Ostatni weekend stał pod znakiem wielu wyścigów o mistrzostwo kraju. Kolarze ścigali się o tytuły nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Poniżej prezentujemy wyniki w poszczególnych krajach.
Przypomnijmy – do tej pory nie rozegrano jeszcze mistrzostw w takich krajach jak Holandia, Francja czy Włochy.
CZASÓWKI MĘŻCZYZN:
Hiszpania:
1.Jonathan Castroviejo (Sky)
2. Gorka Izagirre (Bahrain – Merida)
3. Ion Izagirre (Bahrain – Merida)
Belgia:
1. Victor Campenaerts (Lotto Soudal)
2. Thomas De Gendt (Lotto Soudal)
3. Yves Lampaert (Quick – Step Floors)
Polska:
1. Maciej Bodnar (BORA – hansgrohe)
2. Marcin Białobłocki
3. Michał Kwiatkowski (Sky)
Portugalia:
1. Domingos Goncalves (Radio Popular Boavista)
2. Jose Goncalves (Katusha – Alpecin)
3. Tiago Machado (Katusha – Alpecin)
USA:
1. Joey Rosskopf (BMC)
2. Chad Haga (Sunweb)
3. Brent Bookwalter (BMC)
Norwegia:
1. Edvald Boasson Hagen (Dimension Data)
2. Andreas Leknessund (Uno-X)
3. Kristoffer Skjerping (Joker)
Kanada:
1. Svein Tuft (Mitchelton – Scott)
2. Rob Britton (Rally Cycling)
3. Alexander Cataford (Unitedhealthcare)
Szwecja:
1. Tobias Ludvigsson (Groupama – FDJ)
2. Staffan Arvidsson
3. Hannes Bergstrom (Memil)
Słowenia:
1. Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice)
2. Tadej Pogracar (Ljubljana Gusto)
3. Izidor Penko (Ljubljana Gusto)
Czechy:
1. Jozsef Cerny (Elkov – Author)
2. Jan Barta (Elkov – Author)
3. Michael Kulrle (Elkov – Author)
Litwa:
1. Gediminas Bagdonas (AG2R La Mondiale)
2. Ramunas Navardauskas (Bahrain – Merida)
3. Evaldas Siskevicius (Delko Marseiile)
Słowacja:
1. Marek Canecky (Dukla Banska Bystrzyca)
2. Patrik Tybor (Dukla Banska Bystrzyca)
3. Martin Haring (Dukla Banska Bystrzyca)
Ukraina:
1. Andriy Grivko (Astana)
2. Mykhaylo Kononenko
3. Oleksandr Golovash (Sharjah Team)
Rumunia:
1. Eduard Grosu (Nippo – Vini Fantini)
2. Daniel Cristea
3. Carol Novak (Novak)
Erytrea:
1. Daniel Teklehaimanot (Cofidis)
2. Zemenfes Solomon
3. Aron Debretsion
Chorwacja:
1. Josip Rumac (Meridiana Kamen)
2. Bojan Gunjevic
3. Mijo Bebic
Izrael:
1. Omer Goldstein (Israel Cycling Academy)
2. Aharon Hitman
3. Yuval Ben-Mordechay
Serbia:
1. Veljko Stojnic (WCC Mens)
2. Ognjen Ilic
3. Andrej Galovic (Java-Partizan)
Japonia:
1. Kazushige Kuboki (Bridgestone)
2. Ryo Chikatani (Bridgestone)
3. Yuma Koishi (UKYO)
Etiopia:
1. Tsgabu Grmay (Trek – Segafredo)
2. Redwan Ebrahim
3. Temesgen Buru
Grecja:
1. Stylianos Farantakis
2. Polychronis Tzortzakis (Tarteletto – Isorex)
3. Charalampos Kastrantas (Java – Partizan)
Azerbejdżan:
1. Elchin Asadov (Synergy Baku)
2. Musa Mikayilzade (Synergy Baku)
3. Elgun Alizada (Synergy Baku)
Kosowo:
1. Egzon Misini
2. Ferki Haxhiu
3. Rrahim Mani
Rwanda:
1. Joseph Areruya (Delko Marseille)
2. Jean Nsengimana
3. Camera Hakuzimana
START WSPÓLNY MĘŻCZYZN:
Hiszpania:
1. Gorka Izagirre (Bahrain – Merida)
2. Alejandro Valverde (Movistar)
3. Omar Fraile (Astana)
Belgia:
1. Yves Lampaert (Quick – Step Floors)
2. Philippe Gilbert (Quick – Step Floors)
3. Jasper Stuyven (Trek – Segafredo)
Polska:
1. Michał Kwiatkowski (Sky)
2. Maciej Bodnar (BORA – hansgrohe)
3. Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice)
Portugalia:
1. Jose Goncalves (Katusha – Alpecin)
2. Joni Brandao (Taviria)
3. Henrique Casimiro (Efapel)
USA:
1. Jonathan Brown (Axeon Hagens)
2. Robin Carpenter (Rally Cycling)
3. Jacob Rathe (Jelly Belly)
Norwegia:
1. Vegard Laengen (UAE Team Emirates)
2. Rasmus Tiller (Joker)
3. Kristian Aasvold (Coop)
Kanada:
1. Antoine Duchesne (Groupama – FDJ)
2. Ben Perry (Israel Cycling Academy)
3. Nigel Ellsay (Rally Cycling)
Szwecja:
1. Lukas Eriksson
2. Tobias Ludvigsson (Groupama – FDJ)
3. Gustav Hoog (Coop)
Słowenia:
1. Matej Mohoric (Bahrain – Merida)
2. Domen Novak (Bahrain – Merida)
3. Luka Pibernik (Bahrain – Merida)
Czechy:
1. Jozsef Cerny (Elkov – Author)
2. Jan Barta (Elkov – Author)
3. Jakub Otruba (Elkov – Author)
Litwa:
1. Gediminas Bagdonas (AG2R La Mondiale)
2. Ramunas Navardauskas (Bahrain – Merida)
3. Evaldas Siskevicius (Delko Marseiile)
Słowacja:
1. Peter Sagan (BORA – hansgrohe)
2. Juraj Sagan (BORA – hansgrohe)
3. Michal Kolar (BORA – hansgrohe)
Ukraina:
1. Oleksandr Polivoda
2. Andrii Bratashchuk (Novak)
3. Maksym Vasilyev (Lviv)
Rumunia:
1. Eduard Grosu (Nippo – Vini Fantini)
2. Daniel Crista
3. Marius Petrache
Erytrea:
1. Merhawi Kudus (Dimension Data)
2. Amanuel Gebreigzabhier (Dimension Data)
3. Metkel Eyob (Terengganu)
Japonia:
1. Genki Yamamoto (Kinan)
2. Junya Sano (Matrix)
3. Yudai Arashiro (Kinan)
Grecja:
1. Polychronis Tzortzakis (Tartaletto – Isorex)
2. Stylianos Farantakis
3. Charalampos Kastrantas (Java – Partizan)
Kosowo:
1. Rrahim Mani
2. Egzon Misini
3. Ferki Haxhiu
Rwanda:
1. Didier Munyaneza
2. Mathieu Twizerana
3. Gasore Hategeka