fot. Giro d`Italia U23

Markus Vildauer (Tirol Cycling Team) wygrał drugi etap wyścigu Giro Ciclistico d’Italia i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.   

Podczas drugiego etapu orlicy startujący w Giro d`Italia U23 mieli do pokonania 138,2 km. Trzy premie górskie (dwie drugiej i jedna trzeciej kategorii) znajdowały się w drugiej części etapu – wcześniej teren jedynie lekko się wznosił.

W trakcie bardzo szybkich pierwszych dwóch godzin ścigania odjechała dwudziestoosobowa grupka zawodników, w której nie zabrakło maglia rosa – Jaspera Philipsena.

30 kilometrów przed metą ucieczka liczyła już tylko dziewięciu kolarzy. Utrzymywał się w niej Philipsen, który jednak nie zdołał obronić się przed stratą koszulki na rzecz atakującego Vildauera.

Na drugiej pozycji przyjechał Alessandro Covi (Team Colpak), a na trzeciej Michele Corradini (Mastromarco Sensi Dover). W pierwszej dziesiątce nie zameldowali się ani Artur Sowiński, ani Adam Kuś.

Wyniki drugiego etapu:

1 WILDAUER Markus Tirol Cycling Team 5 5 3:19:43
2 COVI Alessandro 1 2 0:33
3 CORRADINI Michele 1 0:36
4 SCHINNAGEL Johannes Tirol Cycling Team ,,
5 PAREDES Wilmar Manzana Postobon 0:42
6 STANNARD Robert Mitchelton – BikeExchange ,,
7 MERTENS Julian 0:44
8 CHERKASOV Nicolay Gazprom-RusVelo ,,
9 ADRIA Roger ,,
10 MOSCHETTI Matteo Polartec-Kometa ,,
11 WILLIAMS Stephen SEG Racing Academy ,,
12 BAIS Mattia ,,
13 DAINESE Alberto ,,
14 BENNETT Sean Hagens Berman Axeon ,,
15 MUÑOZ Cristian Camilo Coldeportes Zenu Sello Rojo ,,
16 TEGGART Matthew Team Wiggins ,,
17 MAAS Jan SEG Racing Academy ,,
18 COLOMBO Raul Biesse Carrera Gavardo ,,
19 RIES Michel Polartec-Kometa ,,
20 GARAVAGLIA Giacomo ,,
21 VLASOV Aleksandr Gazprom-RusVelo ,,
22 SOBRERO Matteo Dimension Data for Qhubeka ,,
23 BARTA William Hagens Berman Axeon ,,
24 OSORIO CARVAJAL Alejandro GW – Shimano ,,
25 SAENZ Nicolas ,,
26 GIURIATO Alberto ,,
27 CAIATI Aldo ,,
28 ZIMMERMANN Georg Tirol Cycling Team ,,
29 PHILIPSEN Jasper Hagens Berman Axeon ,,
30 BOTTA Davide ,,
31 APERS Ruben ,,
32 DONOVAN Mark Team Wiggins ,,
33 ZANDOMENEGHI Simone ,,
34 SCHELLING Ide SEG Racing Academy ,,
35 DOUBLE Paul ,,
36 COVILI Luca ,,
37 DE BOD Stefan Dimension Data for Qhubeka ,,
38 NATAROV Yuriy Astana City ,,
39 RASTELLI Luca Biesse Carrera Gavardo ,,
40 MUÑOZ Daniel EPM ,,
41 ROMANO Francesco ,,
42 MONACO Alessandro ,,
43 FORTUNATO Lorenzo ,,
44 GAILLARD Marlon ,,
45 JENNER Samuel Mitchelton – BikeExchange ,,
46 JASPERS Ward ,,
47 MURGANO Marco ,,
48 PUGI Gianni ,,
49 BELLIA Matteo ,,
50 RUBIO REYES Einer Augusto ,,
51 LA TERRA Pirre ,,
52 ALMEIDA João Hagens Berman Axeon ,,
53 NEKRASOV Denis ,,
54 FEELEY Daire ,,
55 ULYSBAYEV Dinmukhammed Astana City ,,
56 PRONSKIY Vadim Astana City 0:56
57 MORENO Ivan 1:00
58 LOPEZ Juan Pedro Polartec-Kometa ,,
59 FRIEDRICH Marco Tirol Cycling Team 1:04
60 RADICE Raffaele ,,
61 CANTÓN Isaac Polartec-Kometa 1:08
62 PICCOT Michel Biesse Carrera Gavardo ,,
63 CONCA Filippo ,,
64 PARRA José Félix ,,
65 BYRIEL Rasmus 1:12
66 DONEGÀ Matteo 1:14
67 MOREY Drew Mitchelton – BikeExchange ,,
68 BJERG Mikkel Hagens Berman Axeon ,,
69 RIVI Samuele ,,
70 MARQUEZ Marti 1:23
71 BERTONE Filippo 1:27
72 DORIGONI Jakob 1:33
73 JIMENEZ MARTINEZ Luis Fernando ,,
74 JAMES Tim ,,
75 DI FELICE Francesco ,,
76 FARESIN Edoardo ,,
77 BAYEMBAYEV Olzhas Astana City 1:42
78 KOPSHTI Ridion 1:57
79 CASTANO MUNOZ Sebastian Alexander 2:06
80 VAN MOER Brent 2:35
81 JOHNSTONE Calum 4:50
82 FERRI Gregorio ,,
83 BELLERI Michael ,,
84 GATTUSO Dario ,,
85 DI GUGLIELMO Fabio ,,
86 WALKER Joey Team Wiggins ,,
87 BRANCHINI Giulio ,,
88 NEGRENTE Marco ,,
89 SCHÄPPI Martin ,,
90 ORLANDI Massimo ,,
91 CAPODICASA Fabrizio ,,
92 ZANONI Alberto ,,
93 BURGER Sven Tirol Cycling Team 6:36
94 BURGAUDEAU Mathieu ,,
95 SMARZARO Daniel 7:05
96 CERVELLERA Andrea 7:07
97 ZANDRI Francesco 8:11
98 SHTEIN Grigoriy Astana City 8:51
99 KURIANOV Stepan Gazprom-RusVelo ,,
100 BERNARD Enzo ,,
101 MAITRE Florian ,,
102 BONNEFOIX Edouard ,,
103 GERRITS Ben ,,
104 LONARDI Giovanni ,,
105 HERNANDEZ Deins ,,
106 BAIS Davide ,,
107 GRECHI Giacomo ,,
108 MOLTENI Marco ,,
109 BATTISTELLA Samuele ,,
110 VENCHIARUTTI Nicola ,,
111 RIVERA VARGAS Brandon Smith ,,
112 D’ APOTE Giuseppe ,,
113 GENGA Andrea ,,
114 LEONE Davide ,,
115 RICE Michael Hagens Berman Axeon 9:28
116 AFFINI Edoardo SEG Racing Academy ,,
117 DEBONS Antoine ,,
118 SEVILLA Diego Pablo Polartec-Kometa ,,
119 HARDY Ben 11:11
120 THIJSSEN Gerben ,,
121 DOWNEY Mark Team Wiggins ,,
122 WRIGHT Jake ,,
123 MOZZATO Luca Dimension Data for Qhubeka ,,
124 BALDO Mattia ,,
125 FOUCHE James Team Wiggins ,,
126 ORLANDI Federico Biesse Carrera Gavardo ,,
127 ELOSEGUI Inigo ,,
128 GAMPER Patrick Polartec-Kometa ,,
129 FIASCHI Tommaso ,,
130 HOOLE Daan SEG Racing Academy 11:37
131 FERRARI Andrea ,,
132 CULLAIGH Gabriel Team Wiggins 11:42
133 ZOCCARATO Samuele 14:11
134 SOWINSKI Artur 15:48
135 IANNELLI Giovanni 15:53
136 LANDI Marco ,,
137 MORI Filippo ,,
138 COLMAN Alex ,,
139 NESI Nicolas ,,
140 MARCHETTI Moreno ,,
141 SENSI Matteo ,,
142 CHAVES Brayan Mitchelton – BikeExchange ,,
143 KONYCHEV Alexander ,,
144 CANTINI Matteo ,,
145 ZAMBELLI Samuele ,,
146 PIETRINI Luigi ,,
147 BORGO Marco ,,
148 MICHELETTI Andrea ,,
149 BACCIO Paolo ,,
150 VOLKAU Ilya 17:16
151 MADER Gino 18:27
152 GUEX Quentin 18:47
153 JEANNIERE Emilien ,,
154 KULIKOVSKIY Alexandr ,,
155 ITALIANI Davide ,,
156 BALDI Francesco ,,
157 GALDOUNE Ahmed Amine ,,
158 FERRON Valentin ,,
159 MOLINI Federico Dimension Data for Qhubeka ,,
160 KARL Ádám Kristóf ,,
161 BEAKE Charlie ,,
162 TARANENKO Vladislav ,,
163 COLNAGHI Davide ,,
164 COLNAGHI Andrea ,,
165 DALLA VALLE Nicolas 20:49
166 SARTORI Mirco ,,
167 KUS Adam 22:24
168 GOZZI Nicolo Biesse Carrera Gavardo ,,
169 MORO Stefano Biesse Carrera Gavardo ,,
170 HENNESSY Jacob Mitchelton – BikeExchange ,,
171 BALDACCINI Davide ,,
172 MORENI Gabriele ,,
173 BEGNONI Gianmarco 22:36
174 INNOCENTI Simone Dimension Data for Qhubeka 22:41
DNS SCOTSON Callum Mitchelton – BikeExchange -3:19:43

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 15 ▲14 WILDAUER Markus Tirol Cycling Team 6:45:48
2 1 ▼1 PHILIPSEN Jasper Hagens Berman Axeon 0:41
3 45 ▲42 COVI Alessandro 0:48
4 41 ▲37 CORRADINI Michele 0:49
5 4 ▼1 SOBRERO Matteo Dimension Data for Qhubeka 0:52
6 13 ▲7 STANNARD Robert Mitchelton – BikeExchange ,,
7 6 ▼1 BARTA William Hagens Berman Axeon 0:53
8 14 ▲6 PAREDES Wilmar Manzana Postobon ,,
9 28 ▲19 SCHINNAGEL Johannes Tirol Cycling Team ,,
10 9 ▼1 ALMEIDA João Hagens Berman Axeon 0:54
11 10 ▼1 MOSCHETTI Matteo Polartec-Kometa ,,
12 11 ▼1 APERS Ruben ,,
13 12 ▼1 SCHELLING Ide SEG Racing Academy ,,
14 17 ▲3 BENNETT Sean Hagens Berman Axeon 0:57
15 23 ▲8 DONOVAN Mark Team Wiggins 0:59
16 25 ▲9 DE BOD Stefan Dimension Data for Qhubeka 1:00
17 26 ▲9 MAAS Jan SEG Racing Academy 1:01
18 27 ▲9 WILLIAMS Stephen SEG Racing Academy ,,
19 30 ▲11 RASTELLI Luca Biesse Carrera Gavardo 1:02
20 31 ▲11 VLASOV Aleksandr Gazprom-RusVelo ,,
21 35 ▲14 ADRIA Roger 1:03
22 37 ▲15 JASPERS Ward ,,
23 39 ▲16 RIES Michel Polartec-Kometa 1:04
24 40 ▲16 CHERKASOV Nicolay Gazprom-RusVelo ,,
25 42 ▲17 OSORIO CARVAJAL Alejandro GW – Shimano 1:05
26 44 ▲18 DAINESE Alberto ,,
27 47 ▲20 NATAROV Yuriy Astana City ,,
28 54 ▲26 MERTENS Julian 1:07
29 58 ▲29 GIURIATO Alberto 1:08
30 59 ▲29 COLOMBO Raul Biesse Carrera Gavardo ,,
31 60 ▲29 MUÑOZ Cristian Camilo Coldeportes Zenu Sello Rojo 1:09
32 61 ▲29 JENNER Samuel Mitchelton – BikeExchange ,,
33 64 ▲31 MURGANO Marco 1:10
34 67 ▲33 ULYSBAYEV Dinmukhammed Astana City 1:11
35 69 ▲34 DOUBLE Paul ,,
36 70 ▲34 MONACO Alessandro ,,
37 71 ▲34 TEGGART Matthew Team Wiggins ,,
38 72 ▲34 FORTUNATO Lorenzo 1:12
39 74 ▲35 BELLIA Matteo 1:14
40 75 ▲35 GAILLARD Marlon 1:15
41 76 ▲35 RUBIO REYES Einer Augusto ,,
42 78 ▲36 BAIS Mattia 1:17
43 80 ▲37 NEKRASOV Denis 1:18
44 81 ▲37 GARAVAGLIA Giacomo ,,
45 82 ▲37 PUGI Gianni ,,
46 53 ▲7 PRONSKIY Vadim Astana City ,,
47 91 ▲44 MUÑOZ Daniel EPM 1:21
48 92 ▲44 ZANDOMENEGHI Simone ,,
49 95 ▲46 CAIATI Aldo 1:23
50 32 ▼18 FRIEDRICH Marco Tirol Cycling Team ,,
51 96 ▲45 SAENZ Nicolas ,,
52 97 ▲45 FEELEY Daire ,,
53 19 ▼34 BYRIEL Rasmus ,,
54 100 ▲46 COVILI Luca 1:25
55 101 ▲46 BOTTA Davide ,,
56 18 ▼38 BJERG Mikkel Hagens Berman Axeon 1:27
57 51 ▼6 CANTÓN Isaac Polartec-Kometa 1:30
58 106 ▲48 LA TERRA Pirre 1:31
59 62 ▲3 PICCOT Michel Biesse Carrera Gavardo 1:33
60 89 ▲29 RADICE Raffaele 1:40
61 102 ▲41 MORENO Ivan 1:42
62 88 ▲26 CONCA Filippo 1:44
63 46 ▼17 MARQUEZ Marti ,,
64 79 ▲15 RIVI Samuele 1:48
65 29 ▼36 FARESIN Edoardo 1:50
66 48 ▼18 DI FELICE Francesco 1:55
67 109 ▲42 PARRA José Félix 2:01
68 90 ▲22 DORIGONI Jakob 2:09
69 87 ▲18 BERTONE Filippo 2:13
70 94 ▲24 BAYEMBAYEV Olzhas Astana City 2:20
71 110 ▲39 JIMENEZ MARTINEZ Luis Fernando 2:30
72 98 ▲26 KOPSHTI Ridion 2:37
73 16 ▼57 VAN MOER Brent 2:47
74 103 ▲29 CASTANO MUNOZ Sebastian Alexander 2:48
75 119 ▲44 ROMANO Francesco 3:10
76 20 ▼56 FERRI Gregorio 5:04
77 33 ▼44 SCHÄPPI Martin 5:09
78 65 ▼13 NEGRENTE Marco 5:16
79 77 ▼2 ORLANDI Massimo 5:22
80 84 ▲4 BELLERI Michael 5:24
81 107 ▲26 JOHNSTONE Calum 5:41
82 108 ▲26 DI GUGLIELMO Fabio ,,
83 22 ▼61 BURGER Sven Tirol Cycling Team 6:48
84 55 ▼29 BURGAUDEAU Mathieu 6:59
85 118 ▲33 ZANONI Alberto 7:15
86 124 ▲38 CAPODICASA Fabrizio 7:22
87 126 ▲39 BRANCHINI Giulio 7:33
88 85 ▼3 SMARZARO Daniel 7:40
89 105 ▲16 CERVELLERA Andrea 7:54
90 2 ▼88 LONARDI Giovanni 8:52
91 134 ▲43 ZIMMERMANN Georg Tirol Cycling Team 8:58
92 130 ▲38 LOPEZ Juan Pedro Polartec-Kometa 9:07
93 36 ▼57 KURIANOV Stepan Gazprom-RusVelo 9:10
94 50 ▼44 BATTISTELLA Samuele 9:13
95 63 ▼32 SHTEIN Grigoriy Astana City 9:16
96 68 ▼28 BERNARD Enzo 9:18
97 83 ▼14 BAIS Davide 9:25
98 99 ▲1 MOLTENI Marco 9:31
99 3 ▼96 AFFINI Edoardo SEG Racing Academy 9:32
100 138 ▲38 MOREY Drew Mitchelton – BikeExchange 9:37
101 151 ▲50 DONEGÀ Matteo 9:44
102 52 ▼50 RICE Michael Hagens Berman Axeon 9:50
103 158 ▲55 JAMES Tim 10:10
104 121 ▲17 ZANDRI Francesco 10:40
105 112 ▲7 MAITRE Florian 11:04
106 5 ▼101 THIJSSEN Gerben 11:19
107 122 ▲15 GRECHI Giacomo 11:22
108 56 ▼52 DOWNEY Mark Team Wiggins 11:34
109 57 ▼52 MOZZATO Luca Dimension Data for Qhubeka 11:35
110 66 ▼44 BALDO Mattia 11:37
111 104 ▼7 WRIGHT Jake 11:58
112 38 ▼74 CULLAIGH Gabriel Team Wiggins 12:01
113 141 ▲28 WALKER Joey Team Wiggins 13:14
114 113 ▼1 FIASCHI Tommaso 13:31
115 159 ▲44 GATTUSO Dario ,,
116 116 – ORLANDI Federico Biesse Carrera Gavardo 13:35
117 117 – FERRARI Andrea 14:01
118 127 ▲9 RIVERA VARGAS Brandon Smith 14:29
119 111 ▼8 ZOCCARATO Samuele 15:18
120 7 ▼113 COLMAN Alex 15:59
121 8 ▼113 KONYCHEV Alexander 16:02
122 21 ▼101 LANDI Marco 16:08
123 24 ▼99 BACCIO Paolo 16:09
124 86 ▼38 ZAMBELLI Samuele 16:29
125 93 ▼32 MARCHETTI Moreno ,,
126 145 ▲19 VENCHIARUTTI Nicola 17:17
127 153 ▲26 HERNANDEZ Deins 17:23
128 157 ▲29 GERRITS Ben 17:26
129 160 ▲31 D’ APOTE Giuseppe 17:33
130 161 ▲31 GENGA Andrea 17:34
131 164 ▲33 BONNEFOIX Edouard 17:36
132 152 ▲20 DEBONS Antoine 18:00
133 120 ▼13 SOWINSKI Artur 18:15
134 115 ▼19 IANNELLI Giovanni 18:17
135 34 ▼101 MADER Gino 19:06
136 49 ▼87 FERRON Valentin 19:09
137 73 ▼64 KULIKOVSKIY Alexandr 19:15
138 131 ▼7 GAMPER Patrick Polartec-Kometa 19:18
139 132 ▼7 FOUCHE James Team Wiggins 19:22
140 136 ▼4 HARDY Ben 19:30
141 173 ▲32 LEONE Davide 19:31
142 140 ▼2 ELOSEGUI Inigo 19:34
143 129 ▼14 HOOLE Daan SEG Racing Academy 19:41
144 43 ▼101 DALLA VALLE Nicolas 21:10
145 123 ▼22 KARL Ádám Kristóf 21:18
146 125 ▼21 BALDI Francesco 21:23
147 175 ▲28 SEVILLA Diego Pablo Polartec-Kometa 22:36
148 128 ▼20 VOLKAU Ilya 22:59
149 135 ▼14 MORI Filippo 24:10
150 139 ▼11 PIETRINI Luigi 24:16
151 142 ▼9 BORGO Marco 24:18
152 149 ▼3 CHAVES Brayan Mitchelton – BikeExchange 24:22
153 150 ▼3 NESI Nicolas 24:23
154 154 – MICHELETTI Andrea 24:26
155 163 ▲8 CANTINI Matteo 24:37
156 114 ▼42 BALDACCINI Davide 24:46
157 172 ▲15 SENSI Matteo 26:28
158 137 ▼21 JEANNIERE Emilien 27:07
159 143 ▼16 GALDOUNE Ahmed Amine 27:12
160 144 ▼16 TARANENKO Vladislav ,,
161 146 ▼15 GUEX Quentin 27:13
162 156 ▼6 ITALIANI Davide 27:21
163 162 ▼1 COLNAGHI Davide 27:30
164 165 ▲1 COLNAGHI Andrea 27:35
165 167 ▲2 MOLINI Federico Dimension Data for Qhubeka 29:06
166 155 ▼11 SARTORI Mirco 29:22
167 174 ▲7 BEAKE Charlie 29:37
168 133 ▼35 HENNESSY Jacob Mitchelton – BikeExchange 30:35
169 147 ▼22 MORENI Gabriele 30:50
170 148 ▼22 KUS Adam 30:53
171 168 ▼3 MORO Stefano Biesse Carrera Gavardo 32:45
172 170 ▼2 GOZZI Nicolo Biesse Carrera Gavardo 32:52
173 169 ▼4 BEGNONI Gianmarco 32:58
174 171 ▼3 INNOCENTI Simone Dimension Data for Qhubeka 33:10
Race information
Giro Ciclistico d’Italia logoDate: 9th June 2018
Avg. speed winner: 41.52 km/h
Race category:
Start/finish: Nonantola › Sestola
PCS point scale: 2.2.Stage

Websites:
www.giroditaliau23.it
twitter.com/giroditaliau23
www.facebook.com/giroditaliau23/