Foto: Tour de Suisse

Peter Sagan (BORA – hansgrohe) był najszybszy na drugim etapie Tour de Suisse. Liderem pozostał Stefan Küng (BMC Racing Team). 

Po wczorajszej drużynowej czasówce dzisiaj na kolarzy walczących o prymat w Szwajcarii czekały cztery rundy wokół Frauenfeld. Łącznie do pokonania było 155 kilometrów, a kolarze musieli czterokrotnie zmierzyć się z podjazdem Herdern.

We wczesną ucieczkę zabrali się: Calvin Watson (Aqua Blue Sport), Perrig Quemeneur (Direct Energie) i Filippo Zaccanti (Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini).

Na górskich premiach brylował przede wszystkim Zaccanti, który zapewnił sobie przed jutrzejszym etapem koszulkę lidera tej klasyfikacji. Na trzecim podjeździe z peletonu zaatakował Michael Albasini (Mitchelton – Scott), który dość szybko dojechał do uciekającej trójki.

Szwajcar szybko został wirtualnym liderem, ale taka sytuacja nie była na rękę BMC Racing Team. Przyspieszenie w peletonie niestety spowodowało kraksę, w którą ucierpiał między innymi Mikel Landa (Movistar).

27 kilometrów przed metą pogoń peletonu zakończyła się sukcesem. Ostatnią dziś lotną premię wygrał liderujący Stefan Küng i Szwajcar prowadził już samotnie przed swoimi kolegami z ekipy. Na nieoznaczonym podjeździe mocne tempo podyktowali kolarze BORA – hansgrohe, którzy chcieli zgubić Fernando Gavirię (Quick – Step Floors). Ta sztuka się nie udała, ale odpadli między innymi John Degenkolb (Trek – Segafredo) i Alexander Kristoff (UAE Team Emirates).

Krótki atak zaprezentował jeszcze Mark Padun (Bahrain – Merida), ale ekipy sprinterskie nie pozwoliły na zbyt wiele reprezentantowi Ukrainy. Szybko okazało się, że nie będzie na tym etapie chwili wytchnienia. Po świetnym przyspieszeniu, które zaprezentował Silvan Dillier (AG2R La Mondiale) na czele oprócz Szwajcara kręcili między innymi Jasper Stuyven (Trek – Segafredo), Ariel Maximiliano Richeze (Quick-Step Floors) i José Joaquín Rojas (Movistar).

Moc peletonu okazała się jednak większa i wszystko zjechało się na pięć kilometrów przed metą. Sprinterski finisz to popis Petera Sagana (BORA – hansgrohe), który w idealnym momencie wyszedł z koła Fernando Gavirii (Quick – Step Floors). Trzeci był Nathan Haas (Katusha – Alpecin).

Liderem pozostał oczywiście Stefan Küng (BMC Racing Team).

Wyniki drugiego etapu:

1 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 3:50:09
2 Fernando Gaviria Rendon (Col) Quick Step Floors 0:00:00
3 Nathan Haas (Aus) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
4 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 0:00:00
5 Mark Padun (Ukr) Bahrain – Merida 0:00:00
6 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain – Merida 0:00:00
7 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
8 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:00:00
9 Arthur Vichot (Fra) Groupama – FDJ 0:00:00
10 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
11 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
12 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 0:00:00
13 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 0:00:00
14 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:00:00
15 Mathias Frank (SUI) Ag2r La Mondiale 0:00:00
16 Sep Vanmarcke (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:00
17 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:00:00
18 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:00:00
19 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:00:00
20 Owain Doull (GBr) Team Sky 0:00:00
21 Cyril Gautier (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
22 Stefan Küng (SUI) BMC Racing Team 0:00:00
23 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky 0:00:00
24 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:00
25 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 0:00:00
26 Enric Mas Nicolau (Esp) Quick Step Floors 0:00:00
27 Michael Gogl (AUT) Trek – Segafredo 0:00:00
28 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
29 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:00:00
30 Ion Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:00:00
31 Edward Dunbar (Irl) Aqua Blue Sport 0:00:00
32 Simon Špilak (Slo) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
33 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
34 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:00:00
35 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 0:00:00
36 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:00
37 Jack Haig (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
38 Silvan Dillier (SUI) Ag2r La Mondiale 0:00:00
39 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:00
40 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Quick Step Floors 0:00:00
41 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:00:00
42 José Gonçalves (Por) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
43 José Rojas (Esp) Movistar Team 0:00:00
44 Merhawi Kudus (Eri) Team Dimension Data 0:00:00
45 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:00:00
46 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton – Scott 0:00:00
47 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:00
48 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 0:00:00
49 Yves Lampaert (Bel) Quick Step Floors 0:00:00
50 Hugh Carthy (GBr) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:00
51 Kristijan Koren (Slo) Bahrain – Merida 0:00:00
52 Mikel Landa Meana (Esp) Movistar Team 0:00:00
53 Tim Wellens (Bel) Lotto – Soudal 0:00:00
54 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:00
55 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team 0:00:00
56 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:00:00
57 Ivan Santaromita (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:00:00
58 Steff Cras (Bel) Team Katusha – Alpecin 0:00:00
59 Tom-Jelte Slagter (Ned) Team Dimension Data 0:00:00
60 Scott Davies (GBr) Team Dimension Data 0:00:00
61 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:00:00
62 Simon Geschke (GER) Team Sunweb 0:00:10
63 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:00:10
64 Olivier Le Gac (Fra) Groupama – FDJ 0:00:18
65 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:02:02
66 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates 0:02:02
67 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 0:02:02
68 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 0:02:02
69 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates 0:02:02
70 Matti Breschel (Den) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:02:02
71 Adam Hansen (Aus) Lotto – Soudal 0:02:02
72 Marcel Sieberg (GER) Lotto – Soudal 0:02:02
73 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain – Merida 0:02:02
74 Diego Rosa (Ita) Team Sky 0:02:02
75 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:02:02
76 Nikias Arndt (GER) Team Sunweb 0:02:02
77 Victor De La Parte (Esp) Movistar Team 0:02:02
78 Michael Schär (SUI) BMC Racing Team 0:02:02
79 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama – FDJ 0:02:02
80 Michał Gołaś (Pol) Team Sky 0:02:02
81 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:02:02
82 Grégory Rast (SUI) Trek – Segafredo 0:02:02
83 John Degenkolb (GER) Trek – Segafredo 0:02:02
84 Daniel Oss (Ita) Bora – Hansgrohe 0:02:02
85 Marcus Burghardt (GER) Bora – Hansgrohe 0:02:02
86 Reto Hollenstein (SUI) Team Katusha – Alpecin 0:02:02
87 Philippe Gilbert (Bel) Quick Step Floors 0:02:02
88 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb 0:02:02
89 Stijn Vandenbergh (Bel) Ag2r La Mondiale 0:02:02
90 Iljo Keisse (Bel) Quick Step Floors 0:02:02
91 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie 0:02:02
92 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport 0:02:02
93 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 0:02:02
94 Julien Vermote (Bel) Team Dimension Data 0:02:02
95 Arnaud Démare (Fra) Groupama – FDJ 0:02:02
96 Benoît Vaugrenard (Fra) Groupama – FDJ 0:02:02
97 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:02:02
98 Davide Cimolai (Ita) Groupama – FDJ 0:02:02
99 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain – Merida 0:02:02
100 Christopher Juul-Jensen (Den) Mitchelton – Scott 0:02:02
101 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team 0:02:02
102 Nicolas Dougall (RSA) Team Dimension Data 0:02:02
103 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:02:02
104 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:02:02
105 Nans Peters (Fra) Ag2r La Mondiale 0:02:02
106 Maciej Bodnar (Pol) Bora – Hansgrohe 0:02:02
107 Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale 0:02:02
108 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:02:02
109 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 0:02:02
110 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie 0:02:02
111 Willem Jakobus Smit (RSA) Team Katusha – Alpecin 0:02:02
112 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team 0:02:02
113 Maurits Lammertink (Ned) Team Katusha – Alpecin 0:02:02
114 Ian Stannard (GBr) Team Sky 0:02:02
115 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:02:02
116 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:02:02
117 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie 0:02:02
118 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport 0:02:02
119 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport 0:02:02
120 Ito Masakazu (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:02:02
121 Nathan Brown (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:02:02
122 Eduard Michael Grosu (Rou) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:07:27
123 Taylor Phinney (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:07:27
124 Juraj Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:07:27
125 Damiano Cunego (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:07:27
126 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky 0:07:27
127 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton – Scott 0:07:27
128 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 0:07:27
129 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:07:27
130 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:07:27
131 Perrig Quéméneur (Fra) Direct Energie 0:07:27
132 André Greipel (GER) Lotto – Soudal 0:07:27
133 Koen De Kort (Ned) Trek – Segafredo 0:07:27
134 Michael Albasini (SUI) Mitchelton – Scott 0:10:01
135 Alan Marangoni (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:10:01
136 Jasper De Buyst (Bel) Lotto – Soudal 0:10:01
137 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama – FDJ 0:10:01
138 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:10:01
139 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport 0:10:01
140 Tim Declercq (Bel) Quick Step Floors 0:10:01
141 Stefan Denifl (AUT) Aqua Blue Sport 0:10:01
142 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:10:01
143 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton – Scott 0:10:01
144 Calvin Watson (Aus) Aqua Blue Sport 0:10:01
145 Sam Bewley (NZl) Mitchelton – Scott 0:10:01
146 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 0:10:01
147 William Clarke (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:13:57

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 Stefan Küng (SUI) BMC Racing Team 4:10:24
2 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:00:03
3 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 0:00:03
4 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:03
5 Peter Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:00:20
6 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb 0:00:23
7 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 0:00:23
8 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 0:00:23
9 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team 0:00:28
10 Gregor Mühlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:30
11 Enric Mas Nicolau (Esp) Quick Step Floors 0:00:30
12 Ariel Maximiliano Richeze (Arg) Quick Step Floors 0:00:30
13 Yves Lampaert (Bel) Quick Step Floors 0:00:30
14 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:30
15 Jack Haig (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:32
16 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton – Scott 0:00:32
17 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:00:33
18 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:00:36
19 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:00:36
20 Mikel Landa Meana (Esp) Movistar Team 0:00:36
21 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:00:36
22 Mark Padun (Ukr) Bahrain – Merida 0:00:39
23 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain – Merida 0:00:39
24 Ion Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:00:39
25 Kristijan Koren (Slo) Bahrain – Merida 0:00:39
26 Nathan Haas (Aus) Team Katusha – Alpecin 0:00:45
27 Arthur Vichot (Fra) Groupama – FDJ 0:00:48
28 Simon Špilak (Slo) Team Katusha – Alpecin 0:00:49
29 José Gonçalves (Por) Team Katusha – Alpecin 0:00:49
30 Steff Cras (Bel) Team Katusha – Alpecin 0:00:49
31 José Rojas (Esp) Movistar Team 0:00:52
32 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 0:00:53
33 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL – Jumbo 0:00:56
34 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:56
35 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:00:56
36 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto – Soudal 0:01:01
37 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:01:01
38 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:01:01
39 Maxime Monfort (Bel) Lotto – Soudal 0:01:01
40 Tim Wellens (Bel) Lotto – Soudal 0:01:01
41 Owain Doull (GBr) Team Sky 0:01:05
42 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky 0:01:05
43 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky 0:01:05
44 Sep Vanmarcke (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:01:08
45 Hugh Carthy (GBr) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:01:08
46 Mathias Frank (SUI) Ag2r La Mondiale 0:01:10
47 Cyril Gautier (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:10
48 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:10
49 Merhawi Kudus (Eri) Team Dimension Data 0:01:13
50 Tom-Jelte Slagter (Ned) Team Dimension Data 0:01:13
51 Scott Davies (GBr) Team Dimension Data 0:01:13
52 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:01:19
53 Edward Dunbar (Irl) Aqua Blue Sport 0:01:19
54 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:01:21
55 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:01:21
56 Silvan Dillier (SUI) Ag2r La Mondiale 0:01:23
57 Ivan Santaromita (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:02:04
58 Michael Gogl (AUT) Trek – Segafredo 0:02:09
59 Fernando Gaviria Rendon (Col) Quick Step Floors 0:02:18
60 Marcus Burghardt (GER) Bora – Hansgrohe 0:02:32
61 Philippe Gilbert (Bel) Quick Step Floors 0:02:32
62 Maciej Bodnar (Pol) Bora – Hansgrohe 0:02:32
63 Gorka Izagirre Insausti (Esp) Bahrain – Merida 0:02:34
64 Christopher Juul-Jensen (Den) Mitchelton – Scott 0:02:34
65 Victor De La Parte (Esp) Movistar Team 0:02:38
66 Olivier Le Gac (Fra) Groupama – FDJ 0:02:39
67 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain – Merida 0:02:41
68 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama – FDJ 0:02:50
69 Arnaud Démare (Fra) Groupama – FDJ 0:02:50
70 Davide Cimolai (Ita) Groupama – FDJ 0:02:50
71 Reto Hollenstein (SUI) Team Katusha – Alpecin 0:02:51
72 Willem Jakobus Smit (RSA) Team Katusha – Alpecin 0:02:51
73 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain – Merida 0:02:54
74 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:02:55
75 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 0:02:55
76 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates 0:02:55
77 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:02:58
78 John Degenkolb (GER) Trek – Segafredo 0:03:03
79 Julien Bernard (Fra) Trek – Segafredo 0:03:03
80 Diego Rosa (Ita) Team Sky 0:03:07
81 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:03:10
82 Stijn Vandenbergh (Bel) Ag2r La Mondiale 0:03:12
83 Nans Peters (Fra) Ag2r La Mondiale 0:03:12
84 Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale 0:03:12
85 Ian Stannard (GBr) Team Sky 0:03:12
86 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 0:03:13
87 Maurits Lammertink (Ned) Team Katusha – Alpecin 0:03:13
88 Julien Vermote (Bel) Team Dimension Data 0:03:15
89 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:03:15
90 Benoît Vaugrenard (Fra) Groupama – FDJ 0:03:17
91 Simon Geschke (GER) Team Sunweb 0:03:18
92 Nicolas Dougall (RSA) Team Dimension Data 0:03:20
93 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie 0:03:21
94 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport 0:03:21
95 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 0:03:21
96 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:03:21
97 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie 0:03:21
98 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport 0:03:21
99 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team 0:03:23
100 Magnus Cort Nielsen (Den) Astana Pro Team 0:03:23
101 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport 0:03:27
102 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 0:03:28
103 Omar Fraile Matarranz (Esp) Astana Pro Team 0:03:32
104 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 0:03:32
105 Michael Schär (SUI) BMC Racing Team 0:03:49
106 Ito Masakazu (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:04:06
107 Iljo Keisse (Bel) Quick Step Floors 0:04:26
108 Michał Gołaś (Pol) Team Sky 0:04:46
109 Daniel Oss (Ita) Bora – Hansgrohe 0:04:46
110 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates 0:04:47
111 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie 0:05:09
112 Nikias Arndt (GER) Team Sunweb 0:05:10
113 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb 0:05:10
114 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:05:22
115 Matti Breschel (Den) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:05:25
116 Nathan Brown (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:05:25
117 Marcel Sieberg (GER) Lotto – Soudal 0:05:28
118 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:05:34
119 Adam Hansen (Aus) Lotto – Soudal 0:05:48
120 Grégory Rast (SUI) Trek – Segafredo 0:05:54
121 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 0:05:58
122 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton – Scott 0:07:59
123 Juraj Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:08:29
124 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky 0:08:32
125 Taylor Phinney (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:08:35
126 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 0:08:40
127 André Greipel (GER) Lotto – Soudal 0:08:40
128 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:09:29
129 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:10:10
130 Eduard Michael Grosu (Rou) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:10:22
131 Damiano Cunego (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:10:22
132 Koen De Kort (Ned) Trek – Segafredo 0:10:23
133 Perrig Quéméneur (Fra) Direct Energie 0:10:30
134 Michael Albasini (SUI) Mitchelton – Scott 0:10:33
135 Jasper De Buyst (Bel) Lotto – Soudal 0:11:02
136 Stefan Denifl (AUT) Aqua Blue Sport 0:11:20
137 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport 0:11:22
138 Tim Declercq (Bel) Quick Step Floors 0:11:45
139 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama – FDJ 0:11:54
140 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 0:12:04
141 Alan Marangoni (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:12:05
142 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:12:29
143 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton – Scott 0:12:31
144 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:13:31
145 Calvin Watson (Aus) Aqua Blue Sport 0:14:30
146 William Clarke (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:15:05
147 Sam Bewley (NZl) Mitchelton – Scott 0:15:10