fot. Direct Energie

Francuz z Direct Energie wygrał prolog i został pierwszym liderem wyścigu. Na najniższym stopniu podium stanął Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice).

Na rozpoczęcie rywalizacji w Luksemburgu kolarze mieli do pokonania zaledwie 2300m. Trasa była bardzo kręta i prowadziła po ulicach stolicy kraju. Na starcie stanęli Szymon Rekita (Leopard) i zawodnicy CCC Sprandi Polkowice.

Najlepszy czas wykręcił Damien Gaudin (Direct Energie). Francuz uzyskał czas 3:16 i o sekundę pokonał Alexandra Krigera (Leopard). Na trzecim miejscu finiszował Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice), a najlepszym Polakiem został Szymon Rekita (Leopard) – 15 sekund straty.

Wyniki:

Miejsce Kolarz Ekipa Średnia prędk Czas
1  GAUDIN Damien Direct Energie 42.245 3:16
2  KRIEGER Alexander Leopard Pro Cycling 42.030 0:01
3  TRATNIK Jan CCC Sprandi Polkowice 41.608 0:03
4  PETIT Adrien Direct Energie 41.400 0:04
5  HIVERT Jonathan Direct Energie 41.194 0:05
6  DE BIE Sean Vérandas Willems-Crelan 40.990 0:06
7  DE GENDT Aime Sport Vlaanderen – Baloise 40.588 0:08
8  KIRSCH Alex WB Aqua Protect Veranclassic 40.588 ,,
9  ALLEGAERT Piet Sport Vlaanderen – Baloise 40.588 ,,
10  DECLERCQ Benjamin Sport Vlaanderen – Baloise 40.588 ,,
11  DUIJN Huub Vérandas Willems-Crelan 40.588 ,,
12  CHAVANEL Sylvain Direct Energie 40.390 0:09
13  SPRENGERS Thomas Sport Vlaanderen – Baloise 40.390 ,,
14  SANZ Enrique Euskadi – Murias 40.390 ,,
15  PONS Gaetan Leopard Pro Cycling 40.000 0:11
16  LIGTHART Pim Roompot – Nederlandse Loterij 40.000 ,,
17  PEREZ Anthony Cofidis, Solutions Crédits 40.000 ,,
18  PARDINI Olivier Team Differdange – Losch 39.808 0:12
19  LEYDER Pit Leopard Pro Cycling 39.808 ,,
20  TULIK Angelo Direct Energie 39.808 ,,
21  DELFOSSE Sebastien WB Aqua Protect Veranclassic 39.808 ,,
22  PASQUALON Andrea Wanty – Groupe Gobert 39.429 0:14
23  CENTRONE Ivan Team Differdange – Losch 39.429 ,,
24  FERNANDEZ Delio Delko Marseille Provence KTM 39.429 ,,
25  HOLLER Nikodemus Bike Aid 39.429 ,,
26  VAN BREUSSEGEM Elias Vérandas Willems-Crelan 39.242 0:15
27  REKITA Szymon Leopard Pro Cycling 39.242 ,,
28  PRADES Eduard Euskadi – Murias 39.242 ,,
29  MEIJERS Jeroen Roompot – Nederlandse Loterij 39.242 ,,
30  VAN LERBERGHE Bert Cofidis, Solutions Crédits 39.242 ,,
31  SPENGLER Lukas WB Aqua Protect Veranclassic 39.242 ,,
32  RIESEBEEK Oscar Roompot – Nederlandse Loterij 39.057 0:16
33  BROCKHOFF Jan Leopard Pro Cycling 39.057 ,,
34  FINETTO Mauro Delko Marseille Provence KTM 39.057 ,,
35  JULES Justin WB Aqua Protect Veranclassic 39.057 ,,
36  LIVYNS Arjen Vérandas Willems-Crelan 38.873 0:17
37  WEENING Pieter Roompot – Nederlandse Loterij 38.873 ,,
38  KUREK Adrian CCC Sprandi Polkowice 38.873 ,,
39  VAN MELSEN Kevin Wanty – Groupe Gobert 38.873 ,,
40  LEMOINE Cyril Cofidis, Solutions Crédits 38.873 ,,
41  DE BONDT Dries Vérandas Willems-Crelan 38.873 ,,
42  NAULEAU Bryan Direct Energie 38.692 0:18
43  DEVOLDER Stijn Vérandas Willems-Crelan 38.692 ,,
44  VAN SCHIP Jan-Willem Roompot – Nederlandse Loterij 38.692 ,,
45  JONES Brenton Delko Marseille Provence KTM 38.692 ,,
46  KOCH Jonas CCC Sprandi Polkowice 38.692 ,,
47  LE TURNIER Mathias 38.692 ,,
48  CORNU Jeremy Direct Energie 38.692 ,,
49  MARTINEZ Yannick Delko Marseille Provence KTM 38.512 0:19
50  RODRIGUEZ Oscar Euskadi – Murias 38.512 ,,
51  PEYSKENS Dimitri WB Aqua Protect Veranclassic 38.512 ,,
52  GERTS Floris Roompot – Nederlandse Loterij 38.512 ,,
53  HUPPERTZ Joshua Team Lotto – Kern Haus 38.512 ,,
54  STEIMLE Jannik Team Vorarlberg Santic 38.512 ,,
55  MORTIER Julien WB Aqua Protect Veranclassic 38.512 ,,
56  MEILER Lukas Team Vorarlberg Santic 38.333 0:20
57  SAEZ Héctor Euskadi – Murias 38.157 0:21
58  THALMANN Roland Team Vorarlberg Santic 38.157 ,,
59  CLAEYS Dimitri Cofidis, Solutions Crédits 38.157 ,,
60  SCHELLING Patrick Team Vorarlberg Santic 38.157 ,,
61  VAN ROOY Kenneth Sport Vlaanderen – Baloise 37.982 0:22
62  OFFREDO Yoann Wanty – Groupe Gobert 37.982 ,,
63  REYNDERS Jens Leopard Pro Cycling 37.982 ,,
64  THILL Tom Team Differdange – Losch 37.982 ,,
65  DOUBEY Fabien Wanty – Groupe Gobert 37.808 0:23
66  STOSZ Patryk CCC Sprandi Polkowice 37.808 ,,
67  MASSON Christophe WB Aqua Protect Veranclassic 37.808 ,,
68  VAN DER LIJKE Nick Roompot – Nederlandse Loterij 37.808 ,,
69  VAN GOMPEL Mathias Sport Vlaanderen – Baloise 37.636 0:24
70  HENN Luca Team Lotto – Kern Haus 37.636 ,,
71  VAN KEIRSBULCK Guillaume Wanty – Groupe Gobert 37.636 ,,
72  CHETOUT Loïc Cofidis, Solutions Crédits 37.636 ,,
73  ORRICO Davide Team Vorarlberg Santic 37.636 ,,
74  RUSNAC Maxim Team Differdange – Losch 37.466 0:25
75  PLANCKAERT Edward Sport Vlaanderen – Baloise 37.466 ,,
76  SMUKULIS Gatis Delko Marseille Provence KTM 37.466 ,,
77  KOCKELMANN Raphael Team Differdange – Losch 37.466 ,,
78  ITURRIA Mikel Euskadi – Murias 37.297 0:26
79  VALLÉE Boris Wanty – Groupe Gobert 37.297 ,,
80  SCHORMAIR Fabian Team Lotto – Kern Haus 37.297 ,,
81  OWSIAN Łukasz CCC Sprandi Polkowice 37.130 0:27
82  CARSTENSEN Lucas Bike Aid 37.130 ,,
83  EL FARES Julien Delko Marseille Provence KTM 37.130 ,,
84  TEASDALE Josh Team Differdange – Losch 37.130 ,,
85  HUGGER Jan Team Lotto – Kern Haus 36.964 0:28
86  WESTMATTELMANN Daniel Team Lotto – Kern Haus 36.964 ,,
87  COMBAUD Romain Delko Marseille Provence KTM 36.964 ,,
88  CIEŚLIK Paweł CCC Sprandi Polkowice 36.964 ,,
89  KNAUP Tobias Team Lotto – Kern Haus 36.800 0:29
90  TESHOME Meron Bike Aid 36.637 0:30
91  ANTUNES Amaro Manuel  CCC Sprandi Polkowice 36.476 0:31
92  LAPORTE Christophe Cofidis, Solutions Crédits 36.476 ,,
93  UDONDO Gotzon Euskadi – Murias 36.476 ,,
94  FRIESECKE Gian Team Vorarlberg Santic 36.316 0:32
95  BICHLMANN Daniel Bike Aid 36.316 ,,
96  BADILATTI Matteo Team Vorarlberg Santic 36.157 0:33
97  NOWAK Florian Team Lotto – Kern Haus 35.690 0:36
98  SPENGLER Mario Leopard Pro Cycling 35.536 0:37
99  ABRAHAM Meron Bike Aid 35.536 ,,
100  DONDERS Jelle Team Differdange – Losch 35.085 0:40
101  BARRENETXEA Ander Euskadi – Murias 34.937 0:41
102  SCHNAPKA Matthias Bike Aid 34.790 0:42
103  SCHAFER Timo Bike Aid 34.500 0:44