Bardiani – CSF ,,
15  BACKAERT Frederik Wanty – Groupe Gobert ,,
16  GERTS Floris Roompot – Nederlandse Loterij ,,
17  KRIZEK Matthias Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
18  CIEŚLIK Paweł CCC Sprandi Polkowice ,,
19  BAJC Andi My Bike – Stevens ,,
20  KATRAŠNIK Gašper Adria Mobil ,,
21  GEBREMEDHIN Awet Israel Cycling Academy ,,
22  LODERER Timon Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
23  DE GREEF Robbert Roompot – Nederlandse Loterij ,,
24  VAN MELSEN Kevin Wanty – Groupe Gobert ,,
25  SCHELLING Patrick Team Vorarlberg Santic ,,
26  SALZMANN Jodok WSA Pushbikers ,,
27  ZEITS Andrey Astana Pro Team ,,
28  EIKING Odd Christian Wanty – Groupe Gobert ,,
29  MADRAZO Ángel Delko Marseille Provence KTM ,,
30  MOHORIC Matej Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
31  DOUBEY Fabien Wanty – Groupe Gobert ,,
32  KING Benjamin Team Dimension Data ,,
33  PERNSTEINER Hermann Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
34  HERMANS Ben Israel Cycling Academy ,,
35  ZOIDL Riccardo Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
36  FRIEDRICH Marco Tirol Cycling Team ,,
37  CARBONI Giovanni Bardiani – CSF ,,
38  FRIESECKE Gian Team Vorarlberg Santic ,,
39  THALMANN Roland Team Vorarlberg Santic ,,
40  CATALDO Dario Astana Pro Team ,,
41  BRAJKOVIČ Janez Adria Mobil ,,
42  NYCH Artem Gazprom-RusVelo ,,
43  MORENO Javier Delko Marseille Provence KTM ,,
44  BOSMAN Patrick Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
45  RAPP Jonas Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
46  MEINTJES Louis Team Dimension Data ,,
47  ARSLANOV Ildar Gazprom-RusVelo ,,
48  GEISMAYR Daniel Team Vorarlberg Santic ,,
49  SCHREURS Hamish Israel Cycling Academy ,,
50  BADILATTI Matteo Team Vorarlberg Santic ,,
51  EL FARES Julien Delko Marseille Provence KTM ,,
52  GAZVODA Gregor Adria Mobil ,,
53  CHRISTIAN Mark Aqua Blue Sport ,,
54  FILOSI Iuri Delko Marseille Provence KTM ,,
55  KOZONCHUK Dmitry Gazprom-RusVelo ,,
56  ROVNY Ivan Gazprom-RusVelo ,,
57  STEIMLE Jannik Team Vorarlberg Santic ,,
58  REINDERS Elmar Roompot – Nederlandse Loterij 0:58
59  FOMINYKH Daniil Astana Pro Team ,,
60  ORRICO Davide Team Vorarlberg Santic ,,
61  DÍAZ José Manuel Israel Cycling Academy ,,
62  BALDAUF Sebastian WSA Pushbikers ,,
63  FORTIN Filippo Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
64  POLL Stefan WSA Pushbikers ,,
65  HRINKOW Dominik Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
66  NEUHAUSER Marcel Tirol Cycling Team ,,
67  BURGER Sven Tirol Cycling Team ,,
68  FOLIFOROV Alexander Gazprom-RusVelo ,,
69  PLUCINSKI Leszek CCC Sprandi Polkowice ,,
70  LAGUTIN Sergey Gazprom-RusVelo ,,
71  VAN ZYL Johann Team Dimension Data ,,
72  THWAITES Scott Team Dimension Data ,,
73  MCNALLY Mark Wanty – Groupe Gobert ,,
74  LEYSEN Senne Vérandas Willems-Crelan ,,
75  WAEYTENS Zico Vérandas Willems-Crelan ,,
76  NIV Guy Israel Cycling Academy ,,
77  DE WITTE Mathias Vérandas Willems-Crelan ,,
78  GASPAROTTO Enrico Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
79  SCHLEGEL Michal CCC Sprandi Polkowice ,,
80  CLARKE William Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 1:10
81  KNAPP Daniel Tirol Cycling Team ,,
82  GOLČER Jure Adria Mobil ,,
83  LEHNER Daniel Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
84  ZAKHAROV Artyom Astana Pro Team 1:18
85  NIBALI Antonio Bahrain Merida Pro Cycling Team ,,
86  JANSE VAN RENSBURG Jacques Team Dimension Data ,,
87  JARC Aljaz Adria Mobil ,,
88  MARTINEZ Yannick Delko Marseille Provence KTM ,,
89  WEENING Pieter Roompot – Nederlandse Loterij ,,
90  SCHLEMMER Lukas Team Felbermayr – Simplon Wels ,,
91  BUDDING Martijn Roompot – Nederlandse Loterij ,,
92  RABITSCH Stephan Team Felbermayr – Simplon Wels 1:37
93  DOCKER Mitchell Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
94  FENN Andrew Aqua Blue Sport 1:42
95  GATE Aaron Aqua Blue Sport ,,
96  BIZHIGITOV Zhandos Astana Pro Team ,,
97  KREDER Michel Aqua Blue Sport ,,
98  GRAF Andreas Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
99  MAGNUSSON Kim Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
100  ORSINI Umberto Bardiani – CSF ,,
101  LANGEVELD Sebastian Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 1:45
102  VANSPEYBROUCK Pieter Wanty – Groupe Gobert ,,
103  VERGAERDE Otto WSA Pushbikers ,,
104  GROSELJ Ziga Adria Mobil 2:22
105  EARLE Nathan Israel Cycling Academy ,,
106  SHALUNOV Evgeny Gazprom-RusVelo 0:49
107  KONING Peter Aqua Blue Sport 3:27
108  OWEN Logan Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 4:17
109  SIUTSOU Kanstantsin Bahrain Merida Pro Cycling Team 5:12
110  DUIJN Huub Vérandas Willems-Crelan ,,
111  LIVYNS Arjen Vérandas Willems-Crelan 6:50
112  MANGERTSEDER Matthias Team Felbermayr – Simplon Wels 8:10
113  STERBINI Simone Bardiani – CSF 8:14
114  VAN EMPEL Etienne Roompot – Nederlandse Loterij ,,
115  CARDONA Julián Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 10:05
DNF  CANTY Brendan Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale DNF

Klasyfikacja końcowa:

1  HERMANS Ben Israel Cycling Academy 29:11:51
2  PERNSTEINER Hermann Bahrain Merida Pro Cycling Team 0:18
3  CATALDO Dario Astana Pro Team 0:44
4  SCHELLING Patrick Team Vorarlberg Santic 1:01
5  ZOIDL Riccardo Team Felbermayr – Simplon Wels 1:12
6  MORENO Javier Delko Marseille Provence KTM 1:21
7  MADRAZO Ángel Delko Marseille Provence KTM 1:41
8  CARBONI Giovanni Bardiani – CSF 1:58
9  BADILATTI Matteo Team Vorarlberg Santic 2:13
10  NYCH Artem Gazprom-RusVelo 2:18
11  ARSLANOV Ildar Gazprom-RusVelo 2:47
12  RAPP Jonas Team Hrinkow Advarics Cycleang 3:12
13  CHRISTIAN Mark Aqua Blue Sport 3:17
14  MEINTJES Louis Team Dimension Data 3:29
15  CIEŚLIK Paweł CCC Sprandi Polkowice 4:06
16  ZEITS Andrey Astana Pro Team 4:35
17  FOLIFOROV Alexander Gazprom-RusVelo 5:37
18  BRAJKOVIČ Janez Adria Mobil 7:08
19  GEISMAYR Daniel Team Vorarlberg Santic 7:53
20  THALMANN Roland Team Vorarlberg Santic 8:36
21  BALDAUF Sebastian WSA Pushbikers 8:52
22  DÍAZ José Manuel Israel Cycling Academy 9:32
23  PLUCINSKI Leszek CCC Sprandi Polkowice 9:56
24  VAN DER LIJKE Nick Roompot – Nederlandse Loterij 11:50
25  RABITSCH Stephan Team Felbermayr – Simplon Wels 12:15
26  DOUBEY Fabien Wanty – Groupe Gobert 12:37
27  MORTON Lachlan Team Dimension Data 14:23
28  VISCONTI Giovanni Bahrain Merida Pro Cycling Team 15:24
29  GERTS Floris Roompot – Nederlandse Loterij 17:31
30  HRINKOW Dominik Team Hrinkow Advarics Cycleang 17:47
31  DE WITTE Mathias Vérandas Willems-Crelan 17:50
32  EIKING Odd Christian Wanty – Groupe Gobert 19:05
33  MOHORIC Matej Bahrain Merida Pro Cycling Team 23:48
34  ORRICO Davide Team Vorarlberg Santic 24:04
35  LUTSENKO Alexey Astana Pro Team 24:15
36  SCHLEGEL Michal CCC Sprandi Polkowice 24:53
37  KING Benjamin Team Dimension Data 27:13
38  DUIJN Huub Vérandas Willems-Crelan 28:37
39  NEUHAUSER Marcel Tirol Cycling Team 29:35
40  BACKAERT Frederik Wanty – Groupe Gobert 30:14
41  NIBALI Antonio Bahrain Merida Pro Cycling Team 30:51
42  GEBREMEDHIN Awet Israel Cycling Academy 30:54
43  STERBINI Simone Bardiani – CSF 32:12
44  WEENING Pieter Roompot – Nederlandse Loterij 36:52
45  CARDONA Julián Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale ,,
46  MIHAYLOV Nikolay Delko Marseille Provence KTM 37:19
47  KREDER Michel Aqua Blue Sport 37:27
48  GOLČER Jure Adria Mobil 38:57
49  LAGUTIN Sergey Gazprom-RusVelo 39:55
50  BURGER Sven Tirol Cycling Team 41:37
51  GROSELJ Ziga Adria Mobil 42:37
52  VAN AERT Wout Vérandas Willems-Crelan 44:12
53  VAN MELSEN Kevin Wanty – Groupe Gobert 48:21
54  FRIEDRICH Marco Tirol Cycling Team 48:24
55  KOCH Jonas CCC Sprandi Polkowice 49:20
56  LEHNER Daniel Team Felbermayr – Simplon Wels 50:06
57  EL FARES Julien Delko Marseille Provence KTM 51:02
58  GIDICH Yevgeniy Astana Pro Team 51:20
59  ROVNY Ivan Gazprom-RusVelo 51:23
60  VAN ZYL Johann Team Dimension Data 52:12
61  SIUTSOU Kanstantsin Bahrain Merida Pro Cycling Team 52:26
62  BUDDING Martijn Roompot – Nederlandse Loterij 53:10
63  ORSINI Umberto Bardiani – CSF 55:19
64  SHALUNOV Evgeny Gazprom-RusVelo 56:46
65  MARTINEZ Yannick Delko Marseille Provence KTM 57:45
66  EARLE Nathan Israel Cycling Academy 59:23
67  JANSE VAN RENSBURG Jacques Team Dimension Data 59:24
68  STOSZ Patryk CCC Sprandi Polkowice 59:37
69  KOZONCHUK Dmitry Gazprom-RusVelo 59:38
70  LEYSEN Senne Vérandas Willems-Crelan 59:47
71  GASPAROTTO Enrico Bahrain Merida Pro Cycling Team 1:00:37
72  KRIZEK Matthias Team Felbermayr – Simplon Wels 1:00:47
73  BAJC Andi My Bike – Stevens 1:02:09
74  LANGEVELD Sebastian Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 1:02:35
75  FRIESECKE Gian Team Vorarlberg Santic 1:04:29
76  DOCKER Mitchell Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 1:04:48
77  FILOSI Iuri Delko Marseille Provence KTM 1:09:23
78  GATE Aaron Aqua Blue Sport 1:10:05
79  VAN EMPEL Etienne Roompot – Nederlandse Loterij 1:10:41
80  FOMINYKH Daniil Astana Pro Team 1:12:11
81  THWAITES Scott Team Dimension Data 1:12:58
82  GAZVODA Gregor Adria Mobil 1:13:03
83  BRESCIANI Michael Bardiani – CSF 1:14:00
84  SCHLEMMER Lukas Team Felbermayr – Simplon Wels 1:17:02
85  MAGNUSSON Kim Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 1:17:30
86  NIV Guy Israel Cycling Academy 1:18:09
87  CLARKE William Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 1:18:26
88  LODERER Timon Team Hrinkow Advarics Cycleang 1:18:38
89  KONING Peter Aqua Blue Sport 1:18:41
90  SALZMANN Jodok WSA Pushbikers 1:19:17
91  VANSPEYBROUCK Pieter Wanty – Groupe Gobert 1:19:52
92  POLL Stefan WSA Pushbikers 1:20:15
93  LIVYNS Arjen Vérandas Willems-Crelan 1:21:55
94  DE GREEF Robbert Roompot – Nederlandse Loterij 1:23:23
95  VERGAERDE Otto WSA Pushbikers 1:24:56
96  KATRAŠNIK Gašper Adria Mobil 1:27:50
97  STEIMLE Jannik Team Vorarlberg Santic 1:27:53
98  ZAKHAROV Artyom Astana Pro Team 1:28:49
99  WAEYTENS Zico Vérandas Willems-Crelan 1:30:05
100  REINDERS Elmar Roompot – Nederlandse Loterij 1:30:39
101  MCNALLY Mark Wanty – Groupe Gobert 1:34:14
102  JARC Aljaz Adria Mobil 1:34:40
103  SCHREURS Hamish Israel Cycling Academy 1:37:18
104  ARCHBOLD Shane Aqua Blue Sport 1:38:06
105  FORTIN Filippo Team Felbermayr – Simplon Wels 1:38:55
106  MARONESE Marco Bardiani – CSF 1:39:44
107  BIZHIGITOV Zhandos Astana Pro Team 1:40:52
108  GRAF Andreas Team Hrinkow Advarics Cycleang 1:46:26
109  BOSMAN Patrick Team Hrinkow Advarics Cycleang 1:47:12
110  FENN Andrew Aqua Blue Sport 1:47:28
111  OWEN Logan Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale 1:48:22
112  HOFER Andreas Team Hrinkow Advarics Cycleang 1:49:58
113  KNAPP Daniel Tirol Cycling Team 1:54:32
114  MANGERTSEDER Matthias Team Felbermayr – Simplon Wels 1:55:24
115  PORZNER Manuel Tirol Cycling Team 2:02:14