fot. ASO

Zwycięstwem Petera Sagana (BORA – hansgrohe) zakończył się piąty etap Tour de France. Liderem wyścigu pozostał Greg van Avermaet (BMC).

Piąty etap tegorocznej Wielkiej Pętli był pierwszym z dwóch pagórkowatych odcinków w Bretanii. Kolarze mieli do pokonania 204 kilometry z Lorient do Quimper, a na trasie czekało kilka krótkich podjazdów, w tym jeden do mety.

Niedługo po starcie, od peletonu oderwała się bardzo solidna siódemka uciekinierów. Byli to Sylvain Chavanel, Lilian Calmejane (Direct Energie), Elie Gesbert (Fortuneo – Samsic), Nicholas Edet (Cofidis), Julien Vermote (Dimension Data), Jasper De Buyst (Lotto Soudal) i Toms Skujins (Trek – Segafredo). Ich przewaga dość szybko urosła do ponad czterech minut, lecz ekipa BMC, kontrolująca sytuację w peletonie, nie miała zamiaru mocnym harcownikom dawać zbyt dużej swobody.

Nieco poważniejsze ściganie zaczęło się na pierwszej z górskich premii. To właśnie tam na atak z odjazdu zdecydował się Chavanel, którego celem było przejęcie koszulki lidera klasyfikacji górskiej. Najbardziej doświadczony kolarz w peletonie zdołał zbudować około 40 sekund przewagi nad grupą goniącą, co pozwoliło mu na dłużej znaleźć się na czele.

Dość niespodziewanie, 80 kilometrów przed kreską niebezpieczny upadek w pościgu zanotował Elie Gesbert, który wpadł do rowu i mocno uderzył o pobocze. Jak się jednak okazało, Francuz nie zrobił sobie nic złego i po chwili wrócił na rower, dając się dogonić peletonowi.

Około 70 kilometrów także w peletonie doszło do zmiany sytuacji. Właśnie wtedy mocniej na pedały nacisnęli kolarze BORA – hansgrohe, którzy zdołali odczepić takich zawodników jak Mark Cavendish (Dimension Data) czy Marcel Kittel (Katusha – Alpecin). Jednocześnie w czołówce doszło do kolejnego przetasowania. Za Chavanelem skoczyli bowiem Edet, Calmejane i Skujins, którzy po kilku kilometrach doszli do samotnego uciekiniera.

Najtrudniejszy podjazd dnia, który zakończył się około 45 kilometrów przed metą, doprowadził do kolejnych zmian w ucieczce. Tam ładną walkę o punkty stoczyli Skujins i Calmejane, którą ostatecznie wygrał ten pierwszy. Jednocześnie straty zaczęli ponosić Nicholas Edet (który później dołączył do czoła) i Sylvain Chavanel, a peleton tracił niecałe 2 minuty.

Na ostatnim oznakowanym podjeździe wydawało się, że kolejni zawodnicy będą mieli duże problemy z utrzymaniem tempa. Stawka była bowiem mocno rozciągnięta za sprawą kolarzy BMC, którzy podkręcili tempo. Ostatecznie jednak grupa zasadnicza ponownie się zjechała, tracąc minutę do prowadzących Skujinsa i Calmejane, którzy za to zgubili Nicholasa Edet. Do mety było wówczas 20 kilometrów.

Do ciekawej sytuacji doszło na premii bonusowej, około 12 kilometrów przed metą. Tam peleton doścignął ucieczkę za sprawą Juliana Alaphilippe’a (Quick – Step Floors) i Grega van Avermaeta (BMC), którzy połasili się na sekundowe bonifikaty. Przez moment wydawało się jeszcze, że Alaphilippe postanowił spróbować długiego ataku, lecz jak się później okazało, nie miał takiego zamiaru.

Dość niespodziewanie, niecałe 10 kilometrów przed kreską na atak zdecydował się Rein Taramaae (Direct Emergie). Estończyk zdołał zdobyć nawet kilkanaście sekund przewagi, lecz 6 km przed metą, peleton prowadzący przez Team Sky zakończył wszystkie możliwe akcje, jednocześnie gubiąc Fernando Gavirię (Quick – Step Floors).

Ostatecznie o zwycięstwie etapowym zdecydował podjazd do mety. Tam najmocniejszy okazał się Peter Sagan (BORA – hansgrohe), który odniósł drugi triumf w wyścigu. Na drugim miejscu uplasował się Sonny Colbrelli (Bahrain – Merida), a trzeci był Philippe Gilbert (Quick – Step Floors). Koszulkę lidera utrzymał Greg van Avermaet (BMC).

1 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 4:48:06
2 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain – Merida 0:00:00
3 Philippe Gilbert (Bel) Quick Step Floors 0:00:00
4 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 0:00:00
5 Julian Alaphilippe (Fra) Quick Step Floors 0:00:00
6 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 0:00:00
7 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:00:00
8 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:00:00
9 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
10 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:00:00
11 Julien Simon (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
12 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:00:00
13 Pierre Latour (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
14 Chris Froome (GBr) Team Sky 0:00:00
15 Jelle Vanendert (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
16 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Team Sky 0:00:00
17 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:00
18 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 0:00:00
19 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:00:00
20 Rafal Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:00:00
21 Mikel Landa Meana (Esp) Movistar Team 0:00:00
22 Romain Bardet (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
23 Alexis Vuillermoz (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
24 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain – Merida 0:00:00
25 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:00:00
26 Rigoberto Uran (Col) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:00
27 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 0:00:00
28 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:00:00
29 Adam Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:00:00
30 Warren Barguil (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:00
31 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:00
32 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
33 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
34 Primož Roglic (Slo) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
35 Daryl Impey (RSA) Mitchelton – Scott 0:00:00
36 David Gaudu (Fra) Groupama – FDJ 0:00:00
37 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
38 Bob Jungels (Lux) Quick Step Floors 0:00:00
39 Arthur Vichot (Fra) Groupama – FDJ 0:00:14
40 Ion Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:00:14
41 Pierre Rolland (Fra) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:17
42 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team 0:00:17
43 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Dimension Data 0:00:17
44 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:17
45 Rudy Molard (Fra) Groupama – FDJ 0:00:17
46 Serge Pauwels (Bel) Team Dimension Data 0:00:17
47 Dion Smith (NZl) Wanty – Groupe Gobert 0:00:17
48 Maxime Bouet (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:17
49 Mikel Nieve Iturralde (Esp) Mitchelton – Scott 0:00:23
50 Romain Hardy (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:25
51 Mathias Frank (SUI) Ag2r La Mondiale 0:00:25
52 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:00:25
53 Simon Geschke (GER) Team Sunweb 0:00:28
54 Jens Keukeleire (Bel) Lotto – Soudal 0:00:28
55 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 0:00:39
56 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:00:49
57 Yoann Offredo (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:00:49
58 Marcus Burghardt (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:53
59 Michael Gogl (AUT) Trek – Segafredo 0:00:53
60 Amaël Moinard (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:53
61 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 0:01:01
62 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:01:08
63 Laurent Pichon (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:01:15
64 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 0:01:17
65 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 0:01:17
66 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:01:17
67 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie 0:01:17
68 Thomas Degand (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:01:17
69 Marco Minnaard (Ned) Wanty – Groupe Gobert 0:01:17
70 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:01:23
71 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) UAE Team Emirates 0:01:23
72 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama – FDJ 0:01:25
73 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 0:01:25
74 Tom-Jelte Slagter (Ned) Team Dimension Data 0:01:25
75 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:01:27
76 José Rojas (Esp) Movistar Team 0:01:27
77 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:01:27
78 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:01:27
79 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain – Merida 0:01:27
80 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto – Soudal 0:01:27
81 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:01:27
82 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 0:01:27
83 Marc Soler (Esp) Movistar Team 0:01:27
84 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie 0:01:27
85 Olivier Le Gac (Fra) Groupama – FDJ 0:01:27
86 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates 0:01:27
87 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:01:27
88 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 0:01:27
89 Tony Martin (GER) Team Katusha – Alpecin 0:01:27
90 Tony Gallopin (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:46
91 Silvan Dillier (SUI) Ag2r La Mondiale 0:01:46
92 Paul Martens (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:01:48
93 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:01:58
94 Jack Bauer (NZl) Mitchelton – Scott 0:02:10
95 Gianni Moscon (Ita) Team Sky 0:02:15
96 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:02:15
97 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:02:15
98 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:02:15
99 Pawel Poljanski (Pol) Bora – Hansgrohe 0:02:15
100 Daniel Oss (Ita) Bora – Hansgrohe 0:02:15
101 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 0:02:15
102 Simon Clarke (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:02:32
103 Sep Vanmarcke (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:02:32
104 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton – Scott 0:02:32
105 Koen De Kort (Ned) Trek – Segafredo 0:03:07
106 Nils Politt (GER) Team Katusha – Alpecin 0:03:07
107 Kristijan Koren (Slo) Bahrain – Merida 0:03:07
108 Daniel Navarro Garcia (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:03:13
109 Niki Terpstra (Ned) Quick Step Floors 0:03:16
110 Oliver Naesen (Bel) Ag2r La Mondiale 0:03:29
111 Stefan Küng (SUI) BMC Racing Team 0:04:14
112 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton – Scott 0:04:14
113 Nikias Arndt (GER) Team Sunweb 0:04:14
114 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:04:17
115 John Degenkolb (GER) Trek – Segafredo 0:04:17
116 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Quick Step Floors 0:04:24
117 Fernando Gaviria Rendon (Col) Quick Step Floors 0:04:24
118 Tim Declercq (Bel) Quick Step Floors 0:04:24
119 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:04:24
120 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:04:24
121 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team 0:04:24
122 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie 0:04:24
123 Luke Rowe (GBr) Team Sky 0:04:24
124 Jérôme Cousin (Fra) Direct Energie 0:04:24
125 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:05:24
126 Yves Lampaert (Bel) Quick Step Floors 0:05:26
127 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb 0:07:52
128 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates 0:07:52
129 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:07:52
130 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:07:52
131 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:07:52
132 Ian Boswell (USA) Team Katusha – Alpecin 0:07:52
133 Jonathan Castroviejo (Esp) Team Sky 0:07:52
134 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:07:52
135 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton – Scott 0:07:52
136 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team 0:07:52
137 Toms Skujins (Lat) Trek – Segafredo 0:07:52
138 Florian Vachon (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:08:55
139 Kévin Ledanois (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:08:55
140 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain – Merida 0:12:50
141 Maciej Bodnar (Pol) Bora – Hansgrohe 0:12:50
142 Anthony Perez (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:12:50
143 Anthony Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:12:50
144 Michael Schär (SUI) BMC Racing Team 0:12:50
145 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama – FDJ 0:12:50
146 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team 0:12:50
147 Elie Gesbert (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:12:50
148 Christophe Laporte (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:12:50
149 Arnaud Démare (Fra) Groupama – FDJ 0:12:50
150 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie 0:12:50
151 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 0:12:50
152 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 0:12:50
153 Julien Vermote (Bel) Team Dimension Data 0:17:17
154 André Greipel (GER) Lotto – Soudal 0:17:17
155 Timothy Dupont (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:17:17
156 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:17:17
157 Taylor Phinney (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:17:17
158 Tom Scully (NZl) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:17:17
159 Jasper De Buyst (Bel) Lotto – Soudal 0:17:17
160 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:17:17
161 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 0:20:56
162 Mark Renshaw (Aus) Team Dimension Data 0:20:56
163 Mark Cavendish (GBr) Team Dimension Data 0:20:56
164 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama – FDJ 0:20:56
165 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:20:56
166 Marcel Sieberg (GER) Lotto – Soudal 0:20:56
167 Rick Zabel (GER) Team Katusha – Alpecin 0:20:56
168 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team LottoNL – Jumbo 0:20:56
169 Marcel Kittel (GER) Team Katusha – Alpecin 0:20:56
170 Lawson Craddock (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:20:56
DNF Robert Kišerlovski (Cro) Team Katusha – Alpecin
DNS Michael Matthews (Aus) Team Sunweb
DNS Tiesj Benoot (Bel) Lotto – Soudal

Klasyfikacja generalna:
1 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 18:22:00
2 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:02
3 Philippe Gilbert (Bel) Quick Step Floors 0:00:03
4 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:00:05
5 Julian Alaphilippe (Fra) Quick Step Floors 0:00:06
6 Bob Jungels (Lux) Quick Step Floors 0:00:09
7 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 0:00:13
8 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:00:13
9 Rigoberto Uran (Col) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:37
10 Rafal Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:00:52
11 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:00:53
12 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 0:00:53
13 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 0:00:55
14 Mikel Landa Meana (Esp) Movistar Team 0:00:55
15 Chris Froome (GBr) Team Sky 0:00:57
16 Adam Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:01:02
17 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:01:08
18 Romain Bardet (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:17
19 Primož Roglic (Slo) Team LottoNL – Jumbo 0:01:17
20 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:01:17
21 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:01:18
22 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:01:18
23 Egan Arley Bernal Gomez (Col) Team Sky 0:01:21
24 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 0:01:40
25 Pierre Rolland (Fra) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:01:45
26 Warren Barguil (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:01:48
27 Mikel Nieve Iturralde (Esp) Mitchelton – Scott 0:01:51
28 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team 0:01:52
29 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:01:53
30 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain – Merida 0:01:59
31 Rudy Molard (Fra) Groupama – FDJ 0:02:01
32 Simon Geschke (GER) Team Sunweb 0:02:03
33 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:02:10
34 Ion Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:02:13
35 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:02:25
36 Romain Hardy (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:02:30
37 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Dimension Data 0:02:41
38 Dion Smith (NZl) Wanty – Groupe Gobert 0:02:43
39 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:02:46
40 Mathias Frank (SUI) Ag2r La Mondiale 0:02:46
41 Arthur Vichot (Fra) Groupama – FDJ 0:02:49
42 Maxime Bouet (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:02:56
43 Laurent Pichon (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:03:03
44 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 0:03:07
45 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie 0:03:07
46 Daniel Oss (Ita) Bora – Hansgrohe 0:03:07
47 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 0:03:10
48 Serge Pauwels (Bel) Team Dimension Data 0:03:15
49 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:03:19
50 Julien Simon (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:03:25
51 Pierre Latour (Fra) Ag2r La Mondiale 0:03:28
52 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 0:03:29
53 Alexis Vuillermoz (Fra) Ag2r La Mondiale 0:03:33
54 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:03:38
55 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain – Merida 0:03:53
56 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) UAE Team Emirates 0:03:54
57 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates 0:03:58
58 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 0:04:13
59 Paul Martens (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:04:23
60 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:04:37
61 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 0:04:39
62 Guillaume Martin (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:04:41
63 Amaël Moinard (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:04:44
64 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:04:45
65 Daryl Impey (RSA) Mitchelton – Scott 0:04:50
66 Marcus Burghardt (GER) Bora – Hansgrohe 0:04:53
67 Thomas Degand (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:04:55
68 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:05:17
69 Koen De Kort (Ned) Trek – Segafredo 0:05:23
70 Jack Bauer (NZl) Mitchelton – Scott 0:05:23
71 Sep Vanmarcke (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:05:28
72 John Degenkolb (GER) Trek – Segafredo 0:05:35
73 Jens Keukeleire (Bel) Lotto – Soudal 0:05:51
74 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:06:00
75 Gianni Moscon (Ita) Team Sky 0:06:24
76 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:06:28
77 David Gaudu (Fra) Groupama – FDJ 0:06:49
78 Stefan Küng (SUI) BMC Racing Team 0:07:06
79 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie 0:07:07
80 Yves Lampaert (Bel) Quick Step Floors 0:07:14
81 Tony Gallopin (Fra) Ag2r La Mondiale 0:07:17
82 Marco Minnaard (Ned) Wanty – Groupe Gobert 0:07:18
83 Kristijan Koren (Slo) Bahrain – Merida 0:07:21
84 José Rojas (Esp) Movistar Team 0:07:28
85 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:07:28
86 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:07:29
87 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:07:44
88 Oliver Naesen (Bel) Ag2r La Mondiale 0:07:49
89 Nils Politt (GER) Team Katusha – Alpecin 0:08:03
90 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:08:11
91 Tony Martin (GER) Team Katusha – Alpecin 0:08:23
92 Tom-Jelte Slagter (Ned) Team Dimension Data 0:08:31
93 Yoann Offredo (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:08:40
94 Fernando Gaviria Rendon (Col) Quick Step Floors 0:09:00
95 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Quick Step Floors 0:09:20
96 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team 0:09:20
97 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:09:45
98 Nikias Arndt (GER) Team Sunweb 0:09:53
99 Michael Gogl (AUT) Trek – Segafredo 0:09:54
100 Marc Soler (Esp) Movistar Team 0:09:55
101 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:10:04
102 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain – Merida 0:10:21
103 Jérôme Cousin (Fra) Direct Energie 0:11:16
104 Daniel Navarro Garcia (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:11:27
105 Simon Clarke (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:11:30
106 Thomas De Gendt (Bel) Lotto – Soudal 0:11:36
107 Niki Terpstra (Ned) Quick Step Floors 0:11:43
108 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:11:57
109 Pawel Poljanski (Pol) Bora – Hansgrohe 0:12:09
110 Tomasz Marczynski (Pol) Lotto – Soudal 0:12:26
111 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 0:12:32
112 Jelle Vanendert (Bel) Lotto – Soudal 0:12:36
113 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton – Scott 0:12:39
114 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team 0:13:01
115 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:13:18
116 Imanol Erviti (Esp) Movistar Team 0:13:22
117 Florian Vachon (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:13:46
118 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb 0:13:46
119 Luke Rowe (GBr) Team Sky 0:13:48
120 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:14:06
121 Damien Howson (Aus) Mitchelton – Scott 0:14:22
122 Maciej Bodnar (Pol) Bora – Hansgrohe 0:14:24
123 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama – FDJ 0:14:41
124 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:15:45
125 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton – Scott 0:16:02
126 Elie Gesbert (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:16:05
127 Olivier Le Gac (Fra) Groupama – FDJ 0:16:11
128 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 0:16:21
129 Toms Skujins (Lat) Trek – Segafredo 0:16:34
130 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:17:16
131 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain – Merida 0:17:26
132 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team 0:17:33
133 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:17:38
134 Silvan Dillier (SUI) Ag2r La Mondiale 0:17:43
135 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:17:54
136 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton – Scott 0:18:02
137 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie 0:18:48
138 Tim Declercq (Bel) Quick Step Floors 0:18:49
139 Ian Boswell (USA) Team Katusha – Alpecin 0:18:54
140 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama – FDJ 0:19:28
141 Timothy Dupont (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:19:43
142 Michael Schär (SUI) BMC Racing Team 0:19:49
143 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates 0:20:25
144 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:20:29
145 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie 0:20:29
146 Julien Vermote (Bel) Team Dimension Data 0:20:47
147 Arnaud Démare (Fra) Groupama – FDJ 0:20:53
148 Tom Scully (NZl) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:20:53
149 Jonathan Castroviejo (Esp) Team Sky 0:21:12
150 Kévin Ledanois (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:21:35
151 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 0:21:47
152 Taylor Phinney (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:22:03
153 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:22:11
154 André Greipel (GER) Lotto – Soudal 0:22:17
155 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:22:49
156 Mark Cavendish (GBr) Team Dimension Data 0:22:50
157 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 0:22:52
158 Jasper De Buyst (Bel) Lotto – Soudal 0:23:07
159 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama – FDJ 0:23:14
160 Anthony Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:23:51
161 Christophe Laporte (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:23:51
162 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team LottoNL – Jumbo 0:24:03
163 Mark Renshaw (Aus) Team Dimension Data 0:24:16
164 Anthony Perez (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:24:43
165 Rick Zabel (GER) Team Katusha – Alpecin 0:25:11
166 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:25:22
167 Marcel Sieberg (GER) Lotto – Soudal 0:26:54
168 Marcel Kittel (GER) Team Katusha – Alpecin 0:29:09
169 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 0:31:14
170 Lawson Craddock (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:43:12