OVO Energy Women's Tour

Mistrzyni Belgii z Mitchelton-Scott była najszybsza w Southwold i została pierwszą liderką imprezy.

Pierwszego dnia wyścigu etapowego należącego do WorldTour panie miały do pokonania 129.7km z Framlingham do Southwold. Trasa była dość płaska i raczej faworyzowała sprinterki – w pierwszej części czekała jedyna premia górska usytuowana na 400-metrowym wzniesieniu.

Pierwszy kilometry przebiegały wyjątkowo spokojnie. Na jedynej premii górskiej pojawił się nawet atak, ale tuż za szczytem ponownie nastąpiło rozluźnienie. Na lotnych premiach walczyły sprinterki, a kolejne próby ewentualnych odjazdów były niemal od razu kasowane. Jedyną „sensowną” przewagę (kilkanaście sekund) uzyskała Susanne Andersen (Hitec Products), ale i ona została dość szybko złapana.

Do samego końca nikomu nie udało się odskoczyć i stało się jasne, że o wygraną powalczą sprinterki. Najlepsza była Jolien d’Hoore (Mitchelton-Scott). Mistrzyni Belgii została też pierwszą liderką wyścigu.

Wyniki pierwszego etapu:


Pozycja
Kolarz Ekipa Czas
1 D’HOORE Jolien Mitchelton-Scott 03:14:39
2  BASTIANELLI Marta Alé Cipollini ,,
3  RIVERA Coryn Team Sunweb ,,
4  BRONZINI Giorgia Cylance Pro Cycling ,,
5  DIDERIKSEN Amalie Boels – Dolmans Cycling Team ,,
6  VOS Marianne WaowDeals Pro Cycling ,,
7  FOURNIER Roxane FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
8  WILD Kirsten Wiggle High5 ,,
9  BARNES Hannah Canyon SRAM Racing ,,
10  GUARISCHI Barbara Team Virtu Cycling Women ,,
11  ERIC Jelena Cylance Pro Cycling ,,
12  LONGO BORGHINI Elisa Wiggle High5 ,,
13  ROWE Danielle WaowDeals Pro Cycling ,,
14  BUJAK Eugenia BTC City Ljubljana ,,
15  KESSLER Nina Hitec Products ,,
16  TENNIGLO Moniek FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
17  BUURMAN Eva Trek – Drops ,,
18  PIETERS Amy Boels – Dolmans Cycling Team ,,
19  KOSTER Anouska WaowDeals Pro Cycling ,,
20  ROY Sarah Mitchelton-Scott ,,
21  SLIK Rozanne FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
22  SPOOR Winanda WNT-Rotor Pro Cycling ,,
23  HOSKING Chloe Alé Cipollini ,,
24  CONSONNI Chiara Valcar PBM ,,
25  LEPISTÖ Lotta Cervélo-Bigla Pro Cycling ,,
26  HOLDEN Elizabeth Trek – Drops ,,
27  EVANS Neah Storey Racing ,,
28  KOREVAAR Jeanne WaowDeals Pro Cycling ,,
29  SANGUINETI Ilaria Valcar PBM ,,
30  CONFALONIERI Maria Giulia Valcar PBM ,,
31  BRAND Lucinda Team Sunweb ,,
32  PARKINSON Abby-mae Trek – Drops ,,
33  PINTAR Urša BTC City Ljubljana ,,
34  FERRAND-PREVOT Pauline Canyon SRAM Racing ,,
35  BATAGELJ Polona BTC City Ljubljana ,,
36  NILSSON Hanna BTC City Ljubljana ,,
37  MAJERUS Christine Boels – Dolmans Cycling Team ,,
38  BARNES Alice Canyon SRAM Racing ,,
39  STULTIENS Sabrina WaowDeals Pro Cycling ,,
40  KIRCHMANN Leah Team Sunweb ,,
41  LUDWIG Cecilie Uttrup Cervélo-Bigla Pro Cycling ,,
42  DUVAL Eugénie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
43  VAN DIJK Ellen Team Sunweb ,,
44  RATTO Rossella Cylance Pro Cycling ,,
45  SIGGAARD Christina Team Virtu Cycling Women ,,
46  PALADIN Soraya Alé Cipollini ,,
47  BOOGAARD Maaike BTC City Ljubljana ,,
48  KASPER Romy Alé Cipollini ,,
49  KOPPENBURG Clara Cervélo-Bigla Pro Cycling ,,
50  ANDERSEN Susanne Hitec Products ,,
51  KITCHEN Lauren FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
52  BLAAK Chantal Boels – Dolmans Cycling Team ,,
53  TAGLIAFERRO Marta Cylance Pro Cycling ,,
54  NIEWIADOMA Katarzyna Canyon SRAM Racing ,,
55  KLEIN Lisa Canyon SRAM Racing ,,
56  IAKOVENKO Anastasia BTC City Ljubljana ,,
57  AMIALIUSIK Alena Canyon SRAM Racing ,,
58  GUTIÉRREZ Sheyla Cylance Pro Cycling ,,
59  GRINCZER Natalie WNT-Rotor Pro Cycling ,,
60  ENSING Janneke Alé Cipollini ,,
61  DEMAY Coralie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
62  HEINE Vita Hitec Products ,,
63  BECKER Charlotte Hitec Products ,,
64  PENTON Sara Team Virtu Cycling Women ,,
65  MUCCIOLI Dalia Valcar PBM ,,
66  POLLICINI Silvia Valcar PBM ,,
67  VAN DEN BOS Jip Boels – Dolmans Cycling Team ,,
68  LLOYD Manon Trek – Drops ,,
69  PAWŁOWSKA Katarzyna Team Virtu Cycling Women ,,
70  LORVIK Ingrid Hitec Products ,,
71  MOBERG Emilie Team Virtu Cycling Women ,,
72  PLICHTA Anna Boels – Dolmans Cycling Team ,,
73  HARRIS Elizabeth-Jane Storey Racing ,,
74  SIMMONDS Hayley WNT-Rotor Pro Cycling ,,
75  KRÖGER Mieke Team Virtu Cycling Women ,,
76  TREVISI Anna Alé Cipollini ,,
77  SOEK Julia Team Sunweb ,,
78  CRUMPTON Bethany Storey Racing ,,
79  DUYCK Ann-sophie Cervélo-Bigla Pro Cycling ,,
80  PAYTON Hannah Trek – Drops ,,
81  SHAPIRA Omer Cylance Pro Cycling ,,
82  LOWTHER Melissa Storey Racing ,,
83  HANSELMANN Nicole Cervélo-Bigla Pro Cycling ,,
84  CECILIE NORSGAARD Emma Cervélo-Bigla Pro Cycling 00:28
85  ELVIN Gracie Mitchelton-Scott 00:31
86  MANLY Alexandra Mitchelton-Scott 00:36
87  BRENNAUER Lisa Wiggle High5 00:38
88  MACKAIJ Floortje Team Sunweb ,,
89  SOET Aafke WNT-Rotor Pro Cycling ,,
90  WILLIAMS Georgia Mitchelton-Scott ,,
91  BADEGRUBER Anna WNT-Rotor Pro Cycling ,,
92  ROOIJAKKERS Pauliena WaowDeals Pro Cycling ,,
93  PILOTE-FORTIN Gabrielle WNT-Rotor Pro Cycling ,,
94  ZANETTIN Chiara Valcar PBM ,,
95  ALLEN Jessica Mitchelton-Scott 00:42
96  MASON Chanel Storey Racing 01:14
97  FRAPPORTI Simona Hitec Products 01:21
98  CORDON-RAGOT Audrey Wiggle High5 01:47
99  EDMONDSON Annette Wiggle High5 ,,
100  ARCHIBALD Katie Wiggle High5 ,,
101  DURRELL Rebecca Storey Racing 03:41
102  VAN TWISK Abigail Trek – Drops 00:00

 

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

Pozycja Zawodniczka Ekipa Czas
1 D’HOORE Jolien Mitchelton-Scott 03:14:29
2  RIVERA Coryn Team Sunweb 00:02
3  BASTIANELLI Marta Alé Cipollini 00:04
4  PIETERS Amy Boels – Dolmans Cycling Team 00:05
5  ROWE Danielle WaowDeals Pro Cycling 00:08
6  HOSKING Chloe Alé Cipollini 00:09
7  BRONZINI Giorgia Cylance Pro Cycling 00:10
8  DIDERIKSEN Amalie Boels – Dolmans Cycling Team ,,
9  VOS Marianne WaowDeals Pro Cycling ,,
10  FOURNIER Roxane FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
11  WILD Kirsten Wiggle High5 ,,
12  BARNES Hannah Canyon SRAM Racing ,,
13  GUARISCHI Barbara Team Virtu Cycling Women ,,
14  ERIC Jelena Cylance Pro Cycling ,,
15  LONGO BORGHINI Elisa Wiggle High5 ,,
16  BUJAK Eugenia BTC City Ljubljana ,,
17  KESSLER Nina Hitec Products ,,
18  TENNIGLO Moniek FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
19  BUURMAN Eva Trek – Drops ,,
20  KOSTER Anouska WaowDeals Pro Cycling ,,
21  ROY Sarah Mitchelton-Scott ,,
22  SLIK Rozanne FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
23  SPOOR Winanda WNT-Rotor Pro Cycling ,,
24  CONSONNI Chiara Valcar PBM ,,
25  LEPISTÖ Lotta Cervélo-Bigla Pro Cycling ,,
26  HOLDEN Elizabeth Trek – Drops ,,
27  EVANS Neah Storey Racing ,,
28  KOREVAAR Jeanne WaowDeals Pro Cycling ,,
29  SANGUINETI Ilaria Valcar PBM ,,
30  CONFALONIERI Maria Giulia Valcar PBM ,,
31  BRAND Lucinda Team Sunweb ,,
32  PARKINSON Abby-mae Trek – Drops ,,
33  PINTAR Urša BTC City Ljubljana ,,
34  FERRAND-PREVOT Pauline Canyon SRAM Racing ,,
35  BATAGELJ Polona BTC City Ljubljana ,,
36  NILSSON Hanna BTC City Ljubljana ,,
37  MAJERUS Christine Boels – Dolmans Cycling Team ,,
38  BARNES Alice Canyon SRAM Racing ,,
39  STULTIENS Sabrina WaowDeals Pro Cycling ,,
40  KIRCHMANN Leah Team Sunweb ,,
41  LUDWIG Cecilie Uttrup Cervélo-Bigla Pro Cycling ,,
42  DUVAL Eugénie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
43  VAN DIJK Ellen Team Sunweb ,,
44  RATTO Rossella Cylance Pro Cycling ,,
45  SIGGAARD Christina Team Virtu Cycling Women ,,
46  PALADIN Soraya Alé Cipollini ,,
47  BOOGAARD Maaike BTC City Ljubljana ,,
48  KASPER Romy Alé Cipollini ,,
49  KOPPENBURG Clara Cervélo-Bigla Pro Cycling ,,
50  ANDERSEN Susanne Hitec Products ,,
51  KITCHEN Lauren FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
52  BLAAK Chantal Boels – Dolmans Cycling Team ,,
53  TAGLIAFERRO Marta Cylance Pro Cycling ,,
54  NIEWIADOMA Katarzyna Canyon SRAM Racing ,,
55  KLEIN Lisa Canyon SRAM Racing ,,
56  IAKOVENKO Anastasia BTC City Ljubljana ,,
57  AMIALIUSIK Alena Canyon SRAM Racing ,,
58  GUTIÉRREZ Sheyla Cylance Pro Cycling ,,
59  GRINCZER Natalie WNT-Rotor Pro Cycling ,,
60  ENSING Janneke Alé Cipollini ,,
61  DEMAY Coralie FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope ,,
62  HEINE Vita Hitec Products ,,
63  BECKER Charlotte Hitec Products ,,
64  PENTON Sara Team Virtu Cycling Women ,,
65  MUCCIOLI Dalia Valcar PBM ,,
66  POLLICINI Silvia Valcar PBM ,,
67  VAN DEN BOS Jip Boels – Dolmans Cycling Team ,,
68  LLOYD Manon Trek – Drops ,,
69  PAWŁOWSKA Katarzyna Team Virtu Cycling Women ,,
70  LORVIK Ingrid Hitec Products ,,
71  MOBERG Emilie Team Virtu Cycling Women ,,
72  PLICHTA Anna Boels – Dolmans Cycling Team ,,
73  HARRIS Elizabeth-Jane Storey Racing ,,
74  SIMMONDS Hayley WNT-Rotor Pro Cycling ,,
75  KRÖGER Mieke Team Virtu Cycling Women ,,
76  TREVISI Anna Alé Cipollini ,,
77  SOEK Julia Team Sunweb ,,
78  CRUMPTON Bethany Storey Racing ,,
79  DUYCK Ann-sophie Cervélo-Bigla Pro Cycling ,,
80  PAYTON Hannah Trek – Drops ,,
81  SHAPIRA Omer Cylance Pro Cycling ,,
82  LOWTHER Melissa Storey Racing ,,
83  HANSELMANN Nicole Cervélo-Bigla Pro Cycling ,,
84  VAN TWISK Abigail Trek – Drops ,,
85  CECILIE NORSGAARD Emma Cervélo-Bigla Pro Cycling 00:38
86  ELVIN Gracie Mitchelton-Scott 00:41
87  MANLY Alexandra Mitchelton-Scott 00:46
88  BRENNAUER Lisa Wiggle High5 00:48
89  MACKAIJ Floortje Team Sunweb ,,
90  SOET Aafke WNT-Rotor Pro Cycling ,,
91  WILLIAMS Georgia Mitchelton-Scott ,,
92  BADEGRUBER Anna WNT-Rotor Pro Cycling ,,
93  ROOIJAKKERS Pauliena WaowDeals Pro Cycling ,,
94  PILOTE-FORTIN Gabrielle WNT-Rotor Pro Cycling ,,
95  ZANETTIN Chiara Valcar PBM ,,
96  ALLEN Jessica Mitchelton-Scott 00:52
97  MASON Chanel Storey Racing 01:24
98  FRAPPORTI Simona Hitec Products 01:31
99  CORDON-RAGOT Audrey Wiggle High5 01:57
100  EDMONDSON Annette Wiggle High5 ,,
101  ARCHIBALD Katie Wiggle High5 ,,
102  DURRELL Rebecca Storey Racing 03:51