UEC Cycling

Włoszka Vittoria Guazzini zdobyła złoty medal młodzieżowych mistrzostw Europy w jeździe indywidualnej na czas juniorek. Marta Jaskulska z brązem!

Młodzieżowe mistrzostwa Europy w Czechach rozpoczęły się dzisiaj o godzinie 9 jazdą indywidualną na czas juniorek. Młode adeptki kolarstwa miały do pokonania 12 kilometrów po dość wymagającej rundzie.

Polskę reprezentowały Paulina Pastuszek (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team) i Marta Jaskulska (BCM Nowatex Ziemia Darłowska).

Jako pierwsza na rampie startowej stanęła Tetyana Yaschenko (Ukraina) i wykręciła bardzo dobry czas 17’56”60. Jej czas dopiero poprawiła Włoszka Matilde Vitillo – 17’49”90.

Kolejna na „gorącym krześle” zasiadła Rosjanka Aigul Gareeva, która pojechała szybciej od Włoszki o ponad 20 sekund. Niestety czas Pastuszek nie należał do najlepszych – 19’21”90.

Po kilku słabszych czasach świetnie pojechała Włoszka Vittoria Guazzini, która linię mety przejechała po równych siedemnastu minutach! Jako przedostatni startowała nasza Marta Jaskulska, która w czerwcu została podwójną mistrzynią Polski juniorek.

Polka nie zawiodła i wywalczyła dziś brązowy medal, tracąc do Włoszki jedenaście sekund. Jaskulską wyprzedziła jeszcze Niemka Hannah Ludwig.