fot. lotto Thuringen Ladies Tour

Ellen van Dijk (Sunweb) wygrała jazdę indywidualną na czas, ale zwycięstwo w generalce obroniła Lisa Brennauer (Wiggle High5). 

Jazda indywidualna na czas na dystansie niespełna 19 kilometrów kończyła zmagania w Internationale Lotto Thüringen Ladies Tour.

Bardzo długo na czele utrzymywała się Trixi Worrack (Canyon SRAM Racing) – 27’05”, ale jej strata w generalce była ogromna.

Nie pokonała jej choćby Liane Lippert (Team Sunweb), ale wynikiem 27’55” wywalczyła zwycięstwo w klasyfikacji młodzieżowej.

Dopiero Lucinda Brand (Team Sunweb) pojechała lepiej niż Worrack i pokonała Niemkę o 23 sekundy. Jeżdżąca od tego sezonu pod flagą Słowenii Eugenia Bujak wykręciła czas 28’10”. Małgorzata Jasińska (Movistar) zakończyła czasówkę po 28 minutach i 38 sekundach.

Coryn Rivera (Sunweb) także nie pokonała Brand, ale jej rezultat był bardzo dobry – 27’19” i był trzecim czasem po przejechaniu linii mety przez Amerykankę.

Zgodnie z oczekiwaniami świetnie pojechała Ellen van Dijk (Sunweb), która wskoczyła na „gorące krzesło” z czasem 26’38”. Liderka wyścigu Lisa Brennauer (Wiggle High5) przegrała z nią o dwie sekundy, ale nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa w generalce!

Nieoficjalnie na ósmym miejscu wyścig zakończyła Gosia Jasińska, a oczko wyżej uplasowała się jeżdżąca pod słoweńską flagą Eugenia Bujak.

Wyniki ostatniego etapu:

1 Ellen Van Dijk (Ned) Team Sunweb 0:26:38,984
2 Lisa Brennauer (GER) Wiggle – High5 0:00:01,360
3 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:00:03,130
4 Trixi Worrack (GER) Canyon SRAM Racing 0:00:26,326
5 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb 0:00:40,305
6 Elena Cecchini (Ita) Canyon SRAM Racing 0:01:08,176
7 Tayler Wiles (USA) Trek – Drops 0:01:15,015
8 Liane Lippert (GER) Team Sunweb 0:01:16,314
9 Pernille Mathiesen (Den) Team Sunweb 0:01:17,539
10 Martina Ritter (AUT) Wiggle – High5 0:01:18,346
11 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana 0:01:31,452
12 Kathrin Hammes (GER) Trek – Drops 0:01:41,011
13 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:01:43,433
14 Aude Biannic (Fra) Movistar Women’s Team 0:01:44,949
15 Maaike Boogaard (Ned) BTC City Ljubljana 0:01:53,983
16 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana 0:01:58,386
17 Malgorzata Jasinska (Pol) Movistar Women’s Team 0:02:00,003
18 Christa Riffel (GER) Canyon SRAM Racing 0:02:11,042
19 Eva Buurman (Ned) Trek – Drops 0:02:17,538
20 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon SRAM Racing 0:02:28,136
21 Corinna Lechner (GER) BTC City Ljubljana 0:02:30,309
22 Abby-Mae Parkinson (GBr) Trek – Drops 0:02:36,132
23 Hannah Ludwig (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:02:39,375
24 Demi Vollering (Ned) 0:02:42,007
25 Julie Leth (Den) Wiggle – High5 0:02:42,036
26 Alice Barnes (GBr) Canyon SRAM Racing 0:02:43,673
27 Rozanne Slik (Ned) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:02:48,030
28 Alicia Gonzalez Blanco (Esp) Movistar Women’s Team 0:02:48,708
29 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle – High5 0:02:49,136
30 Hayley Simmonds (GBr) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:02:50,612
31 Katarzyna Wilkos (Pol) 0:02:51,130
32 Monika Brzezna (Pol) 0:02:51,191
33 Charlotte Becker (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:02:51,376
34 Loes Adegeest (Ned) 0:02:51,888
35 Greta Richioud (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:02:53,093
36 Natalie Grinczer (GBr) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:02:54,891
37 Gabrielle Pilote-Fortin (Can) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:03:03,333
38 Gudrun Stock (GER) 0:03:07,161
39 Anna Christian (GBr) Trek – Drops 0:03:11,094
40 Alba Teruel Ribes (Esp) Movistar Women’s Team 0:03:13,622
41 Marta Lach (Pol) 0:03:19,278
42 Roxane Fournier (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:03:19,660
43 Evita Muzic (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:03:23,556
44 Femke Markus (Ned) 0:03:23,649
45 Nicole Steigenga (Ned) 0:03:26,625
46 Margarita Syradoeva (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:03:30,094
47 Carolin Dietmann (GER) 0:03:30,370
48 Vera Adrian (Nam) 0:03:32,919
49 Ingrid Moe (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:03:33,235
50 Roos Hoogeboom (Ned) 0:03:34,221
51 Michaela Ebert (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:03:36,572
52 Jacqueline Dietrich (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:03:38,662
53 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana 0:03:38,949
54 Annina Jenal (AUT) 0:03:52,730
55 Victorie Guilman (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:03:54,288
56 Stine Borgli (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:03:55,682
57 Romy Kasper (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:03:56,326
58 Lea Lin Teutenberg (GER) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:03:57,006
59 Amiliya Iskakova (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:03:57,021
60 Irina Ivanova (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:04:00,198
61 Winanda Spoor (Ned) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:04:00,736
62 Aurela Nerlo (Pol) 0:04:01,549
63 Line Marie Gulliksen (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:04:04,498
64 Caroline Thorvik Olsen (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:04:10,233
65 Fabienne Buri (SUI) 0:04:10,486
66 Beate Zanner (GER) 0:04:19,055
67 Marlies Van Der Lugt (Ned) 0:04:26,836
68 Maëlle Grossetete (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:04:27,734
69 Michelle Andres (SUI) 0:04:38,776
70 Macey Stewart (Aus) Wiggle – High5 0:04:40,807
71 Anne Marijn Van Der Graaf (Ned) 0:04:43,621
72 Gloria Rodriguez Sanchez (Esp) Movistar Women’s Team 0:04:45,510
73 Natalya Saifutdinova (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:04:48,359
74 Hannah Payton (GBr) Trek – Drops 0:04:56,268
75 Makhabbat Umutzhanova (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:05:13,640
76 Eva Luca (GER) 0:05:21,524
77 Marina Likhanova (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:05:38,088
78 Paulien Koster (Ned) 0:05:43,597
79 Faina Potapova (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:05:51,139
80 Galina Chernyshova (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:06:26,646
81 Carolin Schiff (GER) 0:07:12,591

Końcowa klasyfikacja generalna:

1 Lisa Brennauer (GER) Wiggle – High5 19:06:32
2 Ellen Van Dijk (Ned) Team Sunweb 0:00:05
3 Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb 0:00:38
4 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb 0:01:05
5 Elena Cecchini (Ita) Canyon SRAM Racing 0:01:33
6 Liane Lippert (GER) Team Sunweb 0:02:07
7 Eugenia Bujak (Slo) BTC City Ljubljana 0:02:11
8 Malgorzata Jasinska (Pol) Movistar Women’s Team 0:02:26
9 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb 0:02:30
10 Tayler Wiles (USA) Trek – Drops 0:02:34
11 Eva Buurman (Ned) Trek – Drops 0:02:48
12 Kathrin Hammes (GER) Trek – Drops 0:03:01
13 Rozanne Slik (Ned) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:03:16
14 Martina Ritter (AUT) Wiggle – High5 0:03:19
15 Greta Richioud (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:03:47
16 Hannah Ludwig (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:04:06
17 Natalie Grinczer (GBr) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:04:15
18 Evita Muzic (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:04:31
19 Charlotte Becker (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:04:33
20 Alicia Gonzalez Blanco (Esp) Movistar Women’s Team 0:04:36
21 Beate Zanner (GER) 0:05:42
22 Katarzyna Wilkos (Pol) 0:07:42
23 Jacqueline Dietrich (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:12:49
24 Demi Vollering (Ned) 0:14:27
25 Stine Borgli (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:14:48
26 Marlies Van Der Lugt (Ned) 0:20:50
27 Alice Barnes (GBr) Canyon SRAM Racing 0:22:35
28 Trixi Worrack (GER) Canyon SRAM Racing 0:24:44
29 Olena Pavlukhina (Aze) BTC City Ljubljana 0:25:19
30 Abby-Mae Parkinson (GBr) Trek – Drops 0:25:47
31 Roxane Fournier (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:25:48
32 Hayley Simmonds (GBr) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:26:07
33 Aude Biannic (Fra) Movistar Women’s Team 0:26:17
34 Emilia Fahlin (Swe) Wiggle – High5 0:26:35
35 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana 0:26:44
36 Victorie Guilman (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:27:22
37 Aurela Nerlo (Pol) 0:27:37
38 Anna Christian (GBr) Trek – Drops 0:28:00
39 Ingrid Moe (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:29:14
40 Gabrielle Pilote-Fortin (Can) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:29:18
41 Monika Brzezna (Pol) 0:30:15
42 Carolin Schiff (GER) 0:30:17
43 Romy Kasper (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:30:44
44 Lea Lin Teutenberg (GER) WNT Rotor Pro Cycling Team 0:31:08
45 Christa Riffel (GER) Canyon SRAM Racing 0:31:10
46 Alba Teruel Ribes (Esp) Movistar Women’s Team 0:31:55
47 Galina Chernyshova (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:32:03
48 Maëlle Grossetete (Fra) FDJ – Nouvelle-Aquitaine – Futuroscope 0:33:30
49 Marta Lach (Pol) 0:36:23
50 Carolin Dietmann (GER) 0:36:31
51 Julie Leth (Den) Wiggle – High5 0:37:20
52 Caroline Thorvik Olsen (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:41:04
53 Tiffany Cromwell (Aus) Canyon SRAM Racing 0:41:51
54 Pernille Mathiesen (Den) Team Sunweb 0:43:42
55 Margarita Syradoeva (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:45:03
56 Gloria Rodriguez Sanchez (Esp) Movistar Women’s Team 0:45:22
57 Nicole Steigenga (Ned) 0:47:37
58 Hannah Payton (GBr) Trek – Drops 0:50:00
59 Irina Ivanova (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:50:06
60 Marina Likhanova (Rus) Nationalmannschaft Russland 0:50:31
61 Michaela Ebert (GER) Nationalmannschaft Deutschland 0:51:00
62 Line Marie Gulliksen (Nor) Nationalmannschaft Norwegen 0:51:45
63 Macey Stewart (Aus) Wiggle – High5 0:53:33
64 Roos Hoogeboom (Ned) 0:54:30
65 Natalya Saifutdinova (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 0:56:53
66 Eva Luca (GER) 0:58:18
67 Amiliya Iskakova (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 1:00:47
68 Corinna Lechner (GER) BTC City Ljubljana 1:01:34
69 Vera Adrian (Nam) 1:05:12
70 Femke Markus (Ned) 1:08:41
71 Maaike Boogaard (Ned) BTC City Ljubljana 1:09:07
72 Winanda Spoor (Ned) WNT Rotor Pro Cycling Team 1:11:53
73 Paulien Koster (Ned) 1:12:58
74 Loes Adegeest (Ned) 1:14:26
75 Michelle Andres (SUI) 1:15:02
76 Gudrun Stock (GER) 1:18:50
77 Annina Jenal (AUT) 1:20:39
78 Makhabbat Umutzhanova (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 1:23:09
79 Fabienne Buri (SUI) 1:31:40
80 Faina Potapova (Kaz) Nationalmannschaft Kasachstan 1:32:07
81 Anne Marijn Van Der Graaf (Ned) 1:36:11