Polartec-Kometa Cycling Team

Kevin Inkelaar (Polartec-Kometa) wygrał pierwszy etap Giro Ciclistico della Valle d’Aosta Mont Blanc. Nowym liderem Matteo Bellia (IAM Excelsior). 

Po wczorajszym trudnym prologu dzisiaj na orlików walczących o prymat w Giro Valle d’Aosta czekał kolejny bardzo ciężki etap. Niespełna 159 kilometrów do przejechania, pięć górskich premii, w tym finałowy podjazd pod Rhemes-Notre-Dame (14,8 km długości; średnie nachylenie 5,3 %).

Już na pierwszych kilometrach mieliśmy sporą kraksę na jednym ze zjazdów i wyścig został na kilka minut zneutralizowany. Niestety wycofali się między innymi: Samuele Piccolo (Named Sport Rocket) czy Wilson Peña (Polartec Cometa).

Po 50 kilometrach na czele kręcili: Laurens Huys (Lotto Soudal U23), Davide Baldaccini (Colpack), Yuri Colonna, Ottavio Dotti i Andrea Cacciotti (wszyscy Petroli Firenze) oraz Ewen Henrio (VC Pays de Loudéac). Za tą szóstką, a przed peletonem jechali Stanislav Konyaev Rosja) i Ben Gerrits (UC Monaco). Na kolejnych podjazdach sytuacja mocno się zmieniała.

Na podjeździe Colle San Carlo jako pierwszy zameldował się Cacciotti, który miał prawię minutę przewagi nad Baldaccinim, a trzeci Huys tracił już ponad dwie minuty. Niestety prowadzący Włoch na kolejnej górskiej premii przeżywał kryzys, a siły odzyskał Huys i dojechał do Cacciottiego.

Na szczycie Buillet jako pierwszy zameldował się Laurens Huys (Lotto Soudal U23), a za nim kręcił już zdziesiątkowany peleton.

Na finałowym podjeździe pod Rhemes-Notre-Dame (14,8 km długości; średnie nachylenie 5,3 %) z goniącej grupki skontrował Mark Donovan (Team Wiggins), a za nim podążył Matteo Bellia (IAM Excelsior).

Bellia pięć kilometrów przed metą dojechał do Huysa i samotnie pognał w stronę mety. Z tyłu jednak trwała praca goniącej grupy i Włoch został doścignięty na ostatnim kilometrze. Najwięcej sił na ostatnie metry zachował Kevin Inkelaar (Polartec-Kometa), a drugie miejsce wywalczył Matteo Bellia (IAM Excelsior).

Bellia został nowym liderem wyścigu.

Wyniki pierwszego etapu:

1 INKELAAR Kevin Polartec Kometa NED les 158,8 km en 4h52’59” (moy. 32,521 km/h)
2 BELLIA Matteo IAM Excelsior ITA
3 GREGAARD WILSLY Jonas Denmark National Team DEN 01’07”
4 * LEKNESSUND Andreas Norway National Team NOR 01’17”
5 ABDERRAHIM Zahiri Trevigiani Phonix – Hemus 189 MAR 01’31”
6 BALLESTEROS Miguel Angel Polartec Kometa ESP 01’37”
7 HUYS Laurens Lotto Soudal U23 BEL 01’38”
8 BOTTA Davide Team Colpack ITA 01’58”
9 PRONSKIY Vadim Astana City KAZ ‚
10 MONACO Alessandro Petroli Firenze Hoppla` Masera ITA ‚
11 BOILEAU Léo Haute Savoie Auvergne Rhône FRA ‚
12 RUBIO REYES Einer Augusto Team Vejus COL ‚
13 LOPEZ PEREZ Juan Pedro Polartec Kometa ESP ‚
14 GIURIATO Alberto Cycling Team Friuli ITA ‚
15 * VANSEVENANT Mauri EFC-L&R-Vulsteke BEL ‚
16 HONORÉ Mikkel Frølich Denmark National Team DEN 02’10” (p : 20”)
17 FORTUNATO Lorenzo Petroli Firenze Hoppla` Masera ITA 02’28”
18 WELDU Hafetab Dimension Data For Qhubeka ETH ‚
19 VEROUGSTRAETE Nicolas VL Technics Experza Abutriek BEL 02’40”
20 RELAES Jacob EFC-L&R-Vulsteke BEL 02’57”
21 ADRIA OLIVERAS Roger Equipo Lizarte ESP 04’14” (p : 20”)
22 MONTOYA Javier Ignacio Trevigiani Phonix – Hemus 189 COL ‚
23 TEGGART Matthew Team Wiggins IRL 06’01”
24 SAENZ BALLESTEROS Nicolas Equipo Lizarte COL ‚
25 * ALEOTTI Giovanni Cycling Team Friuli ITA ‚
26 BAIS Mattia Cycling Team Friuli ITA ‚
27 SCHULTZ Jesper Denmark National Team DEN 07’24”
28 CASTANO MUNOZ Sebastian UC Monaco COL ‚
29 DEPREZ Tuur VL Technics Experza Abutriek BEL ‚
30 * RIGOLLET Laurent Namedsport – Rocket ITA 07’32”
31 KUZMIN Anton Astana City KAZ 08’31”
32 EKLØF Daniel Norway National Team NOR 05h01’59” 09’00”
33 * GARIBBO Nicolò Overall FGM TRE Colli Cycling ITA ‚
34 * DONOVAN Mark Team Wiggins GBR 09’58”
35 * DOPCHIE Félix Ago – Aqua Service BEL 10’27”
36 ROCHAS Remy Haute Savoie Auvergne Rhône FRA ‚
37 SANÒ Simone Overall FGM TRE Colli Cycling ITA 10’40”
38 RICHARD Louis Haute Savoie Auvergne Rhône FRA 11’14”
39 PARRA CUERDA Jose Felix Equipo Lizarte ESP 11’46”
40 * CAVALLO Luca UC Monaco ITA 12’55”
41 DOUBLE Paul Zappi`s Racing Team GBR ‚
42 BONNEFOIX Edouard UC Monaco FRA ‚
43 MARKOV Dmitrii Russia National Team RUS 13’19”
44 * MARUKHIN Daniil Astana City KAZ ‚
45 FEDELI Alessandro Trevigiani Phonix – Hemus 189 ITA 14’10”
46 * VAN GILS Maxim Lotto Soudal U23 BEL 16’15”
47 TASSET Marvin Ago – Aqua Service BEL ‚
48 KULSET Sindre Norway National Team NOR 17’04”
49 * BELLETTA Pier Elis Namedsport – Rocket ITA 17’33”
50 ARAIZ MICHEL Sergio Nestor Equipo Lizarte ESP 17’35”
51 LEYMAN Celestin EFC-L&R-Vulsteke BEL ‚
52 HENRIO Ewen VC Pays de Loudéac FRA 18’39”
53 CACCIOTTI Andrea Petroli Firenze Hoppla` Masera ITA ‚
54 * ZANA Filippo Trevigiani Phonix – Hemus 189 ITA 21’40”
55 * MAZZUCCO Fabio Trevigiani Phonix – Hemus 189 ITA ‚
56 DEBONS Antoine IAM Excelsior SUI ‚
57 SVENSLI Sondre Andersson Norway National Team NOR 22’01”
58 * COLLEONI Kevin Biesse Carrera Gavardo ITA 23’05”
59 BALDACCINI Davide Team Colpack ITA ‚
60 COLONNA Yuri Petroli Firenze Hoppla` Masera ITA ‚
61 DOTTI Ottavio Petroli Firenze Hoppla` Masera ITA ‚
62 LOPEZ CARAVACA Jordi Equipo Lizarte ESP ‚
63 DE BOD Stefan Dimension Data For Qhubeka RSA ‚
64 STAUNE-MITTET Andreas Norway National Team NOR ‚
65 BORRA Gilles EFC-L&R-Vulsteke BEL ‚
66 HERMANS Steff Lotto Soudal U23 BEL ‚
67 PATTYN Jeroen VL Technics Experza Abutriek BEL ‚
68 MUGISHA Samuel Dimension Data For Qhubeka RWA ‚
69 NATAROV Yuriy Astana City KAZ ‚
70 HOUTTEMAN Nico VL Technics Experza Abutriek BEL ‚
71 KRON Andreas Lorentz Denmark National Team DEN ‚
72 FOUCHE James Team Wiggins NZL 24’06”
73 GEORGI Etienne Team Wiggins GBR ‚
74 PESTIAUX Yann Ago – Aqua Service BEL ‚
75 BOUTS Jordy EFC-L&R-Vulsteke BEL ‚
76 BALLABIO Giacomo IAM Excelsior ITA 24’51”
77 ULYSBAYEV Dinmukhammed Astana City KAZ 26’02”
78 VAN OUDENHOVE Jovany VL Technics Experza Abutriek BEL 26’21”
79 ORLANDI Massimo Cycling Team Friuli ITA ‚
80 * VANHOOF Ward Lotto Soudal U23 BEL 26’27”
81 NEGRENTE Marco Team Colpack ITA 26’58”
82 DIDIER Clément Haute Savoie Auvergne Rhône FRA 27’02”
83 GERRITS Ben UC Monaco NED 27’12”
84 ANGIULLI Riccardo Overall FGM TRE Colli Cycling ITA 27’56”
85 VERZA Riccardo Team Colpack ITA 30’09”
86 PICCOT Michel Biesse Carrera Gavardo ITA 30’10”
87 COLOMBO Raul Biesse Carrera Gavardo ITA ‚
88 * SAUVAGNARGUES Jacques Team Wiggins GBR 30’36”
89 BAUDE Arthur Ago – Aqua Service BEL 32’05”
90 VISSER Louis Dimension Data For Qhubeka RSA 33’57”
91 MONIQUET Sylvain Ago – Aqua Service BEL 34’31”
92 KULIKOVSKIY Alexandr Russia National Team RUS 34’51”
93 * STEPANOV Vladislav Russia National Team RUS ‚
94 JOHNSTON Calum Zappi`s Racing Team GBR ‚
95 BELLABOUVIER Simon Haute Savoie Auvergne Rhône FRA ‚
96 * CHEVALIER Maxime VC Pays de Loudéac FRA 35’23”
97 * TAGLIETTI Stefano Biesse Carrera Gavardo ITA 35’45”
98 CHOKRI El Mehdi Dimension Data For Qhubeka MAR 38’49”
99 Juan Jose 10074181439 UC Monaco ESP 39’11”
100 * PORTIGLIATTI Fabio Overall FGM TRE Colli Cycling ITA 39’58”
101 AFFATICATI Lorenzo Overall FGM TRE Colli Cycling ITA 40’16”

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 BELLIA Matteo IAM Excelsior ITA les 166,7 km en 5h09’55” (moy. 32.307 km/h)
2 INKELAAR Kevin Polartec Kometa NED 30”
3 GREGAARD WILSLY Jonas Denmark National Team DEN 01’21”
4 * LEKNESSUND Andreas Norway National Team NOR 01’35”
5 LOPEZ PEREZ Juan Pedro Polartec Kometa ESP 02’02”
6 MONACO Alessandro Petroli Firenze Hoppla` Maserati ITA 02’08”
7 ABDERRAHIM Zahiri Trevigiani Phonix – Hemus 1896 MAR 02’11”
8 HUYS Laurens Lotto Soudal U23 BEL 02’15”
9 GIURIATO Alberto Cycling Team Friuli ITA 02’29”
10 RUBIO REYES Einer Augusto Team Vejus COL 02’30”
11 * VANSEVENANT Mauri EFC-L&R-Vulsteke BEL 02’35”
12 HONORÉ Mikkel Frølich Denmark National Team DEN 02’38”
13 BOTTA Davide Team Colpack ITA ‚
14 BOILEAU Léo Haute Savoie Auvergne Rhône Alpe FRA 02’41”
15 BALLESTEROS Miguel Angel Polartec Kometa ESP 02’43”
16 PRONSKIY Vadim Astana City KAZ 02’47”
17 WELDU Hafetab Dimension Data For Qhubeka Conti ETH 03’01”
18 FORTUNATO Lorenzo Petroli Firenze Hoppla` Maserati ITA 03’43”
19 VEROUGSTRAETE Nicolas VL Technics Experza Abutriek BEL 03’54”
20 RELAES Jacob EFC-L&R-Vulsteke BEL 04’21”
21 ADRIA OLIVERAS Roger Equipo Lizarte ESP 05’32”
22 MONTOYA Javier Ignacio Trevigiani Phonix – Hemus 1896 COL 05’35”
23 * ALEOTTI Giovanni Cycling Team Friuli ITA 06’44”
24 SAENZ BALLESTEROS Nicolas Equipo Lizarte COL 06’56”
25 TEGGART Matthew Team Wiggins IRL 07’03”
26 BAIS Mattia Cycling Team Friuli ITA 07’10”
27 DEPREZ Tuur VL Technics Experza Abutriek BEL 08’09”
28 SCHULTZ Jesper Denmark National Team DEN 08’27”
29 CASTANO MUNOZ Sebastian UC Monaco COL 09’07”
30 * RIGOLLET Laurent Namedsport – Rocket ITA 09’11”
31 KUZMIN Anton Astana City KAZ 09’20”
32 * DONOVAN Mark Team Wiggins GBR 09’48”
33 ROCHAS Remy Haute Savoie Auvergne Rhône Alpe FRA 10’50”
34 EKLØF Daniel Norway National Team NOR 11’02”
35 * GARIBBO Nicolò Overall FGM TRE Colli Cycling Tea ITA 11’09”
36 * DOPCHIE Félix Ago – Aqua Service BEL 11’32”
37 SANÒ Simone Overall FGM TRE Colli Cycling Tea ITA 11’59”
38 RICHARD Louis Haute Savoie Auvergne Rhône Alpe FRA 12’03”
39 PARRA CUERDA Jose Felix Equipo Lizarte ESP 12’47”
40 DOUBLE Paul Zappi`s Racing Team GBR 13’22”
41 FEDELI Alessandro Trevigiani Phonix – Hemus 1896 ITA 14’22”
42 MARKOV Dmitrii Russia National Team RUS 14’39”
43 * CAVALLO Luca UC Monaco ITA 14’55”
44 BONNEFOIX Edouard UC Monaco FRA 14’58”
45 * MARUKHIN Daniil Astana City KAZ 15’01”
46 TASSET Marvin Ago – Aqua Service BEL 17’55”
47 KULSET Sindre Norway National Team NOR 19’00”
48 LEYMAN Celestin EFC-L&R-Vulsteke BEL 19’05”
49 ARAIZ MICHEL Sergio Nestor Equipo Lizarte ESP 19’09”
50 * BELLETTA Pier Elis Namedsport – Rocket ITA 19’13”
51 CACCIOTTI Andrea Petroli Firenze Hoppla` Maserati ITA 19’17”
52 HENRIO Ewen VC Pays de Loudéac FRA 20’11”
53 * VAN GILS Maxim Lotto Soudal U23 BEL 20’29”
54 * ZANA Filippo Trevigiani Phonix – Hemus 1896 ITA 22’24”
55 DE BOD Stefan Dimension Data For Qhubeka Conti RSA 22’52”
56 DEBONS Antoine IAM Excelsior SUI 23’21”
57 SVENSLI Sondre Andersson Norway National Team NOR 23’30”
58 DOTTI Ottavio Petroli Firenze Hoppla` Maserati ITA 23’32”
59 * COLLEONI Kevin Biesse Carrera Gavardo ITA 23’35”
60 HOUTTEMAN Nico VL Technics Experza Abutriek BEL 23’42”
61 BALDACCINI Davide Team Colpack ITA 23’46”
62 * MAZZUCCO Fabio Trevigiani Phonix – Hemus 1896 ITA 23’48”
63 KRON Andreas Lorentz Denmark National Team DEN ‚
64 COLONNA Yuri Petroli Firenze Hoppla` Maserati ITA 23’54”
65 LOPEZ CARAVACA Jordi Equipo Lizarte ESP 24’08”
66 MUGISHA Samuel Dimension Data For Qhubeka Conti RWA 24’24”
67 BORRA Gilles EFC-L&R-Vulsteke BEL 24’31”
68 STAUNE-MITTET Andreas Norway National Team NOR ‚
69 NATAROV Yuriy Astana City KAZ 24’32”
70 HERMANS Steff Lotto Soudal U23 BEL 25’05”
71 BOUTS Jordy EFC-L&R-Vulsteke BEL 25’14”
72 FOUCHE James Team Wiggins NZL 25’22”
73 PESTIAUX Yann Ago – Aqua Service BEL 25’36”
74 PATTYN Jeroen VL Technics Experza Abutriek BEL 25’45”
75 GEORGI Etienne Team Wiggins GBR 25’54”
76 BALLABIO Giacomo IAM Excelsior ITA 26’14”
77 ULYSBAYEV Dinmukhammed Astana City KAZ 27’02”
78 NEGRENTE Marco Team Colpack ITA 27’24”
79 DIDIER Clément Haute Savoie Auvergne Rhône Alpe FRA 27’45”
80 VAN OUDENHOVE Jovany VL Technics Experza Abutriek BEL 28’01”
81 ORLANDI Massimo Cycling Team Friuli ITA 28’06”
82 * VANHOOF Ward Lotto Soudal U23 BEL 28’31”
83 ANGIULLI Riccardo Overall FGM TRE Colli Cycling Tea ITA 29’11”
84 GERRITS Ben UC Monaco NED 29’45”
85 PICCOT Michel Biesse Carrera Gavardo ITA 30’46”
86 COLOMBO Raul Biesse Carrera Gavardo ITA 31’39”
87 VERZA Riccardo Team Colpack ITA ‚
88 * SAUVAGNARGUES Jacques Team Wiggins GBR 31’51”
89 BAUDE Arthur Ago – Aqua Service BEL 34’12”
90 MONIQUET Sylvain Ago – Aqua Service BEL 35’02”
91 BELLABOUVIER Simon Haute Savoie Auvergne Rhône Alpe FRA 36’07”
92 VISSER Louis Dimension Data For Qhubeka Conti RSA 36’11”
93 * CHEVALIER Maxime VC Pays de Loudéac FRA 36’25”
94 JOHNSTON Calum Zappi`s Racing Team GBR 36’29”
95 * STEPANOV Vladislav Russia National Team RUS 37’53”
96 * TAGLIETTI Stefano Biesse Carrera Gavardo ITA 38’14”
97 KULIKOVSKIY Alexandr Russia National Team RUS 38’27”
98 CHOKRI El Mehdi Dimension Data For Qhubeka Conti MAR 40’27”
99 PAZOS Juan Jose UC Monaco ESP 41’59”
100 * PORTIGLIATTI Fabio Overall FGM TRE Colli Cycling Tea ITA 42’23”
101 AFFATICATI Lorenzo Overall FGM TRE Colli Cycling Tea ITA 42’45”