Mistrzyni Belgii z Mitchelton-Scott była najszybsza w Southwold i została pierwszą liderką imprezy.
Pierwszego dnia wyścigu etapowego należącego do WorldTour panie miały do pokonania 129.7km z Framlingham do Southwold. Trasa była dość płaska i raczej faworyzowała sprinterki – w pierwszej części czekała jedyna premia górska usytuowana na 400-metrowym wzniesieniu.
Pierwszy kilometry przebiegały wyjątkowo spokojnie. Na jedynej premii górskiej pojawił się nawet atak, ale tuż za szczytem ponownie nastąpiło rozluźnienie. Na lotnych premiach walczyły sprinterki, a kolejne próby ewentualnych odjazdów były niemal od razu kasowane. Jedyną „sensowną” przewagę (kilkanaście sekund) uzyskała Susanne Andersen (Hitec Products), ale i ona została dość szybko złapana.
Do samego końca nikomu nie udało się odskoczyć i stało się jasne, że o wygraną powalczą sprinterki. Najlepsza była Jolien d’Hoore (Mitchelton-Scott). Mistrzyni Belgii została też pierwszą liderką wyścigu.
Wyniki pierwszego etapu:
Pozycja |
Kolarz | Ekipa | Czas |
1 | D’HOORE Jolien | Mitchelton-Scott | 03:14:39 |
2 | BASTIANELLI Marta | Alé Cipollini | ,, |
3 | RIVERA Coryn | Team Sunweb | ,, |
4 | BRONZINI Giorgia | Cylance Pro Cycling | ,, |
5 | DIDERIKSEN Amalie | Boels – Dolmans Cycling Team | ,, |
6 | VOS Marianne | WaowDeals Pro Cycling | ,, |
7 | FOURNIER Roxane | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | ,, |
8 | WILD Kirsten | Wiggle High5 | ,, |
9 | BARNES Hannah | Canyon SRAM Racing | ,, |
10 | GUARISCHI Barbara | Team Virtu Cycling Women | ,, |
11 | ERIC Jelena | Cylance Pro Cycling | ,, |
12 | LONGO BORGHINI Elisa | Wiggle High5 | ,, |
13 | ROWE Danielle | WaowDeals Pro Cycling | ,, |
14 | BUJAK Eugenia | BTC City Ljubljana | ,, |
15 | KESSLER Nina | Hitec Products | ,, |
16 | TENNIGLO Moniek | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | ,, |
17 | BUURMAN Eva | Trek – Drops | ,, |
18 | PIETERS Amy | Boels – Dolmans Cycling Team | ,, |
19 | KOSTER Anouska | WaowDeals Pro Cycling | ,, |
20 | ROY Sarah | Mitchelton-Scott | ,, |
21 | SLIK Rozanne | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | ,, |
22 | SPOOR Winanda | WNT-Rotor Pro Cycling | ,, |
23 | HOSKING Chloe | Alé Cipollini | ,, |
24 | CONSONNI Chiara | Valcar PBM | ,, |
25 | LEPISTÖ Lotta | Cervélo-Bigla Pro Cycling | ,, |
26 | HOLDEN Elizabeth | Trek – Drops | ,, |
27 | EVANS Neah | Storey Racing | ,, |
28 | KOREVAAR Jeanne | WaowDeals Pro Cycling | ,, |
29 | SANGUINETI Ilaria | Valcar PBM | ,, |
30 | CONFALONIERI Maria Giulia | Valcar PBM | ,, |
31 | BRAND Lucinda | Team Sunweb | ,, |
32 | PARKINSON Abby-mae | Trek – Drops | ,, |
33 | PINTAR Urša | BTC City Ljubljana | ,, |
34 | FERRAND-PREVOT Pauline | Canyon SRAM Racing | ,, |
35 | BATAGELJ Polona | BTC City Ljubljana | ,, |
36 | NILSSON Hanna | BTC City Ljubljana | ,, |
37 | MAJERUS Christine | Boels – Dolmans Cycling Team | ,, |
38 | BARNES Alice | Canyon SRAM Racing | ,, |
39 | STULTIENS Sabrina | WaowDeals Pro Cycling | ,, |
40 | KIRCHMANN Leah | Team Sunweb | ,, |
41 | LUDWIG Cecilie Uttrup | Cervélo-Bigla Pro Cycling | ,, |
42 | DUVAL Eugénie | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | ,, |
43 | VAN DIJK Ellen | Team Sunweb | ,, |
44 | RATTO Rossella | Cylance Pro Cycling | ,, |
45 | SIGGAARD Christina | Team Virtu Cycling Women | ,, |
46 | PALADIN Soraya | Alé Cipollini | ,, |
47 | BOOGAARD Maaike | BTC City Ljubljana | ,, |
48 | KASPER Romy | Alé Cipollini | ,, |
49 | KOPPENBURG Clara | Cervélo-Bigla Pro Cycling | ,, |
50 | ANDERSEN Susanne | Hitec Products | ,, |
51 | KITCHEN Lauren | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | ,, |
52 | BLAAK Chantal | Boels – Dolmans Cycling Team | ,, |
53 | TAGLIAFERRO Marta | Cylance Pro Cycling | ,, |
54 | NIEWIADOMA Katarzyna | Canyon SRAM Racing | ,, |
55 | KLEIN Lisa | Canyon SRAM Racing | ,, |
56 | IAKOVENKO Anastasia | BTC City Ljubljana | ,, |
57 | AMIALIUSIK Alena | Canyon SRAM Racing | ,, |
58 | GUTIÉRREZ Sheyla | Cylance Pro Cycling | ,, |
59 | GRINCZER Natalie | WNT-Rotor Pro Cycling | ,, |
60 | ENSING Janneke | Alé Cipollini | ,, |
61 | DEMAY Coralie | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | ,, |
62 | HEINE Vita | Hitec Products | ,, |
63 | BECKER Charlotte | Hitec Products | ,, |
64 | PENTON Sara | Team Virtu Cycling Women | ,, |
65 | MUCCIOLI Dalia | Valcar PBM | ,, |
66 | POLLICINI Silvia | Valcar PBM | ,, |
67 | VAN DEN BOS Jip | Boels – Dolmans Cycling Team | ,, |
68 | LLOYD Manon | Trek – Drops | ,, |
69 | PAWŁOWSKA Katarzyna | Team Virtu Cycling Women | ,, |
70 | LORVIK Ingrid | Hitec Products | ,, |
71 | MOBERG Emilie | Team Virtu Cycling Women | ,, |
72 | PLICHTA Anna | Boels – Dolmans Cycling Team | ,, |
73 | HARRIS Elizabeth-Jane | Storey Racing | ,, |
74 | SIMMONDS Hayley | WNT-Rotor Pro Cycling | ,, |
75 | KRÖGER Mieke | Team Virtu Cycling Women | ,, |
76 | TREVISI Anna | Alé Cipollini | ,, |
77 | SOEK Julia | Team Sunweb | ,, |
78 | CRUMPTON Bethany | Storey Racing | ,, |
79 | DUYCK Ann-sophie | Cervélo-Bigla Pro Cycling | ,, |
80 | PAYTON Hannah | Trek – Drops | ,, |
81 | SHAPIRA Omer | Cylance Pro Cycling | ,, |
82 | LOWTHER Melissa | Storey Racing | ,, |
83 | HANSELMANN Nicole | Cervélo-Bigla Pro Cycling | ,, |
84 | CECILIE NORSGAARD Emma | Cervélo-Bigla Pro Cycling | 00:28 |
85 | ELVIN Gracie | Mitchelton-Scott | 00:31 |
86 | MANLY Alexandra | Mitchelton-Scott | 00:36 |
87 | BRENNAUER Lisa | Wiggle High5 | 00:38 |
88 | MACKAIJ Floortje | Team Sunweb | ,, |
89 | SOET Aafke | WNT-Rotor Pro Cycling | ,, |
90 | WILLIAMS Georgia | Mitchelton-Scott | ,, |
91 | BADEGRUBER Anna | WNT-Rotor Pro Cycling | ,, |
92 | ROOIJAKKERS Pauliena | WaowDeals Pro Cycling | ,, |
93 | PILOTE-FORTIN Gabrielle | WNT-Rotor Pro Cycling | ,, |
94 | ZANETTIN Chiara | Valcar PBM | ,, |
95 | ALLEN Jessica | Mitchelton-Scott | 00:42 |
96 | MASON Chanel | Storey Racing | 01:14 |
97 | FRAPPORTI Simona | Hitec Products | 01:21 |
98 | CORDON-RAGOT Audrey | Wiggle High5 | 01:47 |
99 | EDMONDSON Annette | Wiggle High5 | ,, |
100 | ARCHIBALD Katie | Wiggle High5 | ,, |
101 | DURRELL Rebecca | Storey Racing | 03:41 |
102 | VAN TWISK Abigail | Trek – Drops | 00:00 |
Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:
Pozycja | Zawodniczka | Ekipa | Czas |
1 | D’HOORE Jolien | Mitchelton-Scott | 03:14:29 |
2 | RIVERA Coryn | Team Sunweb | 00:02 |
3 | BASTIANELLI Marta | Alé Cipollini | 00:04 |
4 | PIETERS Amy | Boels – Dolmans Cycling Team | 00:05 |
5 | ROWE Danielle | WaowDeals Pro Cycling | 00:08 |
6 | HOSKING Chloe | Alé Cipollini | 00:09 |
7 | BRONZINI Giorgia | Cylance Pro Cycling | 00:10 |
8 | DIDERIKSEN Amalie | Boels – Dolmans Cycling Team | ,, |
9 | VOS Marianne | WaowDeals Pro Cycling | ,, |
10 | FOURNIER Roxane | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | ,, |
11 | WILD Kirsten | Wiggle High5 | ,, |
12 | BARNES Hannah | Canyon SRAM Racing | ,, |
13 | GUARISCHI Barbara | Team Virtu Cycling Women | ,, |
14 | ERIC Jelena | Cylance Pro Cycling | ,, |
15 | LONGO BORGHINI Elisa | Wiggle High5 | ,, |
16 | BUJAK Eugenia | BTC City Ljubljana | ,, |
17 | KESSLER Nina | Hitec Products | ,, |
18 | TENNIGLO Moniek | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | ,, |
19 | BUURMAN Eva | Trek – Drops | ,, |
20 | KOSTER Anouska | WaowDeals Pro Cycling | ,, |
21 | ROY Sarah | Mitchelton-Scott | ,, |
22 | SLIK Rozanne | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | ,, |
23 | SPOOR Winanda | WNT-Rotor Pro Cycling | ,, |
24 | CONSONNI Chiara | Valcar PBM | ,, |
25 | LEPISTÖ Lotta | Cervélo-Bigla Pro Cycling | ,, |
26 | HOLDEN Elizabeth | Trek – Drops | ,, |
27 | EVANS Neah | Storey Racing | ,, |
28 | KOREVAAR Jeanne | WaowDeals Pro Cycling | ,, |
29 | SANGUINETI Ilaria | Valcar PBM | ,, |
30 | CONFALONIERI Maria Giulia | Valcar PBM | ,, |
31 | BRAND Lucinda | Team Sunweb | ,, |
32 | PARKINSON Abby-mae | Trek – Drops | ,, |
33 | PINTAR Urša | BTC City Ljubljana | ,, |
34 | FERRAND-PREVOT Pauline | Canyon SRAM Racing | ,, |
35 | BATAGELJ Polona | BTC City Ljubljana | ,, |
36 | NILSSON Hanna | BTC City Ljubljana | ,, |
37 | MAJERUS Christine | Boels – Dolmans Cycling Team | ,, |
38 | BARNES Alice | Canyon SRAM Racing | ,, |
39 | STULTIENS Sabrina | WaowDeals Pro Cycling | ,, |
40 | KIRCHMANN Leah | Team Sunweb | ,, |
41 | LUDWIG Cecilie Uttrup | Cervélo-Bigla Pro Cycling | ,, |
42 | DUVAL Eugénie | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | ,, |
43 | VAN DIJK Ellen | Team Sunweb | ,, |
44 | RATTO Rossella | Cylance Pro Cycling | ,, |
45 | SIGGAARD Christina | Team Virtu Cycling Women | ,, |
46 | PALADIN Soraya | Alé Cipollini | ,, |
47 | BOOGAARD Maaike | BTC City Ljubljana | ,, |
48 | KASPER Romy | Alé Cipollini | ,, |
49 | KOPPENBURG Clara | Cervélo-Bigla Pro Cycling | ,, |
50 | ANDERSEN Susanne | Hitec Products | ,, |
51 | KITCHEN Lauren | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | ,, |
52 | BLAAK Chantal | Boels – Dolmans Cycling Team | ,, |
53 | TAGLIAFERRO Marta | Cylance Pro Cycling | ,, |
54 | NIEWIADOMA Katarzyna | Canyon SRAM Racing | ,, |
55 | KLEIN Lisa | Canyon SRAM Racing | ,, |
56 | IAKOVENKO Anastasia | BTC City Ljubljana | ,, |
57 | AMIALIUSIK Alena | Canyon SRAM Racing | ,, |
58 | GUTIÉRREZ Sheyla | Cylance Pro Cycling | ,, |
59 | GRINCZER Natalie | WNT-Rotor Pro Cycling | ,, |
60 | ENSING Janneke | Alé Cipollini | ,, |
61 | DEMAY Coralie | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | ,, |
62 | HEINE Vita | Hitec Products | ,, |
63 | BECKER Charlotte | Hitec Products | ,, |
64 | PENTON Sara | Team Virtu Cycling Women | ,, |
65 | MUCCIOLI Dalia | Valcar PBM | ,, |
66 | POLLICINI Silvia | Valcar PBM | ,, |
67 | VAN DEN BOS Jip | Boels – Dolmans Cycling Team | ,, |
68 | LLOYD Manon | Trek – Drops | ,, |
69 | PAWŁOWSKA Katarzyna | Team Virtu Cycling Women | ,, |
70 | LORVIK Ingrid | Hitec Products | ,, |
71 | MOBERG Emilie | Team Virtu Cycling Women | ,, |
72 | PLICHTA Anna | Boels – Dolmans Cycling Team | ,, |
73 | HARRIS Elizabeth-Jane | Storey Racing | ,, |
74 | SIMMONDS Hayley | WNT-Rotor Pro Cycling | ,, |
75 | KRÖGER Mieke | Team Virtu Cycling Women | ,, |
76 | TREVISI Anna | Alé Cipollini | ,, |
77 | SOEK Julia | Team Sunweb | ,, |
78 | CRUMPTON Bethany | Storey Racing | ,, |
79 | DUYCK Ann-sophie | Cervélo-Bigla Pro Cycling | ,, |
80 | PAYTON Hannah | Trek – Drops | ,, |
81 | SHAPIRA Omer | Cylance Pro Cycling | ,, |
82 | LOWTHER Melissa | Storey Racing | ,, |
83 | HANSELMANN Nicole | Cervélo-Bigla Pro Cycling | ,, |
84 | VAN TWISK Abigail | Trek – Drops | ,, |
85 | CECILIE NORSGAARD Emma | Cervélo-Bigla Pro Cycling | 00:38 |
86 | ELVIN Gracie | Mitchelton-Scott | 00:41 |
87 | MANLY Alexandra | Mitchelton-Scott | 00:46 |
88 | BRENNAUER Lisa | Wiggle High5 | 00:48 |
89 | MACKAIJ Floortje | Team Sunweb | ,, |
90 | SOET Aafke | WNT-Rotor Pro Cycling | ,, |
91 | WILLIAMS Georgia | Mitchelton-Scott | ,, |
92 | BADEGRUBER Anna | WNT-Rotor Pro Cycling | ,, |
93 | ROOIJAKKERS Pauliena | WaowDeals Pro Cycling | ,, |
94 | PILOTE-FORTIN Gabrielle | WNT-Rotor Pro Cycling | ,, |
95 | ZANETTIN Chiara | Valcar PBM | ,, |
96 | ALLEN Jessica | Mitchelton-Scott | 00:52 |
97 | MASON Chanel | Storey Racing | 01:24 |
98 | FRAPPORTI Simona | Hitec Products | 01:31 |
99 | CORDON-RAGOT Audrey | Wiggle High5 | 01:57 |
100 | EDMONDSON Annette | Wiggle High5 | ,, |
101 | ARCHIBALD Katie | Wiggle High5 | ,, |
102 | DURRELL Rebecca | Storey Racing | 03:51 |