Foto: Giro d'Italia U23

Zwycięstwem Jaspera Philipsena (Axeon Hagens) zakończył się trzeci etap młodzieżowego Giro d’Italia. 

Trzeci etap wyścigu prowadził z Rio Saliceto do Mornico al Serio i liczył 164 kilometry. Dziś do głosu mieli dojść sprinterzy.

Na samym początku etapu, od peletonu oderwał się zaledwie jeden uciekinier. Był to Edoardo Affini (SEG Racing), który bardzo szybko zyskał ponad 3 minuty. Wydawało się jednak, że samotna akcja jest wręcz karkołomna.

Co ciekawe, około 95 kilometrów przed metą prowadzący kolarz miał już prawie… 8 minut przewagi! Znaczyło to jedynie, że peleton wręcz stanął i nie miał zamiaru forsować tempa.

Sytuacja zmieniała się wraz z biegiem kilometrów. 40 000 metrów przed kreską, przewaga samotnego Affiniego wynosiła już niecałe 2 minuty, co zapowiadało ciekawą walkę w końcówce.

Co ciekawe, harce pojedynczego kolarza zakończyły się dopiero na 10 kilometrów przed metą. O zwycięstwie zadecydował więc sprint z peletonu. W nim najlepszy okazał się Jasper Philipsen (Axeon Hagens), który na ostatnich metrach pokonał Giovanniego Lonardiego i Matteo Moschettiego (Poraltec – Cometa). Liderem pozostał Markus Wildauer (Tirol Cycling Team).

Wyniki:

1 Jasper Philipsen (Bel) Hagens Berman – Axeon 3:45:10
2 Matteo Moschetti (Ita) Polartec – Kometa 0:00:00
3 Giovanni Lonardi (Ita) 0:00:00
4 Michael Rice (Aus) Hagens Berman – Axeon 0:00:00
5 Francesco Di Felice (Ita) 0:00:00
6 Gregorio Ferri (Ita) 0:00:00
7 Alexandr Kulikovskiy (Rus) 0:00:00
8 Gerben Thijssen (Bel) 0:00:00
9 Ahmed Amine Galdoune (Mar) 0:00:00
10 Alexander Konychev (Ita) 0:00:00
11 Jacob Hennessy (GBr) Mitchelton – BikeExchange 0:00:00
12 Mirco Sartori (Ita) 0:00:00
13 Gianmarco Begnoni (Ita) 0:00:00
14 Moreno Marchetti (Ita) 0:00:00
15 Marco Molteni (Ita) 0:00:00
16 Alberto Dainese (Ita) 0:00:00
17 Sean Bennett (USA) Hagens Berman – Axeon 0:00:00
18 Gabriel Cullaigh (GBr) Team Wiggins 0:00:00
19 Federico Orlandi (Ita) Biesse – Carrera – Gavardo 0:00:00
20 Wilmar Andres Paredes Zapata (Col) 0:00:00
21 Nicolas Dalla Valle (Ita) 0:00:00
22 Stepan Kuriyanov (Rus) 0:00:00
23 Marco Friedrich (AUT) Tirol Cycling Team 0:00:00
24 Julian Mertens (Bel) 0:00:00
25 Davide Colnaghi (Ita) 0:00:00
26 Stefano Moro (Ita) Biesse – Carrera – Gavardo 0:00:00
27 Samuele Zambelli (Ita) 0:00:00
28 Tommaso Fiaschi (Ita) 0:00:00
29 Stephen Williams (GBr) SEG Racing Academy 0:00:00
30 Jakob Dorigoni (Ita) 0:00:00
31 ladislav Taranenko (Rus) 0:00:00
32 Enzo Bernard (Fra) 0:00:00
33 Adam Karl (Hun) 0:00:00
34 Fabio Di Guglielmo (Ita) 0:00:00
35 Daire Feeley (Irl) 0:00:00
36 Ben Gerrits (Ned) 0:00:00
37 Brandon Smith Rivera Vargas (Col) 0:00:00
38 Quentin Guex (SUI) 0:00:00
39 Luca Mozzato (Ita) Dimension Data for Qhubeka Continental Team 0:00:00
40 Nicolas Nesi (Ita) 0:00:00
41 Mark Downey (Irl) Team Wiggins 0:00:00
42 Giovanni Iannelli (Ita) 0:00:00
43 Alessandro Covi (Ita) 0:00:00
44 Raul Colombo (Ita) Biesse – Carrera – Gavardo 0:00:00
45 Francesco Baldi (Ita) 0:00:00
46 Davide Italiani (Ita) 0:00:00
47 Luca Rastelli (Ita) Biesse – Carrera – Gavardo 0:00:00
48 Gino Mäder (SUI) 0:00:00
49 Ide Schelling (Ned) SEG Racing Academy 0:00:00
50 Matteo Sobrero (Ita) Dimension Data for Qhubeka Continental Team 0:00:00
51 Nikolai Cherkasov (Rus) 0:00:00
52 Jan Maas (Ned) SEG Racing Academy 0:00:00
53 Patrick Gamper (AUT) Polartec – Kometa 0:00:00
54 Marco Murgano (Ita) 0:00:00
55 Matteo Cantini (Ita) 0:00:00
56 Michael Belleri (Ita) 0:00:00
57 Grigoriy Shtein (Kaz) Astana City 0:00:00
58 Denis Nekrasov (Rus) 0:00:00
59 Markus Wildauer (AUT) Tirol Cycling Team 0:00:00
60 Aleksandr Vlasov (Rus) 0:00:00
61 William Barta (USA) Hagens Berman – Axeon 0:00:00
62 Martin Schäppi (SUI) 0:00:00
63 Nicola Venchiarutti (Ita) 0:00:00
64 Marti Marquez Roman (Esp) 0:00:00
65 Olzhas Bayembayev (Kaz) Astana City 0:00:00
66 Nicolas Saenz Ballesteros (Col) 0:00:00
67 Yuriy Natarov (Kaz) Astana City 0:00:00
68 Fabrizio Capodicasa (Ita) 0:00:00
69 Robert Stannard (Aus) Mitchelton – BikeExchange 0:00:00
70 Filippo Conca (Ita) 0:00:00
71 Emilien Jeanniere (Fra) 0:00:00
72 Francesco Zandri (Ita) 0:00:00
73 Samuel Jenner (Aus) Mitchelton – BikeExchange 0:00:00
74 Matthew Teggart (Irl) Team Wiggins 0:00:00
75 Marco Landi (Ita) 0:00:00
76 Alessandro Monaco (Ita) 0:00:00
77 Brayan Chaves Rubio (Col) Mitchelton – BikeExchange 0:00:00
78 Alberto Giuriato (Ita) 0:00:00
79 Andrea Colnaghi (Ita) 0:00:00
80 Davide Botta (Ita) 0:00:00
81 Giacomo Garavaglia (Ita) 0:00:00
82 Sebastian Castano Munoz (Col) 0:00:00
83 Michele Corradini (Ita) 0:00:00
84 Diego Pablo Sevilla Lopez (Esp) Polartec – Kometa 0:00:00
85 Mattia Bais (Ita) 0:00:00
86 Matteo Sensi (Ita) 0:00:00
87 Aldo Caiati (Ita) 0:00:00
88 Johannes Schinnagel (GER) Tirol Cycling Team 0:00:00
89 Mikkel Bjerg (Den) Hagens Berman – Axeon 0:00:00
90 Luca Covili (Ita) 0:00:00
91 Edouard Bonnefoix (Fra) 0:00:00
92 Einer Augusto Rubio Reyes (Col) 0:00:00
93 Ruben Apers (Bel) 0:00:00
94 Gabriele Moreni (Ita) 0:00:00
95 Brent Van Moer (Bel) 0:00:00
96 Andrea Micheletti (Ita) 0:00:00
97 Raffaele Radice (Ita) 0:00:00
98 Cristian Camilo Muñoz Lancheros (Col) 0:00:00
99 Matteo Bellia (Ita) 0:00:00
100 Ilya Volkau (Blr) 0:00:00
101 Dinmukhammed Ulysbayev (Kaz) Astana City 0:00:00
102 Juan Pedro Lopez Perez (Esp) Polartec – Kometa 0:00:00
103 Michel Ries (Lux) Polartec – Kometa 0:00:00
104 Adam Kus (Pol) 0:00:00
105 Ben Hardy (GBr) 0:00:00
106 Simone Innocenti (Ita) Dimension Data for Qhubeka Continental Team 0:00:00
107 Ward Jaspers (Bel) 0:00:00
108 Paolo Baccio (Ita) 0:00:00
109 Simone Zandomeneghi (Ita) 0:00:00
110 Tim James (GBr) 0:00:00
111 Giacomo Grechi (Ita) 0:00:00
112 Samuele Rivi (Ita) 0:00:00
113 Roger Adria Oliveras (Esp) 0:00:00
114 João Almeida (Por) Hagens Berman – Axeon 0:00:00
115 Filippo Mori (Ita) 0:00:00
116 Andrea Cervellera (Ita) 0:00:00
117 James Fouche (NZl) Team Wiggins 0:00:00
118 Pirrè La Terra (Ita) 0:00:00
119 Mark Donovan (GBr) Team Wiggins 0:00:00
120 Vadim Pronskiy (Kaz) Astana City 0:00:00
121 Michel Piccot (Ita) Biesse – Carrera – Gavardo 0:00:00
122 Edoardo Faresin (Ita) 0:00:00
123 Paul Double (GBr) 0:00:00
124 Francesco Romano (Ita) 0:00:00
125 Daniel Muñoz Giraldo (Col) 0:00:00
126 Deins Hernandez (Ven) 0:00:00
127 Gianni Pugi (Ita) 0:00:00
128 Artur Sowinski (Pol) 0:00:00
129 Lorenzo Fortunato (Ita) 0:00:00
130 Calum Johnston (GBr) 0:00:00
131 Luis Fernando Jimenez Martinez (Col) 0:00:00
132 Filippo Bertone (Ita) 0:00:00
133 Giuseppe D’Apote (Ita) 0:00:00
134 Andrea Genga (Ita) 0:00:00
135 Ridion Kopshti (Alb) 0:00:00
136 Alejandro Osorio Carvajal (Col) 0:00:00
137 Stefan De Bod (RSA) Dimension Data for Qhubeka Continental Team 0:00:00
138 Ivan Moreno Sanchez (Esp) 0:00:00
139 Marlon Gaillard (Fra) 0:00:00
140 Jose Felix Parra Cuerda (Esp) 0:00:00
141 Davide Leone (Ita) 0:00:00
142 Luigi Pietrini (Ita) 0:00:00
143 Matteo Donegà (Ita) 0:00:00
144 Rasmus Byriel Iversen (Den) 0:00:00
145 Samuele Zoccarato (Ita) 0:00:00
146 Massimo Orlandi (Ita) 0:00:00
147 Jake Wright (GBr) 0:00:00
148 Georg Zimmermann (GER) Tirol Cycling Team 0:00:00
149 Iñigo Elosegui Momeñe (Esp) 0:00:00
150 Isaac Canton Serrano (Esp) Polartec – Kometa 0:00:00
151 Alberto Zanoni (Ita) 0:00:00
152 Giulio Branchini (Ita) 0:00:00
153 Mattia Baldo (Ita) 0:00:00
154 Drew Morey (Aus) Mitchelton – BikeExchange 0:00:00
155 Samuele Battistella (Ita) 0:00:00
156 Marco Borgo (Ita) 0:00:00
157 Davide Bais (Ita) 0:00:00
158 Marco Negrente (Ita) 0:00:00
159 Federico Molini (Ita) Dimension Data for Qhubeka Continental Team 0:00:29
160 Alex Colman (Bel) 0:00:42
161 Florian Maitre (Fra) 0:00:42
162 Andrea Ferrari (Ita) 0:00:55
163 Davide Baldaccini (Ita) 0:00:59
164 Joey Walker (GBr) Team Wiggins 0:00:59
165 Valentin Ferron (Fra) 0:01:23
166 Mathieu Burgaudeau (Fra) 0:01:23
167 Dario Gattuso (Ita) 0:01:54
168 Sven Burger (Ned) Tirol Cycling Team 0:01:54
169 Charlie Beake (GBr) 0:02:37
170 Antoine Debons (SUI) 0:02:47
171 Edoardo Affini (Ita) SEG Racing Academy 0:03:27
172 Daan Hoole (Ned) SEG Racing Academy 0:03:34
173 Daniel Smarzaro (Ita) 0:03:45
DNF Nicolò Gozzi (Ita) Biesse – Carrera – Gavardo

Klasyfikacja generalna:
1 Markus Wildauer (AUT) Tirol Cycling Team 10:30:58
2 Jasper Philipsen (Bel) Hagens Berman – Axeon 0:00:31
3 Matteo Moschetti (Ita) Polartec – Kometa 0:00:48
4 Alessandro Covi (Ita) 0:00:48
5 Michele Corradini (Ita) 0:00:49
6 Matteo Sobrero (Ita) Dimension Data for Qhubeka Continental Team 0:00:52
7 Robert Stannard (Aus) Mitchelton – BikeExchange 0:00:52
8 William Barta (USA) Hagens Berman – Axeon 0:00:53
9 Wilmar Andres Paredes Zapata (Col) 0:00:53
10 Johannes Schinnagel (GER) Tirol Cycling Team 0:00:53
11 Ide Schelling (Ned) SEG Racing Academy 0:00:53
12 João Almeida (Por) Hagens Berman – Axeon 0:00:54
13 Ruben Apers (Bel) 0:00:54
14 Sean Bennett (USA) Hagens Berman – Axeon 0:00:57
15 Mark Donovan (GBr) Team Wiggins 0:00:59
16 Stefan De Bod (RSA) Dimension Data for Qhubeka Continental Team 0:01:00
17 Jan Maas (Ned) SEG Racing Academy 0:01:01
18 Stephen Williams (GBr) SEG Racing Academy 0:01:01
19 Luca Rastelli (Ita) Biesse – Carrera – Gavardo 0:01:02
20 Aleksandr Vlasov (Rus) 0:01:02
21 Roger Adria Oliveras (Esp) 0:01:03
22 Ward Jaspers (Bel) 0:01:03
23 Michel Ries (Lux) Polartec – Kometa 0:01:04
24 Nikolai Cherkasov (Rus) 0:01:04
25 Alejandro Osorio Carvajal (Col) 0:01:05
26 Alberto Dainese (Ita) 0:01:05
27 Yuriy Natarov (Kaz) Astana City 0:01:05
28 Julian Mertens (Bel) 0:01:07
29 Alberto Giuriato (Ita) 0:01:08
30 Raul Colombo (Ita) Biesse – Carrera – Gavardo 0:01:08
31 Cristian Camilo Muñoz Lancheros (Col) 0:01:09
32 Samuel Jenner (Aus) Mitchelton – BikeExchange 0:01:09
33 Marco Murgano (Ita) 0:01:10
34 Dinmukhammed Ulysbayev (Kaz) Astana City 0:01:11
35 Paul Double (GBr) 0:01:11
36 Alessandro Monaco (Ita) 0:01:11
37 Matthew Teggart (Irl) Team Wiggins 0:01:11
38 Lorenzo Fortunato (Ita) 0:01:12
39 Matteo Bellia (Ita) 0:01:14
40 Marlon Gaillard (Fra) 0:01:15
41 Einer Augusto Rubio Reyes (Col) 0:01:15
42 Mattia Bais (Ita) 0:01:17
43 Denis Nekrasov (Rus) 0:01:18
44 Giacomo Garavaglia (Ita) 0:01:18
45 Gianni Pugi (Ita) 0:01:18
46 Vadim Pronskiy (Kaz) Astana City 0:01:18
47 Daniel Muñoz Giraldo (Col) 0:01:21
48 Simone Zandomeneghi (Ita) 0:01:21
49 Marco Friedrich (AUT) Tirol Cycling Team 0:01:23
50 Aldo Caiati (Ita) 0:01:23
51 Nicolas Saenz Ballesteros (Col) 0:01:23
52 Daire Feeley (Irl) 0:01:23
53 Rasmus Byriel Iversen (Den) 0:01:23
54 Luca Covili (Ita) 0:01:25
55 Davide Botta (Ita) 0:01:25
56 Mikkel Bjerg (Den) Hagens Berman – Axeon 0:01:27
57 Isaac Canton Serrano (Esp) Polartec – Kometa 0:01:30
58 Pirrè La Terra (Ita) 0:01:31
59 Michel Piccot (Ita) Biesse – Carrera – Gavardo 0:01:33
60 Raffaele Radice (Ita) 0:01:40
61 Ivan Moreno Sanchez (Esp) 0:01:42
62 Filippo Conca (Ita) 0:01:44
63 Marti Marquez Roman (Esp) 0:01:44
64 Samuele Rivi (Ita) 0:01:48
65 Edoardo Faresin (Ita) 0:01:50
66 Francesco Di Felice (Ita) 0:01:55
67 Jose Felix Parra Cuerda (Esp) 0:02:01
68 Jakob Dorigoni (Ita) 0:02:09
69 Filippo Bertone (Ita) 0:02:13
70 Olzhas Bayembayev (Kaz) Astana City 0:02:20
71 Luis Fernando Jimenez Martinez (Col) 0:02:30
72 Ridion Kopshti (Alb) 0:02:37
73 Brent Van Moer (Bel) 0:02:47
74 Sebastian Castano Munoz (Col) 0:02:48
75 Francesco Romano (Ita) 0:03:10
76 Gregorio Ferri (Ita) 0:05:04
77 Martin Schäppi (SUI) 0:05:09
78 Marco Negrente (Ita) 0:05:16
79 Massimo Orlandi (Ita) 0:05:22
80 Michael Belleri (Ita) 0:05:24
81 Calum Johnston (GBr) 0:05:41
82 Fabio Di Guglielmo (Ita) 0:05:41
83 Alberto Zanoni (Ita) 0:07:15
84 Fabrizio Capodicasa (Ita) 0:07:22
85 Giulio Branchini (Ita) 0:07:33
86 Andrea Cervellera (Ita) 0:07:54
87 Mathieu Burgaudeau (Fra) 0:08:22
88 Sven Burger (Ned) Tirol Cycling Team 0:08:42
89 Giovanni Lonardi (Ita) 0:08:48
90 Georg Zimmermann (GER) Tirol Cycling Team 0:08:58
91 Juan Pedro Lopez Perez (Esp) Polartec – Kometa 0:09:07
92 Stepan Kuriyanov (Rus) 0:09:10
93 Samuele Battistella (Ita) 0:09:13
94 Grigoriy Shtein (Kaz) Astana City 0:09:16
95 Enzo Bernard (Fra) 0:09:18
96 Davide Bais (Ita) 0:09:25
97 Marco Molteni (Ita) 0:09:31
98 Drew Morey (Aus) Mitchelton – BikeExchange 0:09:37
99 Matteo Donegà (Ita) 0:09:44
100 Michael Rice (Aus) Hagens Berman – Axeon 0:09:50
101 Tim James (GBr) 0:10:10
102 Francesco Zandri (Ita) 0:10:40
103 Gerben Thijssen (Bel) 0:11:17
104 Giacomo Grechi (Ita) 0:11:22
105 Daniel Smarzaro (Ita) 0:11:25
106 Mark Downey (Irl) Team Wiggins 0:11:34
107 Luca Mozzato (Ita) Dimension Data for Qhubeka Continental Team 0:11:35
108 Mattia Baldo (Ita) 0:11:37
109 Florian Maitre (Fra) 0:11:46
110 Jake Wright (GBr) 0:11:58
111 Gabriel Cullaigh (GBr) Team Wiggins 0:12:01
112 Edoardo Affini (Ita) SEG Racing Academy 0:12:56
113 Tommaso Fiaschi (Ita) 0:13:31
114 Federico Orlandi (Ita) Biesse – Carrera – Gavardo 0:13:35
115 Joey Walker (GBr) Team Wiggins 0:14:13
116 Brandon Smith Rivera Vargas (Col) 0:14:29
117 Andrea Ferrari (Ita) 0:14:56
118 Samuele Zoccarato (Ita) 0:15:18
119 Dario Gattuso (Ita) 0:15:25
120 Alexander Konychev (Ita) 0:16:02
121 Marco Landi (Ita) 0:16:08
122 Paolo Baccio (Ita) 0:16:09
123 Samuele Zambelli (Ita) 0:16:29
124 Moreno Marchetti (Ita) 0:16:29
125 Alex Colman (Bel) 0:16:41
126 Nicola Venchiarutti (Ita) 0:17:17
127 Deins Hernandez (Ven) 0:17:23
128 Ben Gerrits (Ned) 0:17:26
129 Giuseppe D’Apote (Ita) 0:17:33
130 Andrea Genga (Ita) 0:17:34
131 Edouard Bonnefoix (Fra) 0:17:36
132 Artur Sowinski (Pol) 0:18:15
133 Giovanni Iannelli (Ita) 0:18:17
134 Gino Mäder (SUI) 0:19:06
135 Alexandr Kulikovskiy (Rus) 0:19:15
136 Patrick Gamper (AUT) Polartec – Kometa 0:19:18
137 James Fouche (NZl) Team Wiggins 0:19:22
138 Ben Hardy (GBr) 0:19:30
139 Davide Leone (Ita) 0:19:31
140 Iñigo Elosegui Momeñe (Esp) 0:19:34
141 Valentin Ferron (Fra) 0:20:32
142 Antoine Debons (SUI) 0:20:47
143 Nicolas Dalla Valle (Ita) 0:21:10
144 Adam Karl (Hun) 0:21:18
145 Francesco Baldi (Ita) 0:21:23
146 Diego Pablo Sevilla Lopez (Esp) Polartec – Kometa 0:22:36
147 Ilya Volkau (Blr) 0:22:59
148 Daan Hoole (Ned) SEG Racing Academy 0:23:15
149 Filippo Mori (Ita) 0:24:10
150 Luigi Pietrini (Ita) 0:24:16
151 Marco Borgo (Ita) 0:24:18
152 Brayan Chaves Rubio (Col) Mitchelton – BikeExchange 0:24:22
153 Nicolas Nesi (Ita) 0:24:23
154 Andrea Micheletti (Ita) 0:24:26
155 Matteo Cantini (Ita) 0:24:37
156 Davide Baldaccini (Ita) 0:25:45
157 Matteo Sensi (Ita) 0:26:28
158 Emilien Jeanniere (Fra) 0:27:07
159 Ahmed Amine Galdoune (Mar) 0:27:12
160 ladislav Taranenko (Rus) 0:27:12
161 Quentin Guex (SUI) 0:27:13
162 Davide Italiani (Ita) 0:27:21
163 Davide Colnaghi (Ita) 0:27:30
164 Andrea Colnaghi (Ita) 0:27:35
165 Mirco Sartori (Ita) 0:29:22
166 Federico Molini (Ita) Dimension Data for Qhubeka Continental Team 0:29:35
167 Jacob Hennessy (GBr) Mitchelton – BikeExchange 0:30:35
168 Gabriele Moreni (Ita) 0:30:50
169 Adam Kus (Pol) 0:30:53
170 Charlie Beake (GBr) 0:32:14
171 Stefano Moro (Ita) Biesse – Carrera – Gavardo 0:32:45
172 Gianmarco Begnoni (Ita) 0:32:58
173 Simone Innocenti (Ita) Dimension Data for Qhubeka Continental Team 0:33:10