Tour of Norway / Mario Stiehl

Holender był najlepszy po sprincie z peletonu i został pierwszym liderem wyścigu. Na ósmej lokacie ściganie zakończył Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice).

Pierwszy etap norweskiego ścigania miał 186km i prowadził z Svelvik do Horten. Trasa była dość płaska i zapowiadała sprint z peletonu.

Ucieczkę dnia stworzyli Andreas Vangstad (Joker Icopal), Oivind Lukkedahl (Coop) i Audun Brekke Flotten (Virtu Cycling). Po kilku kilometrach harcowników dogonił jeszcze Erik Nordsaeter (Uno-X Norwegian Development Team). Czteroosobowa grupka uzyskała nieco ponad 3 minuty przewagi – peleton nie odpuszczał zbyt daleko, by mieć niemal pewność sprinterskiego finiszu.

Niecałe 50km przed metą czołówka się podzieliła – z przodu zostali już tylko Brekke Flotten i Lukkedahl. Peleton gonił jednak z ogromną mocą i różnica malała „w oczach”. Ostatecznie uciekinierzy musieli uznać wyższość rywali 18km przed „kreską”. W końcówce kontry próbował jeszcze Paweł Bernas (CCC Sprandi Polkowice), ale nieskutecznie.

Ostatnie kilometry to pojedynek sprinterskich pociągów, który skończył się 2km przed metą potężną kraksą. Z przerzedzonej grupy najszybszy był Dylan Groenewegen (LottoNL-Jumbo), który pokonał Sondre Holsta Engera (Israel Cycling Academy). Holender został też pierwszym liderem wyścigu. Ładnie pojechał Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice), który był ósmy.

Wyniki:

1 22 10007293269 GROENEWEGEN Dylan Team Lotto Nl – Jumbo NED 04h33’54”
2 32 10050012069 ENGER Sondre Israel Cycling Academy NOR 04h33’54”
3 101 10005583948 ABERASTURI IZAGA Jon Euskadi Basque Country – Muri ESP 04h33’54”
4 136 10003225636 VANSPEYBROUCK Pieter Wanty – Groupe Gobert BEL 04h33’54”
5 176 10008852747 TRONDSEN Trond Håkon Team Coop NOR 04h33’54”
6 121 10008669356 DELTOMBE Kevin Sport Vlaanderen – Baloise BEL 04h33’54”
7 44 10007179903 MEIJERS Jeroen Roompot – Nederlandse Loterij NED 04h33’54”
8 81 10010994932 * BANASZEK Alan Ccc Sprandi Polkowice POL 04h33’54”
9 95 10004589801 SISKEVICIUS Evaldas Delko Marseille Provence Ktm LTU 04h33’54”
10 11 10010023316 * HALVORSEN Kristoffer Team Sky NOR 04h33’54”
11 76 10008197995 YSSAAD Yannis Caja Rural – Seguros Rga FRA 04h33’54”
12 126 10010589653 * WARLOP Jordi Sport Vlaanderen – Baloise BEL 04h33’54”
13 73 10005512210 MAS BONET Luis Guillermo Caja Rural – Seguros Rga ESP 04h33’54”
14 184 10009413529 * LARSEN Niklas Team Virtu Cycling DEN 04h33’54”
15 114 10005890712 PORSEV Alexander Gazprom – Rusvelo RUS 04h33’54”
16 61 10009505475 * ALBANESE Vincenzo Bardiani Csf ITA 04h33’54”
17 1 10019821326 HAGEN Edvald Boasson Team Dimension Data NOR 04h33’54”
18 155 10019889226 * TILLER Rasmus Fossum Joker Icopal NOR 04h33’54”
19 134 10007969744 VALLEE Boris Wanty – Groupe Gobert BEL 04h33’54”
20 104 10006737238 PRADES REVERTER Eduard Euskadi Basque Country – Muri ESP 04h33’54”
21 71 10042286324 ARANBURU DEBA Alex Caja Rural – Seguros Rga ESP 04h33’54”
22 45 10006884556 VAN DER LIJKE Nick Roompot – Nederlandse Loterij NED 04h33’54”
23 164 10008694416 SEFA Ylber Tarteletto – Isorex ALB 04h33’54”
24 162 10013892404 * STOCKMAN Abram Tarteletto – Isorex BEL 04h33’54”
25 102 10007609127 BAGUES KALPARSORO Aritz Euskadi Basque Country – Muri ESP 04h33’54”
26 163 10003080439 RUIJGH Rob Tarteletto – Isorex NED 04h33’54”
27 122 10009573880 FARAZIJN Maxime Sport Vlaanderen – Baloise BEL 04h33’54”
28 66 10006878795 WACKERMANN Luca Bardiani Csf ITA 04h33’54”
29 172 10008659353 AASVOLD Kristian Team Coop NOR 04h33’54”
30 131 10004433688 BAUGNIES Jérôme Wanty – Groupe Gobert BEL 04h33’54”
31 74 10009191540 MOLINA CANET Antonio Caja Rural – Seguros Rga ESP 04h33’54”
32 183 10007514652 KRAGH ANDERSEN Asbjørn Team Virtu Cycling DEN 04h33’54”
33 12 10002519859 DEIGNAN Philip Team Sky IRL 04h33’54”
34 75 10007825052 SCHULTZ Nicholas Caja Rural – Seguros Rga AUS 04h33’54”
35 43 10004609908 LIGTHART Pim Roompot – Nederlandse Loterij NED 04h33’54”
36 6 10008855171 KUDUS Merhawi Team Dimension Data ERI 04h33’54”
37 173 10008114234 HAGEN Krister Team Coop NOR 04h33’54”
38 151 10074860237 HAGEN Carl Fredrik Joker Icopal NOR 04h33’54”
39 85 10008659050 SCHLEGEL Michal Ccc Sprandi Polkowice CZE 04h33’54”
40 33 10009246710 GOLDSHTEIN Omer Israel Cycling Academy ISR 04h33’54”
41 86 10007503134 SISR Frantisek Ccc Sprandi Polkowice CZE 04h33’54”
42 72 10009519118 IRISARRI RINCON Jon Caja Rural – Seguros Rga ESP 04h33’54”
43 63 10010084344 MARONESE Marco Bardiani Csf ITA 04h33’54”
44 93 10006801296 JONES Brenton Delko Marseille Provence Ktm AUS 04h33’54”
45 26 10008854464 ROOSEN Timo Team Lotto Nl – Jumbo NED 04h33’54”
46 83 10008032287 KOCH Jonas Ccc Sprandi Polkowice GER 04h33’54”
47 115 10003270904 ROVNY Ivan Gazprom – Rusvelo RUS 04h33’54”
48 54 10008689463 PEARSON Daniel Aqua Blue Sport GBR 04h33’54”
49 152 10008675925 HOELGAARD Markus Joker Icopal NOR 04h33’54”
50 153 10006875664 HOEM Bjørn Tore Joker Icopal NOR 04h33’54”
51 186 10011129722 VEYHE Torkil Team Virtu Cycling DEN 04h33’54”
52 103 10042269954 GONZALEZ PRIETO Aitor Euskadi Basque Country – Muri ESP 04h33’54”
53 41 10002204914 WEENING Pieter Roompot – Nederlandse Loterij NED 04h33’54”
54 46 10008193450 DE GREEF Robbert Roompot – Nederlandse Loterij NED 04h33’54”
55 144 10009807387 PEYSKENS Dimitri Wb Aqua Protect Veranclassic BEL 04h33’54”
56 156 10008856989 VANGSTAD Andreas Joker Icopal NOR 04h33’54”
57 133 10005390251 MCNALLY Mark Wanty – Groupe Gobert GBR 04h33’54”
58 182 10007514450 KAMP Alexander Team Virtu Cycling DEN 04h33’54”
59 171 10010611477 * AALRUST Håkon Lunder Team Coop NOR 04h33’54”
60 185 10010964721 * SCHULTZ Jesper Team Virtu Cycling DEN 04h33’54”
61 113 10002302015 LAGUTIN Sergey Gazprom – Rusvelo RUS 04h33’54”
62 112 10006887283 FOLIFOROV Alexander Gazprom – Rusvelo RUS 04h33’54”
63 3 10009583883 GHEBREIGZABHIER WERKILUL Aman Team Dimension Data ERI 04h33’54”
64 34 10008676935 JENSEN August Israel Cycling Academy NOR 04h33’54”
65 181 10007153631 FLOTTEN Audun Brekke Team Virtu Cycling NOR 04h33’54”
66 65 10014429843 * SAVINI Daniel Bardiani Csf ITA 04h33’54”
67 193 10008849616 * RESELL Erik Nordsaeter Uno-x Norwegian Development NOR 04h33’54”
68 143 10006679644 KIRSCH Alex Wb Aqua Protect Veranclassic LUX 04h33’54”
69 25 10002839151 MARTENS Paul Team Lotto Nl – Jumbo GER 04h33’54”
70 36 10004819264 VAN WINDEN Dennis Israel Cycling Academy NED 04h33’54”
71 165 10042567826 TORRES JORRO Sergio Tarteletto – Isorex ESP 04h33’54”
72 146 10008638640 WARNIER Antoine Wb Aqua Protect Veranclassic BEL 04h33’54”
73 125 10002310604 VAN HECKE Preben Sport Vlaanderen – Baloise BEL 04h33’54”
74 96 10003266658 SMUKULIS Gatis Delko Marseille Provence Ktm LAT 04h33’54”
75 132 10005840289 KREDER Wesley Wanty – Groupe Gobert NED 04h33’54”
76 135 10004572017 VAN MELSEN Kevin Wanty – Groupe Gobert BEL 04h33’54”
77 55 10006003270 WARBASSE Lawrence Aqua Blue Sport USA 04h33’54”
78 195 10009893576 TRÆEN Torstein Uno-x Norwegian Development NOR 04h33’54”
79 16 10002733663 LOPEZ GARCIA David Team Sky ESP 04h33’54”
80 35 10007523342 TUREK Daniel Israel Cycling Academy CZE 04h33’54”
81 94 10004599905 MIHAYLOV Nikolay Delko Marseille Provence Ktm BUL 04h33’54”
82 92 10002926552 FINETTO Mauro Delko Marseille Provence Ktm ITA 04h33’54”
83 175 10052043312 LUKKEDAL Øivind Team Coop NOR 04h33’54”
84 4 10009990374 DLAMINI Nicholas Team Dimension Data RSA 04h33’54”
85 91 10004680333 EL FARES Julien Delko Marseille Provence Ktm FRA 04h33’54”
86 145 10007803127 SPENGLER Lukas Wb Aqua Protect Veranclassic SUI 04h33’54”
87 105 10008682793 SAEZ BENITO Hector Euskadi Basque Country – Muri ESP 04h33’54”
88 166 10010978966 LEIGH Andrew Tarteletto – Isorex GBR 04h33’54”
89 191 10014641324 * SAUGSTAD Lars Uno-x Norwegian Development NOR 04h33’54”
90 52 10003225838 DENIFL Stefan Aqua Blue Sport AUT 04h33’54”
91 154 10007519605 SKJERPING Kristoffer Joker Icopal NOR 04h33’54”
92 21 10008676632 JANSEN Amund Grøndahl Team Lotto Nl – Jumbo NOR 04h33’54”
93 51 10005506651 ARCHBOLD Shane Aqua Blue Sport NZL 04h33’54”
94 142 10049906480 JULES Justin Wb Aqua Protect Veranclassic FRA 04h33’54”
95 14 10008915492 BASSO Leonardo Team Sky ITA 04h33’54”
96 13 10008669760 DIBBEN Jonathan Team Sky GBR 04h33’54”
97 53 10003206741 KREDER Michel Aqua Blue Sport NED 04h33’54”
98 56 10007510208 WATSON Calvin Aqua Blue Sport AUS 04h35’01” 01’07”
99 84 10004608995 KUREK Adrian Ccc Sprandi Polkowice POL 04h33’54” 0”
100 106 10015982954 SAMITIER SAMITIER Sergio Euskadi Basque Country – Muri ESP 04h35’21” 01’27”
101 31 10005776433 EARLE Nathan Israel Cycling Academy AUS 04h33’54” 0”
102 174 10008129691 BENDIXEN Louis Team Coop DEN 04h33’54”
103 194 10009647238 SKAARSETH Anders Uno-x Norwegian Development NOR 04h33’54”
104 161 10001525106 BOUCHER David Tarteletto – Isorex BEL 04h33’54”
105 2 10008897712 DOUGALL Nicolas Team Dimension Data RSA 04h35’51” 01’57”
106 5 10006282247 JANSE VAN RENSBURG Reinardt Team Dimension Data RSA 04h35’51” ”
107 111 10005747535 MAIKIN Roman Gazprom – Rusvelo RUS 04h35’51” ”
108 192 10011124264 KULSET Kristian Uno-x Norwegian Development NOR 04h35’51” ”
109 62 10008983291 BRESCIANI Michael Bardiani Csf ITA 04h35’56” 02’02”
110 141 10003596559 DELFOSSE Sébastien Wb Aqua Protect Veranclassic BEL 04h36’24” 02’30”
111 24 10009334515 * EENKHOORN Pascal Team Lotto Nl – Jumbo NED 04h33’54” 0”
112 23 10002833491 BOOM Lars Team Lotto Nl – Jumbo NED 04h36’27” 02’33”
113 116 10006795337 SHALUNOV Evgeny Gazprom – Rusvelo RUS 04h36’30” 02’36”
114 82 10006492314 BERNAS Pawel Ccc Sprandi Polkowice POL 04h33’54” 0”
115 124 10008699062 VAN GESTEL Dries Sport Vlaanderen – Baloise BEL 04h33’54”
116 42 10009403223 GERTS Floris Roompot – Nederlandse Loterij NED 04h33’54”
117 123 10010091216 * MENTEN Milan Sport Vlaanderen – Baloise BEL 04h33’54”
118 196 10049005895 * WÆRSTED Syver Uno-x Norwegian Development NOR 04h41’48” 07’54”
119 64 10009393523 ROTA Lorenzo Bardiani Csf ITA 04h33’54” 0”
DNF 15 – INTXAUSTI ELORRIAGA Beñat – Team Sky – 10004839977