Davide Ballerini (Androni Giocattoli – Sidermec) wygrał prolog i jest pierwszym liderem Sibiu Cycling Tour. Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice) wywalczył szóste miejsce.

Rumuński wyścig Sibiu Cycling Tour rozpoczął się tradycyjnie krótkim, ale technicznym prologiem. Kolarze mieli do pokonania 2200 metrów w Sibiu.

Na liście startowej mieliśmy dwie polskie ekipy – CCC Sprandi Polkowice w składzie: Adrian Kurek, Kamil Gradek, Mateusz Taciak, Frantisek Sisr, Amaro Antunes, Paweł Franczak oraz Wibatech Merx 7R w składzie: Adrian Honkisz, Bartosz Warchoł, Wojciech Sykała, Norbert Banaszek i Kacper Kistowski.

W wyścigu wystartował również Chris Horner (Team Illuminate) – aktualnie 46. letni Amerykanin, który w 2013 roku triumfował na trasie Vuelta a Espana.

Najlepszy czas wykręcił Davide Ballerini (Androni Giocattoli – Sidermec) – 2’59”66 i to on został pierwszym liderem wyścigu. Dwie sekundy stracił do niego Riccardo Stacchiotti (MsTina-Focus), a podium etapowe uzupełnił Ivar Slik (Monkey Town Continental Team).

Dobre szóste miejsce wywalczył Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice) – 3’03”32.