Tejay van Garderen (BMC Racing Team) wygrał jazdę indywidualną na czas wyścigu w Kalifornii i został nowym liderem imprezy.
Czwartym etapem Tour of California była jazda indywidualna na czas na dystansie niespełna 35 kilometrów z San José do Morgan Hill.
Jako pierwszy świetny wynik wykręcił Mikkel Bjerg (Hagens Berman Axeon). Aktualny mistrz świata orlików w jeździe na czas zakończył rywalizację po 41 minutach i 40 sekundach. Niestety Maciej Bodnar (BORA – hansgrohe) nie zdołał pokonać Duńczyka i przejechał trasę cztery sekund wolniej.
Kolejnym liderem został Filippo Ganna (UAE Team Emirates), który okazał się lepszy od Bjerga o cztery sekundy. Jednak Włoch nie posiedziała zbyt długo na „gorącym krześle”, ponieważ jeszcze lepiej pojechał Lawson Craddock (Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale) – 41’33”.
Dość niespodziewanie o wiele lepszy rezultat wykręcił Patrick Bevin (BMC Racing Team). Kolarz z Nowej Zelandii poprawił dotychczasowy najlepszy wynik o…39 sekund! na drugie miejsce wskoczył Tao Geoghegan Hart (Team Sky), który do Bevina stracił 25 sekund.
Z kolarzy walczących o generalkę świetnie pojechał Tejay van Garderen (BMC Racing Team), który zajął miejsce na „gorącym krześle” z czasem 40’47”!
Na półmetku Egan Bernal tracił do van Garderena 45 sekund, Adam Yates był gorszy o 51 sekund, a Rafał Majka o minutę i siedem sekund. Bardzo słabo radził sobie Antwan Tolhoek (Team LottoNL-Jumbo), który tracił ponad dwie minuty.
Na mecie Yates był gorszy od van Garderena o 1’36”, a Rafał Majka był gorszy o dwie minuty i cztery sekund. Egan Bernal (Sky) zakończył rywalizację z czasem 42’10” i stracił koszulkę lidera na rzecz Tejaya van Garderena (BMC Racing Team).
Ostatecznie dziewiąte miejsce wywalczył Maciej Bodnar, a Rafał Majka w generalce jest na szóstej pozycji.
Wyniki czwartego etapu:
Klasyfikacja generalna po czwartym etapie:
1 | 8 | ▲7 | VAN GARDEREN Tejay | BMC Racing Team | 6 | 12:50:55 |
2 | 1 | ▼1 | BERNAL Egan Arley | Team Sky | 0:23 | |
3 | 6 | ▲3 | MARTINEZ Daniel Felipe | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | 0:37 | |
4 | 11 | ▲7 | GEOGHEGAN HART Tao | Team Sky | 0:52 | |
5 | 3 | ▼2 | YATES Adam | Mitchelton-Scott | 1:07 | |
6 | 2 | ▼4 | MAJKA Rafał | BORA – hansgrohe | 1:29 | |
7 | 12 | ▲5 | MCNULTY Brandon | Rally Cycling | 2:08 | |
8 | 10 | ▲2 | DE PLUS Laurens | Quick-Step Floors | 2:13 | |
9 | 5 | ▼4 | DURASEK Kristijan | UAE-Team Emirates | 2:15 | |
10 | 17 | ▲7 | BOOKWALTER Brent | BMC Racing Team | 2:34 | |
11 | 7 | ▼4 | FRANK Mathias | AG2R La Mondiale | 2:36 | |
12 | 16 | ▲4 | BARTA William | Hagens Berman Axeon | 2:56 | |
13 | 4 | ▼9 | TOLHOEK Antwan | Team LottoNL-Jumbo | 3:28 | |
14 | 9 | ▼5 | GUERREIRO Ruben | Trek – Segafredo | 3:35 | |
15 | 18 | ▲3 | BENNETT Sean | Hagens Berman Axeon | 3:43 | |
16 | 24 | ▲8 | POWLESS Neilson | Team LottoNL-Jumbo | 3:45 | |
17 | 19 | ▲2 | MANNION Gavin | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 3:54 | |
18 | 22 | ▲4 | BRITTON Rob | Rally Cycling | 4:21 | |
19 | 20 | ▲1 | BOSWELL Ian | Team Katusha – Alpecin | 4:31 | |
20 | 23 | ▲3 | SKUJIŅŠ Toms | Trek – Segafredo | 4:36 | |
21 | 13 | ▼8 | RAVASI Edward | UAE-Team Emirates | 4:38 | |
22 | 15 | ▼7 | STETINA Peter | Trek – Segafredo | ,, | |
23 | 14 | ▼9 | CONCI Nicola | Trek – Segafredo | 4:39 | |
24 | 26 | ▲2 | ROSSKOPF Joey | BMC Racing Team | 5:22 | |
25 | 27 | ▲2 | TVETCOV Serghei | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 5:26 | |
26 | 21 | ▼5 | EISENHART Taylor | Holowesko -Citadel p/b Arapahoe Resources | 5:39 | |
27 | 25 | ▼2 | FABBRO Matteo | Team Katusha – Alpecin | 6:30 | |
28 | 29 | ▲1 | SIVAKOV Pavel | Team Sky | 6:38 | |
29 | 35 | ▲6 | BAUER Jack | Mitchelton-Scott | 7:48 | |
30 | 33 | ▲3 | ASGREEN Kasper | Quick-Step Floors | 8:33 | |
31 | 28 | ▼3 | GAUTIER Cyril | AG2R La Mondiale | 8:54 | |
32 | 31 | ▼1 | OLIVEIRA Ivo | Hagens Berman Axeon | 9:00 | |
33 | 37 | ▲4 | SCHAR Michael | BMC Racing Team | 9:12 | |
34 | 45 | ▲11 | BEVIN Patrick | BMC Racing Team | 9:50 | |
35 | 30 | ▼5 | NARVAEZ Jhonatan | Quick-Step Floors | 10:01 | |
36 | 34 | ▼2 | AIT EL ABDIA Anass | UAE-Team Emirates | 11:00 | |
37 | 32 | ▼5 | DE TIER Floris | Team LottoNL-Jumbo | 11:05 | |
38 | 39 | ▲1 | HENAO Sebastián | Team Sky | 11:34 | |
39 | 36 | ▼3 | KRASILNIKAU Andrei | Holowesko -Citadel p/b Arapahoe Resources | 11:47 | |
40 | 38 | ▼2 | SLAGTER Tom-Jelte | Dimension Data | 11:55 | |
41 | 47 | ▲6 | POLITT Nils | Team Katusha – Alpecin | 11:58 | |
42 | 42 | – | HINDLEY Jai | Team Sunweb | ,, | |
43 | 41 | ▼2 | WYSS Danilo | BMC Racing Team | 12:09 | |
44 | 46 | ▲2 | GASTAUER Ben | AG2R La Mondiale | 12:24 | |
45 | 44 | ▼1 | POLJANSKI Pawel | BORA – hansgrohe | 12:50 | |
46 | 50 | ▲4 | ARNDT Nikias | Team Sunweb | 14:46 | |
47 | 43 | ▼4 | MORTON Lachlan | Dimension Data | 15:27 | |
48 | 40 | ▼8 | NAESEN Oliver | AG2R La Mondiale | 16:10 | |
49 | 51 | ▲2 | HOWES Alex | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | 16:38 | |
50 | 49 | ▼1 | VANDENBERGH Stijn | AG2R La Mondiale | 16:44 | |
51 | 48 | ▼3 | KUSS Sepp | Team LottoNL-Jumbo | 17:10 | |
52 | 53 | ▲1 | VERMOTE Julien | Dimension Data | 18:04 | |
53 | 55 | ▲2 | CLARKE Simon | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | 18:13 | |
54 | 52 | ▼2 | REIJNEN Kiel | Trek – Segafredo | 19:27 | |
55 | 59 | ▲4 | DILLIER Silvan | AG2R La Mondiale | 19:29 | |
56 | 56 | – | ROWE Luke | Team Sky | 19:48 | |
57 | 54 | ▼3 | THOMSON Jay Robert | Dimension Data | 21:00 | |
58 | 69 | ▲11 | CRADDOCK Lawson | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | 21:01 | |
59 | 58 | ▼1 | SAGAN Peter | BORA – hansgrohe | 21:15 | |
60 | 64 | ▲4 | STUYVEN Jasper | Trek – Segafredo | 22:12 | |
61 | 62 | ▲1 | PHILIPSEN Jasper | Hagens Berman Axeon | 22:13 | |
62 | 71 | ▲9 | HOLLENSTEIN Reto | Team Katusha – Alpecin | 22:31 | |
63 | 66 | ▲3 | WYNANTS Maarten | Team LottoNL-Jumbo | 22:37 | |
64 | 77 | ▲13 | HEPBURN Michael | Mitchelton-Scott | 23:26 | |
65 | 57 | ▼8 | EWAN Caleb | Mitchelton-Scott | 23:43 | |
66 | 67 | ▲1 | BYSTRØM Sven Erik | UAE-Team Emirates | 23:46 | |
67 | 63 | ▼4 | KRISTOFF Alexander | UAE-Team Emirates | 24:21 | |
68 | 65 | ▼3 | LIENHARD Fabian | Holowesko -Citadel p/b Arapahoe Resources | 24:23 | |
69 | 60 | ▼9 | MEZGEC Luka | Mitchelton-Scott | 24:44 | |
70 | 68 | ▼2 | NORRIS Lachlan | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 24:48 | |
71 | 81 | ▲10 | GANNA Filippo | UAE-Team Emirates | 25:16 | |
72 | 61 | ▼11 | MCCABE Travis | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 25:37 | |
73 | 75 | ▲2 | GAVIRIA Fernando | Quick-Step Floors | 25:55 | |
74 | 80 | ▲6 | HUFFMAN Evan | Rally Cycling | 25:57 | |
75 | 73 | ▼2 | RICHEZE Ariel Maximiliano | Quick-Step Floors | 26:21 | |
76 | 76 | – | HAYMAN Mathew | Mitchelton-Scott | 26:22 | |
77 | 70 | ▼7 | TEUNISSEN Mike | Team Sunweb | 26:28 | |
78 | 72 | ▼6 | HAAS Nathan | Team Katusha – Alpecin | 26:30 | |
79 | 74 | ▼5 | HAEDO Lucas Sebastian | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 26:51 | |
80 | 79 | ▼1 | WISNIOWSKI Lukasz | Team Sky | 26:58 | |
81 | 78 | ▼3 | RICE Michael | Hagens Berman Axeon | ,, | |
82 | 88 | ▲6 | RAST Gregory | Trek – Segafredo | 29:11 | |
83 | 104 | ▲21 | BJERG Mikkel | Hagens Berman Axeon | 29:26 | |
84 | 102 | ▲18 | BODNAR Maciej | BORA – hansgrohe | 29:30 | |
85 | 84 | ▼1 | PUTT Tanner | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | ,, | |
86 | 91 | ▲5 | COSNEFROY Benoit | AG2R La Mondiale | 29:32 | |
87 | 92 | ▲5 | GARRISON Ian | Hagens Berman Axeon | 29:33 | |
88 | 99 | ▲11 | PHINNEY Taylor | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | 29:35 | |
89 | 82 | ▼7 | DAVIES Scott | Dimension Data | 29:46 | |
90 | 90 | – | STANNARD Ian | Team Sky | 30:04 | |
91 | 85 | ▼6 | MURPHY John | Holowesko -Citadel p/b Arapahoe Resources | 30:08 | |
92 | 89 | ▼3 | LEEZER Tom | Team LottoNL-Jumbo | 30:20 | |
93 | 83 | ▼10 | DE VOS Adam | Rally Cycling | 30:48 | |
94 | 87 | ▼7 | MIRZA Yousef Mohamed | UAE-Team Emirates | 31:06 | |
95 | 103 | ▲8 | VAN HOOYDONCK Nathan | BMC Racing Team | 31:11 | |
96 | 95 | ▼1 | HODEG Álvaro José | Quick-Step Floors | 31:33 | |
97 | 93 | ▼4 | CARPENTER Robin | Rally Cycling | 31:37 | |
98 | 86 | ▼12 | FRÖHLINGER Johannes | Team Sunweb | 31:42 | |
99 | 107 | ▲8 | OSS Daniel | BORA – hansgrohe | 31:45 | |
100 | 109 | ▲9 | KEISSE Iljo | Quick-Step Floors | 32:26 | |
101 | 96 | ▼5 | WALSCHEID Max | Team Sunweb | 32:56 | |
102 | 101 | ▼1 | ZABEL Rick | Team Katusha – Alpecin | 32:57 | |
103 | 97 | ▼6 | MCLAY Daniel | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | 33:24 | |
104 | 106 | ▲2 | PATE Danny | Rally Cycling | 33:43 | |
105 | 98 | ▼7 | MAGNER Ty | Rally Cycling | 33:51 | |
106 | 111 | ▲5 | CAVENDISH Mark | Dimension Data | 33:59 | |
107 | 100 | ▼7 | OWEN Logan | Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale | 34:02 | |
108 | 108 | – | KLUGE Roger | Mitchelton-Scott | 34:06 | |
109 | 105 | ▼4 | BRYON Miguel | Holowesko -Citadel p/b Arapahoe Resources | 34:07 | |
110 | 94 | ▼16 | CLARKE Jonathan | UnitedHealthcare Pro Cycling Team | 34:26 | |
111 | 110 | ▼1 | RENSHAW Mark | Dimension Data | 35:02 | |
112 | 114 | ▲2 | COMPANIONI Ruben | Holowesko -Citadel p/b Arapahoe Resources | 35:08 | |
113 | 112 | ▼1 | STAMSNIJDER Tom | Team Sunweb | 35:38 | |
114 | 113 | ▼1 | KITTEL Marcel | Team Katusha – Alpecin | 36:31 | |
115 | 115 | – | KOLAR Michael | BORA – hansgrohe | 43:56 | |
116 | 116 | – | SAGAN Juraj | BORA – hansgrohe | 47:42 |