Holenderka wygrała królewski etap i ze sporą przewagą prowadzi w klasyfikacji generalnej przed ostatnim dniem rywalizacji.
Przedostatni etap Giro d’Italia Internazionale Femminile miał długość 104.7km i prowadził z Tricesimo na Monte Zoncolan.
Pierwszą ucieczkę stworzyły Silvia Valsecchi (Bepink), Sara Penton (Virtu Cycling) i Olena Pavlukhina (BTC City Ljubljana). Wszystko jednak wskazywało na to, że prawdziwa walka rozegra się na piekielnej wspinaczce pod Monte Zoncolan – peleton złapał czołówkę 10km przed szczytem i rozpoczęła się rywalizacja o klasyfikację generalną.
6km przed metą z przodu była tylko 15-osobowa grupka, w której znalazły się m.in. Annemiek Van Vleuten (Mitchelton-Scott), Elisa Longo Borghini (Wiggle High5), Ane Sanesteban (Ale Cipollini), Ashleigh Moolman (Cervelo Bigla), Amanda Spratt (Mitchelton-Scott), Megan Guarnier (Boels Dolmans) czy Lucinda Brand (Team Sunweb).
Z kolejnymi kilometrami czołówka malała, aż 3km przed metą z przodu zostały już tylko Van Vleuten i Moolman. Liderka wyścigu niewiele ponad 2km przed szczytem zaatakowała i zostawiła rywalkę jadąc po etapowy sukces i powiększenie przewagi w „generalce”.
Annemiek Van Vleuten (Mitchelton-Scott) nie dała się złapać do samej mety i zaliczyła piękny triumf. Druga była Moolman, a trzecia Spratt. Na czwartej pozycji finiszowała Eider Merino (Team Movistar). Jedenasta była Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM), co przyniosło spadek na siódme miejsce w klasyfikacji generalnej.
Wyniki:
1 | VAN VLEUTEN Annemiek | Mitchelton-Scott | 3:17:54 |
2 | MOOLMAN Ashleigh | Cervélo-Bigla Pro Cycling | 0:40 |
3 | SPRATT Amanda | Mitchelton-Scott | 2:54 |
4 | MERINO Eider | Movistar Team | 2:59 |
5 | GUARNIER Megan | Boels – Dolmans Cycling Team | 4:00 |
6 | BRAND Lucinda | Team Sunweb | 4:06 |
7 | SANTESTEBAN Ane | Alé Cipollini | 4:39 |
8 | LUDWIG Cecilie Uttrup | Cervélo-Bigla Pro Cycling | 4:52 |
9 | GARCIA Margarita Victoria | Movistar Team | 5:16 |
10 | AALERUD Katrine | Team Virtu Cycling Women | 5:28 |
11 | NIEWIADOMA Katarzyna | Canyon SRAM Racing | 5:42 |
12 | MAGNALDI Erica | Bepink | 5:43 |
13 | LONGO BORGHINI Elisa | Wiggle High5 | 5:59 |
14 | STULTIENS Sabrina | WaowDeals Pro Cycling | 6:00 |
15 | GILLOW Shara | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 6:36 |
16 | PINTAR Urša | BTC City Ljubljana | 6:52 |
17 | PALADIN Asja | Valcar PBM | 8:08 |
18 | BERTIZZOLO Sofia | Astana Womens Team | 8:19 |
19 | WINDER Ruth | Team Sunweb | 8:20 |
20 | WILES Tayler | Trek – Drops | ,, |
21 | KIRCHMANN Leah | Team Sunweb | 8:28 |
22 | LLAMAS Lorena | Movistar Team | 9:14 |
23 | CHRISTMAS Danielle | Bizkaia Durango – Euskadi Murias | 9:30 |
24 | ARZUFFI Alice Maria | Bizkaia Durango – Euskadi Murias | 9:49 |
25 | VYSOTSKA Yevgenia | S.C. Michela Fanini Rox | 10:04 |
26 | HAMMES Kathrin | Trek – Drops | 10:22 |
27 | BUJAK Eugenia | BTC City Ljubljana | 10:37 |
28 | LABOUS Juliette | Team Sunweb | 10:41 |
29 | QUAGLIOTTO Nadia | Top Girls Fassa Bortolo | 10:57 |
30 | MORENO Blanca Liliana | Astana Womens Team | 11:06 |
31 | POTOKINA Anna | Servetto – Stradalli Cycle – Alurecycling | 11:27 |
32 | ZIGART Urska | BTC City Ljubljana | 11:33 |
33 | LAIZANE Lija | Aromitalia Vaiano | 12:00 |
34 | CHRISTIAN Anna | Trek – Drops | 12:04 |
35 | DUVAL Eugénie | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 12:26 |
36 | PIETERS Amy | Boels – Dolmans Cycling Team | 12:52 |
37 | BLAAK Chantal | Boels – Dolmans Cycling Team | ,, |
38 | LIPPERT Liane | Team Sunweb | 12:53 |
39 | JASINSKA Małgorzata | Movistar Team | 12:55 |
40 | CHACÓN Lilibeth | S.C. Michela Fanini Rox | 13:14 |
41 | MARKUS Riejanne | WaowDeals Pro Cycling | 13:36 |
42 | ROWE Danielle | WaowDeals Pro Cycling | ,, |
43 | RITTER Martina | Wiggle High5 | 13:38 |
44 | KIRÁLY Mónika | S.C. Michela Fanini Rox | 13:47 |
45 | YONAMINE Eri | Wiggle High5 | 13:50 |
46 | ROOIJAKKERS Pauliena | WaowDeals Pro Cycling | 14:05 |
47 | RAGUSA Katia | Bepink | 14:14 |
48 | DE RANIERI Lisa | Aromitalia Vaiano | 14:19 |
49 | LOPEZ Enara | Bizkaia Durango – Euskadi Murias | 14:21 |
50 | BATAGELJ Polona | BTC City Ljubljana | 14:23 |
51 | PARKINSON Abby-mae | Trek – Drops | 14:37 |
52 | VIECELI Lara | Astana Womens Team | 14:42 |
53 | CEOLONI Anna | S.C. Michela Fanini Rox | 15:03 |
54 | MUCCIOLI Dalia | Valcar PBM | ,, |
55 | CANUEL Karol-Ann | Boels – Dolmans Cycling Team | 15:09 |
56 | CROMWELL Tiffany | Canyon SRAM Racing | 15:24 |
57 | KNETEMANN Roxane | Alé Cipollini | 15:30 |
58 | BUURMAN Eva | Trek – Drops | ,, |
59 | HANSELMANN Nicole | Cervélo-Bigla Pro Cycling | 15:38 |
60 | RATTO Rossella | Cylance Pro Cycling | ,, |
61 | SAIFUTDINOVA Natalya | Astana Womens Team | 15:42 |
62 | KOSTER Claudia | Team Virtu Cycling Women | 15:47 |
63 | CORDON-RAGOT Audrey | Wiggle High5 | 16:20 |
64 | VAN DIJK Ellen | Team Sunweb | ,, |
65 | MARTINEZ Cristina | Bizkaia Durango – Euskadi Murias | 16:29 |
66 | BIANNIC Aude | Movistar Team | 16:33 |
67 | CIPRIANI Carmela | Conceria Zabri-Fanini-Guerciotti | 16:38 |
68 | BULLERI Alessia | Aromitalia Vaiano | 16:39 |
69 | HOLDEN Elizabeth | Trek – Drops | 16:43 |
70 | GONZÁLEZ Lucía | Bizkaia Durango – Euskadi Murias | 16:44 |
71 | FRANCHI Elena | Conceria Zabri-Fanini-Guerciotti | 16:47 |
72 | CANVELLI Vania | Top Girls Fassa Bortolo | ,, |
73 | MAJERUS Christine | Boels – Dolmans Cycling Team | 16:51 |
74 | COVRIG Ana | Eurotarget – Bianchi – Vitasana | 16:55 |
75 | CECCHINI Elena | Canyon SRAM Racing | 16:59 |
76 | CONFALONIERI Maria Giulia | Valcar PBM | 17:15 |
77 | PLICHTA Anna | Boels – Dolmans Cycling Team | 17:16 |
78 | SILVESTRI Debora | Eurotarget – Bianchi – Vitasana | 17:29 |
79 | VALSECCHI Silvia | Bepink | 17:32 |
80 | GUDERZO Tatiana | Bepink | ,, |
81 | SLIK Rozanne | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 17:42 |
82 | KOSTER Anouska | WaowDeals Pro Cycling | 18:22 |
83 | KOREVAAR Jeanne | WaowDeals Pro Cycling | ,, |
84 | BESSONE Marion | Servetto – Stradalli Cycle – Alurecycling | ,, |
85 | PERINI Chiara | Top Girls Fassa Bortolo | 18:31 |
86 | CASASOLA Sara | Servetto – Stradalli Cycle – Alurecycling | 18:58 |
87 | FIDANZA Arianna | Eurotarget – Bianchi – Vitasana | 19:26 |
88 | STEIGENGA Nicole | Bepink | 19:31 |
89 | PENTON Sara | Team Virtu Cycling Women | 19:38 |
90 | TOMASI Laura | Top Girls Fassa Bortolo | ,, |
91 | KOPPENBURG Clara | Cervélo-Bigla Pro Cycling | 20:08 |
92 | LEPISTÖ Lotta | Cervélo-Bigla Pro Cycling | ,, |
93 | RYAN Alexis | Canyon SRAM Racing | 21:02 |
94 | COLBORNE Henrietta | Bizkaia Durango – Euskadi Murias | 21:09 |
95 | ROY Sarah | Mitchelton-Scott | ,, |
96 | NESTI Nicole | Aromitalia Vaiano | 21:20 |
97 | LELEIVYTE Rasa | Aromitalia Vaiano | 21:27 |
98 | GASPARINI Alice | Eurotarget – Bianchi – Vitasana | 21:28 |
99 | GUTIÉRREZ Sheyla | Cylance Pro Cycling | 21:32 |
100 | FAHLIN Emilia | Wiggle High5 | ,, |
101 | PAYTON Hannah | Trek – Drops | 21:40 |
102 | SCHNEIDER Skylar | Boels – Dolmans Cycling Team | 21:43 |
103 | DUYCK Ann-sophie | Cervélo-Bigla Pro Cycling | ,, |
104 | PATTARO Francesca | Bepink | 21:47 |
105 | BRAVARD Charlotte | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 22:03 |
106 | PISCIALI Francesca | Top Girls Fassa Bortolo | 22:34 |
107 | POLLICINI Silvia | Valcar PBM | 22:43 |
108 | BRONZINI Giorgia | Cylance Pro Cycling | 23:36 |
109 | RODRÍGUEZ Gloria | Movistar Team | 23:37 |
110 | PALADIN Soraya | Alé Cipollini | ,, |
111 | ROSSATO Beatrice | Top Girls Fassa Bortolo | 23:40 |
112 | ELVIN Gracie | Mitchelton-Scott | 23:41 |
113 | BARNES Alice | Canyon SRAM Racing | 24:15 |
114 | MARTURANO Greta | S.C. Michela Fanini Rox | 24:27 |
115 | DOBRYNINA Kseniya | Servetto – Stradalli Cycle – Alurecycling | 25:03 |
116 | PAVLUKHINA Olena | BTC City Ljubljana | 25:25 |
117 | BALDUCCI Michela | Aromitalia Vaiano | 25:28 |
118 | SANGUINETI Ilaria | Valcar PBM | 25:52 |
119 | BEGGIN Sofia | Astana Womens Team | 25:53 |
120 | SPEROTTO Maria Vittoria | Bepink | 26:02 |
121 | MARCHESINI Giulia | Aromitalia Vaiano | 27:02 |
122 | GUARISCHI Barbara | Team Virtu Cycling Women | 27:29 |
123 | NORMAN HANSEN Louise | Team Virtu Cycling Women | 27:37 |
124 | TAGLIAFERRO Marta | Cylance Pro Cycling | 28:18 |
125 | ALLEN Jessica | Mitchelton-Scott | ,, |
126 | ALONSO Sandra | Bizkaia Durango – Euskadi Murias | 28:24 |
127 | SALTON Basei Marzia | Conceria Zabri-Fanini-Guerciotti | 28:29 |
128 | HOSKING Chloe | Alé Cipollini | 28:56 |
129 | PERSICO Silvia | Valcar PBM | 29:16 |
130 | D’HOORE Jolien | Mitchelton-Scott | 29:24 |
DNS | BASTIANELLI Marta | Alé Cipollini | DNS |
DNS | ERIC Jelena | Cylance Pro Cycling | ,, |
DNS | KITCHEN Lauren | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | ,, |
DNS | VOS Marianne | WaowDeals Pro Cycling | ,, |
DNS | WILD Kirsten | Wiggle High5 | ,, |
Klasyfikacja generalna:
1 | VAN VLEUTEN Annemiek | Mitchelton-Scott | 22:50:08 |
2 | MOOLMAN Ashleigh | Cervélo-Bigla Pro Cycling | 3:35 |
3 | SPRATT Amanda | Mitchelton-Scott | 5:53 |
4 | BRAND Lucinda | Team Sunweb | 7:05 |
5 | GUARNIER Megan | Boels – Dolmans Cycling Team | 8:43 |
6 | LUDWIG Cecilie Uttrup | Cervélo-Bigla Pro Cycling | 10:01 |
7 | NIEWIADOMA Katarzyna | Canyon SRAM Racing | 10:13 |
8 | MERINO Eider | Movistar Team | 11:12 |
9 | LONGO BORGHINI Elisa | Wiggle High5 | 12:14 |
10 | SANTESTEBAN Ane | Alé Cipollini | 12:35 |
11 | STULTIENS Sabrina | WaowDeals Pro Cycling | 12:46 |
12 | GARCIA Margarita Victoria | Movistar Team | 13:28 |
13 | WINDER Ruth | Team Sunweb | 14:22 |
14 | MAGNALDI Erica | Bepink | 14:35 |
15 | GILLOW Shara | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 15:44 |
16 | KIRCHMANN Leah | Team Sunweb | 16:11 |
17 | WILES Tayler | Trek – Drops | 17:01 |
18 | AALERUD Katrine | Team Virtu Cycling Women | 18:18 |
19 | PALADIN Asja | Valcar PBM | 19:39 |
20 | VYSOTSKA Yevgenia | S.C. Michela Fanini Rox | 19:52 |
21 | BERTIZZOLO Sofia | Astana Womens Team | 20:23 |
22 | HAMMES Kathrin | Trek – Drops | 21:03 |
23 | PINTAR Urša | BTC City Ljubljana | 21:29 |
24 | LLAMAS Lorena | Movistar Team | 21:54 |
25 | BUJAK Eugenia | BTC City Ljubljana | 22:40 |
26 | ARZUFFI Alice Maria | Bizkaia Durango – Euskadi Murias | 23:19 |
27 | QUAGLIOTTO Nadia | Top Girls Fassa Bortolo | 23:37 |
28 | CHRISTMAS Danielle | Bizkaia Durango – Euskadi Murias | 24:03 |
29 | POTOKINA Anna | Servetto – Stradalli Cycle – Alurecycling | 26:53 |
30 | PIETERS Amy | Boels – Dolmans Cycling Team | 28:01 |
31 | LABOUS Juliette | Team Sunweb | 29:15 |
32 | VAN DIJK Ellen | Team Sunweb | 32:25 |
33 | CANUEL Karol-Ann | Boels – Dolmans Cycling Team | 32:48 |
34 | CHRISTIAN Anna | Trek – Drops | 33:19 |
35 | BATAGELJ Polona | BTC City Ljubljana | 34:45 |
36 | RITTER Martina | Wiggle High5 | 35:01 |
37 | CONFALONIERI Maria Giulia | Valcar PBM | 35:48 |
38 | RATTO Rossella | Cylance Pro Cycling | 35:56 |
39 | DUVAL Eugénie | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 36:01 |
40 | PALADIN Soraya | Alé Cipollini | 36:08 |
41 | MUCCIOLI Dalia | Valcar PBM | 36:10 |
42 | YONAMINE Eri | Wiggle High5 | 38:46 |
43 | GUDERZO Tatiana | Bepink | ,, |
44 | RAGUSA Katia | Bepink | 39:02 |
45 | MAJERUS Christine | Boels – Dolmans Cycling Team | 39:17 |
46 | VIECELI Lara | Astana Womens Team | 39:31 |
47 | CIPRIANI Carmela | Conceria Zabri-Fanini-Guerciotti | 39:33 |
48 | ROWE Danielle | WaowDeals Pro Cycling | 39:55 |
49 | LEPISTÖ Lotta | Cervélo-Bigla Pro Cycling | 40:24 |
50 | BLAAK Chantal | Boels – Dolmans Cycling Team | 40:45 |
51 | JASINSKA Małgorzata | Movistar Team | 40:57 |
52 | GONZÁLEZ Lucía | Bizkaia Durango – Euskadi Murias | 41:12 |
53 | MARTINEZ Cristina | Bizkaia Durango – Euskadi Murias | 43:14 |
54 | LIPPERT Liane | Team Sunweb | 43:30 |
55 | CORDON-RAGOT Audrey | Wiggle High5 | 43:40 |
56 | PARKINSON Abby-mae | Trek – Drops | 45:00 |
57 | GASPARINI Alice | Eurotarget – Bianchi – Vitasana | 45:35 |
58 | MORENO Blanca Liliana | Astana Womens Team | 46:17 |
59 | CHACÓN Lilibeth | S.C. Michela Fanini Rox | 47:10 |
60 | MARKUS Riejanne | WaowDeals Pro Cycling | 47:15 |
61 | ZIGART Urska | BTC City Ljubljana | 47:16 |
62 | CECCHINI Elena | Canyon SRAM Racing | 47:32 |
63 | RYAN Alexis | Canyon SRAM Racing | 47:41 |
64 | KOREVAAR Jeanne | WaowDeals Pro Cycling | 48:05 |
65 | LAIZANE Lija | Aromitalia Vaiano | 48:29 |
66 | BIANNIC Aude | Movistar Team | 48:31 |
67 | CEOLONI Anna | S.C. Michela Fanini Rox | 48:43 |
68 | FAHLIN Emilia | Wiggle High5 | 50:00 |
69 | ROSSATO Beatrice | Top Girls Fassa Bortolo | 50:02 |
70 | KOSTER Anouska | WaowDeals Pro Cycling | 50:21 |
71 | KOPPENBURG Clara | Cervélo-Bigla Pro Cycling | 50:57 |
72 | KIRÁLY Mónika | S.C. Michela Fanini Rox | 51:18 |
73 | PENTON Sara | Team Virtu Cycling Women | 51:22 |
74 | PAVLUKHINA Olena | BTC City Ljubljana | 55:36 |
75 | SLIK Rozanne | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 56:22 |
76 | KOSTER Claudia | Team Virtu Cycling Women | 56:41 |
77 | BRONZINI Giorgia | Cylance Pro Cycling | 57:30 |
78 | PLICHTA Anna | Boels – Dolmans Cycling Team | 57:52 |
79 | BUURMAN Eva | Trek – Drops | 59:09 |
80 | POLLICINI Silvia | Valcar PBM | 1:00:30 |
81 | CROMWELL Tiffany | Canyon SRAM Racing | 1:00:49 |
82 | TOMASI Laura | Top Girls Fassa Bortolo | 1:01:28 |
83 | BESSONE Marion | Servetto – Stradalli Cycle – Alurecycling | 1:05:44 |
84 | FRANCHI Elena | Conceria Zabri-Fanini-Guerciotti | 1:05:56 |
85 | LELEIVYTE Rasa | Aromitalia Vaiano | 1:06:19 |
86 | GUTIÉRREZ Sheyla | Cylance Pro Cycling | 1:06:32 |
87 | HOLDEN Elizabeth | Trek – Drops | 1:06:38 |
88 | COVRIG Ana | Eurotarget – Bianchi – Vitasana | 1:06:47 |
89 | DUYCK Ann-sophie | Cervélo-Bigla Pro Cycling | 1:06:48 |
90 | KNETEMANN Roxane | Alé Cipollini | 1:08:36 |
91 | ELVIN Gracie | Mitchelton-Scott | 1:09:23 |
92 | HANSELMANN Nicole | Cervélo-Bigla Pro Cycling | 1:09:26 |
93 | BRAVARD Charlotte | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 1:10:39 |
94 | SANGUINETI Ilaria | Valcar PBM | 1:11:30 |
95 | SAIFUTDINOVA Natalya | Astana Womens Team | ,, |
96 | VALSECCHI Silvia | Bepink | 1:11:40 |
97 | CANVELLI Vania | Top Girls Fassa Bortolo | 1:12:17 |
98 | ROY Sarah | Mitchelton-Scott | 1:12:34 |
99 | DOBRYNINA Kseniya | Servetto – Stradalli Cycle – Alurecycling | 1:12:45 |
100 | PAYTON Hannah | Trek – Drops | 1:13:48 |
101 | NESTI Nicole | Aromitalia Vaiano | 1:14:13 |
102 | ROOIJAKKERS Pauliena | WaowDeals Pro Cycling | 1:14:54 |
103 | FIDANZA Arianna | Eurotarget – Bianchi – Vitasana | 1:18:21 |
104 | PERINI Chiara | Top Girls Fassa Bortolo | 1:18:29 |
105 | COLBORNE Henrietta | Bizkaia Durango – Euskadi Murias | 1:18:30 |
106 | BULLERI Alessia | Aromitalia Vaiano | 1:20:30 |
107 | GUARISCHI Barbara | Team Virtu Cycling Women | 1:22:18 |
108 | SPEROTTO Maria Vittoria | Bepink | 1:22:26 |
109 | CASASOLA Sara | Servetto – Stradalli Cycle – Alurecycling | 1:22:50 |
110 | D’HOORE Jolien | Mitchelton-Scott | 1:23:08 |
111 | BEGGIN Sofia | Astana Womens Team | 1:23:50 |
112 | PISCIALI Francesca | Top Girls Fassa Bortolo | 1:24:00 |
113 | MARTURANO Greta | S.C. Michela Fanini Rox | 1:25:02 |
114 | RODRÍGUEZ Gloria | Movistar Team | 1:25:11 |
115 | DE RANIERI Lisa | Aromitalia Vaiano | 1:25:32 |
116 | HOSKING Chloe | Alé Cipollini | 1:26:20 |
117 | PERSICO Silvia | Valcar PBM | 1:26:26 |
118 | SCHNEIDER Skylar | Boels – Dolmans Cycling Team | 1:27:06 |
119 | TAGLIAFERRO Marta | Cylance Pro Cycling | 1:29:34 |
120 | SILVESTRI Debora | Eurotarget – Bianchi – Vitasana | 1:30:25 |
121 | BALDUCCI Michela | Aromitalia Vaiano | 1:32:52 |
122 | LOPEZ Enara | Bizkaia Durango – Euskadi Murias | 1:33:02 |
123 | BARNES Alice | Canyon SRAM Racing | 1:34:54 |
124 | ALLEN Jessica | Mitchelton-Scott | 1:35:42 |
125 | STEIGENGA Nicole | Bepink | 1:35:45 |
126 | MARCHESINI Giulia | Aromitalia Vaiano | 1:41:06 |
127 | ALONSO Sandra | Bizkaia Durango – Euskadi Murias | 1:42:01 |
128 | NORMAN HANSEN Louise | Team Virtu Cycling Women | 1:45:09 |
129 | PATTARO Francesca | Bepink | 1:58:00 |
130 | SALTON Basei Marzia | Conceria Zabri-Fanini-Guerciotti | 2:02:20 |