Vélostar Actu

Trójka zawodników postara się o profesjonalny kontrakt we francuskiej ekipie Groupama – FDJ.

Od 1. sierpnia drużyny mogą kontraktować na staż zawodników, którzy chcieliby zaistnieć w zawodowym kolarstwie. Taką trójkę przedstawiła drużyna, w której liderami są Thibaut Pinot i Arnaud Demare.

Najbardziej obiecujący z nich to 19. letni Alexys Brunel. Młodzian z ekipy CC Etupes to aktualny mistrz Francji amatorów w jeździe na czas. W tej specjalności wygrywał także w kategorii juniorów na mistrzostwach Europy w 2016 roku. Ponadto z dobrej strony pokazał się w tym sezonie na Liège – Bastogne – Liège U23, gdzie zajął trzecie miejsce.

Rok starszy Clément Davy (Sojasun espoir-ACNC) w marcu triumfował na trasie wyścigu klasycznego Grand Prix U-Cotes d’Armor. Dobrze jeździ także krótkie czasówki, co pokazał podczas pierwszego etapu Circuit du Mené.

26. letni Jimmy Raibaud (CR4C Roanne) to „ofiara” ubiegłorocznego rozpadu Equipe Cycliste Armée de Terre. Francuz jednak nie poddał się, zanotował kilka dobrych wyników i został zauważony przez włodarzy Groupama – FDJ. Raibaud triumfował na trasie Bordeaux-Saintes, a w klasyfikacji dość prestiżowego wyścigu Rhone-Alpes Isere Tour zajął szóstą pozycję.