Tour de Suisse

Christopher Juul Jensen (Mitchelton – Scott) po pięknej akcji wygrał czwarty etap Tour de Suisse. Liderem pozostał Stefan Küng (BMC Racing Team).

Najdłuższy etap tegorocznego Wyścigu Dookoła Szwajcarii liczył ponad 189 kilometrów i prowadził z Gansingen do Gstaad. Po drodze kolarze musieli pokonać dwa podjazdy, w tym jeden kończący się niespełna 10 kilometrów przed metą.

Ucieczkę dnia stworzyli dziś: Christopher Juul Jensen (Mitchelton – Scott), Silvan Dillier i Nans Peters (obaj Ag2r La Mondiale), Nathan Brown (Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale), Mark Christian (Aqua Blue Sport) i Paul Ourselin (Direct Energie).

Na pierwszej górskiej premii trzy punkty zdobył Ourselin, ale w tej klasyfikacji niezagrożony był dzisiaj Filippo Zaccanti (Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini). W pewnym momencie ich przewaga wynosiła ponad sześć minut, ale ekipa BMC Racing Team zdawała się mieć wszystko pod kontrolą.

Na jednym z kolejowych przejazdów w peletonie doszło do kraksy, w którą zaplątało się kilku kolarzy.

Mocna ucieczka nie dawała za wygraną i na 16 kilometrów przed metą ich przewaga wynosiła jeszcze ponad minutę. Finałowy podjazd Saanenmöser (7,2 km długości; średnie nachylenie 4,6%) na atak wykorzystał Brown, ale po chwili wszyscy kolarze z czołówki dołączyli do niego.

13 kilometrów przed metą poprawił Juul Jensen, a na jego kole utrzymał się tylko Peters. Zgodnie z oczekiwaniami trudności podjazdu nie wytrzymali między innym Arnaud Demare (Groupama – FDJ) czy Alexander Kristoff (UAE Team Emirates). Na szczycie Saanenmöser pierwszy zameldował się Peters, który miał kilkanaście metrów przewagi nad Jensenem i 20 sekund nad mocno podzieloną grupą faworytów.

Bardzo mocno padający deszcz spowodował, że zjazd w kierunku mety stał się niezwykle niebezpieczny. Pięć kilometrów przed metą Juul Jensen dojechał do Petersa i dwójka miała 16 sekund przewagi. Więcej sił zachował Duńczyk i samotnie pognał w stronę mety.

Peleton mocno naciskał, ale nie dał rady i to Juul Jensen mógł się cieszyć z pierwszego indywidualnego zwycięstwa na etapie wyścigu World Tour!

Z peletonu najszybszy był Michael Matthews (Sunweb), a podium etapowe uzupełnił Yves Lampaert (Quick – Step Floors). Koszulkę lidera zachował Stefan Küng (BMC Racing Team).

Wyniki czwartego etapu:

1 Christopher Juul-Jensen (Den) Mitchelton – Scott 4:35:56
2 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 0:00:08
3 Yves Lampaert (Bel) Quick Step Floors 0:00:08
4 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:00:08
5 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain – Merida 0:00:08
6 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team 0:00:08
7 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL – Jumbo 0:00:08
8 Michael Albasini (SUI) Mitchelton – Scott 0:00:08
9 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto – Soudal 0:00:08
10 José Gonçalves (Por) Team Katusha – Alpecin 0:00:08
11 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:00:08
12 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 0:00:08
13 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky 0:00:08
14 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:00:08
15 Cyril Gautier (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:08
16 José Rojas (Esp) Movistar Team 0:00:08
17 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:00:08
18 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 0:00:08
19 Nans Peters (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:08
20 Jack Haig (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:08
21 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:00:08
22 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 0:00:08
23 Stefan Küng (SUI) BMC Racing Team 0:00:08
24 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport 0:00:08
25 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 0:00:08
26 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:00:08
27 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:00:08
28 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:00:08
29 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:00:08
30 Enric Mas Nicolau (Esp) Quick Step Floors 0:00:08
31 Philippe Gilbert (Bel) Quick Step Floors 0:00:08
32 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 0:00:08
33 Merhawi Kudus (Eri) Team Dimension Data 0:00:08
34 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:00:08
35 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:08
36 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:08
37 Sep Vanmarcke (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:08
38 Mathias Frank (SUI) Ag2r La Mondiale 0:00:08
39 Mikel Landa Meana (Esp) Movistar Team 0:00:08
40 Simon Špilak (Slo) Team Katusha – Alpecin 0:00:08
41 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:00:08
42 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:00:08
43 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:08
44 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 0:00:08
45 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:08
46 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain – Merida 0:00:08
47 Ion Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:00:08
48 Arthur Vichot (Fra) Groupama – FDJ 0:00:08
49 Hugh Carthy (GBr) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:08
50 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:08
51 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:08
52 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:08
53 Mark Padun (Ukr) Bahrain – Merida 0:00:08
54 Silvan Dillier (SUI) Ag2r La Mondiale 0:00:08
55 Tim Wellens (Bel) Lotto – Soudal 0:00:08
56 Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale 0:00:08
57 Steff Cras (Bel) Team Katusha – Alpecin 0:00:08
58 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain – Merida 0:00:08
59 Scott Davies (GBr) Team Dimension Data 0:00:08
60 Tom-Jelte Slagter (Ned) Team Dimension Data 0:00:08
61 Ivan Santaromita (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:00:08
62 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:00:08
63 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team 0:00:08
64 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:00:08
65 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:00:08
66 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport 0:01:41
67 Marcus Burghardt (GER) Bora – Hansgrohe 0:01:55
68 Nathan Brown (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:01:57
69 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Quick Step Floors 0:02:03
70 Reto Hollenstein (SUI) Team Katusha – Alpecin 0:02:07
71 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 0:02:07
72 Nikias Arndt (GER) Team Sunweb 0:02:07
73 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie 0:02:07
74 Willem Jakobus Smit (RSA) Team Katusha – Alpecin 0:02:07
75 Julien Vermote (Bel) Team Dimension Data 0:02:07
76 Michał Golaś (Pol) Team Sky 0:02:07
77 Olivier Le Gac (Fra) Groupama – FDJ 0:02:07
78 Davide Cimolai (Ita) Groupama – FDJ 0:02:07
79 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 0:02:07
80 John Degenkolb (GER) Trek – Segafredo 0:02:07
81 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb 0:02:07
82 Fernando Gaviria Rendon (Col) Quick Step Floors 0:02:07
83 Michael Gogl (AUT) Trek – Segafredo 0:02:07
84 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates 0:02:14
85 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team 0:03:16
86 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton – Scott 0:03:16
87 Ian Stannard (GBr) Team Sky 0:03:16
88 Arnaud Démare (Fra) Groupama – FDJ 0:03:16
89 Stijn Vandenbergh (Bel) Ag2r La Mondiale 0:03:16
90 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 0:03:34
91 Maurits Lammertink (Ned) Team Katusha – Alpecin 0:04:56
92 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 0:05:22
93 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:05:22
94 Simon Geschke (GER) Team Sunweb 0:05:22
95 Grégory Rast (SUI) Trek – Segafredo 0:05:22
96 Tim Declercq (Bel) Quick Step Floors 0:05:22
97 Adam Hansen (Aus) Lotto – Soudal 0:05:22
98 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie 0:05:22
99 Diego Rosa (Ita) Team Sky 0:05:22
100 Daniel Oss (Ita) Bora – Hansgrohe 0:05:22
101 Kristijan Koren (Slo) Bahrain – Merida 0:05:22
102 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:05:22
103 Koen De Kort (Ned) Trek – Segafredo 0:05:29
104 Edward Dunbar (Irl) Aqua Blue Sport 0:06:14
105 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie 0:06:15
106 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:06:41
107 Nathan Haas (Aus) Team Katusha – Alpecin 0:07:25
108 André Greipel (GER) Lotto – Soudal 0:07:25
109 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky 0:07:25
110 Stefan Denifl (AUT) Aqua Blue Sport 0:07:25
111 Damiano Cunego (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:07:25
112 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:07:25
113 Jasper De Buyst (Bel) Lotto – Soudal 0:07:25
114 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama – FDJ 0:07:25
115 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama – FDJ 0:07:25
116 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:07:25
117 Victor De La Parte (Esp) Movistar Team 0:07:25
118 Perrig Quéméneur (Fra) Direct Energie 0:07:25
119 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:07:25
120 Benoît Vaugrenard (Fra) Groupama – FDJ 0:07:25
121 Matti Breschel (Den) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:07:25
122 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:07:25
123 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:07:25
124 Alan Marangoni (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:09:59
125 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton – Scott 0:09:59
126 Marcel Sieberg (GER) Lotto – Soudal 0:09:59
127 Sam Bewley (NZl) Mitchelton – Scott 0:09:59
128 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport 0:09:59
129 Eduard Michael Grosu (Rou) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:09:59
130 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:09:59
131 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 0:09:59
132 Nicolas Dougall (RSA) Team Dimension Data 0:09:59
133 Owain Doull (GBr) Team Sky 0:09:59
134 Iljo Keisse (Bel) Quick Step Floors 0:09:59
135 Ito Masakazu (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:09:59
136 Taylor Phinney (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:09:59
137 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 0:09:59
138 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:09:59
139 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton – Scott 0:09:59
140 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport 0:09:59
141 Calvin Watson (Aus) Aqua Blue Sport 0:09:59
142 Michael Schär (SUI) BMC Racing Team 0:09:59
143 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:09:59
144 Maciej Bodnar (Pol) Bora – Hansgrohe 0:12:46
145 Juraj Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:12:46
146 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates 0:19:35
147 William Clarke (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:19:35

Klasyfikacja generalna po czwartym etapie:

1 Stefan Küng (SUI) BMC Racing Team 13:26:19
2 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:00:03
3 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 0:00:03
4 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:03
5 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:00:16
6 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 0:00:17
7 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:00:23
8 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 0:00:23
9 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:30
10 Enric Mas Nicolau (Esp) Quick Step Floors 0:00:30
11 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:30
12 Jack Haig (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:32
13 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:00:33
14 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:36
15 Mikel Landa Meana (Esp) Movistar Team 0:00:36
16 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:00:36
17 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain – Merida 0:00:39
18 Mark Padun (Ukr) Bahrain – Merida 0:00:39
19 Ion Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:00:39
20 Arthur Vichot (Fra) Groupama – FDJ 0:00:48
21 Simon Špilak (Slo) Team Katusha – Alpecin 0:00:49
22 Steff Cras (Bel) Team Katusha – Alpecin 0:00:49
23 José Rojas (Esp) Movistar Team 0:00:52
24 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 0:00:53
25 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL – Jumbo 0:00:56
26 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:56
27 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:56
28 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto – Soudal 0:01:01
29 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:01:01
30 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:01:01
31 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 0:01:01
32 Tim Wellens (Bel) Lotto – Soudal 0:01:01
33 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky 0:01:05
34 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:01:05
35 Sep Vanmarcke (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:01:08
36 Hugh Carthy (GBr) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:01:08
37 Cyril Gautier (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:10
38 Mathias Frank (SUI) Ag2r La Mondiale 0:01:10
39 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:10
40 Merhawi Kudus (Eri) Team Dimension Data 0:01:13
41 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:01:19
42 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:01:21
43 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:01:21
44 Silvan Dillier (SUI) Ag2r La Mondiale 0:01:23
45 Tom-Jelte Slagter (Ned) Team Dimension Data 0:01:40
46 José Gonçalves (Por) Team Katusha – Alpecin 0:02:22
47 Philippe Gilbert (Bel) Quick Step Floors 0:02:32
48 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:02:34
49 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain – Merida 0:02:44
50 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Quick Step Floors 0:02:52
51 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:02:55
52 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain – Merida 0:03:08
53 Ivan Santaromita (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:03:18
54 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team 0:03:23
55 Scott Davies (GBr) Team Dimension Data 0:03:24
56 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:03:30
57 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 0:03:32
58 Yves Lampaert (Bel) Quick Step Floors 0:03:36
59 Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale 0:03:39
60 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport 0:03:48
61 Fernando Gaviria Rendon (Col) Quick Step Floors 0:04:11
62 Michael Gogl (AUT) Trek – Segafredo 0:04:35
63 Nans Peters (Fra) Ag2r La Mondiale 0:04:40
64 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 0:05:21
65 Christopher Juul-Jensen (Den) Mitchelton – Scott 0:05:24
66 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:05:28
67 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 0:05:43
68 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton – Scott 0:05:47
69 Olivier Le Gac (Fra) Groupama – FDJ 0:06:11
70 Davide Cimolai (Ita) Groupama – FDJ 0:06:22
71 Willem Jakobus Smit (RSA) Team Katusha – Alpecin 0:06:23
72 Marcus Burghardt (GER) Bora – Hansgrohe 0:06:26
73 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team 0:06:46
74 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 0:06:53
75 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team 0:07:19
76 Julien Vermote (Bel) Team Dimension Data 0:07:21
77 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:07:57
78 Michał Gołaś (Pol) Team Sky 0:07:59
79 Reto Hollenstein (SUI) Team Katusha – Alpecin 0:08:00
80 Maurits Lammertink (Ned) Team Katusha – Alpecin 0:08:01
81 John Degenkolb (GER) Trek – Segafredo 0:08:12
82 Edward Dunbar (Irl) Aqua Blue Sport 0:08:20
83 Stijn Vandenbergh (Bel) Ag2r La Mondiale 0:08:27
84 Nathan Haas (Aus) Team Katusha – Alpecin 0:08:29
85 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie 0:08:29
86 Simon Geschke (GER) Team Sunweb 0:08:32
87 Nikias Arndt (GER) Team Sunweb 0:08:42
88 Ian Stannard (GBr) Team Sky 0:09:30
89 Kristijan Koren (Slo) Bahrain – Merida 0:09:49
90 Daniel Oss (Ita) Bora – Hansgrohe 0:10:10
91 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb 0:10:19
92 Michael Albasini (SUI) Mitchelton – Scott 0:10:33
93 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport 0:10:40
94 Owain Doull (GBr) Team Sky 0:11:23
95 Diego Rosa (Ita) Team Sky 0:11:31
96 Arnaud Démare (Fra) Groupama – FDJ 0:11:49
97 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 0:12:38
98 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie 0:12:38
99 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates 0:12:44
100 Nathan Brown (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:13:04
101 Victor De La Parte (Esp) Movistar Team 0:13:05
102 Grégory Rast (SUI) Trek – Segafredo 0:13:15
103 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:13:25
104 Benoît Vaugrenard (Fra) Groupama – FDJ 0:13:44
105 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:13:58
106 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:15:05
107 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:15:08
108 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:15:17
109 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama – FDJ 0:15:58
110 Matti Breschel (Den) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:16:38
111 Adam Hansen (Aus) Lotto – Soudal 0:16:53
112 Nicolas Dougall (RSA) Team Dimension Data 0:17:07
113 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:17:20
114 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie 0:17:36
115 Koen De Kort (Ned) Trek – Segafredo 0:17:55
116 Iljo Keisse (Bel) Quick Step Floors 0:18:13
117 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky 0:18:59
118 André Greipel (GER) Lotto – Soudal 0:19:07
119 Michael Schär (SUI) BMC Racing Team 0:19:31
120 Damiano Cunego (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:19:46
121 Ito Masakazu (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:19:48
122 Tim Declercq (Bel) Quick Step Floors 0:20:09
123 Perrig Quéméneur (Fra) Direct Energie 0:20:57
124 Marcel Sieberg (GER) Lotto – Soudal 0:21:10
125 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport 0:21:20
126 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 0:21:21
127 Jasper De Buyst (Bel) Lotto – Soudal 0:21:29
128 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates 0:22:22
129 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:22:33
130 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:22:56
131 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 0:23:51
132 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:23:58
133 Taylor Phinney (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:24:17
134 Maciej Bodnar (Pol) Bora – Hansgrohe 0:24:19
135 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 0:24:22
136 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama – FDJ 0:25:02
137 Juraj Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:25:03
138 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton – Scott 0:25:06
139 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton – Scott 0:25:32
140 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:25:52
141 Stefan Denifl (AUT) Aqua Blue Sport 0:26:39
142 Eduard Michael Grosu (Rou) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:27:03
143 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport 0:27:04
144 Sam Bewley (NZl) Mitchelton – Scott 0:28:11
145 Alan Marangoni (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:31:05
146 Calvin Watson (Aus) Aqua Blue Sport 0:32:20
147 William Clarke (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:40:23