Już jutro w Czechach rozpoczną się młodzieżowe mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowych. Poniżej przedstawiamy profile, program i składy polskich reprezentacji.

Brno i Żylina będą gospodarzami zmagań niższych kategorii wiekowych w mistrzostwach Europy. W czwartek i piątek kolarze i kolarki będę walczyć o prymat w czasówkach, natomiast w sobotę i niedzielę przystąpią do rywalizacji w wyścigach ze startu wspólnego.

Program:

Czwartek 12 lipca:

09:00 – 10:15   jazda indywidualna na czas juniorek – 12 km
10:30 – 12:45   jazda indywidualna na czas orliczek – 24 km

Piątek 13 lipca:

09:00 – 12:00    jazda indywidualna na czas juniorów – 24 km
13:00 – 16:00    jazda indywidualna na czas orlików  – 24 km

Runda jazdy indywidualnej na czas

Sobota 14 lipca:

11:00 – 13:00    wyścig ze startu wspólnego juniorek – 75,6 km
14:30 – 17:30    wyścig ze startu wspólnego orliczek – 108 km

Niedziela 15 lipca:

9:00 – 12:00      wyścig ze startu wspólnego juniorów – 118,8 km
13:00 – 17:00    wyścig ze startu wspólnego orlików – 140,4 km

Runda wyścigu ze startu wspólnego

Polskie kolarstwo na młodzieżowych mistrzostwach Europy reprezentować będą:

Kobiety U23 – trener Mariusz Mazur

  1. Lach Marta – Mat Atom Deweloper
  2. Nerlo Aurela – Mat Atom Deweloper
  3. Perekitko Karolina – De Spritners Malderen
  4. Płosaj Nikol – UKS Mróz  Jedynka Kórnik
  5. Sowa Karolina –  Mat Atom Deweloper
  6. Skalniak Agnieszka – Experza – Footlogix

Mężczyźni U23 – trener Tomasz Kiendyś

  1. Gąsiorowski Mariusz – USSA Pavilly Barentin
  2. Krawczyk Szymon – Voster ATS Team
  3. Maciejuk Filip – Leopard Pro Cycling
  4. Murias Jakub – TC Chrobry Scott Głogów
  5. Pękala Piotr – KS Pogoń Mostostal Puławy
  6. Tracz Szymon – One Pro Cycling

Juniorki – trener Marcin Adamów

  1. Jaskulska Marta – BCM Nowatex Ziemia Darłowska
  2. Kierat Wiktoria – BCM Nowatex Ziemia Darłowska
  3. Kowalska Julia – KTK Kalisz
  4. Pastuszek Paulina –  TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team

Juniorzy – trener Tomasz Owsian

  1. Byczkowski Jakub – UKS Moto Agbud Stelweld Jelcz Laskowice
  2. Gałka Michał – UKS Copernicus – SMS Toruń
  3. Gruszczyński Piotr – LKS Pom-Sparthem
  4. Grzenkowicz Nikodem – GKS Cartusia
  5. Michalski Łukasz – UKS Moto Agbud Stelweld Jelcz Laskowice
  6. Wawrzyniak Karol – TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team
  7. Papierski Damian – UKS Koźminianka Koźminek