Desanlis Julie - Photographies / Mariusz Gąsiorowski

Kolejny świetny występ zanotował Mariusz Gąsiorowski, który w tym roku ściga się w barwach USSA Pavilly Barentin.

Od tego sezonu Mariusz Gąsiorowski próbuje swoich sił we Francji. Już w marcu zanotował solidne wyniki, ale sam mówił, że był daleko od swojej optymalnej formy. W minionym weekend pokazał się z dobrej strony podczas wyścigu w ramach Pucharu Francji.

Boucles Nationales du Printemps składał się z dwóch etapów. Pierwszego dnia kolarze pokonywali dystans 159 kilometrów wokół Muersac. O zwycięstwie zadecydował finisz z szesnastoosobowej grupy, który wygrał Alan Riou (Team Pays de Dinan). Mariusz Gąsiorowski zajął jedenaste miejsce.

Drugi etap liczył 147 kilometrów i zakończył się udaną ucieczką jednego zawodnika. W Pons pierwszy zameldował się Sten Van Gucht (VC Villefranche Beaujolais), który także został zwycięzcą klasyfikacji generalnej.

Mariusz Gąsiorowski na etapie zajął 13 miejsce, ale w klasyfikacji generalnej uplasował się na bardzo dobrej, piątej pozycji. Ponadto w rywalizacji młodzieżowców przegrał tylko z Alanem Riou.

Poprzedni artykułNicolas Portal: „wojna się nie skończyła”
Następny artykułSkierniewice Road Race: wyścig do sześcianu