Zwycięstwem Nikoli Noskovej (Czechy) zakończył się wyścig Orliczek w ramach Mistrzostw Europy w kolarstwie szosowym. Podium uzupełniły Aafke Soet (Holandia) i Elena Pirrone (Włochy).

Podobnie jak we wcześniejszym wyścigu juniorek, zawodniczki walczyły na niego ponad 10-kilometrowej rundzie dookoła Zlinu. Orliczki pokonywały okrążenie dziesięciokrotnie, co w sumie dawało 108 kilometrów.

Od samego początku, zawodniczki do lat 23 były niezwykle aktywne. Przez to też, już na pierwszej rundzie niektóre z nich miały problemy z utrzymaniem tempa. Z przodu brakowało jednak konkretnych akcji. Dopiero na drugiej rundzie, od około 50-osobowego peletonu oderwały się trzy faworytki – Nikola Noskova (Czechy), Aafke Soet (Holandia) i Elena Pirrone (Włochy), które po pokonaniu 30 kilometrów zdobyły już 2 minuty przewagi nad peletonem.

Kolejne rundy należały już jednak zdecydowanie do Noskovej. Czeszka najpierw odjechała od swoich partnerek w ucieczce, by potem zyskać ponad 3 minuty przewagi. Wraz z biegiem wyścigu słabła też Pirrone, która w pewnym momencie została za walczącą Soet. Jednocześnie z tyłu peleton mocno się rwał, lecz zawodniczki miały do liderki naprawdę potężną stratę.

Ostatnia runda bardzo niewiele zmieniła. Po mistrzostwo Europy sięgnęła więc Noskova, a podium uzupełniły Soet i Letizia Paternoster (Włochy), która wygrała sprint z małej grupki. Najlepszą z Polek była Nikol Płosaj, która zajęła czwarte miejsce!

wyniki – tutaj

Poprzedni artykułTour de France 2018: Greipel i Gaviria przesunięci na koniec peletonu
Następny artykułNaszosowe oceny: cisza przed burzą
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.