Kolarz Voster Uniwheels Team Mateusz Komar był najszybszy na ulicach Kołobrzegu i wygrał prolog wyścigu Bałtyk – Karkonosze Tour.

26 edycja Bałtyk – Karkonosze Tour rozpoczęła się już tradycyjnie od prologu w Kołobrzegu, który miał wyłonić liderów poszczególnych klasyfikacji na pierwszym etapie. Organizatorzy zaplanowali cztery wyścigi eliminacyjne, z których do finału awansowało po sześciu kolarzy.

W ścisłym finale, wśród 24 zawodników najwięcej punktów zdobył Mateusz Komar, który pokonał Philippa Walslebena (P&S Team Thuringen) i swojego klubowego kolegę Adama Stachowiaka.

Tak „Komarek” podsumowuje wtorkowe ściganie:

W finale prologu mieliśmy pięciu naszych zawodników, więc sytuacja dla nas była bardzo dobra. W końcówce świetnie rozegraliśmy to taktyczne i dzięki pomocy kolegów miałem szansę na zwycięstwo. Od startu moi koledzy jechali bardzo aktywnie i zbierali punkty, z kolei ja czekałem na koniec wyścigu i dobry moment do ataku. Chciałbym podziękować moim kolegom i powiedzieć, że to jest nasze wspólne zwycięstwo.

Na środowym etapie z Kołobrzegu do Trzcianki żółtą koszulkę lidera założy Mateusz Komar,
zieloną koszulkę zdobył Philipp Walsleben, zaś niebieską koszulkę dla najaktywniejszego zawodnika przywdzieje Adam Stachowiak. Najlepszym młodzieżowcem został Szymon Krawczyk (Voster Uniwheels Team).