La Route d'Occitanie

Nacer Bouhanni (Cofidis) był najszybszy na trasie pierwszego etapu La Route d’Occitanie.

42. edycja La Route d’Occitanie (wcześniej wyścig nazywał się Route du Sud – la Depeche du Midi) rozpoczęła się dzisiaj w Cap-Découverte. Do pokonania było 168 kilometrów z metą w Ségala Carmaux. Po drodze kolarze musieli się zmierzyć z trzema podjazdami.

We wczesną ucieczkę zabrali się: Romain Combaud (Delko Marseille-Provence KTM), Damien Gaudin (Direct Energie), Nicolas Baldo (Saint-Michel-Auber 93) i Meron Abraham (Bike Aid).

Na wszystkich trzech podjazdach maksimum punktów uzyskał Abraham i to kolarz Erytrei został pierwszym liderem klasyfikacji górskiej. Przewaga czwórki w pewnym momencie wynosiła nawet prawie sześć minut, ale w miarę zbliżania się do mety dystans sukcesywnie się zmniejszał.

40 kilometrów przed metą do ucieczki dojechał Anthony Roux (Groupama-FDJ), ale przewaga piątki wynosiła wtedy już tylko kilkanaście sekund. Przeciąganie liny harcownicy – duża grupa trwało jeszcze sporą chwilę, a wszystko zjechało się na 19 kilometrów przed kreską.

Cztery kilometry dalej na atak zdecydował się Mauro Finetto (Delko-Marseille Provence KTM), ale ta akcja została szybko zneutralizowana. Kolejny odjazd utworzyli: Angelo Tulik (Direct Energie), Romain Seigle (Groupama-FDJ), Kévin Reza (Vital Concept Cycling Club), Yoann Offredo i Simone Aantonini (obaj Wanty-Groupe Gobert).

4000 metrów przed metą mieli oni 14 sekund przewagi nad mocno naciągniętym peleton prowadzonym przez Astanę. Harcownicy stracili szanse na zwycięstwo tuż przed znacznikiem ostatniego kilometra.

Finiszowy sprint o błysk szprych wygrał Nacer Bouhanni (Cofidis), któremu w ostatniej chwili z koła chciał wyjść…Christophe Laporte (Cofidis). Trzecie miejsce wywalczył Bryan Coquard (Vital Concept Cycling Club).

Wyniki pierwszego etapu:

1 73 BOUHANNI Nacer (FRA) COF 4h12’32”
2 74 LAPORTE Christophe (FRA) COF à 00”
3 151 COQUARD Bryan (FRA) VCC ”
4 105 ABERASTURI IZAGA Jon (ESP) EUS ”
5 2 BARBERO Carlos (ESP) MOV ”
6 65 * GIDICH Yevgeniy (KAZ) AST ”
7 1 VALVERDE Alejandro (ESP) MOV ”
8 44 LEVEAU Jérémy (FRA) DMP ”
9 16 * LAWLESS Christopher (GBR) SKY ”
10 11 * BASSO Leonardo (ITA) SKY ”
11 57 * VENTURINI Clement (FRA) ALM ”
12 135 MAURELET Flavien (FRA) AUB ”
13 134 * TOUZE Damien (FRA) AUB ”
14 82 PREIDLER Georg (AUT) GFC ”
15 35 * LASTRA MARTINEZ Jonathan (ESP) CJR ”
16 132 LE CUNFF Kevin (FRA) AUB ”
17 66 SANCHEZ Luis León (ESP) AST ”
18 23 DANIEL Maxime (FRA) FST ”
19 13 ELISSONDE Kenny (FRA) SKY ”
20 52 VUILLERMOZ Alexis (FRA) ALM ”
21 102 BRAVO OIARBIDE Garikoitz (ESP) EUS ”
22 173 MEURISSE Xandro (BEL) WGG ”
23 125 TRONET Steven (FRA) RLM ”
24 157 VAN GENECHTEN Jonas (BEL) VCC ”
25 97 PETIT Adrien (FRA) TDE ”
26 86 * SARREAU Marc (FRA) GFC ”
27 112 * HIGUITA GARCIA Sergio Andres (COL) MZN ”
28 137 THOMINET Camille (FRA) AUB ”
29 172 * DOUBEY Fabien (FRA) WGG ”
30 36 * SCHULTZ Nicholas Jack William (AUS) CJR ”
31 43 FINETTO Mauro (ITA) DMP ”
32 63 CHERNETSKI Sergei (RUS) AST ”
33 123 * IDJOUADIENE Pierre (FRA) RLM ”
34 45 MADRAZO RUIZ Angel (ESP) DMP ”
35 51 BAKELANTS Jan (BEL) ALM ”
36 72 MATE MARDONES Luis Angel (ESP) COF ”
37 22 * BONNAMOUR Franck (FRA) FST ”
38 55 DUPONT Hubert (FRA) ALM ”
39 111 VILELA Ricardo (POR) MZN ”
40 3 FERNANDEZ Ruben (ESP) MOV ”
41 81 * MADOUAS Valentin (FRA) GFC ”
42 56 * JAUREGUI Quentin (FRA) ALM ”
43 54 * COSNEFROY Benoit (FRA) ALM ”
44 25 * LEDANOIS Kevin (FRA) FST ”
45 21 FEILLU Brice (FRA) FST ”
46 84 ROUX Anthony (FRA) GFC ”
47 91 CHAVANEL Sylvain (FRA) TDE ”
48 114 * GARCIA SOSA Jhojan Orlando (COL) MZN ”
49 83 REICHENBACH Sébastien (SUI) GFC ”
50 4 * MATOS Nuno (POR) MOV ”
51 27 * MAISON Jérémy (FRA) FST ”
52 14 DEIGNAN Philip (IRL) SKY ”
53 7 SEPULVEDA Eduardo (ARG) MOV ”
54 32 PARDILLA BELLON Sergio (ESP) CJR ”
55 144 * KIPKEMBOI Salim (KEN) BAI ”
56 53 CHEVRIER Clement (FRA) ALM ”
57 107 ITURRIA SEGUROLA Mikel (ESP) EUS ”
58 26 * LUNKE Sindre Skjøstad (NOR) FST ”
59 6 QUINTANA Dayer (COL) MOV ”
60 46 MORENO BAZAN Javier (ESP) DMP ”
61 101 BIZKARRA ETXEGIBEL Mikel (ESP) EUS ”
62 41 COMBAUD Romain (FRA) DMP ”
63 47 SISKEVICIUS Evaldas (LTU) DMP ”
64 5 PEDRERO Antonio (ESP) MOV ”
65 115 SUAZA ARANGO Bernardo Albeiro (COL) MZN ”
66 77 ROSSETTO Stéphane (FRA) COF ”
67 152 BAGOT Yoann (FRA) VCC ”
68 33 * RODRIGUEZ MARTIN Cristian (ESP) CJR ”
69 37 MOLINA CANET Antonio (ESP) CJR ”
70 175 OFFREDO Yoann (FRA) WGG ”
71 133 LEVARLET Guillaume (FRA) AUB ”
72 31 SILVA Joaquim (POR) CJR ”
73 156 REZA Kevin (FRA) VCC ”
74 17 LOPEZ GARCIA David (ESP) SKY ”
75 103 * RODRIGUEZ GARAICOECHEA Oscar (ESP) EUS ”
76 96 PICHOT Alexandre (FRA) TDE ”
77 71 NAVARRO GARCIA Daniel (ESP) COF ”
78 136 PAILLOT Yoann (FRA) AUB ”
79 116 * AGUIRRE CAIPA Hernan Ricardo (COL) MZN ”
80 87 * SEIGLE Romain (FRA) GFC ”
81 104 * SAMITIER SAMITIER Sergio (ESP) EUS ”
82 24 * GESBERT Elie (FRA) FST ”
83 127 * GOUAULT Pierre (FRA) RLM ”
84 131 BALDO Nicolas (FRA) AUB ”
85 64 KOZHATAYEV Bakhtiyar (KAZ) AST ”
86 113 DUARTE AREVALO Fabio Andres (COL) MZN ”
87 85 ROY Jérémy (FRA) GFC ”
88 42 FERNANDEZ CRUZ Delio (ESP) DMP ”
89 34 * ZABALA LOPEZ Josu (ESP) CJR ”
90 122 DERNIES Tom (BEL) RLM ”
91 126 MAINARD Jerome (FRA) RLM ”
92 147 * ABRAHAM Meron (ERI) BAI ”
93 106 TXOPERENA MATXIKOTE Beñat (ESP) EUS ”
94 142 * KAGIMU Charles (UGA) BAI ”
95 76 PEREZ Anthony (FRA) COF ”
96 62 MOSER Moreno (ITA) AST ”
97 143 KANGANGI Suleiman (KEN) BAI ”
98 121 ANTOMARCHI Julien (FRA) RLM ”
99 117 * MOLANO BENAVIDES Juan Sebastian (COL) MZN ”
100 75 * LE TURNIER Mathias (FRA) COF ”
101 124 * JOLY Thomas (FRA) RLM ”
102 93 COUSIN Jerome (FRA) TDE à 22”
103 95 GENE Yohann (FRA) TDE ”
104 161 * AMADORI Julien (FRA) NCA à 23”
105 92 TULIK Angelo (FRA) TDE à 26”
106 166 COGNET Stéphane (FRA) NCA à 28”
107 153 CORBEL Erwann (FRA) VCC à 33”
108 67 STALNOV Nikita (KAZ) AST à 35”
109 12 * DIBBEN Jonathan (GBR) SKY à 39”
110 155 LE BON Johan (FRA) VCC à 49”
111 171 ANTONINI Simone (ITA) WGG à 52”
112 154 * LAMMERTINK Steven (NED) VCC à 54”
113 177 VANSPEYBROUCK Pieter (BEL) WGG à 59”
114 61 BIZHIGITOV Zhandos (KAZ) AST à 01’19”
115 94 GAUDIN Damien (FRA) TDE à 01’23”
116 145 LANGAT Geoffrey Kiprotich (KEN) BAI à 01’46”
117 163 * COLE Brendan (AUS) NCA à 06’04”
DNF 141 * CARSTENSEN Lucas (GER) BAI
DNF 146 SCHÄFER Timo (GER) BAI
DNF 162 * BOUGUET Hugo (FRA) NCA
DNF 164 PULIDORI Jérôme (FRA) NCA
DNS 165 VAUBOURZEIX Thomas (FRA) NCA

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 73 BOUHANNI Nacer (FRA) COF 4h12’22”
2 74 LAPORTE Christophe (FRA) COF à 04”
3 147 * ABRAHAM Meron (ERI) BAI ”
4 151 COQUARD Bryan (FRA) VCC à 06”
5 41 COMBAUD Romain (FRA) DMP ”
6 105 ABERASTURI IZAGA Jon (ESP) EUS à 10”
7 2 BARBERO Carlos (ESP) MOV ”
8 65 * GIDICH Yevgeniy (KAZ) AST ”
9 1 VALVERDE Alejandro (ESP) MOV ”
10 44 LEVEAU Jérémy (FRA) DMP ”
11 16 * LAWLESS Christopher (GBR) SKY ”
12 11 * BASSO Leonardo (ITA) SKY ”
13 57 * VENTURINI Clement (FRA) ALM ”
14 135 MAURELET Flavien (FRA) AUB ”
15 134 * TOUZE Damien (FRA) AUB ”
16 82 PREIDLER Georg (AUT) GFC ”
17 35 * LASTRA MARTINEZ Jonathan (ESP) CJR ”
18 132 LE CUNFF Kevin (FRA) AUB ”
19 66 SANCHEZ Luis León (ESP) AST ”
20 23 DANIEL Maxime (FRA) FST ”
21 13 ELISSONDE Kenny (FRA) SKY ”
22 52 VUILLERMOZ Alexis (FRA) ALM ”
23 102 BRAVO OIARBIDE Garikoitz (ESP) EUS ”
24 173 MEURISSE Xandro (BEL) WGG ”
25 125 TRONET Steven (FRA) RLM ”
26 157 VAN GENECHTEN Jonas (BEL) VCC ”
27 97 PETIT Adrien (FRA) TDE ”
28 86 * SARREAU Marc (FRA) GFC ”
29 112 * HIGUITA GARCIA Sergio Andres (COL) MZN ”
30 137 THOMINET Camille (FRA) AUB ”
31 172 * DOUBEY Fabien (FRA) WGG ”
32 36 * SCHULTZ Nicholas Jack William (AUS) CJR ”
33 43 FINETTO Mauro (ITA) DMP ”
34 63 CHERNETSKI Sergei (RUS) AST ”
35 123 * IDJOUADIENE Pierre (FRA) RLM ”
36 45 MADRAZO RUIZ Angel (ESP) DMP ”
37 51 BAKELANTS Jan (BEL) ALM ”
38 72 MATE MARDONES Luis Angel (ESP) COF ”
39 22 * BONNAMOUR Franck (FRA) FST ”
40 55 DUPONT Hubert (FRA) ALM ”
41 111 VILELA Ricardo (POR) MZN ”
42 3 FERNANDEZ Ruben (ESP) MOV ”
43 81 * MADOUAS Valentin (FRA) GFC ”
44 56 * JAUREGUI Quentin (FRA) ALM ”
45 54 * COSNEFROY Benoit (FRA) ALM ”
46 25 * LEDANOIS Kevin (FRA) FST ”
47 21 FEILLU Brice (FRA) FST ”
48 84 ROUX Anthony (FRA) GFC ”
49 91 CHAVANEL Sylvain (FRA) TDE ”
50 114 * GARCIA SOSA Jhojan Orlando (COL) MZN ”
51 83 REICHENBACH Sébastien (SUI) GFC ”
52 4 * MATOS Nuno (POR) MOV ”
53 27 * MAISON Jérémy (FRA) FST ”
54 14 DEIGNAN Philip (IRL) SKY ”
55 7 SEPULVEDA Eduardo (ARG) MOV ”
56 32 PARDILLA BELLON Sergio (ESP) CJR ”
57 144 * KIPKEMBOI Salim (KEN) BAI ”
58 53 CHEVRIER Clement (FRA) ALM ”
59 107 ITURRIA SEGUROLA Mikel (ESP) EUS ”
60 26 * LUNKE Sindre Skjøstad (NOR) FST à 10”
61 6 QUINTANA Dayer (COL) MOV ”
62 46 MORENO BAZAN Javier (ESP) DMP ”
63 101 BIZKARRA ETXEGIBEL Mikel (ESP) EUS ”
64 47 SISKEVICIUS Evaldas (LTU) DMP ”
65 5 PEDRERO Antonio (ESP) MOV ”
66 115 SUAZA ARANGO Bernardo Albeiro (COL) MZN ”
67 77 ROSSETTO Stéphane (FRA) COF ”
68 152 BAGOT Yoann (FRA) VCC ”
69 33 * RODRIGUEZ MARTIN Cristian (ESP) CJR ”
70 37 MOLINA CANET Antonio (ESP) CJR ”
71 175 OFFREDO Yoann (FRA) WGG ”
72 133 LEVARLET Guillaume (FRA) AUB ”
73 31 SILVA Joaquim (POR) CJR ”
74 156 REZA Kevin (FRA) VCC ”
75 17 LOPEZ GARCIA David (ESP) SKY ”
76 103 * RODRIGUEZ GARAICOECHEA Oscar (ESP) EUS ”
77 96 PICHOT Alexandre (FRA) TDE ”
78 71 NAVARRO GARCIA Daniel (ESP) COF ”
79 136 PAILLOT Yoann (FRA) AUB ”
80 116 * AGUIRRE CAIPA Hernan Ricardo (COL) MZN ”
81 87 * SEIGLE Romain (FRA) GFC ”
82 104 * SAMITIER SAMITIER Sergio (ESP) EUS ”
83 24 * GESBERT Elie (FRA) FST ”
84 127 * GOUAULT Pierre (FRA) RLM ”
85 131 BALDO Nicolas (FRA) AUB ”
86 64 KOZHATAYEV Bakhtiyar (KAZ) AST ”
87 113 DUARTE AREVALO Fabio Andres (COL) MZN ”
88 85 ROY Jérémy (FRA) GFC ”
89 42 FERNANDEZ CRUZ Delio (ESP) DMP ”
90 34 * ZABALA LOPEZ Josu (ESP) CJR ”
91 122 DERNIES Tom (BEL) RLM ”
92 126 MAINARD Jerome (FRA) RLM ”
93 106 TXOPERENA MATXIKOTE Beñat (ESP) EUS ”
94 142 * KAGIMU Charles (UGA) BAI ”
95 76 PEREZ Anthony (FRA) COF ”
96 62 MOSER Moreno (ITA) AST ”
97 143 KANGANGI Suleiman (KEN) BAI ”
98 121 ANTOMARCHI Julien (FRA) RLM ”
99 117 * MOLANO BENAVIDES Juan Sebastian (COL) MZN ”
100 75 * LE TURNIER Mathias (FRA) COF ”
101 124 * JOLY Thomas (FRA) RLM ”
102 93 COUSIN Jerome (FRA) TDE à 32”
103 95 GENE Yohann (FRA) TDE ”
104 161 * AMADORI Julien (FRA) NCA à 33”
105 92 TULIK Angelo (FRA) TDE à 36”
106 166 COGNET Stéphane (FRA) NCA à 38”
107 153 CORBEL Erwann (FRA) VCC à 43”
108 67 STALNOV Nikita (KAZ) AST à 45”
109 12 * DIBBEN Jonathan (GBR) SKY à 49”
110 155 LE BON Johan (FRA) VCC à 59”
111 171 ANTONINI Simone (ITA) WGG à 01’02”
112 154 * LAMMERTINK Steven (NED) VCC à 01’04”
113 177 VANSPEYBROUCK Pieter (BEL) WGG à 01’09”
114 61 BIZHIGITOV Zhandos (KAZ) AST à 01’29”
115 94 GAUDIN Damien (FRA) TDE à 01’31”
116 145 LANGAT Geoffrey Kiprotich (KEN) BAI à 01’56”
117 163 * COLE Brendan (AUS) NCA à 06’14”