fot. Giro d'Italia

Zwycięstwem Simona Yatesa (Mitchelton – Scott) zakończył się 11. etap Giro d’Italia. Brytyjczyk tym samym umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Jedenasty odcinek La Corsa Rosa prowadził z Asyżu do Osimo i liczył 156 kilometrów. Trasa etapu była mocno pofałdowana, a do mety prowadził krótki, lecz treściwy podjazd.

Pierwsze kilometry dzisiejszej rywalizacji były niezwykle nerwowe. Od peletonu oderwać się próbowało co najmniej kilkudziesięciu kolarzy, lecz ostatecznie na czele znaleźli się Luis Leon Sanchez (Astana), Alessandro De Marchi (BMC), Fausto Masnada (Androni – Sidermec), Mirko Maestri (Bardiani – CSF) oraz odpuszczony za przyzwoleniem Giovanniego Viscontiego Alex Turrin (Wilier – Triestina). Momentami przewaga harcowników dochodziła do 4 minut, lecz w peletonie wszystko kontrolowali kolarze Lotto Fix All, wspierani przez zawodników LottoNL – Jumbo.

Środkowa część etapu, choć tempo było wysokie, minęła bardzo spokojnie. Dopiero w Filottrano, rodzinnej miejscowości Michele Scarponiego, doszło do kolejnego przyspieszenia. Wówczas na czele utrzymali się jedynie Sanchez, Masnada i De Marchi, a peleton zmniejszył stratę do uciekinierów do zaledwie minuty.

Na ostatnich, pofałdowanych kilometrach, mocno rozpędzony peleton zaczął się delikatnie rwać. Wszyscy faworyci wiedzieli bowiem, że na stromych odcinkach muszą być jak najwyżej, co tylko podkręcało tempo.

Ostatecznie uciekinierzy zostali doścignięci 5 kilometrów przed metą. Wtedy stało się jasne, że najmocniejsi kolarze w peletonie powalczą nie tylko o zwycięstwo etapowe, ale i sekundy bonifikaty.

Liderów poszczególnych ekip szybko jednak zostali zaskoczeni. Na ciężkiej ściance, około 4,5 kilometra przed kreską, potężny atak przypuściło duo Zdenek Stybar (Quick – Step Floors) – Tim Wellens (Lotto Fix All). Jednocześnie za ich plecami peleton mocno się poszatkował, co wprowadziło dużo zamieszania, tym bardziej, że kolejne problemy miał Chris Froome (Sky).

Na ostatnim podjeździe, ponownie zaatakował Wellens, za którym w pogoń ruszył Simon Yates (Mitchelton – Scott). Brytyjczyk w mgnieniu oka doścignął walecznego Belga, zrywając z koła pozostałych liderów, udowadniając swoją wielką moc. Ostatecznie lider wyścigu nie tylko wygrał etap, ale także nadrobił 2 sekundy nad drugim Tomem Dumoulinem (Sunweb) i 5 sekund nad trzecim Davide Formolo (BORA – hansgrohe). Prawie 40 sekund do zwycięzcy stracił za to Chris Froome.

Wyniki:

1 Simon Yates (GBr) Mitchelton – Scott 3:25:53
2 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb0:00:02
3 Davide Formolo (Ita) Bora – Hansgrohe0:00:05
4 Alexandre Geniez (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:08
5 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain – Merida 0:00:08
6 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe0:00:08
7 Thibaut Pinot (Fra) Groupama – FDJ 0:00:08
8 Maximilian Schachmann (GER) Quick Step Floors 0:00:11
9 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 0:00:18
10 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:00:21
11 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 0:00:23
12 George Bennett (NZl) Team LottoNL – Jumbo 0:00:23
13 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 0:00:26
14 Carlos Betancur (Col) Movistar Team 0:00:30
15 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:00:30
16 Tim Wellens (Bel) Lotto – Fix All 0:00:33
17 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb0:00:33
18 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL – Jumbo 0:00:36
19 José Gonçalves (Por) Team Katusha – Alpecin’ 0:00:36
20 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 0:00:36
21 Ben O’Connor (Aus) Team Dimension Data 0:00:36
22 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton – Scott 0:00:36
23 Chris Froome (GBr) Team Sky 0:00:40
24 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:00:40
25 Mikaël Cherel (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:40
26 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:00:40
27 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:40
28 Loïc Vliegen (Bel) BMC Racing Team 0:00:44
29 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:48
30 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy 0:00:56
31 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:00:58
32 Georg Preidler (AUT) Groupama – FDJ 0:01:05
33 Sacha Modolo (Ita) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:01:05
34 Sébastien Reichenbach (SUI) Groupama – FDJ 0:01:05
35 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 0:01:05
36 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:01:05
37 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 0:01:05
38 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 0:01:05
39 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:01:05
40 Michael Woods (Can) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:01:05
41 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:05
42 Mikel Nieve Iturralde (Esp) Mitchelton – Scott 0:01:10
43 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Fix All 0:01:32
44 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky 0:01:41
45 Quentin Jauregui (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:41
46 Enrico Barbin (Ita) Bardiani – CSF 0:01:41
47 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain – Merida 0:01:52
48 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 0:01:57
49 Matej Mohoric (Slo) Bahrain – Merida 0:01:58
50 Simone Andreetta (Ita) Bardiani – CSF 0:02:04
51 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) UAE Team Emirates 0:02:17
52 Jack Haig (Aus) Mitchelton – Scott 0:02:24
53 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe0:02:24
54 Adam Hansen (Aus) Lotto – Fix All 0:02:24
55 Nathan Brown (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:02:24
56 Clément Venturini (Fra) Ag2r La Mondiale 0:02:24
57 Zdenek Štybar (Cze) Quick Step Floors 0:02:24
58 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 0:02:24
59 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:02:24
60 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:02:24
61 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb0:02:45
62 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 0:02:52
63 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:02:52
64 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:02:55
65 Eros Capecchi (Ita) Quick Step Floors 0:03:00
66 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 0:03:12
67 Christoph Pfingsten (GER) Bora – Hansgrohe0:03:12
68 Tom Van Asbroeck (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:03:22
69 Anthony Roux (Fra) Groupama – FDJ 0:03:22
70 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 0:03:28
71 Jarlinson Pantano Gomez (Col) Trek – Segafredo 0:03:28
72 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:04:04
73 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team 0:04:12
74 Ruben Plaza (Esp) Israel Cycling Academy 0:04:54
75 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Mitchelton – Scott 0:04:54
76 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Sky 0:05:10
77 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:05:10
78 Niccolò Bonifazio (Ita) Bahrain – Merida’ 0:05:10
79 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 0:05:10
80 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb0:05:10
81 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 0:05:10
82 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha – Alpecin0:06:01
83 Maurits Lammertink (Ned) Team Katusha – Alpecin0:06:01
84 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) BMC Racing Team 0:09:10
85 Jürgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team 0:09:10
86 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:09:10
87 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy 0:09:10
88 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:09:10
89 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama – FDJ 0:09:10
90 Nico Denz (GER) Ag2r La Mondiale 0:09:10
91 Steve Morabito (SUI) Groupama – FDJ 0:09:10
92 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:09:10
93 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates 0:09:10
94 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani – CSF 0:09:10
95 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani – CSF 0:09:10
96 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy 0:09:10
97 Alex Dowsett (GBr) Team Katusha – Alpecin0:09:10
98 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:09:10
99 Victor De La Parte (Esp) Movistar Team 0:09:10
100 Ruben Fernandez (Esp) Movistar Team 0:09:10
101 Natnael Berhane (Eri) Team Dimension Data 0:09:10
102 Kilian Frankiny (SUI) BMC Racing Team 0:09:10
103 Jaco Venter (RSA) Team Dimension Data 0:09:10
104 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:09:10
105 Rémi Cavagna (Fra) Quick Step Floors 0:09:10
106 Mirco Maestri (Ita) Bardiani – CSF 0:09:10
107 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:09:10
108 Baptiste Planckaert (Bel) Team Katusha – Alpecin0:09:10
109 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:09:10
110 Manuele Boaro (Ita) Bahrain – Merida 0:09:10
111 Niklas Eg (Den) Trek – Segafredo 0:09:10
112 Tony Martin (GER) Team Katusha – Alpecin0:09:10
113 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:09:10
114 Cesare Benedetti (Ita) Bora – Hansgrohe0:09:10
115 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 0:09:10
116 Chad Haga (USA) Team Sunweb0:09:10
117 Andreas Schillinger (GER) Bora – Hansgrohe0:09:10
118 Antonio Nibali (Ita) Bahrain – Merida 0:09:10
119 Matteo Montaguti (Ita) Ag2r La Mondiale 0:09:10
120 Sander Armée (Bel) Lotto – Fix All 0:09:10
121 Lars Ytting Bak (Den) Lotto – Fix All 0:09:10
122 Laurent Didier (Lux) Trek – Segafredo 0:09:10
123 Christopher Juul-Jensen (Den) Mitchelton – Scott 0:09:10
124 Domen Novak (Slo) Bahrain – Merida 0:09:10
125 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 0:09:10
126 Antonio Pedrero (Esp) Movistar Team 0:09:10
127 Christian Knees (GER) Team Sky 0:09:10
128 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 0:09:10
129 Boy Van Poppel (Ned) Trek – Segafredo 0:09:10
130 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:09:10
131 Elia Viviani (Ita) Quick Step Floors 0:09:54
132 Fabio Sabatini (Ita) Quick Step Floors 0:12:42
133 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb0:12:42
134 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:12:42
135 Jérémy Roy (Fra) Groupama – FDJ 0:12:42
136 Mitchell Docker (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:12:42
137 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb0:12:42
138 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:12:42
139 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy 0:12:42
140 Ryan Mullen (Irl) Trek – Segafredo 0:12:42
141 Frederik Frison (Bel) Lotto – Fix All 0:12:42
142 Manuel Senni (Ita) Bardiani – CSF 0:12:42
143 Jens Debusschere (Bel) Lotto – Fix All 0:12:42
144 Sam Bennett (Irl) Bora – Hansgrohe0:12:42
145 Tom Scully (NZl) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:12:42
146 Sam Bewley (NZl) Mitchelton – Scott 0:12:42
147 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 0:12:50
148 Florian Sénéchal (Fra) Quick Step Floors 0:13:29
149 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:13:34
150 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina – Selle Italia 0:13:34
151 William Bonnet (Fra) Groupama – FDJ 0:13:34
152 Michael Mørkøv (Den) Quick Step Floors 0:13:34
153 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:13:34
154 Paolo Simion (Ita) Bardiani – CSF 0:13:45
155 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 0:13:45
156 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha – Alpecin0:13:45
157 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy 0:13:45
158 Markel Irizar Aramburu (Esp) Trek – Segafredo 0:13:45
159 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:13:45
160 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:13:45
161 Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:13:45
162 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:13:45
163 Victor Campenaerts (Bel) Lotto – Fix All 0:14:24
164 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb0:14:35
165 Svein Tuft (Can) Mitchelton – Scott 0:14:35
166 Danny Van Poppel (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:14:35
167 Mads Pedersen (Den) Trek – Segafredo 0:14:39
168 Mads Würtz Schmidt (Den) Team Katusha – Alpecin0:14:39
169 Hugh Carthy (GBr) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:15:16

Klasyfikacja generalna:

1 Simon Yates (GBr) Mitchelton – Scott 47:08:21
2 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb0:00:47
3 Thibaut Pinot (Fra) Groupama – FDJ 0:01:04
4 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain – Merida 0:01:18
5 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 0:01:56
6 George Bennett (NZl) Team LottoNL – Jumbo 0:02:09
7 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 0:02:36
8 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 0:02:54
9 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe0:02:55
10 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 0:03:10
11 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:03:17
12 Chris Froome (GBr) Team Sky 0:03:20
13 Ben O’Connor (Aus) Team Dimension Data 0:03:25
14 Carlos Betancur (Col) Movistar Team 0:03:29
15 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb0:03:40
16 Michael Woods (Can) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:03:43
17 Maximilian Schachmann (GER) Quick Step Floors 0:04:01
18 Alexandre Geniez (Fra) Ag2r La Mondiale 0:04:33
19 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky 0:05:08
20 José Gonçalves (Por) Team Katusha – Alpecin’ 0:05:21
21 Davide Formolo (Ita) Bora – Hansgrohe0:06:03
22 Mikel Nieve Iturralde (Esp) Mitchelton – Scott 0:06:32
23 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:06:49
24 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:12:01
25 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:14:09
26 Mikaël Cherel (Fra) Ag2r La Mondiale 0:14:23
27 Gianluca Brambilla (Ita) Trek – Segafredo 0:16:07
28 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 0:16:19
29 Sébastien Reichenbach (SUI) Groupama – FDJ 0:18:12
30 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:20:06
31 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:22:18
32 Jack Haig (Aus) Mitchelton – Scott 0:23:11
33 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:24:28
34 Georg Preidler (AUT) Groupama – FDJ 0:24:47
35 Matej Mohoric (Slo) Bahrain – Merida 0:26:33
36 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 0:27:54
37 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Mitchelton – Scott 0:30:30
38 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 0:31:53
39 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 0:33:03
40 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 0:33:33
41 Matteo Montaguti (Ita) Ag2r La Mondiale 0:33:44
42 Jarlinson Pantano Gomez (Col) Trek – Segafredo 0:34:33
43 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:34:45
44 Maurits Lammertink (Ned) Team Katusha – Alpecin0:35:11
45 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:36:20
46 Eros Capecchi (Ita) Quick Step Floors 0:36:46
47 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 0:36:59
48 Quentin Jauregui (Fra) Ag2r La Mondiale 0:37:00
49 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain – Merida 0:37:17
50 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb0:37:23
51 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe0:37:27
52 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:40:17
53 Nathan Brown (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:41:03
54 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNL – Jumbo 0:41:49
55 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton – Scott 0:43:28
56 François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:43:28
57 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 0:43:44
58 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 0:44:43
59 Manuele Boaro (Ita) Bahrain – Merida 0:46:33
60 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 0:47:12
61 Victor De La Parte (Esp) Movistar Team 0:47:49
62 Sander Armée (Bel) Lotto – Fix All 0:52:53
63 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:53:53
64 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani – CSF 0:54:39
65 Christoph Pfingsten (GER) Bora – Hansgrohe0:55:37
66 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 0:56:59
67 Ruben Plaza (Esp) Israel Cycling Academy 0:57:18
68 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb1:00:31
69 John Darwin Atapuma Hurtado (Col) UAE Team Emirates 1:01:08
70 Nico Denz (GER) Ag2r La Mondiale 1:03:13
71 Chad Haga (USA) Team Sunweb1:04:49
72 Tim Wellens (Bel) Lotto – Fix All 1:06:35
73 Adam Hansen (Aus) Lotto – Fix All 1:06:38
74 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Sky 1:06:42
75 Hugh Carthy (GBr) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 1:07:20
76 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani – CSF 1:07:56
77 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 1:10:19
78 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 1:11:37
79 Anthony Roux (Fra) Groupama – FDJ 1:13:06
80 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates 1:13:14
81 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 1:14:08
82 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 1:16:50
83 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 1:16:58
84 Mads Würtz Schmidt (Den) Team Katusha – Alpecin1:17:11
85 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 1:18:24
86 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Fix All 1:20:03
87 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 1:21:37
88 Natnael Berhane (Eri) Team Dimension Data 1:22:15
89 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 1:23:08
90 Kilian Frankiny (SUI) BMC Racing Team 1:24:51
91 Tony Martin (GER) Team Katusha – Alpecin1:25:38
92 Manuel Senni (Ita) Bardiani – CSF 1:27:39
93 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 1:27:40
94 Laurent Didier (Lux) Trek – Segafredo 1:28:43
95 Francisco José Ventoso Alberdi (Esp) BMC Racing Team 1:29:36
96 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy 1:29:55
97 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data 1:31:27
98 Antonio Nibali (Ita) Bahrain – Merida 1:35:09
99 Jaco Venter (RSA) Team Dimension Data 1:35:37
100 Sam Bennett (Irl) Bora – Hansgrohe1:35:45
101 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama – FDJ 1:37:01
102 Tom Scully (NZl) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 1:37:14
103 Zdenek Štybar (Cze) Quick Step Floors 1:37:40
104 Christopher Juul-Jensen (Den) Mitchelton – Scott 1:38:18
105 Lars Ytting Bak (Den) Lotto – Fix All 1:38:20
106 Rémi Cavagna (Fra) Quick Step Floors 1:38:56
107 Steve Morabito (SUI) Groupama – FDJ 1:39:05
108 Clément Venturini (Fra) Ag2r La Mondiale 1:40:05
109 Jérémy Roy (Fra) Groupama – FDJ 1:40:37
110 Antonio Pedrero (Esp) Movistar Team 1:41:41
111 Cesare Benedetti (Ita) Bora – Hansgrohe1:41:42
112 Sacha Modolo (Ita) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 1:43:07
113 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 1:45:01
114 Loïc Vliegen (Bel) BMC Racing Team 1:46:13
115 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team 1:46:23
116 Ruben Fernandez (Esp) Movistar Team 1:46:35
117 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy 1:47:55
118 Alex Dowsett (GBr) Team Katusha – Alpecin1:49:51
119 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 1:50:00
120 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 1:50:46
121 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha – Alpecin1:50:59
122 Niklas Eg (Den) Trek – Segafredo 1:52:01
123 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 1:52:07
124 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 1:52:08
125 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha – Alpecin1:52:39
126 Simone Andreetta (Ita) Bardiani – CSF 1:53:11
127 Victor Campenaerts (Bel) Lotto – Fix All 1:54:10
128 Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNL – Jumbo 1:54:10
129 Baptiste Planckaert (Bel) Team Katusha – Alpecin1:54:19
130 Christian Knees (GER) Team Sky 1:55:10
131 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 1:55:15
132 Enrico Barbin (Ita) Bardiani – CSF 1:56:10
133 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 1:56:52
134 Niccolò Bonifazio (Ita) Bahrain – Merida’ 1:57:24
135 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 1:58:04
136 Mirco Maestri (Ita) Bardiani – CSF 1:58:39
137 Mitchell Docker (Aus) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 1:58:58
138 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy 1:59:16
139 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy 2:00:50
140 Domen Novak (Slo) Bahrain – Merida 2:01:06
141 Michael Mørkøv (Den) Quick Step Floors 2:01:11
142 William Bonnet (Fra) Groupama – FDJ 2:02:09
143 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 2:04:02
144 Markel Irizar Aramburu (Esp) Trek – Segafredo 2:04:07
145 Tom Van Asbroeck (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 2:04:55
146 Sam Bewley (NZl) Mitchelton – Scott 2:05:05
147 Elia Viviani (Ita) Quick Step Floors 2:05:29
148 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy 2:05:31
149 Florian Sénéchal (Fra) Quick Step Floors 2:06:45
150 Jürgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team 2:07:17
151 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb2:09:26
152 Fabio Sabatini (Ita) Quick Step Floors 2:09:51
153 Jens Debusschere (Bel) Lotto – Fix All 2:10:27
154 Ryan Mullen (Irl) Trek – Segafredo 2:10:58
155 Danny Van Poppel (Ned) Team LottoNL – Jumbo 2:11:01
156 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 2:12:19
157 Andreas Schillinger (GER) Bora – Hansgrohe2:12:38
158 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb2:12:51
159 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 2:13:42
160 Frederik Frison (Bel) Lotto – Fix All 2:14:25
161 Mads Pedersen (Den) Trek – Segafredo 2:14:26
162 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb2:17:28
163 Boy Van Poppel (Ned) Trek – Segafredo 2:20:12
164 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 2:21:58
165 Paolo Simion (Ita) Bardiani – CSF 2:25:52
166 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 2:27:00
167 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina – Selle Italia 2:28:03
168 Svein Tuft (Can) Mitchelton – Scott 2:28:50
169 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 2:36:24