Fot. Team Roompot - Nederlandse Loterij

Holender nie dał szans rywalom na ostatnim podjeździe i wygrał piąty etap. Liderem pozostał Ben Hermans (Israel Cycling Academy).

Nie tylko organizatorzy Tour de France w tym roku zdecydowali się na sprinterską wycieczkę w górach. Z podobnego założenia wyszli w Austrii i piątego dnia rywalizacji na kolarzy czekał liczący niecałe 100 kilometrów odcinek z Matrei na Grossglockner. Wymagający podjazd do mety nie był jednak jedyną trudnością, gdyż peleton musiał dziś walczyć w wyjątkowo paskudnej pogodzie.Pierwsze 16 kilometrów etapu prowadziło pod górę i wiodło do górskiej premii pierwszej kategorii. Już we wstępnej fazie dnia uformowała się trzynastoosobowa ucieczka w składzie Aaron Gate (Aqua Blue), Antonio Nibali (Bahrain Merida), Umberto Orsini (Bardiani-CSF), Yannick Martinez (Delko Marseille), Ivan Rovny (Gazprom-Rusvelo), Etienne Van Empel (Roompot), Fabien Doubey (Wanty), Matthias Krizek (Felbermayr), Davide Orrico (Vorarlberg), Marcel Neuhauser (Tirol), Yevgeniy Gidich (Astana), Nikolay Mihaylov (Delko Marseille) oraz Leszek Pluciński (CCC Sprandi Polkowice). Harcownicy wypracowali sobie dość szybko przewagę wynoszącą około trzy i pół minuty i z takim zapasem dotarli w strugach deszczu do podnóża finałowego podjazdu.

Im wyżej wspinali się kolarze tym mniej liczna stawała się ucieczka. Około 10 kilometrów przed metą na czele samotnie jechał znany z występów w CCC Sprandi Polkowice Niki Mihaylov, a za Bułgarem najwięcej sił do pogoni miał Antonio Nibali. Włoch doszedł Mihaylova 6 kilometrów przed szczytem, a po chwili na czele znalazł się także Pieter Weening (Roompot), który gonił czołówkę od podnóża podjazdu.

Tempa narzuconego przez walecznego Holendra nie wytrzymał najpierw Mihaylov, a po chwili także i Nibali nie dawał rady jechać za zawodnikiem Roompot-Nederlandse Loterij. Jadący na bardzo twardym przełożeniu Weening odjechał od rywali i nie dał się złapać do samego finiszu. Drugi był Alexander Foliforov (Gazprom-Rusvelo), a trzeci Nibali. Po ataku w końcówce pozycję lidera utrzymał Ben Hermans (Israel Cycling Academy).

Wyniki 5. etapu

1 117 NED WEENING Pieter Roompot – Nederlandse Loterij 02:50:32,00
2 92 RUS FOLIFOROV Alexander Gazprom – Rusvelo 02:51:21,00 +00:00:49,00
3 66 ITA STERBINI Simone BARDIANI CSF 02:51:43,00 +00:01:11,00
4 13 ITA NIBALI Antonio Bahrain – Merida 02:51:58,00 +00:01:26,00
5 87 ESP MORENO BAZAN Javier Delko Marseille Provence KTM 02:52:08,00 +00:01:36,00
6 147 AUT ZOIDL Riccardo Team Felbermayr Simplon Wels 02:52:08,00 +00:01:36,00
7 106 BEL HERMANS Ben Israel Cycling Academy 02:52:12,00 +00:01:40,00
8 15 AUT PERNSTEINER Hermann Bahrain – Merida 02:52:12,00 +00:01:40,00
9 14 UKR PADUN Mark Bahrain – Merida 02:52:23,00 +00:01:51,00
10 165 SUI SCHELLING Patrick Team Vorarlberg-Santic 02:52:25,00 +00:01:53,00
11 95 RUS NYCH Artem Gazprom – Rusvelo 02:52:28,00 +00:01:56,00
12 32 ITA CATALDO Dario Astana Pro Team 02:52:34,00 +00:02:02,00
13 45 AUS MORTON Lachlan Team Dimension Data 02:52:40,00 +00:02:08,00
14 91 RUS ARSLANOV Ildar Gazprom – Rusvelo 02:52:47,00 +00:02:15,00
15 84 ESP MADRAZO RUIZ Angel Delko Marseille Provence KTM 02:52:50,00 +00:02:18,00
16 62 ITA CARBONI Giovanni BARDIANI CSF 02:52:52,00 +00:02:20,00
17 137 GER RAPP Jonas Hrinkow Advarics Cycleangteam 02:53:10,00 +00:02:38,00
18 71 POL CIESLIK Pawel CCC Sprandi Polkowice 02:53:10,00 +00:02:38,00
19 103 ESP DIAZ GALLEGO Jose Manuel Israel Cycling Academy 02:53:21,00 +00:02:49,00
20 161 SUI BADILATTI Matteo Team Vorarlberg-Santic 02:53:34,00 +00:03:02,00
21 124 NOR EIKING Odd Christian Wanty – Groupe Gobert 02:53:49,00 +00:03:17,00
22 86 BUL MIHAYLOV Nikolay Delko Marseille Provence KTM 02:53:52,00 +00:03:20,00
23 44 RSA MEINTJES Louis Team Dimension Data 02:53:52,00 +00:03:20,00
24 123 FRA DOUBEY Fabien Wanty – Groupe Gobert 02:53:52,00 +00:03:20,00
25 22 COL CARDONA TABARES Julian Team EF Education First – Drapac P/B CAN 02:54:02,00 +00:03:30,00
26 34 KAZ GIDICH Yevgeniy Astana Pro Team 02:54:24,00 +00:03:52,00
27 1 GBR CHRISTIAN Mark Aqua Blue Sport 02:54:29,00 +00:03:57,00
28 37 KAZ ZEITS Andrey Astana Pro Team 02:54:45,00 +00:04:13,00
29 75 POL PLUCINSKI Leszek CCC Sprandi Polkowice 02:54:47,00 +00:04:15,00
30 164 ITA ORRICO Davide Team Vorarlberg-Santic 02:54:50,00 +00:04:18,00
31 145 AUT RABITSCH Stephan Team Felbermayr Simplon Wels 02:55:00,00 +00:04:28,00
32 191 SLO BRAJKOVIC Janez Adria Mobil 02:55:19,00 +00:04:47,00
33 115 NED VAN DER LIJKE Nick Roompot – Nederlandse Loterij 02:55:23,00 +00:04:51,00
34 167 SUI THALMANN Roland Team Vorarlberg-Santic 02:56:07,00 +00:05:35,00
35 163 AUT GEISMAYR Daniel Team Vorarlberg-Santic 02:56:07,00 +00:05:35,00
36 152 GER BALDAUF Sebastian WSA Pushbikers 02:56:10,00 +00:05:38,00
37 175 HUN KUSZTOR Péter My Bike Stevens 02:56:10,00 +00:05:38,00
38 116 NED VAN EMPEL Etienne Roompot – Nederlandse Loterij 02:57:15,00 +00:06:43,00
39 135 AUT HRINKOW Dominik Hrinkow Advarics Cycleangteam 02:57:29,00 +00:06:57,00
40 85 FRA MARTINEZ Yannick Delko Marseille Provence KTM 02:57:39,00 +00:07:07,00
41 43 USA KING Benjamin Team Dimension Data 02:58:03,00 +00:07:31,00
42 113 NED GERTS Floris Roompot – Nederlandse Loterij 02:58:10,00 +00:07:38,00
43 185 AUT NEUHAUSER Marcel Tirol Cycling Team 02:58:19,00 +00:07:47,00
44 126 BEL VAN MELSEN Kevin Wanty – Groupe Gobert 02:58:56,00 +00:08:24,00
45 42 RSA JANSE VAN RENSBURG Jacques Willem Team Dimension Data 02:59:07,00 +00:08:35,00
46 55 BEL LEYSEN Senne Veranda’s Willems – Crelan 02:59:59,00 +00:09:27,00
47 52 BEL DE WITTE Mathias Veranda’s Willems – Crelan 02:59:59,00 +00:09:27,00
48 184 AUT FRIEDRICH Marco Tirol Cycling Team 03:00:11,00 +00:09:39,00
49 77 POL STOSZ Patryk CCC Sprandi Polkowice 03:00:25,00 +00:09:53,00
50 96 RUS ROVNY Ivan Gazprom – Rusvelo 03:01:30,00 +00:10:58,00
51 16 BLR SIUTSOU Kanstantsin Bahrain – Merida 03:01:30,00 +00:10:58,00
52 171 SLO BAJC Andi My Bike Stevens 03:01:30,00 +00:10:58,00
53 101 ERI ANDEMESKEL Awet Israel Cycling Academy 03:01:30,00 +00:10:58,00
54 142 AUT KRIZEK Matthias Team Felbermayr Simplon Wels 03:01:30,00 +00:10:58,00
55 93 RUS KOZONTCHUK Dmitriy Gazprom – Rusvelo 03:01:30,00 +00:10:58,00
56 111 NED BUDDING Martijn Roompot – Nederlandse Loterij 03:01:30,00 +00:10:58,00
57 64 ITA ORSINI Umberto BARDIANI CSF 03:02:06,00 +00:11:34,00
58 76 CZE SCHLEGEL Michal CCC Sprandi Polkowice 03:02:12,00 +00:11:40,00
59 97 RUS SHALUNOV Evgeny Gazprom – Rusvelo 03:02:12,00 +00:11:40,00
60 94 RUS LAGUTIN Sergey Gazprom – Rusvelo 03:02:17,00 +00:11:45,00
61 47 RSA VAN ZYL Johann Team Dimension Data 03:02:44,00 +00:12:12,00
62 156 GER TRETTWER Helmut WSA Pushbikers 03:03:00,00 +00:12:28,00
63 174 AUT KUEN Maximilian My Bike Stevens 03:03:47,00 +00:13:15,00
64 162 SUI FRIESECKE Gian Team Vorarlberg-Santic 03:04:15,00 +00:13:43,00
65 11 ITA GASPAROTTO Enrico Bahrain – Merida 03:05:33,00 +00:15:01,00
66 17 ITA VISCONTI Giovanni Bahrain – Merida 03:06:10,00 +00:15:38,00
67 4 NZL GATE Aaron Aqua Blue Sport 03:06:16,00 +00:15:44,00
68 143 AUT LEHNER Daniel Team Felbermayr Simplon Wels 03:06:16,00 +00:15:44,00
69 193 SLO GOLCER Jure Adria Mobil 03:06:23,00 +00:15:51,00
70 112 NED DE GREEF Robbert Roompot – Nederlandse Loterij 03:06:23,00 +00:15:51,00
71 194 SLO GROŠELJ Žiga Adria Mobil 03:06:23,00 +00:15:51,00
72 81 FRA EL FARES Julien Delko Marseille Provence KTM 03:06:23,00 +00:15:51,00
73 72 GER KOCH Jonas CCC Sprandi Polkowice 03:06:29,00 +00:15:57,00
74 12 SLO MOHORIC Matej Bahrain – Merida 03:06:29,00 +00:15:57,00
75 63 ITA MARONESE Marco BARDIANI CSF 03:07:01,00 +00:16:29,00
76 56 BEL VAN AERT Wout Veranda’s Willems – Crelan 03:07:19,00 +00:16:47,00
77 54 NED DUIJN Huub Veranda’s Willems – Crelan 03:07:31,00 +00:16:59,00
78 154 AUT PÖLL Stefan WSA Pushbikers 03:08:06,00 +00:17:34,00
79 5 NED KONING Peter Aqua Blue Sport 03:08:10,00 +00:17:38,00
80 36 KAZ ZAKHAROV Artyom Astana Pro Team 03:08:10,00 +00:17:38,00
81 114 NED REINDERS Elmar Roompot – Nederlandse Loterij 03:08:22,00 +00:17:50,00
82 166 GER STEIMLE Jannik Team Vorarlberg-Santic 03:08:30,00 +00:17:58,00
83 125 GBR MCNALLY Mark Wanty – Groupe Gobert 03:08:30,00 +00:17:58,00
84 141 ITA FORTIN Filippo Team Felbermayr Simplon Wels 03:08:30,00 +00:17:58,00
85 35 KAZ LUTSENKO Alexey Astana Pro Team 03:08:32,00 +00:18:00,00
86 33 KAZ FOMINYKH DANIIL Astana Pro Team 03:08:32,00 +00:18:00,00
87 183 AUT KNAPP Daniel Tirol Cycling Team 03:08:32,00 +00:18:00,00
88 192 SLO GAZVODA Gregor Adria Mobil 03:08:32,00 +00:18:00,00
89 24 AUS DOCKER Mitchell Team EF Education First – Drapac P/B CAN 03:08:32,00 +00:18:00,00
90 26 SWE MAGNUSSON Kim Team EF Education First – Drapac P/B CAN 03:08:32,00 +00:18:00,00
91 136 GER LODERER Timon Hrinkow Advarics Cycleangteam 03:08:32,00 +00:18:00,00
92 57 BEL WAEYTENS Zico Veranda’s Willems – Crelan 03:08:38,00 +00:18:06,00
93 46 GBR THWAITES Scott Team Dimension Data 03:08:39,00 +00:18:07,00
94 41 GBR CUMMINGS Stephen Team Dimension Data 03:08:39,00 +00:18:07,00
95 7 GBR PEARSON Daniel Aqua Blue Sport 03:08:40,00 +00:18:08,00
96 127 BEL VANSPEYBROUCK Pieter Wanty – Groupe Gobert 03:08:40,00 +00:18:08,00
97 155 AUT SALZMANN Jodok WSA Pushbikers 03:08:46,00 +00:18:14,00
98 196 SLO KATRAŠNIK Gašper Adria Mobil 03:08:49,00 +00:18:17,00
99 195 SLO JARC Aljaž Adria Mobil 03:08:49,00 +00:18:17,00
100 134 AUT HOFER Andreas Hrinkow Advarics Cycleangteam 03:08:49,00 +00:18:17,00
101 82 ITA FILOSI Iuri Delko Marseille Provence KTM 03:08:53,00 +00:18:21,00
102 182 NED BURGER Sven Tirol Cycling Team 03:09:23,00 +00:18:51,00
103 107 ISR NIV Guy Israel Cycling Academy 03:09:23,00 +00:18:51,00
104 25 NED LANGEVELD Sebastian Team EF Education First – Drapac P/B CAN 03:09:23,00 +00:18:51,00
105 157 BEL VERGAERDE Otto WSA Pushbikers 03:09:43,00 +00:19:11,00
106 51 BEL LIVYNS Arjen Veranda’s Willems – Crelan 03:09:43,00 +00:19:11,00
107 121 BEL BACKAERT Frederik Wanty – Groupe Gobert 03:09:43,00 +00:19:11,00
108 146 AUT SCHLEMMER Lukas Team Felbermayr Simplon Wels 03:09:48,00 +00:19:16,00
109 133 AUT GRAF Andreas Hrinkow Advarics Cycleangteam 03:09:48,00 +00:19:16,00
110 31 KAZ BIZHIGITOV Zhandos Astana Pro Team 03:09:53,00 +00:19:21,00
111 6 NED KREDER Michel Aqua Blue Sport 03:10:03,00 +00:19:31,00
112 23 AUS CLARKE William Team EF Education First – Drapac P/B CAN 03:10:16,00 +00:19:44,00
113 104 AUS EARLE Nathan Israel Cycling Academy 03:10:16,00 +00:19:44,00
114 3 GBR FENN Andrew Aqua Blue Sport 03:10:18,00 +00:19:46,00
115 27 USA OWEN Logan Team EF Education First – Drapac P/B CAN 03:10:18,00 +00:19:46,00
116 21 AUS CANTY Brendan Team EF Education First – Drapac P/B CAN 03:10:18,00 +00:19:46,00
117 132 AUT FREIBERGER Markus Hrinkow Advarics Cycleangteam 03:11:21,00 +00:20:49,00
118 131 AUT BOSMAN Patrick Hrinkow Advarics Cycleangteam 03:11:21,00 +00:20:49,00
119 144 GER MANGERTSEDER Matthias Team Felbermayr Simplon Wels 03:11:21,00 +00:20:49,00
120 61 ITA BRESCIANI Michael BARDIANI CSF 03:11:40,00 +00:21:08,00
121 65 ITA SAVINI Daniel BARDIANI CSF 03:12:40,00 +00:22:08,00
122 173 SLO KOROŠEC Rok My Bike Stevens 03:12:40,00 +00:22:08,00
123 172 AUT FIDLER Gerd My Bike Stevens 03:12:40,00 +00:22:08,00
124 2 NZL ARCHBOLD Shane Aqua Blue Sport 03:12:55,00 +00:22:23,00
125 102 NZL SCHREURS Hamish Israel Cycling Academy 03:12:55,00 +00:22:23,00
126 186 GER PORZNER Manuel Tirol Cycling Team 03:12:55,00 +00:22:23,00

 

Klasyfikacja generalna po 5 etapach

1 106 BEL HERMANS Ben Israel Cycling Academy 17:33:13
2 15 AUT PERNSTEINER Hermann Bahrain – Merida 17:33:31 +00:00:18
3 32 ITA CATALDO Dario Astana Pro Team 17:34:01 +00:00:48
4 165 SUI SCHELLING Patrick Team Vorarlberg-Santic 17:34:06 +00:00:53
5 87 ESP MORENO BAZAN Javier Delko Marseille Provence KTM 17:34:07 +00:00:54
6 14 UKR PADUN Mark Bahrain – Merida 17:34:14 +00:01:01
7 147 AUT ZOIDL Riccardo Team Felbermayr Simplon Wels 17:34:27 +00:01:14
8 62 ITA CARBONI Giovanni BARDIANI CSF 17:34:58 +00:01:45
9 91 RUS ARSLANOV Ildar Gazprom – Rusvelo 17:35:02 +00:01:49
10 161 SUI BADILATTI Matteo Team Vorarlberg-Santic 17:35:15 +00:02:02
11 137 GER RAPP Jonas Hrinkow Advarics Cycleangteam 17:35:58 +00:02:45
12 84 ESP MADRAZO RUIZ Angel Delko Marseille Provence KTM 17:35:59 +00:02:46
13 1 GBR CHRISTIAN Mark Aqua Blue Sport 17:36:17 +00:03:04
14 44 RSA MEINTJES Louis Team Dimension Data 17:36:32 +00:03:19
15 95 RUS NYCH Artem Gazprom – Rusvelo 17:36:35 +00:03:22
16 37 KAZ ZEITS Andrey Astana Pro Team 17:36:46 +00:03:33
17 92 RUS FOLIFOROV Alexander Gazprom – Rusvelo 17:36:57 +00:03:44
18 191 SLO BRAJKOVIC Janez Adria Mobil 17:37:54 +00:04:41
19 71 POL CIESLIK Pawel CCC Sprandi Polkowice 17:38:35 +00:05:22
20 103 ESP DIAZ GALLEGO Jose Manuel Israel Cycling Academy 17:38:59 +00:05:46
21 163 AUT GEISMAYR Daniel Team Vorarlberg-Santic 17:39:55 +00:06:42
22 152 GER BALDAUF Sebastian WSA Pushbikers 17:40:33 +00:07:20
23 145 AUT RABITSCH Stephan Team Felbermayr Simplon Wels 17:40:38 +00:07:25
24 167 SUI THALMANN Roland Team Vorarlberg-Santic 17:40:44 +00:07:31
25 75 POL PLUCINSKI Leszek CCC Sprandi Polkowice 17:41:16 +00:08:03
26 22 COL CARDONA TABARES Julian Team EF Education First – Drapac P/B CAN 17:42:04 +00:08:51
27 175 HUN KUSZTOR Péter My Bike Stevens 17:42:14 +00:09:01
28 113 NED GERTS Floris Roompot – Nederlandse Loterij 17:44:00 +00:10:47
29 115 NED VAN DER LIJKE Nick Roompot – Nederlandse Loterij 17:44:02 +00:10:49
30 123 FRA DOUBEY Fabien Wanty – Groupe Gobert 17:44:14 +00:11:01
31 76 CZE SCHLEGEL Michal CCC Sprandi Polkowice 17:45:06 +00:11:53
32 101 ERI ANDEMESKEL Awet Israel Cycling Academy 17:45:18 +00:12:05
33 135 AUT HRINKOW Dominik Hrinkow Advarics Cycleangteam 17:45:21 +00:12:08
34 86 BUL MIHAYLOV Nikolay Delko Marseille Provence KTM 17:46:19 +00:13:06
35 45 AUS MORTON Lachlan Team Dimension Data 17:47:29 +00:14:16
36 17 ITA VISCONTI Giovanni Bahrain – Merida 17:48:57 +00:15:44
37 52 BEL DE WITTE Mathias Veranda’s Willems – Crelan 17:49:11 +00:15:58
38 117 NED WEENING Pieter Roompot – Nederlandse Loterij 17:51:28 +00:18:15
39 35 KAZ LUTSENKO Alexey Astana Pro Team 17:52:16 +00:19:03
40 13 ITA NIBALI Antonio Bahrain – Merida 17:52:39 +00:19:26
41 43 USA KING Benjamin Team Dimension Data 17:53:03 +00:19:50
42 124 NOR EIKING Odd Christian Wanty – Groupe Gobert 17:53:06 +00:19:53
43 66 ITA STERBINI Simone BARDIANI CSF 17:55:08 +00:21:55
44 164 ITA ORRICO Davide Team Vorarlberg-Santic 17:55:38 +00:22:25
45 194 SLO GROŠELJ Žiga Adria Mobil 17:55:43 +00:22:30
46 34 KAZ GIDICH Yevgeniy Astana Pro Team 17:56:38 +00:23:25
47 54 NED DUIJN Huub Veranda’s Willems – Crelan 17:57:14 +00:24:01
48 184 AUT FRIEDRICH Marco Tirol Cycling Team 17:58:06 +00:24:53
49 185 AUT NEUHAUSER Marcel Tirol Cycling Team 17:58:16 +00:25:03
50 94 RUS LAGUTIN Sergey Gazprom – Rusvelo 17:58:23 +00:25:10
51 72 GER KOCH Jonas CCC Sprandi Polkowice 17:59:08 +00:25:55
52 96 RUS ROVNY Ivan Gazprom – Rusvelo 17:59:16 +00:26:03
53 193 SLO GOLCER Jure Adria Mobil 18:00:03 +00:26:50
54 12 SLO MOHORIC Matej Bahrain – Merida 18:00:06 +00:26:53
55 121 BEL BACKAERT Frederik Wanty – Groupe Gobert 18:00:53 +00:27:40
56 156 GER TRETTWER Helmut WSA Pushbikers 18:01:08 +00:27:55
57 126 BEL VAN MELSEN Kevin Wanty – Groupe Gobert 18:02:04 +00:28:51
58 16 BLR SIUTSOU Kanstantsin Bahrain – Merida 18:04:50 +00:31:37
59 64 ITA ORSINI Umberto BARDIANI CSF 18:05:10 +00:31:57
60 142 AUT KRIZEK Matthias Team Felbermayr Simplon Wels 18:05:13 +00:32:00
61 56 BEL VAN AERT Wout Veranda’s Willems – Crelan 18:05:18 +00:32:05
62 81 FRA EL FARES Julien Delko Marseille Provence KTM 18:05:41 +00:32:28
63 7 GBR PEARSON Daniel Aqua Blue Sport 18:06:00 +00:32:47
64 111 NED BUDDING Martijn Roompot – Nederlandse Loterij 18:06:24 +00:33:11
65 47 RSA VAN ZYL Johann Team Dimension Data 18:07:33 +00:34:20
66 55 BEL LEYSEN Senne Veranda’s Willems – Crelan 18:07:50 +00:34:37
67 42 RSA JANSE VAN RENSBURG Jacques Willem Team Dimension Data 18:08:03 +00:34:50
68 6 NED KREDER Michel Aqua Blue Sport 18:08:15 +00:35:02
69 143 AUT LEHNER Daniel Team Felbermayr Simplon Wels 18:08:36 +00:35:23
70 93 RUS KOZONTCHUK Dmitriy Gazprom – Rusvelo 18:08:42 +00:35:29
71 41 GBR CUMMINGS Stephen Team Dimension Data 18:09:47 +00:36:34
72 174 AUT KUEN Maximilian My Bike Stevens 18:09:59 +00:36:46
73 77 POL STOSZ Patryk CCC Sprandi Polkowice 18:10:53 +00:37:40
74 85 FRA MARTINEZ Yannick Delko Marseille Provence KTM 18:10:59 +00:37:46
75 21 AUS CANTY Brendan Team EF Education First – Drapac P/B CAN 18:11:10 +00:37:57
76 25 NED LANGEVELD Sebastian Team EF Education First – Drapac P/B CAN 18:11:36 +00:38:23
77 104 AUS EARLE Nathan Israel Cycling Academy 18:11:41 +00:38:28
78 146 AUT SCHLEMMER Lukas Team Felbermayr Simplon Wels 18:12:08 +00:38:55
79 182 NED BURGER Sven Tirol Cycling Team 18:12:22 +00:39:09
80 61 ITA BRESCIANI Michael BARDIANI CSF 18:12:23 +00:39:10
81 162 SUI FRIESECKE Gian Team Vorarlberg-Santic 18:12:41 +00:39:28
82 97 RUS SHALUNOV Evgeny Gazprom – Rusvelo 18:12:48 +00:39:35
83 107 ISR NIV Guy Israel Cycling Academy 18:13:35 +00:40:22
84 132 AUT FREIBERGER Markus Hrinkow Advarics Cycleangteam 18:13:38 +00:40:25
85 23 AUS CLARKE William Team EF Education First – Drapac P/B CAN 18:13:40 +00:40:27
86 171 SLO BAJC Andi My Bike Stevens 18:14:26 +00:41:13
87 155 AUT SALZMANN Jodok WSA Pushbikers 18:14:52 +00:41:39
88 192 SLO GAZVODA Gregor Adria Mobil 18:16:19 +00:43:06
89 82 ITA FILOSI Iuri Delko Marseille Provence KTM 18:17:12 +00:43:59
90 33 KAZ FOMINYKH DANIIL Astana Pro Team 18:17:20 +00:44:07
91 24 AUS DOCKER Mitchell Team EF Education First – Drapac P/B CAN 18:17:43 +00:44:30
92 4 NZL GATE Aaron Aqua Blue Sport 18:19:32 +00:46:19
93 51 BEL LIVYNS Arjen Veranda’s Willems – Crelan 18:20:20 +00:47:07
94 46 GBR THWAITES Scott Team Dimension Data 18:21:01 +00:47:48
95 26 SWE MAGNUSSON Kim Team EF Education First – Drapac P/B CAN 18:21:03 +00:47:50
96 11 ITA GASPAROTTO Enrico Bahrain – Merida 18:21:06 +00:47:53
97 127 BEL VANSPEYBROUCK Pieter Wanty – Groupe Gobert 18:23:04 +00:49:51
98 196 SLO KATRAŠNIK Gašper Adria Mobil 18:23:25 +00:50:12
99 157 BEL VERGAERDE Otto WSA Pushbikers 18:23:30 +00:50:17
100 116 NED VAN EMPEL Etienne Roompot – Nederlandse Loterij 18:23:44 +00:50:31
101 36 KAZ ZAKHAROV Artyom Astana Pro Team 18:23:55 +00:50:42
102 5 NED KONING Peter Aqua Blue Sport 18:24:15 +00:51:02
103 154 AUT PÖLL Stefan WSA Pushbikers 18:24:32 +00:51:19
104 166 GER STEIMLE Jannik Team Vorarlberg-Santic 18:26:19 +00:53:06
105 112 NED DE GREEF Robbert Roompot – Nederlandse Loterij 18:26:39 +00:53:26
106 102 NZL SCHREURS Hamish Israel Cycling Academy 18:28:47 +00:55:34
107 2 NZL ARCHBOLD Shane Aqua Blue Sport 18:29:35 +00:56:22
108 195 SLO JARC Aljaž Adria Mobil 18:29:46 +00:56:33
109 114 NED REINDERS Elmar Roompot – Nederlandse Loterij 18:30:00 +00:56:47
110 172 AUT FIDLER Gerd My Bike Stevens 18:32:00 +00:58:47
111 136 GER LODERER Timon Hrinkow Advarics Cycleangteam 18:32:21 +00:59:08
112 65 ITA SAVINI Daniel BARDIANI CSF 18:32:53 +00:59:40
113 31 KAZ BIZHIGITOV Zhandos Astana Pro Team 18:33:04 +00:59:51
114 125 GBR MCNALLY Mark Wanty – Groupe Gobert 18:33:26 +01:00:13
115 141 ITA FORTIN Filippo Team Felbermayr Simplon Wels 18:34:21 +01:01:08
116 57 BEL WAEYTENS Zico Veranda’s Willems – Crelan 18:34:22 +01:01:09
117 63 ITA MARONESE Marco BARDIANI CSF 18:35:19 +01:02:06
118 173 SLO KOROŠEC Rok My Bike Stevens 18:36:36 +01:03:23
119 27 USA OWEN Logan Team EF Education First – Drapac P/B CAN 18:40:29 +01:07:16
120 133 AUT GRAF Andreas Hrinkow Advarics Cycleangteam 18:41:08 +01:07:55
121 144 GER MANGERTSEDER Matthias Team Felbermayr Simplon Wels 18:41:35 +01:08:22
122 131 AUT BOSMAN Patrick Hrinkow Advarics Cycleangteam 18:42:47 +01:09:34
123 134 AUT HOFER Andreas Hrinkow Advarics Cycleangteam 18:45:34 +01:12:21
124 3 GBR FENN Andrew Aqua Blue Sport 18:45:56 +01:12:43
125 183 AUT KNAPP Daniel Tirol Cycling Team 18:49:46 +01:16:33
126 186 GER PORZNER Manuel Tirol Cycling Team 18:55:12 +01:21:59