Elia Viviani (Quick – Step Floors) był najszybszy na drugim etapie Adriatica Ionica Race. Włoch powiększył swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej.
Drugi etap nowej włoskiej etapówki liczył ponad 152 kilometry i prowadził z Lido di Jesolo do Maser. Po drodze były dwie górskie premie, ale raczej można się było spodziewać sprinterskiego pojedynku.
W ucieczkę dnia zabrali się: Enrico Logica (Biesse Carrera Gavardo), Javier Montoya (Trevigiani Phonix – Hemus 1896) i Matteo Draperi (Sangemini – MG.Kvis). Ich przewaga nie wynosiła zbyt wiele i peleton prowadzony głównie przez Quick – Step Floors starał się kontrolować sytuację.
Na górskich premiach wygrywali Logica oraz Draperi, ale to kolarz Biesse Carrera Gavardo do jutrzejszego etapu przystąpi w koszulce lidera tej klasyfikacji. 30 kilometrów przed metą na czele został osamotniony Montoya, ale jego przewaga nad dużą grupą wynosiła niespełna pół minuty.
Po kolejnych dwunastu kilometrach młody Kolumbijczyk został wchłonięty przez peleton. Kolejnymi śmiałkami byli Gianluca Brambilla (Trek – Segafredo) i Guy Niv (Israel Cycling Academy), ale ich akcja została szybko zneutralizowana.
Na pięć kilometrów przed metą na samotny atak zdecydował się Valerio Conti (UAE-Team Emirates), a po chwili dołączył do niego Marco Canola (Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini). Jednak moc peletonu okazała się zbyt duża i dwójka była skazana na pożarcie.
W sprincie nie miał sobie równych Elia Viviani (Quick – Step Floors), który tym samym powiększył swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Drugi był Simone Consonni (UAE-Team Emirates), a trzeci Mihkel Raim (Israel Cycling Academy).
VIDEO Lo sprint di @eliaviviani davanti a @Simoneconsonni e Mihkel Raim #AIR2018 @quickstepteam pic.twitter.com/p8u7BLsJ8v
— Adriatica Ionica Race (@adriaticaionic1) June 21, 2018
Wyniki drugiego etapu:
Pozycja | Kolarz | Ekipa | Czas |
1 | VIVIANI Elia | Quick-Step Floors | 03:49:09 |
2 | CONSONNI Simone | UAE-Team Emirates | ,, |
3 | RAIM Mihkel | Israel Cycling Academy | ,, |
4 | BELLETTI Manuel | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, |
5 | BARBIN Enrico | Bardiani – CSF | ,, |
6 | NIZZOLO Giacomo | Trek – Segafredo | ,, |
7 | VELASCO Simone | Wilier Triestina – Selle Italia | ,, |
8 | SHILOV Sergey | Gazprom-RusVelo | ,, |
9 | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | ,, |
10 | TOTÒ Paolo | Sangemini – MG.Kvis | ,, |
11 | GAFFURINI Nicola | Sangemini – MG.Kvis | ,, |
12 | GAZZARA Michele | Sangemini – MG.Kvis | ,, |
13 | SCHÖNBERGER Sebastian | Wilier Triestina – Selle Italia | ,, |
14 | ABDERRAHIM Zahiri | Trevigiani Phonix – Hemus 1896 | ,, |
15 | RAVASI Edward | UAE-Team Emirates | ,, |
16 | ROTA Lorenzo | Bardiani – CSF | ,, |
17 | PETILLI Simone | UAE-Team Emirates | ,, |
18 | WEENING Pieter | Roompot – Nederlandse Loterij | ,, |
19 | ANDREETTA Simone | Bardiani – CSF | ,, |
20 | BUSATO Matteo | Wilier Triestina – Selle Italia | ,, |
21 | SANTAROMITA Ivan | Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini | ,, |
22 | TRENTIN Matteo | Italy | ,, |
23 | BISOLTI Alessandro | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, |
24 | RAVANELLI Simone | Biesse Carrera Gavardo | ,, |
25 | CARBONI Giovanni | Bardiani – CSF | ,, |
26 | GAVAZZI Francesco | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, |
27 | AGNOLI Valerio | Bahrain Merida Pro Cycling Team | ,, |
28 | TORRES Rodolfo Andres | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, |
29 | CONTI Valerio | UAE-Team Emirates | ,, |
30 | FELLINE Fabio | Trek – Segafredo | ,, |
31 | BOARO Manuele | Bahrain Merida Pro Cycling Team | ,, |
32 | NYCH Artem | Gazprom-RusVelo | ,, |
33 | CATTANEO Mattia | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, |
34 | CICCONE Giulio | Bardiani – CSF | ,, |
35 | BAGIOLI Nicola | Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini | ,, |
36 | TERPSTRA Niki | Quick-Step Floors | ,, |
37 | STETINA Peter | Trek – Segafredo | ,, |
38 | LOGICA Enrico | Biesse Carrera Gavardo | ,, |
39 | ARSLANOV Ildar | Gazprom-RusVelo | ,, |
40 | KOSHEVOY Ilia | Wilier Triestina – Selle Italia | ,, |
41 | SOSA Ivan Ramiro | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, |
42 | ORSINI Umberto | Bardiani – CSF | ,, |
43 | CONCI Nicola | Trek – Segafredo | ,, |
44 | CANOLA Marco | Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini | ,, |
45 | MOSER Moreno | Italy | ,, |
46 | VAN WINDEN Dennis | Israel Cycling Academy | 00:10 |
47 | BRAMBILLA Gianluca | Trek – Segafredo | 00:26 |
48 | MEIJERS Jeroen | Roompot – Nederlandse Loterij | 01:09 |
49 | PORSEV Alexander | Gazprom-RusVelo | ,, |
50 | FIRSANOV Sergey | Gazprom-RusVelo | 01:29 |
51 | ZACCANTI Filippo | Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini | ,, |
52 | VAN EMPEL Etienne | Roompot – Nederlandse Loterij | ,, |
53 | TONELLI Alessandro | Bardiani – CSF | ,, |
54 | TAGLIANI Filippo | Italy | ,, |
55 | JANSE VAN RENSBURG Reinardt | Team Dimension Data | ,, |
56 | AMICI Alberto | Biesse Carrera Gavardo | ,, |
57 | FLOREZ Miguel Eduardo | Wilier Triestina – Selle Italia | ,, |
58 | ARASHIRO Yukiya | Bahrain Merida Pro Cycling Team | ,, |
59 | PANTANO Jarlinson | Trek – Segafredo | ,, |
60 | SWIFT Ben | UAE-Team Emirates | ,, |
61 | CAVENDISH Mark | Team Dimension Data | ,, |
62 | CUNEGO Damiano | Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini | ,, |
63 | SCARTEZZINI Michele | Sangemini – MG.Kvis | ,, |
64 | GERTS Floris | Roompot – Nederlandse Loterij | ,, |
65 | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, |
66 | DI SANTE Antonio | Sangemini – MG.Kvis | ,, |
67 | MORI Manuele | UAE-Team Emirates | ,, |
68 | HERMANS Ben | Israel Cycling Academy | 00:00 |
69 | ZANARDINI Andrea | Biesse Carrera Gavardo | 02:41 |
70 | HODEG Álvaro José | Quick-Step Floors | ,, |
71 | NIBALI Antonio | Bahrain Merida Pro Cycling Team | ,, |
72 | TONIATTI Andrea | Italy | 03:03 |
73 | ARNOULT Floryan | Trevigiani Phonix – Hemus 1896 | ,, |
74 | VAN DER LIJKE Nick | Roompot – Nederlandse Loterij | ,, |
75 | DURANTI Jalel | Italy | ,, |
76 | THOMSON Jay Robert | Team Dimension Data | ,, |
77 | GIBBONS Ryan | Team Dimension Data | ,, |
78 | CIMA Damiano | Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini | ,, |
79 | SALVADOR Enrico | Biesse Carrera Gavardo | ,, |
80 | MONTOYA Javier | Trevigiani Phonix – Hemus 1896 | 03:34 |
81 | DELCO Lorenzo | Biesse Carrera Gavardo | ,, |
82 | TURRIN Alex | Wilier Triestina – Selle Italia | ,, |
83 | TIZZA Marco | Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini | ,, |
84 | MARTINELLI Davide | Quick-Step Floors | 03:41 |
85 | KNOX James | Quick-Step Floors | ,, |
86 | ATAPUMA John Darwin | UAE-Team Emirates | ,, |
87 | FENG Chun Kai | Bahrain Merida Pro Cycling Team | ,, |
88 | DLAMINI Nickolas | Team Dimension Data | ,, |
89 | WANG Meiyin | Bahrain Merida Pro Cycling Team | ,, |
90 | SALVIETTI Niccolò | Sangemini – MG.Kvis | ,, |
91 | PACIONI Luca | Wilier Triestina – Selle Italia | ,, |
92 | MINALI Riccardo | Italy | ,, |
93 | LAMON Francesco | Italy | ,, |
94 | TRUSOV Nikolay | Gazprom-RusVelo | ,, |
95 | RENSHAW Mark | Team Dimension Data | ,, |
96 | CHOLAKOV Stanimir | Trevigiani Phonix – Hemus 1896 | 05:20 |
97 | PEDRETTI Giovanni | Biesse Carrera Gavardo | ,, |
98 | TIVANI German Nicolas | Trevigiani Phonix – Hemus 1896 | 06:23 |
99 | RIESEBEEK Oscar | Roompot – Nederlandse Loterij | 06:41 |
100 | NARVAEZ Jhonatan | Quick-Step Floors | ,, |
101 | KURIANOV Stepan | Gazprom-RusVelo | 07:39 |
102 | NIV Guy | Israel Cycling Academy | ,, |
103 | WIPPERT Wouter | Roompot – Nederlandse Loterij | 08:05 |
104 | EARLE Nathan | Israel Cycling Academy | 09:03 |
105 | SCHREURS Hamish | Israel Cycling Academy | ,, |
106 | ALAFACI Eugenio | Trek – Segafredo | ,, |
107 | PENALVER Manuel | Trevigiani Phonix – Hemus 1896 | ,, |
108 | ASGREEN Kasper | Quick-Step Floors | 12:06 |
109 | MIHAILOV Mihail | Trevigiani Phonix – Hemus 1896 | 12:07 |
110 | DRAPERI Matteo | Sangemini – MG.Kvis | ,, |
Klasyfikacja generalna po drugim etapie:
Pozycja | Kolarz | Ekipa | Czas |
1 | VIVIANI Elia | Quick-Step Floors | 04:14:28 |
2 | TERPSTRA Niki | Quick-Step Floors | 00:10 |
3 | CONSONNI Simone | UAE-Team Emirates | 00:18 |
4 | RAVASI Edward | UAE-Team Emirates | 00:24 |
5 | PETILLI Simone | UAE-Team Emirates | ,, |
6 | CONTI Valerio | UAE-Team Emirates | ,, |
7 | NIZZOLO Giacomo | Trek – Segafredo | 00:26 |
8 | FELLINE Fabio | Trek – Segafredo | ,, |
9 | CONCI Nicola | Trek – Segafredo | ,, |
10 | STETINA Peter | Trek – Segafredo | 00:29 |
11 | SHILOV Sergey | Gazprom-RusVelo | 00:48 |
12 | NYCH Artem | Gazprom-RusVelo | ,, |
13 | ARSLANOV Ildar | Gazprom-RusVelo | ,, |
14 | BRAMBILLA Gianluca | Trek – Segafredo | 00:52 |
15 | AGNOLI Valerio | Bahrain Merida Pro Cycling Team | 01:18 |
16 | MOSER Moreno | Italy | 01:27 |
17 | BELLETTI Manuel | Androni Giocattoli – Sidermec | 01:28 |
18 | TOTÒ Paolo | Sangemini – MG.Kvis | ,, |
19 | GAFFURINI Nicola | Sangemini – MG.Kvis | ,, |
20 | GAZZARA Michele | Sangemini – MG.Kvis | ,, |
21 | BISOLTI Alessandro | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, |
22 | TORRES Rodolfo Andres | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, |
23 | CATTANEO Mattia | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, |
24 | SOSA Ivan Ramiro | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, |
25 | BARBIN Enrico | Bardiani – CSF | 01:32 |
26 | ROTA Lorenzo | Bardiani – CSF | ,, |
27 | ANDREETTA Simone | Bardiani – CSF | ,, |
28 | CARBONI Giovanni | Bardiani – CSF | ,, |
29 | CICCONE Giulio | Bardiani – CSF | ,, |
30 | ORSINI Umberto | Bardiani – CSF | ,, |
31 | SANTAROMITA Ivan | Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini | 01:33 |
32 | BAGIOLI Nicola | Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini | ,, |
33 | CANOLA Marco | Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini | ,, |
34 | WEENING Pieter | Roompot – Nederlandse Loterij | 01:52 |
35 | MORI Manuele | UAE-Team Emirates | 01:53 |
36 | PANTANO Jarlinson | Trek – Segafredo | 01:55 |
37 | RAIM Mihkel | Israel Cycling Academy | 01:57 |
38 | PORSEV Alexander | Gazprom-RusVelo | ,, |
39 | VELASCO Simone | Wilier Triestina – Selle Italia | 01:58 |
40 | SCHÖNBERGER Sebastian | Wilier Triestina – Selle Italia | ,, |
41 | BUSATO Matteo | Wilier Triestina – Selle Italia | ,, |
42 | KOSHEVOY Ilia | Wilier Triestina – Selle Italia | ,, |
43 | SBARAGLI Kristian | Israel Cycling Academy | 02:01 |
44 | HERMANS Ben | Israel Cycling Academy | ,, |
45 | JANSE VAN RENSBURG Reinardt | Team Dimension Data | 02:13 |
46 | CAVENDISH Mark | Team Dimension Data | ,, |
47 | VAN WINDEN Dennis | Israel Cycling Academy | 02:14 |
48 | TRENTIN Matteo | Italy | 02:16 |
49 | FIRSANOV Sergey | Gazprom-RusVelo | 02:17 |
50 | BOARO Manuele | Bahrain Merida Pro Cycling Team | 02:24 |
51 | RAVANELLI Simone | Biesse Carrera Gavardo | 02:36 |
52 | LOGICA Enrico | Biesse Carrera Gavardo | ,, |
53 | ABDERRAHIM Zahiri | Trevigiani Phonix – Hemus 1896 | 02:42 |
54 | ARASHIRO Yukiya | Bahrain Merida Pro Cycling Team | 02:47 |
55 | DI SANTE Antonio | Sangemini – MG.Kvis | 02:57 |
56 | SCARTEZZINI Michele | Sangemini – MG.Kvis | 03:00 |
57 | MEIJERS Jeroen | Roompot – Nederlandse Loterij | 03:01 |
58 | TONELLI Alessandro | Bardiani – CSF | ,, |
59 | ZACCANTI Filippo | Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini | 03:02 |
60 | CUNEGO Damiano | Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini | ,, |
61 | GERTS Floris | Roompot – Nederlandse Loterij | 03:21 |
62 | VAN EMPEL Etienne | Roompot – Nederlandse Loterij | 03:22 |
63 | FRAPPORTI Marco | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, |
64 | GAVAZZI Francesco | Androni Giocattoli – Sidermec | 03:27 |
65 | FLOREZ Miguel Eduardo | Wilier Triestina – Selle Italia | ,, |
66 | THOMSON Jay Robert | Team Dimension Data | 03:47 |
67 | GIBBONS Ryan | Team Dimension Data | ,, |
68 | MARTINELLI Davide | Quick-Step Floors | 03:51 |
69 | KNOX James | Quick-Step Floors | ,, |
70 | NIBALI Antonio | Bahrain Merida Pro Cycling Team | 03:59 |
71 | AMICI Alberto | Biesse Carrera Gavardo | 04:05 |
72 | ATAPUMA John Darwin | UAE-Team Emirates | ,, |
73 | DLAMINI Nickolas | Team Dimension Data | 04:25 |
74 | TONIATTI Andrea | Italy | 04:30 |
75 | DURANTI Jalel | Italy | ,, |
76 | CIMA Damiano | Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini | 04:36 |
77 | VAN DER LIJKE Nick | Roompot – Nederlandse Loterij | 04:55 |
78 | FENG Chun Kai | Bahrain Merida Pro Cycling Team | 04:59 |
79 | WANG Meiyin | Bahrain Merida Pro Cycling Team | ,, |
80 | TIZZA Marco | Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini | 05:07 |
81 | MINALI Riccardo | Italy | 05:08 |
82 | LAMON Francesco | Italy | ,, |
83 | SALVIETTI Niccolò | Sangemini – MG.Kvis | 05:09 |
84 | ZANARDINI Andrea | Biesse Carrera Gavardo | 05:17 |
85 | RENSHAW Mark | Team Dimension Data | 05:25 |
86 | TURRIN Alex | Wilier Triestina – Selle Italia | 05:32 |
87 | SALVADOR Enrico | Biesse Carrera Gavardo | 05:39 |
88 | ARNOULT Floryan | Trevigiani Phonix – Hemus 1896 | 05:45 |
89 | TRUSOV Nikolay | Gazprom-RusVelo | 05:56 |
90 | DELCO Lorenzo | Biesse Carrera Gavardo | 06:10 |
91 | PACIONI Luca | Wilier Triestina – Selle Italia | 06:14 |
92 | MONTOYA Javier | Trevigiani Phonix – Hemus 1896 | 06:16 |
93 | HODEG Álvaro José | Quick-Step Floors | 06:50 |
94 | NARVAEZ Jhonatan | Quick-Step Floors | 06:51 |
95 | SWIFT Ben | UAE-Team Emirates | 07:30 |
96 | RIESEBEEK Oscar | Roompot – Nederlandse Loterij | 08:33 |
97 | TIVANI German Nicolas | Trevigiani Phonix – Hemus 1896 | 09:05 |
98 | TAGLIANI Filippo | Italy | 09:17 |
99 | CHOLAKOV Stanimir | Trevigiani Phonix – Hemus 1896 | 09:31 |
100 | NIV Guy | Israel Cycling Academy | 09:40 |
101 | PEDRETTI Giovanni | Biesse Carrera Gavardo | 09:46 |
102 | ALAFACI Eugenio | Trek – Segafredo | 10:40 |
103 | EARLE Nathan | Israel Cycling Academy | 11:04 |
104 | SCHREURS Hamish | Israel Cycling Academy | ,, |
105 | WIPPERT Wouter | Roompot – Nederlandse Loterij | 11:22 |
106 | PENALVER Manuel | Trevigiani Phonix – Hemus 1896 | 11:45 |
107 | KURIANOV Stepan | Gazprom-RusVelo | 12:35 |
108 | ASGREEN Kasper | Quick-Step Floors | 12:54 |
109 | DRAPERI Matteo | Sangemini – MG.Kvis | 13:55 |
110 | MIHAILOV Mihail | Trevigiani Phonix – Hemus 1896 | 18:08 |